Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Imaju jednokratnu i mesecnu naknadu za STB. Da li onaj ko plati jednokratnu, placa i mesecnu ili ne? Logicno bi bilo da se placa samo jedna ili druga, ali ovako kako su napisali, moze se zakljuciti da se placa i jedna i druga naknada (jedna prilikom zakljucenja ugovora i druga uz svaku mesecnu pretplatu).
 
Digitalni kanali u osnovnoj ponudi nisu skremblovani, ali ukoliko nemate televizor ili neki drugi DVB-C prijemnik koji može da ih dekodira, Pošta nudi svoj STB. Njihov uređaj ne možete kupiti, već samo iznajmiti po ceni od 250 RSD mesečno i jednokratnu taksu koje ste oslobođeni u promotivnom periodu. Po isteku promotivnog perioda, ako želite neki od kanala koji se plaćaju (recimo HBO), moraćete da plaćate mesečno i za taj skremblovani paket (490 RSD) i za STB (250 RSD) i još da platite taj jednokratni iznos.

Ukoliko se za neki od paketa koji se plaćaju odlučite u promotivnom periodu, ne plaćate taj fiksni iznos za STB, ali vam se zato umanjuje broj meseci sa pretplatom od 1 dinar. Tako ispada da će nekog ko se odluči da osnovnoj analogno-digitalnoj ponudi (1.026 RSD) doda i dva HBO kanala, to u proseku koštati dodatnih 907 dinara mesečno!!! Ako pak uzmete i onaj drugi krš paket, to će vas u proseku izaći 1.335,75 RSD/m više nego standardna ponuda. Zato sam ja i razmišljao da umesto toga obogatim sebi programski sadržaj sa SBB D3i, koji ipak pruža više iako za sada nema HBO u ponudi.
 
Prvo da se zahvalim na podrsci od kolega sa foruma....drugo...mislim da cu ipak uzeti nov LED sa opcijama DVBT2, DVBC pa da kombinujem...zasto? Kako pitanje i komentar postavlja uvazeni @SkyUk i @rmlad i mene takodje zbunjuje ponuda: 1 dinar box, ali ipak 250,-din. za tzv. iznajmljivanje istog...a placanje jednokratno 2000 din?;) neko je lud...kada platim box da li placam i 250 din. mesecno? Na moje pitanje sta je 250 din onaj isti momak mi je rekao da je to navodno kao za eto digitalne kanale koje dobijam, ali se nisam setio da ga pitam i za ovo ostalo...mada mislim da je u njihovoj prici van promocije sve zajedno: 2000din za box + 250din mesecno na osnovnu pretplatu. Ovo sve pricam da bih i sebe ubedio da je nov LED neophodan jer ne verujem da ce oni kao SBB vezati skoro digitalne kanale sa boxom. A za Arene u HDu i xxxkanale bez HDa mogu da prezivim:D
 
Digitalni kanali u osnovnoj ponudi nisu skremblovani, ali ukoliko nemate televizor ili neki drugi DVB-C prijemnik koji može da ih dekodira, Pošta nudi svoj STB. Njihov uređaj ne možete kupiti, već samo iznajmiti po ceni od 250 RSD mesečno i jednokratnu taksu koje ste oslobođeni u promotivnom periodu. Po isteku promotivnog perioda, ako želite neki od kanala koji se plaćaju (recimo HBO), moraćete da plaćate mesečno i za taj skremblovani paket (490 RSD) i za STB (250 RSD) i još da platite taj jednokratni iznos.

Ukoliko se za neki od paketa koji se plaćaju odlučite u promotivnom periodu, ne plaćate taj fiksni iznos za STB, ali vam se zato umanjuje broj meseci sa pretplatom od 1 dinar. Tako ispada da će nekog ko se odluči da osnovnoj analogno-digitalnoj ponudi (1.026 RSD) doda i dva HBO kanala, to u proseku koštati dodatnih 907 dinara mesečno!!! Ako pak uzmete i onaj drugi krš paket, to će vas u proseku izaći 1.335,75 RSD/m više nego standardna ponuda. Zato sam ja i razmišljao da umesto toga obogatim sebi programski sadržaj sa SBB D3i, koji ipak pruža više iako za sada nema HBO u ponudi.

@magick: hvala, preduhitrio si me ali mislimo na isto
 
Koliko sam danas čitao na njihovom sajtu oni imaju nameru da naplaćuju osnovnu digitalnu ponudu.Dajte nek još neko pročita šta tamo piše možda mi se i mozak preskenirao od silnih promena...
I meni tako deluje :S: Sad se spominju "Digitalni" paketi, a posebna ponuda je za "Analogne" pakete tj. "Osnovni" paket, a stoji i da "Ugovori za Pošta NET pakete sa digitalnom televizijom podrazumevaju iznajmljivanje STB uređaja." , a STB se naravno naplaćuje (a uz to nije ni potreban ako su kanali otključani i imate TV sa DVB-C tjinerom kao sada)... Ova digitalna što sada gledamo (i što je sasvim OK) je izgleda samo privremeno otključana dok ne počnu da naplaćuju ovo što nam sada daju "džabe" uz osnovnu pretplatu (do 28 februara 2014 ili dok ne krene naplata novih paketa) :S: Za ove pare što nam naplaćuju osnovnu pretplatu (1.026 rsd) po meni je logično da su uključeni i osnovni kanali u digitalnom formatu... Sve u svemu ako digitalnu ponudu uslove novim ugovorom, STB-om, ili bilo kakvim dodatnim troškovima, odo ja na Targo digitalnu TV koja je u (osnovnoj i za sada jedinoj) ponudi naravno uključena za još manje pare nego Poštanet (a kanali nisu zaštićeni, nema STB-a i naravno treba samo TV sa DVB-C)... Kad već koristim Targo net (koji radi odlučno), neć mi biti teško da prespojim koaksijalni kabl na ONT :D Pa ovi iz Pošte kako god hoće što se mene tiče :p
 
Ma hteli bi oni da vezu kanale sa boxom....ali im ne ide bas nesto...tesko da ce ljudi uzimati box ako imaju LCD sa DVBC konekcijom...kasne i to mnogoooo...SBB je to uradio u startu...oces Digi kanale? moze ali sa boxom i odmah si vezan...za sva vremena....sto i nije lose kad su oni u pitanju, jer su trenutno najbolja ponuda...pitanje je i Targo da li ima nesto u vezi oko TVa jer koliko se meni cini njihova digitalna ide sa boxom a ne daju ni glasa od letos oko mreza a kamoli oko neceg drugog. zvao ja ....molio... nema ih nigde...posto oko hotela Jugoslavije na Novom Beogradu nema nikog sem Postaneta nemam izbora...ako izuzmem satelit...a Japanci dolaze pa mozda bude zanimljivije;)
 
U najgoroj varijanti platiću im taj digitalni doplataK ALI NEĆU NJIHOV KUNG FU RISIVER.HOĆU moj Tv ,hoću CAM modul sa njihovom kartom.

Računaju oni da u najgoroj varijanti ima da otplate te kung fu risivere tako što će skremblovati osnovnu ponudu,a za pay ponudu ko se upeca taj se upecao.Ako bude tako ima da me nema kod njih ,odjaviću se sa njihovog kabla.Uzeću Total tv sa Hd kanalima i onaj total tv adsl i sve je to opet bolje nego da im plaćam tu njihovu matematiku.Njima nije bitno što korisnik ima dvb-c tjuner u svom ne tako jeftinom boksu već kako neznalice da otplate risivere svojim pajtašima odakle su ih nabavili.Osnovna ponuda mora biti digitalno besplatna jer im je slika na analogiji kao da gledam kroz teglu od krastavaca.Marketing je čudo pa nas ubeđuju kako je dvb-c slika bolja,pa jeste bolja kad na analogiji njihovom zaslugom u sred leta pada sneg kad mu vreme nije i što munje i gromovi cepaju na svetoga savu.
Ne bi me čudilo da još dodatno upropaste analogiju da nateraju sirotu raju da noću pohotno dahće uz pay sportske kanale.
 
Poslednja izmena:
U najgoroj varijanti platiću im taj digitalni doplataK ALI NEĆU NJIHOV KUNG FU RISIVER.HOĆU moj Tv ,hoću CAM modul sa njihovom kartom.
Nemere. :( Kažu da je usluga vezana za MAC adresu STB-a!?!? :trust:

Mnoge zbunjuje to šta se zapravo plaća kada je digitalna besplatna, a fora je u tome što se plaća najam STB-a koji vam treba SAMO ako nemate DVB-C tjuner ILI ako želite neke od njihovih pay kanala.

Ista fora je i kod Ikoma. Digitalni signal imaš i u okviru analogne televizije i osnovna ponuda nije skremblovana, te je možeš gledati sa bilo kojim DVB-C tjunerom, a ako ga nemaš pa želiš njihov onda moraš da doplaćuješ još 100 RSD/m za uslugu "Digitalna televizija", što ustvari predstavlja najam STB-a. Isto tako, za pay pakete prvo moraš da platiš tih 100 RSD/m, pa tek onda cenu samog paketa, i to bez obzira da li si uzeo STB ili CI/CAM.

Pa koji put već pišem da zbog tog uslova, kod PTT-a HBO ustvari izađe 907 dinara mesečno!
 
Poslednja izmena:
...Mnoge zbunjuje to šta se zapravo plaća kada je digitalna besplatna, a fora je u tome što se plaća najam STB-a koji vam treba SAMO ako nemate DVB-C tjuner ILI ako želite neke od njihovih pay kanala...
Ako skrembluju digitalne kanale osovne ponude i naravno naplate dodatni uređaj za gledanje istih, onda digitalna ponuda sigurno neće biti besplatana ni za osnovni paket...
...Osnovna ponuda mora biti digitalno besplatna jer im je slika na analogiji kao da gledam kroz teglu od krastavaca... Ne bi me čudilo da još dodatno upropaste analogiju da nateraju sirotu raju da noću pohotno dahće uz pay sportske kanale.
Baš tako :sceptic: :eyebrows:
 
Ako skrembluju digitalne kanale osovne ponude i naravno naplate dodatni uređaj za gledanje istih, onda digitalna ponuda sigurno neće biti besplatana ni za osnovni paket...
Do sada nisu skremblovali digitalne kanale u osnovnoj ponudi, a ne verujem ni da će početi.

Pošta NET je napisao(la):
Osnovna ponuda podrazumeva prijem velikog broja analognih i digitalnih kanala (među kojima se nalaze i HD kanali), kao i određeni broj radio FM kanala.
Ta osnovna ponuda im košta 1.026 dinara mesečno, a iznajmljivanje STB-a se plaća odvojeno i opciono je. Sad će opet neko da se pita - kako opciono, kada piše obavezno? Obevezno je samo u paketu Digitalna televizija, koji podrazumeva "osnovnu ponudu" + STB. Je l' to neka šala? Ne. Fora je u tome da pay kanale možete dobiti, odnosno doplatiti SAMO ako imate "digitalnu televiziju", tj ne možete ih dobiti uz "osnovnu ponudu".

Valjda je sada jasnije. Zato ispada da ako hoćete da gledate HBO, treba da doplatite 490 dinara za taj paket i još 250 dinara za STB, koji jedini može da dekodira te kanale. Uz to, morate ili da platite još tu neku jednokratnu taksu za STB ili da se odreknete nekih meseci sa popustom u okviru promotivne ponude. Kako god da okreneš, HBO i HBO Comedy izađu još 907 dinara mesečno. :S:
 
Poslednja izmena:
Marketing je čudo pa nas ubeđuju kako je dvb-c slika bolja,pa jeste bolja kad na analogiji njihovom zaslugom u sred leta pada sneg kad mu vreme nije i što munje i gromovi cepaju na svetoga savu.
Ne bi me čudilo da još dodatno upropaste analogiju da nateraju sirotu raju da noću pohotno dahće uz pay sportske kanale.

U bre ja u drugom stanu imam PTT ili ti sad posta net optika polozena u zemlju po propisima jedini, u zgradi savrseno uradjeno sve full ne visi nista sve lepo kanalicama odradjeno, e sad ono najvaznije ljudi ja prosto ne mogu da veruje, naravno da vam verujem nego kazem jer meni su kanali od kad sam presao sa IKOM-a na PTT jos pre 5 godina malo je reci savrseni, nikakvog snega, leda, munja i gromova nema, imam samo analognu u tom stanu jer mi je da kazem drugi stan pa nisam svaki dan tamo, a sad u ovom stanu u kom jesam imam RV pa to je hao isto kao nekad sto sam imao IKOM, sneg usred leta, a PTT savrsena slika.

Nije mi jasno da isti ISP koji jedini ima dozvolu da polaze kablove kazete losi kanali, jednostavno a da imao sam i SjBB jedno vreme, ista stvar kao i propali IKOM i RV, sneg, alijedini problem nisam imao sa PTT a eto jedan sam od redkih koji je imao tri kablovske, i sa onom na koju nikada nisma mogao da racunam da ce biti najbolja ona jeste.
E sad ono sto jeste istina je da su spori, ali ne zaboravite da su to javna preduzeca i da drzava uzima pare od njihovog profita i daje nazalost u penzije, plate...
Da su oni privatna firma sa tim profitom veruj mi imali bi cudo, jel znas ono kad zavisis od drugog a tvoje pare nisu tvoje, e to je slucaj sa njima.

S obzirom da cu se preseliti u taj drugi stan(nemam tamo net jer ni ne zivim tamo)a zvao sam PTT da ih pitam za net, a ona mi ladno kaze vasa zgrada nema mogucnost interneta, posle 5 godina odkad su usli u zgradu, optika mi prolazi pored terase 1 metar jer sam u prizemlju pa to je nedopustivo, setite se da je do pre 6 meseci ponuda paketa za net bila na nivou 2005, uzas i sad ne znam sta da uzmem za net tamo, eventulano adsl, mada nebi sa kabla na adsl navikao sam se da nemam gubitaka, teoretski mogao bih da uzmem vdsl jer mije centrala na 100 metara vazdusnom linijom nek imam duplo vise kabla to je 200m mogao bih ladno onaj promotivni paket 50/2 sto nudi TS ali ovi ******i to nazalost ne nude, a ja bih da objedninim net i kablovsku.

Nazalost drzava mora da se finansira od ova dva preduzeca koja su relano imaju profit sva druga preduzeca su ili u minusu ili sa minimalnim profitom.
Oni su na kraju ispada kao SjBB gde negde radi odlicno a negde je totalna katastrofa, kod mene savrseno.
 
Da li nude CAM modul sa karticom umesto svog STB-a?
Ne! Peti put ponavljam da se pay kanali kod njih mogu gledati SAMO sa njihovim STB-om!

Jedan od momaka u njihovoj tehničkoj podršci mi čak reče i da ne može drugačije jer uslugu vezuju za MAC adresu STB-a!?!? To bi značilo da im pay kanali ustvari idu kroz IPTV, ali to ne mogu da tvrdim.
 
Nije Pošta ispunjivač budžeta, to su Telekom, EDB, NIS, Srbija Gas i drugari.

Tacno je da Posta nije ispunjivac budzeta, ali to nisu ni NIS ni Srbija Gas. Srbija Gas je u dugovima do guse, a NIS je u najvecem delu prodat Gazpromu koji sada navise skuplja kajmak (uzima profit) ali i investira u ovu kompaniju.
 
Da ne širimo temu... al' kako je Srbija Gas dospeo u dugove? Tako što je uzimao nešto a nije plaćao, zar ne? Nebitno... glupo je porediti Poštu sa Telekomom.
 
Ja ne uspevam da nađem niti jedan digitalni kanal. Probao sam na dva TV-a.
U prilogu je sličica nakon skeniranja kanala; ne znam da li u nečemu grešim...

DTV.jpg
 
Pogledaj da li prilikom podesavanja uredjaja postoji mogucnost izbora zemlje. Ako postoji i ako si odabrao Srbiju, probaj da umesto toga odaberes Nemacku ili recimo AUstriju i ponovis skeniranje kanala.
 
Odabrao sam Austriju. Kada odaberem Srbiju, nemam opciju pretrage digitalnih kanala uopšte.
Probao sam i ručno; upisao sam da tražu frakvenc. 362Mhz (to stoji po default-u), 370MHz, 418Mhz.
Ima nešto i "Učestalost simbola (kS/s)" i to stoji na 6900. Za "Modulaciju" postoje opcije 16,64,128 i 256QAM; sve četiri opcije sam probao i nema ništa.
Možda kod mene na Mirijevu još nije dostupna digit.TV.
 
Poslednja izmena:
Zao mi je sto ne mogu da ti pomognem. Ja gledam preko televizora koji ima DVB-C tjuner. Od mene se samo ocekuje da odaberem izvor (Antena ili Kabl), zemlju - Nemacka, tip skeniranja (Brzo-Quick ili Potpuno-Full), i vrstu usluga (Sve-All ili samo Slobodne-Free). Inace, kod skeniranja kablovskih kanala nemam mogucnost manuelnog skeniranja (frekvenciju po frekvenciju), nego "sve ili nista", ali to mi ne stvara veliki problem jer su kanali 75% logicki sortirani.
 
Poslednja izmena:
Mirijevo ima sve digitalne kanale.Idi na automatsko skeniranje.
 
Moram da priznam da sam ispao glup :) Procitao sam uputstvo kako se radi i sredio sam.
 
Odabrao sam Austriju. Kada odaberem Srbiju, nemam opciju pretrage digitalnih kanala uopšte.
Probao sam i ručno; upisao sam da tražu frakvenc. 362Mhz (to stoji po default-u), 370MHz, 418Mhz.
Ima nešto i "Učestalost simbola (kS/s)" i to stoji na 6900. Za "Modulaciju" postoje opcije 16,64,128 i 256QAM; sve četiri opcije sam probao i nema ništa.
Možda kod mene na Mirijevu još nije dostupna digit.TV.

za "Učestalost simbola" podesi 6875 umesto 6900, i probaj QAM64, QAM256
 
Evo sad sam zvao njihovu tehničku podršku, i zvanično dobio informaciju da će digitalni kanali ostati neskremblovani (treba vam samo TV sa DVB-C tjunerom), tj. neće se naplaćivati digitalni prijem kanala u osnovnoj ponudi, a neće trebati nikakava dodatna oprema (STB i sl.) kao što je slučaj i sada. STB će trebati samo onima koji nemaju DVB-C tjuner i za pay pakate, i isti će se naplaćivati, što je normalno... Sjajno :D Digitalizacija će ipak ostati besplatna :)
 
Pa ja ti to pričam svo vreme. Samo što je tu paradoks da ono malo pay kanala postaju tom "digitalnom ponudom sa STB-om" još skuplji! Ako hoćeš da gledaš i HBO, to te ne dođe još 490 RSD/m, kao što tamo piše, već realno 907 RSD/m. Preračunaj sam. To im je malo glupo.
 
Meni su danas pre podne rekli preko telefona da se naknada od 250 dinara za STB ne placa ako se uzme najmanje 1 pay-tv paket.
 
Malopre sam i ja dobio tu informaciju! :zgran: I njih same je to iznenadilo jer se to nigde ne vidi iz onoga što piše na sajtu. Znači, uzimam: "Analogni Pošta Net sa ADSL Internetom", a posle tražim HBO paket i doplaćujem samo 490 dinara, pri čemu moram odmah da calnem 2.000 RSD, kao jednokratnu naknadu za STB.

Meni ovo odgovara.
 
Zašto adsl?
 
Pouzdanost i postojeća oprema.
 
... jer im je slika na analogiji kao da gledam kroz teglu od krastavaca.Marketing je čudo pa nas ubeđuju kako je dvb-c slika bolja,pa jeste bolja kad na analogiji njihovom zaslugom u sred leta pada sneg ...

Onda sa tvojim televizorom nesto nije u redu. Kod mene je slika na analognim kanalima perfektna, tako da se tesko moze uociti razlika uporedjujuci je sa digitalnom. Ali brate, ja sam kupio sony televizor, 700 evra a ne 300, pa imam i 3 tjunera. Sto se njih tice, jedino mogu da im zamerim sto ne rasporede lepo kanale, kad vec cesto nesto cackaju. Prvo stavili 2 nemacka, pa onda dva rts-a, a pinkovi i sportski kanali razbacani. Ostalo je ok. Ko je skrtario kad je kupovao tv, neka sada iznajmljuje stb ili nek istrese 70-80 evra da ga kupi.
 
Što se tiče prekida TV signala i fantomskog nestajanja (mnogih) programa (i po lepom vremenu :zgran:), to je kod mene bilo baš izraženo do pre nekih pola godine (a trajalo je sveukupno više od godinu dana)... Jednom rečju katastrofa od TV usluge, i bili smo spremni da se svi iz ulaza odjavimo sa njihove kablovske. Žalili smo se više puta, i kao navodno su znali za probleme, i obećali da će ih rešiti uz rekonstrukciju mreže koja je u toku (tada bila). I stvarno, bar kod mene (N.Bgd, Carina) od jula tekuće godine popravili su se, nisam više primetio da nestaju programi, a slika je manje-više bila dobra generalno gledano (analogna, jer digitalna nije ni postojala izuzev par exp. programa), ajde da kažemo bolja od prosečne, ali ne baš savršene na svim programima... Sada su digitalni programi u osnovnom paketu stvarno svi savršeni (bez prekida), naravno za rezoluciju 576 na koliko se i puštaju, izuzev RTS HD koji se jedini daje na 1080 i koji je stvarno full HD i kao takav znatno bolji i oštriji od svih ostalih kanala... Bar je tako kod mene koji imam TV sa DVB-C tjunerom, dakle ne koristim nikakav dodatni uređaj za gledanje digitalnih kanala (STB ili slično). Kvalitet sadašnjih analognih kanala ne mogu da komentarišem jer ih više ne gledam. Ja sam stvarno sada zadovoljan njihov korisnik, bar kad je u pitanju osnovna ponuda koju koristim, a više mi i ne treba. Moram da priznam da su me prijatno iznenadili sa DVB-C digitalizacijom :wave:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno