Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

moze da zavisi od podrucja, najbolje ti je da se raspitas kod komsija.
 
Ja imam kablovski net i TV posta net-a. U Mirijevu sam i odlicno radi a ubedljivo su najjeftiniji.
 
Problem je što niko od komšija nema PTT,svi smo na IKOMu i svi hoće da beže od monopola SBB-a

Da Posta Net ima tehnickih mogucnosti za Internet u mojoj zgradi, vecina bi odjavila SBB jer Posta Net nudi 50/3 + TV za 2100 RSD. Ovako vecina koristi SBB, a Posta Net nije u stanju da pusti Internet na NOVOJ mrezi u naselju i ima svega 2 korisnika televizije u mojoj zgradi od ukupno 26 stanova...

Licno koristim VDSL 50Mbps jer mi se SBB smucio zbog loseg kvaliteta Interneta u mom kraju (pucanje, varijacije pinga, packet loss + je sad aktuelan i CG NAT). Mogu da uzmem i 100Mbps kod MTS-a jer je istureni stepen u susednom ulazu, a instalacija do zgrade je nova. I da, jedini koristim VDSL u zgradi...

Nazalost, SBB caruje kod mene kako god okrenes...
 
Podrška im nije jača strana (blago rečeno). Trenutno je ponuda 1900din za kablovski net 50/3 i TV osnovni paket. Za razliku od pre nekoliko godina, sada radi sasvim dobro. Mada opet je najsigurnije da se svako raspita u komšiluku, naravno ako ima da neko već koristi.
 
Jel se placaju dodatno cam moduli? Koliko vidim na sajtu daju jedan CAM modul ali ne mogu da nadjem info za drugi koliko kosta doplata

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
 
Zanimam me sada kako je a ne pre 2 godine.

Izvini sto sam zeleo da ti pomognem, dok se ne oglasi neko sa svezijim iskustvom. Postanet je JP i firma koja stagnira vec godinama, tek su nedavno podigli brzine sa 2Mb na 10... Hocu reci, siguran sam da podrska radi isto kao i pre 2 godine. Zao mi je sto je tako, jer mislim da imaju potencijal za mnogo, mnogo vise. A nama treba dobra konkurencija. Ove cene i brzine koje nude sada su recimo veoma konkurentne.
 
Jel opada brzina predvece?
 
Za sta je cam modul potreban? Je li su im skremblovani svi kanali, ili je cam potreban za pay tv?
 
Kod mene nema više takvih problema.


Koga zmija ujede i gustera se plasi.
Sad ne bih imao hrabrosti da uzmem ni najjeftiniji paket a ne neki od skupljih, posle sve muke kroz koju sam prosao pre par godina dok sam bio kod postara na kablu.
 
Podrav ljudi, razmisljam da predjem na Posta Net.. imam uslove za njih ali ne znam kakav im je kvalitet interneta i DTV.. da li je neko iz Zemuna i kakvi su utisci? moram da biram izmedju njih i SBB-a, ali je SBB naravno skuplji jer imam 3 TV-a u stanu..
 
Podrav ljudi, razmisljam da predjem na Posta Net.. imam uslove za njih ali ne znam kakav im je kvalitet interneta i DTV.. da li je neko iz Zemuna i kakvi su utisci? moram da biram izmedju njih i SBB-a, ali je SBB naravno skuplji jer imam 3 TV-a u stanu..

Do 31. jula bio sam koristnik PTT-a i internet je bio OK. Jedina mana mu je bila da je bio mnogo sporiji od konkurencije ali cujem da su ga nedavno znatno ubrzali.

Podrska u poslednje dve godine je bila OK. U roku od 24 sata su dolazili i otklanjali problem.
"Iz naseg centra smo izmerili slab signal. Znamo u cemu je problem, kada vam odgovara da neko dodje kod vas ...?"

TV:

DTV:
Ponuda sportskih kanala za 9/10. Za cistu desetku nedostajao im je Eurosport 1 i 2 HD. SK 1,2,3, Golf i AS 1,2,3,4,5 su u HD rezoluciji. Arena Sport se placa 240 RSD po televizoru.
Filmski kanali - Ni jedan kanal u osnovnoj ponudi nije bio u HD rezoluciji. Jedino u HD ponudi HBO HD paket je u HD-u.
Isto vazi i za dokumentarno-obrazovane kanale i ostale (History, Discovery, Viasat, NG, itd.)

Izbor kanala u u osnovnoj ponudi je neuporedivo losili nego u SBB-u. Kvalitet slike je na PINK filmskim kanalima los ali to ide na dusu Zeljka Mitrovica a ne PTT-a).
Verujem da na ostalim njihovim kanalima slika nije nista bolja, ali nikakvo poboljsanje u tim kanalima ne bi me zadrzalo kod PTT-a.

Nema naprednih funkcija (7 dana unazad, videoklub, wi-fi internet, gledanje TV i slusanje radija na udaljenim racunarima i mobilnim uredjajima, itd.)

Nema fiksne telefonije i paketa koji ukljucuju fiksni telefon.

Prilično je komplikovano proceniti ko je jeftiniji a ko skuplji. PTT ima jeftiniju osnovnu pretplatu ali ako imaš 3 generacije u kući i npr. hoćete PAY-TV i tako gledate npr. na jednom TV HBO1, na drugom HBO3 a na trećem Cinemax1, morali bi da plaćate 3 PAY TV paketa a to znači 3X720=2160 dinara dinara (bez HBO On Demand i HBO GO). Kod SBB-a to košta 720+290+290=1300 dinara (816 dinara jeftinije i to ukljucujuci i HBO na zahtev i HBO GO). Isto vazi i za sportski i ostale pakete.

Ukratko: prednost PTT je sto ima Arena Sport HD paket. U svemu ostalom SBB je bolji.

Srecna Nova godina.
 
Poslednja izmena:
SBB svakako ima bolju ponudu. Glavna prednost PTT-a je u stvari niža cena. SBB nema u ponudi ništa za 2000din (mislim na kombinaciju net+tv).
Takođe, kod PTT-a već nekoliko godina važi da su prva tri računa po 1din nakon produženja ugovora.
 
Poslednja izmena:
mislim da je ptt kds bolji od sbb, ne samo zbog cene
 
U smislu olakšavanja korisnicima da gledaju ono šta hoće kad i gde hoće - nikako.

U smislu jeftinoće - svakako.
 
gresis, ptt kds ima gomilu FTA kanala koje mozes sam da snimas itd uz to nema cgnat
 
mislim da je ptt kds bolji od sbb, ne samo zbog cene

Operater koji nije u stanju da digitalizuje ponudu u svim gradovima u kojima posluje nego u nekima od njih nudi samo četrdesetak analognih kanala je bolji od SBB-a. Vickasto, nema šta.

Pošta Net sad ima tržišni udeo od 5%, dok je 2011. imala 8%, sigurno zato što je najbolji operater.

gresis, ptt kds ima gomilu FTA kanala koje mozes sam da snimas itd uz to nema cgnat

Važi. Sigurno je cimanje da programiraš svaku emisiju koja te zanima i da se nerviraš kad televizija prekorači termin ili se bahati političar nacrta s konferencijom za štampu pa zezne satnicu bolje nego da sam vratiš bilo šta što ti je privuklo pažnju pri šaltanju kanala ili emisiju za koju si čuo od kolege na poslu da je sinoć bila dobra.

Otkako je SBB uveo vraćanje unazad, reklame na TV-u gledam samo brzinom x32.

Ko ima vremena za gubljenje, nek proučava TV listinge da unapred izabere šta će da snimi kod najboljeg operatera Pošta Net (ali samo na neskremblovanim kanalima) ili nek gleda TV uživo sve sa maratonskim reklamnim blokovima.
 
Poslednja izmena:
svaki provajder je bolji od zlocinacko-agresorskog-prokletog sbb-a. dabogda ti sbb imao svih 100%
 
Probudio se patriotski blok na benchu.
:D
Nego, valjalo bi da ponude postari neki upload booster u ponudi, mislim da bi bili daleko privlacniji sirem krugu ljudi, znacajno bi se izdvojili od sbb-a pogotovo sto neko rece da nemaju cgnat, idealno za torrentase i one sto imaju ip kamere. Televizor sam bacio kroz prozor, tako da me tv ponuda ne interesuje ni malo, nuzno zlo tako da kazem.
 
U proteklih 12 meseci od 30 stanova, 22 su na mom ulazu presla sa PTT na SBB. Ono sto sam primetio to je da su Posti ostali verni uglavnom penzioneri cija su deca i unuci otisli i zapoceli samostalan zivot a njih ne interesuje ni digitalna TV (a pogotovo ne Plazma, LED i LED HD televizori) ni internet a od mobilne telefonije interesuje ih eventualno uplata od 100-200 RSD pre-paid kredita mesecno ili ni to. Verne su ostale PTT-u i porodice slabe kupovne moci i nizeg stepena obrazovanja za koje su i racunar i internet "skupa zabava" za koji nemaju ni pare ni znanje. Uplod, download, brzina i stabilnost konekcije, ping, wi-fi, ... sve je to za ovu kategoriju pretplatnika nepoznato i nebitno. Dok god takvih ljudi ima i dok god im je osnovna TV ponuda najjeftinija, Posta ce imati svoje korisnike i ne treba da brine za svoju buducnost. Drugu sansu za PTT vidim (ako je to tehnicki izvodivo) u ponudi interneta bez TV. Kome god je bitna ponuda kablovske TV naprednim servisima ionako nece sklapati ugovor sa tehnicki i programski zaostalom Postom ako ima bilo kakvu alternativu.
 
Poslednja izmena:
kao ex ikomovac, gledam ima li ista od alternative osim sbb-a, pa jedino kao iole konkurentan mi se pojavio posta. net..

tv slabo gledamo realno, net nam je potreban, a i fiksna linija je zahtev da preživi.. cilj, isti ili niži troškovi, usluga je ionako očajna ikom powered by sbb i ta arogancija je jeziva, a i na ikomu nije bilo ništa pa nešto čime bih ga hvalila..

sbb, ok, napredan skup i arogantan sa ekstremno nestabilnim signalom (unapredjuju mrezu mesecima pa nista ne radi kako valja), ali nisu mi preterano poterbne sve te napredne opcije, a ono što nude za prelazak je 18.000 skuplje za 24m ugovorne obaveze, od onoga što bih placala ovako da ništa ne diram (mada pitanje kada ce obavezati stare korisnike da predju na nesto od postojecih paketa.. )

posta koliko vidim ima slicnu programsku semu sto je ok, net kao i ikom, telefon (koji ostaje telekomov fakticki jer ovo je posta, zar ne?) jedino nikako da nadjem mapu dostupnosti njihovih usluga, kao i info koliko je moguće analognih tv mesta imati bez smetnji..
 
Sad trpiš ko ikomavac integraciju sa sbb za par meseci ćeš to isto prolaziti kod ptt kad ih sbb preuzme
 
ajoj pakao! pa nece valjda?!
hoce li ostati u ovom gradu ista drugo osim prokletog sbb?! toliko mi idu na Q da nemam reci..
 
Pa verovatno će doći do toga, nažalost.
Kome je dovoljna osnovna TV ponuda i potreban dobar internet sa IP adresom koja nije iza NAT-a, Pošta je odlično rešenje. Bez obzira na stepen obrazovanja i platežnu moć korisnika.
 
Znaci definitivno nema pada brzine u vecernjim satima kao nekad sto je bio slucaj ?
 
Ne može SBB da preuzme PTT internet tek tako jer PTT posluje u sastavu Pošta Srbije.

SBB mora ili da preuzmu celu Poštu Srbije ili PTTnet da se izdvoji u posebno preduzeće pa tek onda da ga ponude na prodaju.





Beyond Genius Lies Insanity
 
Operater koji nije u stanju da digitalizuje ponudu u svim gradovima u kojima posluje nego u nekima od njih nudi samo četrdesetak analognih kanala je bolji od SBB-a. Vickasto, nema šta.

Pošta Net sad ima tržišni udeo od 5%, dok je 2011. imala 8%, sigurno zato što je najbolji operater.



Važi. Sigurno je cimanje da programiraš svaku emisiju koja te zanima i da se nerviraš kad televizija prekorači termin ili se bahati političar nacrta s konferencijom za štampu pa zezne satnicu bolje nego da sam vratiš bilo šta što ti je privuklo pažnju pri šaltanju kanala ili emisiju za koju si čuo od kolege na poslu da je sinoć bila dobra.

Otkako je SBB uveo vraćanje unazad, reklame na TV-u gledam samo brzinom x32.

Ko ima vremena za gubljenje, nek proučava TV listinge da unapred izabere šta će da snimi kod najboljeg operatera Pošta Net (ali samo na neskremblovanim kanalima) ili nek gleda TV uživo sve sa maratonskim reklamnim blokovima.
A što tebe toliko dotiče što ljudi hoće na PTT umesto SBB?

Sam kažeš da imaš SBB izvoli pa uživaj u tim blagodetima koji ti SBB nudi i pusti druge ljude da sami odlučuju kako i gde će trošiti svoj novac.


Beyond Genius Lies Insanity
 
ajoj pakao! pa nece valjda?!
hoce li ostati u ovom gradu ista drugo osim prokletog sbb?! toliko mi idu na Q da nemam reci..

U zivotu nisam sreo gori Internet od Sbb-ovog, bar na mojoj lokaciji i kod ortaka. Prekidi, packet loss, jednom recju - nepouzdan. Ako postoji problem na cvoristu, resavanje istog moze da traje i mesecima, dovoljno je pogledati njihov forum, ko ne veruje.
Slavio sam dan kad sam odjavio SBB-ov Internet i presao na VDSL 50Mbps (nova Telekomova FTTC mreza u mom bloku zgrada) koji radi savrseno, 13 meseci bez problema.
Sto se tice Posta Neta, postoji njihova mreza u mojoj zgradi. Odradjena je 2007me u okviru projekta KDS Rakovica. Iz nekog razloga, kod mene na Labudovom brdu ne postoje tehnicke mogucnosti za Postin kablovski Internet. Sama mreza je neuporedivo kvalitetnije odradjena od SBB-ove, ide podzemno, ali ocito su digli ruke od Interneta na nekim lokacijama pa je dobar deo ljudi vec odavno presao na SBB...
 
Nazad
Vrh Dno