»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 247 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 3699

Tema: Posta Net Digitalna TV

Member Avatar korisnika Pablo
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        6.637
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel® Xeon® E5440 @ 3.6 GHz @ 1.25 V & CM Hyper TX polished
        • MoBo: ASUS P5Q-E - Intel® P45 Chipset
        • RAM: 8GB - 2 x 2GB KingMax + 2 x 2GB Hynix @ 846MHz CL5
        • VGA: XFX 4890 1GB DDR5 @ 940/1125
        • MON: BENQ G2420HD / Leadtek WinFast PxTV1200 PCI-E
        • HDD: ~2.7TB = SSD Patriot Blast 120GB / WD 6400AAKS / Hitachi 500GB / Samsung 1.5 TB [HD154UI]
        • OPT: LG SATA DVD-RW - GSA-H55N
        • Case: CM690 Dominator / ANTEC TP-Trio 650 - 52A @ 12V
        • SND: SoundMax onboard / Logitech X540 & A4Tech HS100 Headphones
        • LAP: HP EliteBook 6930p
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech® MX™ Revolution, UltraX Remote & G15 Gaming Keyboard / Sky Star 2 v2.3 / Canon IXUS 80IS
      3. Citat Citiram korisnika: Sky Uk Pogledaj poruku
        Taj ološ koji pominješ je jedini u Srbiji uveo i arene i sportklubove tek toliko da znaš.
        I Sat-trakt ima Arena Sport 1 i SK1 u analognoj ponudi a AS2, 3, 4 i SK2 i SK3 su u osnovnoj digitalnoj uz simbolicnu doplatu od 350 din.
        Phone: Xiaomi MI MAX Prime 128+64/4GB Silver ROM:Resurrection Remix 5.8.4

Member Avatar korisnika Soboslikar
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        488
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Xeon Multi-core i5
        • MoBo: HP WS
      6. Citat Citiram korisnika: magick Pogledaj poruku
        Velika je razlika, zato što nemaju optičko čvorište ispred svake zgrade (što bi bilo preskupo), već kao i Telekom, imaju neke "isturene stepene" odakle vuku bakarne kablove...
        Bice interesantno uskoro kad pocnu da se pojavljuju nove ponude. Ti ces onda da se preracunavas da li ti se vise isplati posebno telefon, posebno tv i posebno internet ili sve u paketu na ftth sa popustom od 30 ili 50%. Od dosadasnjih 222 provajdera, bar ce 200 da nestane jer nece izdrzati konkurenciju.

Member
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        317
        Citat Citiram korisnika: magick Pogledaj poruku
        Velika je razlika, zato što nemaju optičko čvorište ispred svake zgrade (što bi bilo preskupo), već kao i Telekom, imaju neke "isturene stepene" odakle vuku bakarne kablove. Tako je daleko jeftinije nego imati optičko čvorište u svakoj zgradi ili po jedno na dve-tri zgrade. A svakako da nije isto da li od optike do tebe ima 20 metara ili 500 metara bakra. Zato i ne mogu da ponude više od 10/1. ...
        I SBB ima udaljena opticka cvorista odakle koaksijalni kabal pomocu lopte i selotejp trake monteri sutiranjem prebacuju sa krova na krov, pa i pored toga nude internet download protok od 15 do 120 Mb/s i oko 30 HDTV kanala + vise od 140 SD digitalnih kanala + prenos govora.
        Menjao rmlad : 17.12.2013. u 22:47

Banned
        Na forumu od
        Sep 2011
        Poruka
        4.103
        Prebacite temu u tv podforum

Banned
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        1.999
        Citat Citiram korisnika: Pablo Pogledaj poruku
        I Sat-trakt ima Arena Sport 1 i SK1 u analognoj ponudi a AS2, 3, 4 i SK2 i SK3 su u osnovnoj digitalnoj uz simbolicnu doplatu od 350 din.
        PTT kds ima sve 4 arene i dva sport kluba u osnovnom paketu,tek toliko.

Banned
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        1.999
        Citat Citiram korisnika: Lik BG Pogledaj poruku
        Pojavio se spisak digitalnih kanala (za BGD):

http://postanet.rs/lat/struktura/kds...la-beograd.asp
        Nema SOS kanala.Vidim da pola kanala vuku iz totala pa mogli su i sos.Tom kanalu se stvarno ne da da bude gledan.Posti sada fale samo hd kanali ostalo je sve ok.
        Menjao Sky Uk : 18.12.2013. u 02:42

Member
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        317
        Citat Citiram korisnika: Sky Uk Pogledaj poruku
        PTT kds ima sve 4 arene i dva sport kluba u osnovnom paketu,tek toliko.
        Uzalud su u osnovnom paketu kada za njih ne postoji i HD alternativa, makar i u Pay-TV ponudi. Samo tako mogu da budu upotrebljivi na LCD, LED i Plazma televizorima na koji u poslednjih 5-7 godina otpada 99% trzista. Kada sam poslednji put video CRT televizor u prodavnici nisu postojali ni Arena Sport ni Sport Klub. Jednostavno, to vise niko nece da kupi a ni da proizvodi osim 3-4 firme u Srbiji i Hrvatskoj koje to sklapaju u garazama i stalama u Zajecaru (WEG) i Slavonskom Brodu (Vivax). Sada vise ne postoji ni trgovinski lanac u kojem sam video taj televizor (Tehnomarket). U tom vremenu zivi zaostali PostaNet. Kvantitet TV usluga PostaNet-a zasluzuje prelaznu ocenu (izmedju 2+ i 3-) ali tehnicki kvalitet ponude je takav da vredja ljudsko dostojanstvo. U Pjong Jangu kvalitet je verovatno jos gori, ali ako je to merilo PTT-a za ocenu svog rada, ...
        Menjao rmlad : 18.12.2013. u 07:33

Banned
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        1.999
        Sada je DVB-C slika na arenama bolja nego ranije.Ponuda kanala kds-a je prilično dobra.Koji kablovski operateri imaju Arene hd osim iptv telekoma????Kds se značajno poboljšao od kada su ponudili ADSL pakete po povoljnim cenama kao i u paketu adsl + Tv + nema zločinačkih uslova moranja potpisivanja ugovora na godinu ili više kao kod nekih već može mesec za mesec po pristupačnoj ceni.Nakon toga dolazak dvb-c ponude je napravio da je sada kds kvalitetniji provajder nego što je bio ranije.Ponuda 10mb adsl +analogija + digitalija+ neki novi kanali koji su ubačeni na 2 godine je 2340 dinara što je po meni više nego povoljno
        Menjao Sky Uk : 18.12.2013. u 09:29

Member
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        142
      14. Moja mašina
      15. Razlika između slike na arenama dvb-c i običnim je što je ratio podešen normalno, slika je idalje loša uporedi sa sd iptv i to je nebo i zemlja, verovatno je slika loša jer preuzimaju preko satelita isto kao što je sk dosta mutan zbog preuzimanja sa totala... Ako ne ponude hd džabe im ova rabota...

Member Avatar korisnika igorko
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        548
      17. Moja mašina
        • CPU: i7-6700K + CORSAIR Hydro Series H100i GTX Extreme Performance Liquid CPU Cooler
        • MoBo: Asus MAXIMUS VIII HERO
        • RAM: Kingston HyperX 16GB Fury DDR4 2666MHz KIT (HX426C15FBK2/16) @ 3000
        • VGA: Inno3D GeForce GTX 1060 6GB X2 (N106F-5SDN-N5GS)
        • MON: LG 29UM59-P IPS UltraWide™ Full HD (2560x1080) 5ms
        • HDD: Samsung SSD 960 EVO M.2 250GB + Seagate Barracuda ST1000DM003 + Seagate ST2000VX002
        • OPT: Samsung SH-222BB/BEBE/SATA
        • Case: Raidmax Narwhal 920 (Full Acrylic side panel Mod) + Seasonic M12II Evo Edition 620W Modular
        • SND: Kinyo 5.1 @ Realtek
        • LAP: Asus N552VX + Toshiba Satelitte L300
        • TV: Samsung LED UE46F6500 + UE40D6500 + Dreambox DM800se Sim2.10 (45E-30W) SAT HDTV
        • INET: DSL
        • Ostalo: Xiaomi MI A1 4/64
      18. Citat Citiram korisnika: Leske Pogledaj poruku
        Ako ne ponude hd džabe im ova rabota...
        Ako nekada i ponude Arene u HD, to sigurno neće biti u osnovnom digitalnom paketu. I sada je besmisleno što oni paralelno nude 4 SD kanala ArenaSport i kao slobodne i kao Pay kanale. Sada ima smisla da u Pay ponudi sa dodatnom pretplatom budu 4 HD Arene, ali koliko sam razumeo, oni nemaju HD SetTopBox...

Banned
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        1.999
        Koji kabl operater ima hd arene?
        To zavisi iskljucivo od telekoma da li ce pristati na tako nesto.
        Vise puta sam bio na sastanku sa njima i predlagao koji sistem kodiranja da se uzme i kako da se napravi sistem za najpovoljniji hd box .cak sam nudio i potpuno besplatno neke softvere koji kostaju desetine hiljada eura ali dzaba,mozda je sada neka druga ekipa tamo pa da se mrdnu sa mrtve tacke.sinoc sam primetio i irdeto kodiranje pored conaxa.

Member Avatar korisnika Alister
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        3.345
        Ima vektor

Member Avatar korisnika Soboslikar
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        488
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel Xeon Multi-core i5
        • MoBo: HP WS
      23. Citat Citiram korisnika: Sky Uk Pogledaj poruku
        Nema SOS kanala.
        Ima analogni.

Banned
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        1.999
        Ima ali zasto nema digitalnog.Ako su sve duplirali zasto nisu i sos.

Member
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        317
        To zavisi iskljucivo od telekoma da li ce pristati na tako nesto.
        Vise puta sam bio na sastanku sa njima i predlagao koji sistem kodiranja da se uzme i kako da se napravi sistem za najpovoljniji hd box .cak sam nudio i potpuno besplatno neke softvere koji kostaju desetine hiljada eura ali dzaba,mozda je sada neka druga ekipa tamo pa da se mrdnu sa mrtve tacke.sinoc sam primetio i irdeto kodiranje pored conaxa.
        Nabavili su i Set top boksove i smart kartice sistem za zastitu (CAS):
        http://212.62.32.199/tenderi/Dokumen...i/1134_753.pdf
        (videti strane: od 28 do 30)

Najcudnije je to sto su insistirali na HD/SD STB iako nameravaju da distribuiraju iskljucivo SD digitalni signal.

Strana 5 od 247 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •