Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Sve i da imaš najmoderniji zakrivljeni oled tv sa svim izmišljenim tjunerima ovaga sveta za pay paket moraš uzeti onaj nov smešni risiver.

Ako neko nema savremen tv neka uzme taj nov risiver,ali ako neko ima moderan tv zašto bi uzimao risiver kad je svetski priznati standard cam-slot pa neka svako odabere šta želi.

Idem sa prijateljem koji će da potpiše ugovor a ja ga neću nikada potpisati sve dok ne stave cam pay opciju.Ne želim još jedan daljinski niti da gledam presmešne uređaje.
 
Poslednja izmena:
A prijatelj uzima pay tv ili samo digitalnu televiziju?
 
Sve i da imaš najmoderniji zakrivljeni oled tv sa svim izmišljenim tjunerima ovaga sveta za pay paket moraš uzeti onaj nov smešni risiver.
Tako je.

... ako neko ima moderan tv zašto bi uzimao risiver kad je svetski priznati standard cam-slot pa neka svako odabere šta želi.
Svi ti Digital Restrictions Management sistemi su smišljeni za mužu para, što od korisnika, što od autora/vlasnika sadržaja, a što od distributera. Primera radi, ako kablovski operater koristi Conax sistem, plaćaju njima neki harač po svakom korisniku i zakucali su se za njih na ko zna koliko. Očigledno im je više odgovarao ovaj Cisco sistem bez kartica.

Idem sa prijateljem koji će da potpiše ugovor a ja ga neću nikada potpisati sve dok ne stave cam pay opciju.
Neće to skoro, ako i ikada.

Ne želim još jedan daljinski niti da gledam presmešne uređaje.
:) Ajde ne preteruj. Uostalom, bolje njima dam par stotina dinara za taj njihov polu-univerzalni daljinski nego da razvaljujem original od TV, koji ću posle kupiti na sveto nikad. :)
 
Ako već trebam dodatni daljinski onda ću uzeti total tv ba da bar gledam one silne hd kanale a ne zarad ove slabašne hd ponude da se zlopatim.

Što se mene tiče nikada i ne moraju da stave cam ponudu.

Nisu morali da uzmu conax,kažem ti nuđeno im je domaće rešenje sa karticom daleko jeftinije od conax,irdeto ili ostalih rešenja.
 
Ako već trebam dodatni daljinski onda ću uzeti total tv ba da bar gledam one silne hd kanale a ne zarad ove slabašne hd ponude da se zlopatim.
Silne HD kanale na Total TV? :) Nagledaćeš se... :S:

Što se mene tiče nikada i ne moraju da stave cam ponudu.
I meni isto sve jedno. :)

Nisu morali da uzmu conax,kažem ti nuđeno im je domaće rešenje sa karticom daleko jeftinije od conax,irdeto ili ostalih rešenja.
Ne znam - ne razumem se, a nije ni bitno. :) Meni je veći problem što Ikom vrednuje tu svoju karticu 300€, kol'ko im dođeš ako je ne vratiš u roku od 5 dana od dana raskida ugovora ili u slučaju gubitka ili oštećenja. A kol'ko PTT vrednuje taj njihov kršić - 5.000 din?
 
Mislio sam na d3i ne na total tv gledajući da je i d3i risvier isto omalena kutijica plus mogu ga poneti sa sobom na vikendicu ili gde već.Uz to dobijem i d3go pa da se malo družim sa androidima:smash:
 
Poslednja izmena:
CEKAJTE MALO...
I stari korisnici moraju da potpisu ugovor da bi imali digitalan signal?
 
A što da "cekamo" i što se dereš? :)

Digitalni signal imaju svi od kad su počeli da ga emituju, jer se signal kroz kabl, tj kablovsku distributivnu mrežu, propagira po zakonima fizike, a ne zakonima o obligacionim odnosima. :) S obzirom da Pošta ne skrembluje digitalne kanale u osnovnoj ponudi, može ih gledati svako ko ima DVB-C prijemnik.

Njihov STB uzimaš samo ako nemaš DVB-C prijemnik, a ne želiš da ga kupuješ, ili pak ukoliko želiš nešto od programa koji se plaćaju (u kom slučaju moraš da ga koristiš).
 
Sto znsci da ako ne budu skrembovali kanale, miran sam :)
 
Ko hoce da iskoristi akciju analogni+ digital free kanali + adsl uz ugovor na dve godine dobije prvih 6 meseci za 1 dinar a posle placa 2300 dinara za analogno+digitalno free+adsl 6 mega.

U svakom trenutku se kasnije moze odluciti za pay digitalne kanale i onaj smesni risiver uz mesec za mesec placanje.Jednokratno je mislim 2000 din za taj smehotres i nema mesecne rente risivera.

Svakako da sa onih prvih 6 meseci se stede lepe parice pa svako ko nije ranije vezan za ptt ili drugog net provajdera treba da iskoristi ovu priliku jer tesko je danas naci akciju gde se stvarno ustedi 13.800 dinara!!!!!!!
 
Ko hoce da iskoristi akciju analogni+ digital free kanali + adsl uz ugovor na dve godine dobije prvih 6 meseci za 1 dinar a posle placa 2300 dinara za analogno+digitalno free+adsl 6 mega.

U svakom trenutku se kasnije moze odluciti za pay digitalne kanale i onaj smesni risiver uz mesec za mesec placanje izabranih kanala.Jednokratno je mislim 2000 din za taj smehotres i nema mesecne rente risivera.

Svakako da sa onih prvih 6 meseci se stede lepe parice pa svako ko nije ranije vezan za ptt ili drugog net provajdera treba da iskoristi ovu priliku jer tesko je danas naci akciju gde se stvarno ustedi 13.800 dinara!!!!!!!

Posto sami ne znaju kako da opisu svoje usluge to mora ja da cinim ovde:d
 
Poslednja izmena:
Ko hoce da iskoristi akciju analogni+ digital free kanali + adsl uz ugovor na dve godine dobije prvih 6 meseci za 1 dinar a posle placa 2300 dinara za analogno+digitalno free+adsl 6 mega.

U svakom trenutku se kasnije moze odluciti za pay digitalne kanale i onaj smesni risiver uz mesec za mesec placanje.Jednokratno je mislim 2000 din za taj smehotres i nema mesecne rente risivera.

Svakako da sa onih prvih 6 meseci se stede lepe parice pa svako ko nije ranije vezan za ptt ili drugog net provajdera treba da iskoristi ovu priliku jer tesko je danas naci akciju gde se stvarno ustedi 13.800 dinara!!!!!!!
Lepo si to sročio, s tim da pretplata za taj Pošta Net paket nije 2.300 već 2.340 dinara, a i ugovor ne mora na 24 meseca već može i na 12 meseci, pri čemu se onda dobijaju prva tri meseca za 1 dinar. Inače, u tom periodu (od 3, odnosno 6 meseci) se dobija i povećan protok od 10/1, a posle se može i povećati brzina, pri čemu se onda plaća 2.700 mesečno.

Bilo je o ovome reči više puta.

P.S. Može i jeftinije od toga, ako se umesto ADSL-a uzme kablovski Internet, al' ja se na to ne bih usudio jer mi je ADSL mnogo pouzdaniji. Inače, ima Ikom i još jeftiniju ponudu, ali su mi oni mnogo neozbiljni tako da naginjem Pošti.
 
Poslednja izmena:
Naveo sam jedan primer jer je na 2 godine mnogo veća ušteda.

Ikom u isnovnoj ponudi ima samo jednu arenu sport,manje pink kanala,manje dokumetarnih kanala tako da otpada odmah u startu kao nešto što je povoljnije.
 
Да само једну ствар сте "заборавили", а то је да им интернет ради очајно, да се сви жале по другим темама и шаљу дописе разноразним агенцијама у нади да ће се извући из потписаног уговора...
 
Pricamo o adslu,njihov kablovski internet nije na nivou adsl-a i ko moze treba da ga zaobidje.
 
Naveo sam jedan primer jer je na 2 godine mnogo veća ušteda.
Nije uopšte veća, a kamo li mnogo.

Sa ugovorom na 24 meseca plaćaš 18 računa po 2.340 dinara i ako hoćemo da budemo precizni još 6 puta po 1 dinar za prvih 6 meseci. Dakle, 2.340 x 18 + 6 = 42.126. Pa onda to podelimo sa 24 meseca usluge i izađe 1.755,25 RSD mesečno.

Sa ugovorom na 12 meseci plaćaš 9 računa po 2.340 dinara i ako hoćemo da budemo precizni još 3 puta po 1 dinar za prva 3 meseca. Dakle, 2.340 x 9 + 3 = 21.063. Pa onda to podelimo sa 12 meseci usluge i izađe 1.755,25 RSD mesečno.

Kao što rekoh, isto je.

Ikom u isnovnoj ponudi ima samo jednu arenu sport,manje pink kanala,manje dokumetarnih kanala tako da otpada odmah u startu kao nešto što je povoljnije.
Za sportske manijake Pošta ima bolju osnovnu ponudu. Ja ne stižem ni vesti da pogledam, tako da pored dva Eurosporta i svih onih Sport Klub kanala nisam siguran kol'ko bih se potresao što imam SAMO jednu Arenu. :)

Sa druge strane, Ikom osnovna ponuda je bogatija za AXN, Crime and Investigation, Cinemaniju i Pink Film, dok je siromašnija za TCM i TV1000 (od filmskih programa). Što se ostalih Pink programa tiče, svi filmski su tu, a za Pink Zabava, Pink Music 2, Pink Fashion i Pink Nostalgia me iskreno zabole. :)

Što se cene tiče, Ikom nudi 10/1 + osnovnu analognu i digitalnu ponudu za 1.900 RSD/m i prvih šest meseci za 0 RSD. 1.900 x 18 / 24 = 1.425 RSD/m. Kod PTT-a ista stvar košta 2.520, odnosno u proseku 1.890,25 RSD/m.
 
Poslednja izmena:
Да само једну ствар сте "заборавили", а то је да им интернет ради очајно, да се сви жале по другим темама и шаљу дописе разноразним агенцијама у нади да ће се извући из потписаног уговора...
Da budemo precizni, neki korisnici imaju problema sa njihovim kablovskim internetom. Kod mene u zgradi ima nekoliko korisnika njihovog kabla i svi su zadovoljni.
 
Pricamo o adslu,njihov kablovski internet nije na nivou adsl-a i ko moze treba da ga zaobidje.
I ja smatram da je ADSL mnogo bolja i pouzdanija varijanta od sumnjivih kablovskih mreža, ali samo ako i sa njim nemate problema. Ja imam super ADSL konekciju i ne bih prelazio na kabl.
 
Poslednja izmena:
Nije uopšte veća, a kamo li mnogo.

Sa ugovorom na 24 meseca plaćaš 18 računa po 2.340 dinara i ako hoćemo da budemo precizni još 6 puta po 1 dinar za prvih 6 meseci. Dakle, 2.340 x 18 + 6 = 42.126. Pa onda to podelimo sa 24 meseca usluge i izađe 1.755,25 RSD mesečno.

Sa ugovorom na 12 meseci plaćaš 9 računa po 2.340 dinara i ako hoćemo da budemo precizni još 3 puta po 1 dinar za prva 3 meseca. Dakle, 2.340 x 9 + 3 = 21.063. Pa onda to podelimo sa 12 meseci usluge i izađe 1.755,25 RSD mesečno.

Kao što rekoh, isto je.


Za sportske manijake Pošta ima bolju osnovnu ponudu. Ja ne stižem ni vesti da pogledam, tako da pored dva Eurosporta i svih onih Sport Klub kanala nisam siguran kol'ko bih se potresao što imam SAMO jednu Arenu. :)

Sa druge strane, Ikom osnovna ponuda je bogatija za AXN, Crime and Investigation, Cinemaniju i Pink Film, dok je siromašnija za TCM i TV1000 (od filmskih programa). Što se ostalih Pink programa tiče, svi filmski su tu, a za Pink Zabava, Pink Music 2, Pink Fashion i Pink Nostalgia me iskreno zabole. :)

Što se cene tiče, Ikom nudi 10/1 + osnovnu analognu i digitalnu ponudu za 1.900 RSD/m i prvih šest meseci za 0 RSD. 1.900 x 18 / 24 = 1.425 RSD/m. Kod PTT-a ista stvar košta 2.520, odnosno u proseku 1.890,25 RSD/m.

Matematika je malo kompleksnija rabota.Prosecna cena nije isto sto i trošak.

Onaj na 12 meseci imaće operaciju na novčaniku u totalu od 21060 to je ono bez čega će njegov novčanik ostati i ako nastavi još jednu godinu bez akcije jer sa 12 meseci nisi siguran da ćeš po istim uslovima nastaviti dalje to je novih 28080 dinara.

onaj na 24 meseca olakšaće novčanik za 42120 dinara dok je onaj sa 12+12 olakšan za 49140 što mu na dve godine dođe 7020 dinara jer sa ugovorim od dve godine cena mesečne pretplate je zagarantovana.
 
Poslednja izmena:
Matematika je malo kompleksnija rabota.
'Oćeš da mi objasniš? :)

Prosecna cena nije isto sto i trošak.
Jeste, kada trošak podeliš na broj meseci tokom kojih dobijaš uslugu.

Onaj na 12 meseci imaće operaciju na novčaniku u totalu od 21060 to je ono bez čega će njegov novčanik ostati i ako nastavi još jednu godinu bez akcije jer sa 12 meseci nisi siguran da ćeš po istim uslovima nastaviti dalje to je novih 28080 dinara.
A zašto bi nastavio posle još godinu bez ugovora? Biće nekakva akcija kod nekog drugog, pa odeš kod njega. Poenta kraćeg ugovora i jeste u tome da si fleksibilniji i da možeš bolje da pratiš tržišne trendove, nego kad si zakucan na dvogodišnji ugovor. Bez obzira na izvesne fluktuacije, tržišni trendovi jesu takvi da su usluge tog tipa sve bogatije, pa je sasvim izvesno da ćeš kroz godinu dana negde moći da dobiješ i nešto više za te novce.

onaj na 24 meseca olakšaće novčanik za 42120 dinara dok je onaj sa 12+12 olakšan za 49140 što mu na dve godine dođe 7020 dinara jer sa ugovorim od dve godine cena mesečne pretplate je zagarantovana.
To sve pod pretpostavkom da je onaj "12+12" budala. Ako je neko inertan i ne voli da menja provajdere neka onda potpiše ugovor na dve godine, ali ko nije i ko ne želi da se vezuje za jednog provajdera na duži period, taj će potpisati ugovor na 12 meseci, posle kojih će gledati da negde napravi neki novi, povoljniji aranžman. Zašto bi nastavio da plaćaš jaču cenu, bez ikakve ugovorne obaveze, kada uvek postoji povoljniji aranžman uz ugovornu obavezu? I to nije nikakva akcija već standardna ponuda.

Okreni-obrni, ugovor na 24 meseca ne može nikako biti povoljniji jer će za godinu dana ponuda na tržištu biti bogatija, a ti ćeš ostati vezan negde nekim ugovorom i ko zna kol'ko ćeš raznoraznih akcija propustiti kod drugih operatera. Onda može da se gleda i tako da bi onaj sa ugovorom na 24 meseca bio na gubitku, ako se u međuvremenu pojavi negde nešto povoljnije, a on to ne može da prihvati zbog ugovorne obaveze.
 
To što ti imaš problem ne znači da ga imaju, odnosno da će ga imati svi ostali. Mada, njihov odnos prema tvojoj reklamaciji nikako nije za pohvalu.

Problem je u tome sto pre potpisivanja ugovora PostaNet nicim ne garantuje potencijalnim korisnicima da nece imati ovakav ili veci problem. Oni nastaju tek kada pocnu da uzimaju pare.
 
Pa niko ti to ne garantuje. Zapravo, na neki implicitan način bi trebalo svi da garantuju, ako nikako drugačije ono barem kroz Zakon o zaštiti potrošača, ali to što u ovoj zemlji sve zapinje i trokira, to je poseban problem.

Postoji gomila prezadovoljnih korisnika Pošta Net usluga, i onih na kablu i onih sa ADSL konekcijom, pa je po meni u tvom slučaju najproblematičnija njihova reakcija na reklamaciju. Veoma neprofesionalno i nefer, a usudio bih se reći i bahato.
 
Све то није правило и разликује се од корисника до корисника. Зато је најбоље да се прво испроба, кабл неким припејд пакетом, АДСЛ код некога ко даје или пробу или без обавезе па према томе како ради, склапају се додатни уговори. Код мене је СББ углавном увек радио добро а пре пар месеци су довели оптички кабл на ~50м од моје зграде па ваљда може било колико а од централе сам ~300м и каблови су подземни, од пре десетак година па и ту немам никаквих проблема. Коме каблови иду по бандерама, превезивани, лепљени селотејпом, подложни киши и снегу ... може свашта да очекује.
Sa druge strane, Ikom osnovna ponuda je bogatija za AXN, Crime and Investigation, Cinemaniju i Pink Film, dok je siromašnija za TCM i TV1000 (od filmskih programa).
ТСМ је престао са радом од почетка године тј не емитује се за наш регион, ма шта то значило.
 
ТСМ је престао са радом од почетка године тј не емитује се за наш регион, ма шта то значило.
Pa na koju foru onda ovi iz Pošte reklamiraju TCM / Cartoon Network na poziciji 142? :trust: Možda su zaboravili da ažuriraju spisak. :)
 
Ništa, znači AXN, Crime and Investigation, Cinemanija i Pink Film kod Ikoma vs TV 1000 i Cartoon Network kod Pošte. :)

S tim da je Ikomov tipski ugovor toliko bezobrazan, da bih pre prodao dušu Đavolu nego sklopio dogovor sa njima. :S:
 
Bilo je već priče o ovim novim STB uređajima kod Pošte, bez kojih se ne mogu pratiti kanali koji se plaćaju. Malopre sam saznao da to njihovo smeće uopšte ni nema SCART izlaz, već samo HDMI i RF. :S: A ni od ulaza nema ništa. Budalaština.
 
Nazad
Vrh Dno