Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Taj ološ koji pominješ je jedini u Srbiji uveo i arene i sportklubove tek toliko da znaš.

I Sat-trakt ima Arena Sport 1 i SK1 u analognoj ponudi a AS2, 3, 4 i SK2 i SK3 su u osnovnoj digitalnoj uz simbolicnu doplatu od 350 din.
 
Velika je razlika, zato što nemaju optičko čvorište ispred svake zgrade (što bi bilo preskupo), već kao i Telekom, imaju neke "isturene stepene" odakle vuku bakarne kablove...

Bice interesantno uskoro kad pocnu da se pojavljuju nove ponude. Ti ces onda da se preracunavas da li ti se vise isplati posebno telefon, posebno tv i posebno internet ili sve u paketu na ftth sa popustom od 30 ili 50%. Od dosadasnjih 222 provajdera, bar ce 200 da nestane jer nece izdrzati konkurenciju.
 
Velika je razlika, zato što nemaju optičko čvorište ispred svake zgrade (što bi bilo preskupo), već kao i Telekom, imaju neke "isturene stepene" odakle vuku bakarne kablove. Tako je daleko jeftinije nego imati optičko čvorište u svakoj zgradi ili po jedno na dve-tri zgrade. A svakako da nije isto da li od optike do tebe ima 20 metara ili 500 metara bakra. Zato i ne mogu da ponude više od 10/1. ...

I SBB ima udaljena opticka cvorista odakle koaksijalni kabal pomocu lopte i selotejp trake monteri sutiranjem prebacuju sa krova na krov, pa i pored toga nude internet download protok od 15 do 120 Mb/s i oko 30 HDTV kanala + vise od 140 SD digitalnih kanala + prenos govora.
 
Poslednja izmena:
Prebacite temu u tv podforum
 
I Sat-trakt ima Arena Sport 1 i SK1 u analognoj ponudi a AS2, 3, 4 i SK2 i SK3 su u osnovnoj digitalnoj uz simbolicnu doplatu od 350 din.

PTT kds ima sve 4 arene i dva sport kluba u osnovnom paketu,tek toliko.
 
Poslednja izmena:
PTT kds ima sve 4 arene i dva sport kluba u osnovnom paketu,tek toliko.

Uzalud su u osnovnom paketu kada za njih ne postoji i HD alternativa, makar i u Pay-TV ponudi. Samo tako mogu da budu upotrebljivi na LCD, LED i Plazma televizorima na koji u poslednjih 5-7 godina otpada 99% trzista. Kada sam poslednji put video CRT televizor u prodavnici nisu postojali ni Arena Sport ni Sport Klub. Jednostavno, to vise niko nece da kupi a ni da proizvodi osim 3-4 firme u Srbiji i Hrvatskoj koje to sklapaju u garazama i stalama u Zajecaru (WEG) i Slavonskom Brodu (Vivax). Sada vise ne postoji ni trgovinski lanac u kojem sam video taj televizor (Tehnomarket). U tom vremenu zivi zaostali PostaNet. Kvantitet TV usluga PostaNet-a zasluzuje prelaznu ocenu (izmedju 2+ i 3-) ali tehnicki kvalitet ponude je takav da vredja ljudsko dostojanstvo. U Pjong Jangu kvalitet je verovatno jos gori, ali ako je to merilo PTT-a za ocenu svog rada, ...
 
Poslednja izmena:
Sada je DVB-C slika na arenama bolja nego ranije.Ponuda kanala kds-a je prilično dobra.Koji kablovski operateri imaju Arene hd osim iptv telekoma????Kds se značajno poboljšao od kada su ponudili ADSL pakete po povoljnim cenama kao i u paketu adsl + Tv + nema zločinačkih uslova moranja potpisivanja ugovora na godinu ili više kao kod nekih već može mesec za mesec po pristupačnoj ceni.Nakon toga dolazak dvb-c ponude je napravio da je sada kds kvalitetniji provajder nego što je bio ranije.Ponuda 10mb adsl +analogija + digitalija+ neki novi kanali koji su ubačeni na 2 godine je 2340 dinara što je po meni više nego povoljno
 
Poslednja izmena:
Razlika između slike na arenama dvb-c i običnim je što je ratio podešen normalno, slika je idalje loša uporedi sa sd iptv i to je nebo i zemlja, verovatno je slika loša jer preuzimaju preko satelita isto kao što je sk dosta mutan zbog preuzimanja sa totala... Ako ne ponude hd džabe im ova rabota...
 
Ako ne ponude hd džabe im ova rabota...
Ako nekada i ponude Arene u HD, to sigurno neće biti u osnovnom digitalnom paketu. I sada je besmisleno što oni paralelno nude 4 SD kanala ArenaSport i kao slobodne i kao Pay kanale. Sada ima smisla da u Pay ponudi sa dodatnom pretplatom budu 4 HD Arene, ali koliko sam razumeo, oni nemaju HD SetTopBox...
 
Koji kabl operater ima hd arene?
To zavisi iskljucivo od telekoma da li ce pristati na tako nesto.
Vise puta sam bio na sastanku sa njima i predlagao koji sistem kodiranja da se uzme i kako da se napravi sistem za najpovoljniji hd box .cak sam nudio i potpuno besplatno neke softvere koji kostaju desetine hiljada eura ali dzaba,mozda je sada neka druga ekipa tamo pa da se mrdnu sa mrtve tacke.sinoc sam primetio i irdeto kodiranje pored conaxa.
 
Ima ali zasto nema digitalnog.Ako su sve duplirali zasto nisu i sos.
 
Koji kabl operater ima hd arene?
To zavisi iskljucivo od telekoma da li ce pristati na tako nesto.
Vise puta sam bio na sastanku sa njima i predlagao koji sistem kodiranja da se uzme i kako da se napravi sistem za najpovoljniji hd box .cak sam nudio i potpuno besplatno neke softvere koji kostaju desetine hiljada eura ali dzaba,mozda je sada neka druga ekipa tamo pa da se mrdnu sa mrtve tacke.sinoc sam primetio i irdeto kodiranje pored conaxa.

Nabavili su i Set top boksove i smart kartice sistem za zastitu (CAS):
http://212.62.32.199/tenderi/Dokument/Fajlovi/1134_753.pdf
(videti strane: od 28 do 30)

Najcudnije je to sto su insistirali na HD/SD STB iako nameravaju da distribuiraju iskljucivo SD digitalni signal.
 
Upade mi u oci recenica ima zastitu od "kradje" CW i dole ispod da podrzava pairing u slucaju da sistem koristi kartice.
Ako bude tako, znaci da se moze koristiti samo njihov krs od risivera koji budu delili.
 
normalno da su odustali od conaxa jer su im prosla 3 tendera pala zbog insistiranja na conaxu.Izgleda da su nabavili irdeto.

uz malo pameti nisu im ni trebali novi risiveri da bacaju pare ,jer ako vec idu na nov softver mogli su da upare kartice sa modulima a korisnici da kupe sta oni zele od risivera sa cam modulom.
 
Poslednja izmena:
normalno da su odustali od conaxa jer su im prosla 3 tendera pala zbog insistiranja na conaxu.Izgleda da su nabavili irdeto.

uz malo pameti nisu im ni trebali novi risiveri da bacaju pare ,jer ako vec idu na nov softver mogli su da upare kartice sa modulima a korisnici da kupe sta oni zele od risivera sa cam modulom.

Ili da korisnici taj modul sa karticom umesto u STB ubace u svoj televizor, ako isti to podrzava ...
 
Sve jedno.Bitno je da ima cam slot i da njihov modul bude kompatibilan sa vecinom brand name uredjaja.Ovako su bacili velike pare i imaju jako dug rok da povrate ulozen novac jer uredjaje daju za 1 dinar.Niti jedan privati operater ne bi isao na takvu soluciju pogotovo ako se kupuje nov softver i pogotovu ako danas postoji jako ozbiljno uparivanje karte i modula koje je cak sigurnije nego uparivanje karte i boksa.

Svi brendovi rade po nekakvim standardima isto kao i sami tvorci cam modula.Ko hoce krs uredjaj podrska je upitna.
 
Poslednja izmena:
Pise tamo: "Kriterijum izbora: Najniza ponudjena cena".

Inace, sta su sve nabavljali za Internet i KTV i od koga su nabavljali i koliko su placali moze se videti na njihovom sajtu ako se klikne na: Javne nabavke, pa na: Nabavke na koje se ne odnosi Zakon o javnim nabavkama.
 
Zamolio bih vas da rečnik bude malo pristojniji. Hvala.
 
Nameravam da najkasnije do maja uzmem box kod mtsa i otkažem kablovsku. Oće li ovi da dođu i iseku kabl? Ostavio bih opciju da se vratim u nekoj budućnosti.
 
Kabl se diskonektuje u ormaricu. Kad budes hteo ponovo, oni taj isti kabl ustekaju na staro mesto i eto ti ga :)
 
AKo sam dobro razumeo, imam KDS koaksijalni kabl u TVu i setovane ANALOGNE kanale... ako prebacim na TVu DIGITAL, trebao bi da iste kanale nađe sa boljom slikom??
 
^Samo ako to Digital na TV-u znači da je tjuner DVB-C, ali ako je to DVB-T, onda neće moći. Potrebno je proveriti specifikaciju konkretnog modela TV-a.
 
Ima i jedan i drugi tjuner.
 
Panasoni 42ST60.
 
^
Znači ima DVB-C, što znači da treba preskenirati ceo frekventni opseg i pojaviće se i Digitalni i Analogni kanali.
 
ako skeniras dvb-c, pojavice se samo digitalni kanali .Prebaci kanale u neku favorit listu kako bi dobio numeraciju od 1 a nd od 1000.
 
Nazad
Vrh Dno