Šta je novo?

Akcija prikupljanja sredstava za Svratište za decu ulice

Sve je to ok, ali ko ovde sprecava nekog da stavi 200 ponuda na necije ime?
 
za sad idemo na fer plej valjda nece niko nista da pise van teme, kad skupim vremena bice registracije, ya sad moze da pise svako i svasta
 
sv-roendan-2014.jpg
 
Koliko nas ima account na cryptsy?

Ajde neko od clanova da ostavi svoj trade key a svi mi ostali da na svom racunu upisemo taj trade key u "i was reffered by" polje pa ce taj onda da dobije cryptsypoene koji se mogu menjati za btc i dati ovde kao prilog... Realno nas ovo kosta nekoliko klikova..
 
pošto je sinoč izrečeno mnogo bljuvotina na moj račun, osećam potrebu da se javim ovde i samo kažem i ponovim da su pare otišle u prave ruke i da uplatnice čuvam.

par nikova su i na početku ove teme pokušali da celu akciju izminiraju iz meni tada nepoznatih razloga, ali sinoć su se lepo "razgolitili". zanimljivo je da sam u razgovoru sa ljudima iz svratišta dobio pritužbe na račun slučaja Katarine Rebrače koji je uticao na lošu sliku o organizacijama za pomoć ugroženima u Srbiji. no, to nikako ne opravdava patetične insinuacije par članova sa ovoga podforuma na moj račun.

za razliku od njih, ja ne moram da se krijem iza forumskih nickova, anonimnosti i jevtinih tirada. moje ime se uostalom može pronaći i na listi donatora (nije da sam pokušao da prikupim slavu za sebe - naprotiv, uvek sam pričao u množini).

http://www.cim.org.rs/hvala-gradanima-i-kompanijama-koji-misle-na-svratiste-ukljucite-se-i-vi/

ovo nije poziv da se diskusija prenese i nastavi ovde, i molim moderatore da svaku provokaciju izbrišu.

pozdrav svim dobrim ljudima, znam da vas ima. vaša pomoć znači.
 
Poslednja izmena:
genijalcin@23 is iskustva ti dajem savet ..

Ako zelis da izbegnes takve stvari ubuduce onda moras da uradis sledece ... Uvek da objavis tacan iznos donacija (sa koje adrese je koliko poslato , i na kraju da objavis koliko su uplatio + da das SS svih uplatnica i SS svih donacija na tu adresu na koju smo uplacivali )..

Znam da je moguce pratiti donacije po BTC adresi, ali ljudima je mnogo lakse da te isprozivaju nego da pokusaju da potvrde informacije koje pisu ..

Nemoj ovo shvatiti kao uvredu/optuzbu nego kao pruajteljski savet ..

Sledeci put goole doc (omogucis svima koji imaju link/uvid u isti, a samo sebi ostavis mogucnost editovanaj istog ) te tamo vodis "papirologiju"...

Tako ces svesti "zle jezike na minimum", ali moras biti svestan da ce se uvek pojaviti neki lik koji ce reci "ovaj je pokrao pare"...
 
Poslednja izmena:
pa kacio sam vec neke uplatnice negde ovde! no hebi ga, srbija. lakse je da priča i proziva. neki misle da to ne košta ništa. :)

a sto se tice prozivki...vidi, najglasniji u prozivanju su oni koji su uplatili 0 dinara, tako da... :)

za zle jezike...neka, neka, za dobrim konjem :D mora se prasina podici.




a za google doc - dobra ideja.
 
Poslednja izmena:
da ozivimo i ovu temu u svetlu akcije na berzi :) moze opet ltc adresa
 
+1

Ja sam u fijatu trenutno ali cu svakako uplatiti.

Genijalcina,

obrci donaciju na berzi, mislim da cemo daleko dogurati. :)
 
a ne, to se ne radi.

cim nesto stigne pretvaram u $, a iz svoga dzepa uplacujem na racun svratista.

moram da pogledam gde mi je taj ltc novcanik, nisam ga dugo otvarao. :D
 
prethodna akcije na benchu je bila jako uspešna. prikupljeno je ako se ne varam nešto preko 2.4 btc-a koji su uplaćeni na račun svratišta, i to u kritičnom trenutku za ovu ustanovu, kada je grad Beograd prestao da ih bilo kako finansira i pomaže i kada je ceo koncept bio doveden u pitanje. danas je situacija znatno bolja zahvaljujući donacijama, pa se za decu organizuju mnoge radionice edukativnog karaktera, likovne izložbe...deca čak rade i jogu. imaju internet, računare, i sve ono što se u današnje vreme smatra neophodnim za zdrav razvoj jednog deteta.

pa hajd da napravim još jedan krug sa šeširom, makar da im kupimo neki pribor za crtanje ili tako neke obične stvari. koliko ko želi-može, pa ću ja organizovati nešto već sa njima u zavisnosti koliko skupimo.

btc adresa je :

37g5XqPm2Unj8jPcjABtfahL6BBS7JK6Rr


...

o svratistu

Cilj usluge Svrаtište zа decu je dа poboljšа kvаlitet životа i ublаži rizike nepovoljnih životnih okolnosti u kojimа se nаlаze decа uključenа u život ili rаd nа ulici, te dа dete potpuno prestаne sа borаvkom nа ulici i bude uključeno u redovni obrаzovni sistem. Korisnici programa Svratište za decu jesu deca uzrasta od 5 do 15 godina, koji su zbog načina na koji provode vreme na ulici, uslova u kojima žive, a koji iz objektivnih/subjektivnih razloga ne koriste usluge državnih institucija, posebno izloženi rizicima.

Decа kojа koriste usluge Svrаtištа zа decu najčešće nisu obuhvаćenа podrškom institucijа socijаlne zаštite usled, ili nerešenog grаđаnsko prаvnog stаtusа, ili nedostаtkа institucionаlnih kаpаcitetа dа nа odgovorаn nаčin pruže odgovor nа sve veći broj dece nа ulici.

Stručni tim Svrаtištа čine specijаlni pedаgozi/vаspitаči, socijаlnа rаdnicа, medicinskа sestrа, prаvnik i terenski rаdnici. Svi člаnovi stručnog timа zаjednički rаde nа ispunjаvаnju ciljа usluge kroz intenzivni individuаlni rаd sа detetom, аli i preventivni sаvetodаvni rаd sа čitаvom porodicom ili okruženjem u kojem dete borаvi.
 
Nazad
Vrh Dno