Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Ništa, znači AXN, Crime and Investigation, Cinemanija i Pink Film kod Ikoma vs TV 1000 i Cartoon Network kod Pošte. :)

S tim da je Ikomov tipski ugovor toliko bezobrazan, da bih pre prodao dušu Đavolu nego sklopio dogovor sa njima. :S:

Aman zaman ljudi posta ima PINK FILM kao i jos 3 arene koje nema ikom i tome dodajemo jos i Rtv2,disney xd,disney junior,viasat history,viasat explorer,pink folk 3 komada,pink music 3 komada,pink r r,pink soap,pink relity,pink world ,pink fashion,pink kids,zabava,pink bh,pink m,dm sat,travel,rtrs i mozda jos neki gledajuci zvanicne ponude na sajtovima.Razlika je ogromna u korist poste.
 
Najveca prednost Poste su sve 4 Arene uz 2 Sport kluba I to je sve. I hvala im na tome
 
Aman zaman ljudi posta ima PINK FILM
To beše onaj kanal sa partizanskim filmovima? Inače, ima ga i Ikom u osnovnoj ponudi (samo u digitali koja se isto ne skrembluje).

kao i jos 3 arene koje nema ikom
Ima Ikom sve Arene samo što se dodatno plaćaju. Arena paket im je 600 RSD/m, a doplata za sve pakete koje imaju je 1.500 RSD/m i tu ulazi i HBO.

Mada, meni je potpuno nepotrebno da imam 12 sportskih programa. Šta se uopšte tako bitno emituje na svim tim programima? Verujem da je to raj za kockare. :S:

i tome dodajemo jos i

Rtv2 - jaka televizija u p.m.
Disney xD & Disney Junior - Ikom nudi Minu Ultra i Nickledeon, koji su mnogo bolji
Viasat History & Viasat Explorer - američko smeće
Pink Folk 3 komada - :)))) je s' ti ozbiljan?!? inače, ima ih i Ikom u osnovnoj ponudi (samo u digitali koja se isto ne skrembluje)
Pink Music 3 komada - ima ih i Ikom u osnovnoj ponudi (samo u digitali koja se isto ne skrembluje)
Pink r r - neka hvala, radije bih gledao/slušao MTV i VH1 - inače, ima ga i Ikom u osnovnoj ponudi (samo u digitali koja se isto ne skrembluje)
Pink Soap - ide mi voda na usta (al' od mučnine) / (ima ga i Ikom, al' u digitalnom + paketu, koji praktično dobijaš za džabe u okviru promo ponude)
Pink Relity - :hair: / ima ga i Ikom u osnovnoj ponudi (samo u digitali koja se isto ne skrembluje)
Pink World - ima ga i Ikom
Pink Fashion - kako bez ovoga živeti, ja stvarno ne znam...
Pink Kids - moje dete to neće gledati! / ima ga i Ikom u osnovnoj ponudi (samo u digitali koja se isto ne skrembluje)
Pink Zabava - ma idi
Pink BH - :))))) (ima ga i Ikom, al' u digitalnom + paketu, koji praktično dobijaš za džabe u okviru promo ponude)
Pink M - ima ga i Ikom, al' u digitalnom + paketu, koji praktično dobijaš za džabe u okviru promo ponude
DM SAT - ima ga i Ikom u osnovnoj ponudi (samo u digitali koja se isto ne skrembluje)
Travel - ima ga i Ikom u osnovnoj ponudi (samo u digitali koja se isto ne skrembluje)
RTRS - ima ga i Ikom, al' u digitalnom + paketu, koji praktično dobijaš za džabe u okviru promo ponude

mozda jos neki gledajuci zvanicne ponude na sajtovima. Razlika je ogromna u korist poste.
Znači vatromet kiča i neukusa, koji je takođe prisutan kod Ikoma. Jedina prednost su te Arene, kome treba tol'ko sporta. RTV2 samo što nisu ugasili, a za Viasat smećem ne verujem da će iko da plače. Sa druge strane, Ikom ima:

- AXN
- Mini Ultra
- Nickelodeon
- Crime and Investigation
- Cinemania (bolje od Pink Film, svakako)
- BBC World
- BBC Knowledge
- MTV Rocks (bolje od Pink R&R, svakako)
- VH1 Classic
- HRT 3
- Investigation Discovery
- Pink Pedia
- Pink Comedy

I još neko smeće. Najveći nedostatak (u repertoaru) kod Ikoma su po meni CNN i TV 1000 i toga nema ni u kakvom paketu. Arene imaju samo moraš da doplatiš. A kad pogledamo Poštinu ponudu pay kanala... pa ono je sramota. Da ne pričam što nemaju Cinemax i Cinestar ni za kakve pare.

Po meni, Ikom ima mnogo bolji repertoar, ali nemaju ni jedan jedini HD kanal i teški su pilićari.
 
Poslednja izmena:
Kod Ikom-a je dobro što u Flat3 paketu za 2500 din ima jako dobru ponudu. Koliko vidim, tu su i HBO kanali i Paket 18+. Naravno, i brži net. Dosta više nego kod Ptt-a za iste pare.
Kod Ptt-a je sa druge strane jako dobro to što za osnovnu ponudu ne treba nikakav dodatni uređaj, tako da se svi ti kanali mogu pratiti na više TV-a. Ne mora se iznajmljivati 2-3 uređaja; ne znam koliko bi to koštalo kod Ikom-a. Čak i onda operateri obično daju jedan uređaj na kome se mogu pratiti kanali u HD kvalitetu, a na drugim samo SD. Opet, dobra stvar kod Ptt-a što ima tih nekoliko HD kanala (ne vidim kod Ikoma nijedan) u osnovnom paketu koji se, naravno, mogu pratiti na više TV-a bez dekodera i sličnih uređaja.
Nekome će više značiti 4 Arene HD kod Ptt-a, nekom drugom HBO kod Ikoma itd, ali to su već subjektivne stvari.
 
Bilo je već priče o ovim novim STB uređajima kod Pošte, bez kojih se ne mogu pratiti kanali koji se plaćaju. Malopre sam saznao da to njihovo smeće uopšte ni nema SCART izlaz, već samo HDMI i RF. :S: A ni od ulaza nema ništa. Budalaština.

Ako nema Scart izlaz verovatno ima ili kompozitni ili BNC izlaz sto je sasvim dovoljno imajuci u vidu da i na Buvljaku i u prodavnicama postoje kablovi koji sa druge strane imaju Scart prikljucak. Inace, nije mi jasno sta ce ti uopste Scart pored HDMI-a? Razlika u kvalitetu slike i tona je ogromna, narocito za HD kanale.
 
Inace, nije mi jasno sta ce ti uopste Scart pored HDMI-a?

SCART nije uopšte za HD televizuju, tako da se slažem da je apsolutno nepotreban. Ako neko hoće PAY-TV pakete da gleda na starom TV-u, postoji RF izlaz, tj. opet je scart nepotreban.
 
Kod Ptt-a je sa druge strane jako dobro to što za osnovnu ponudu ne treba nikakav dodatni uređaj, tako da se svi ti kanali mogu pratiti na više TV-a. Ne mora se iznajmljivati 2-3 uređaja; ne znam koliko bi to koštalo kod Ikom-a.
Ista stvar je i kod Ikoma. Osnovna digitalna ponuda nije skremblovana i može se gledati sa standardnim DVB-C prijemnikom, na više televizora. STB ili CAM kartica ti trebaju samo ako želiš da pratiš neke od programa koji se plaćaju. Isto kao i kod PTT-a, s tim što PTT više ne podržava CI/CAM module i kartice, već se mora koristiti njihov STB koji ima HDMI i RF izlaze.

Čak i onda operateri obično daju jedan uređaj na kome se mogu pratiti kanali u HD kvalitetu, a na drugim samo SD.
Kod Ikoma možeš da pratiš sve digitalne kanale u osnovnoj ponudi potpuno za dž, a ako plaćaš dodatne pakete, možeš uzeti i samo jednu ili više CAM modula/kartica, ako ti televizori ili STB-ovi to podržavaju.

Jedini problem je što Ikom još nije krenuo sa emitovanjem HD programa. Ni jednog jedinog! :zgran:

Nekome će više značiti 4 Arene HD kod Ptt-a, nekom drugom HBO kod Ikoma itd, ali to su već subjektivne stvari.
Pa to. Mada, mislim da se može reći da je Ikom jači u zabavnom/filmskom sadržaju, dok je PTT jači sa sportskim programima.
 
Jako dobra stvar sto se moze uzeti samo kartica. Sama pomisao na jos uredjaja i daljinskih upravljaca me nervira.
 
Ako nema Scart izlaz verovatno ima ili kompozitni ili BNC izlaz sto je sasvim dovoljno imajuci u vidu da i na Buvljaku i u prodavnicama postoje kablovi koji sa druge strane imaju Scart prikljucak.
SCART konektor ima više varijanti, a ja sam se nadao onoj koja prenosi zasebno R, G i B, uz kompozitni sync.

Inace, nije mi jasno sta ce ti uopste Scart pored HDMI-a?
CRT televizor.

Razlika u kvalitetu slike i tona je ogromna, narocito za HD kanale.
Koje HD kanale? :trust: Ikom ih nema, a Pošta u osnovnoj ponudi daje samo RTS HD. Ako pak uzmem HBO paket, koji moram da gledam preko njihovog STB-a, opet se i on emituje samo u SD kvalitetu, a ja sam osuđen na buđavi RF izlaz, preko koga sam vezivao Komodor 64 i VHS plejer još pre 30 godina!

Inače, RGB SCART uopšte nije mnogo lošije rešenje, pogotovo kada imamo ovako visoko kompresovane HD kanale. Naravno, nama sa starijim televizorima to uopšte i nije stvar izbora.
 
SCART nije uopšte za HD televizuju, tako da se slažem da je apsolutno nepotreban.
Tebi je možda nepotreban, al' nama sa starijim televizorima jeste, jer je CVBS apsolutna katastrofa, pogotovo na tim jeftinim kineskim STB uređajima.

Ako neko hoće PAY-TV pakete da gleda na starom TV-u, postoji RF izlaz, tj. opet je scart nepotreban.
Nije nepotreban. RF vs RGB-SCART je razlika dup€ vs glava. A to što im je više od dve trećine kanala u pay ponudi u SD kvalitetu da i ne spominjem.

Jako dobra stvar sto se moze uzeti samo kartica. Sama pomisao na jos uredjaja i daljinskih upravljaca me nervira.
Da, to je još jedna prednost Ikoma. A mana je što ti gubitak ili oštećenje kartice naplaćuju 300€!!! :S:
 
Poslednja izmena:
Scart-a nema kako bi uređaj bio jeftiniji. Gledam nema ga ni kod novih uređaja što daje SBB. Ne verujem da bi se videla ikakva razlika u odnosu na RF. Krajem '80 tih sam VHS VCR i TV povezivao Scart kablom nadajući se da će slika biti bolja :)
Inače, zar nisu kod Ptt-a u osnovnoj ponudi 6 HD kanala? (4 x arena, rts, travel)
 
Poslednja izmena:
Scart-a nema kako bi uređaj bio jeftiniji.
To je jasno, ali su time oštetili veliki broj korisnika.

Gledam nema ga ni kod novih uređaja što daje SBB.
Pa dobro, to je očigledno trend, ali je razočaravajuće što je i kod SBB-a tako, pogotovo što se njihova digitalna televizija ne može gledati sa standardnim DVB-C prijemnikom.

Ne verujem da bi se videla ikakva razlika u odnosu na RF.
Vidi se i to strahovito. :)

Krajem '80 tih sam VHS VCR i TV povezivao Scart kablom nadajući se da će slika biti bolja :)
Kao što već rekoh, postoji nekoliko SCART konektora. Najčešći su oni koji prenose samo kompozitni signal, ali ima i onih koji opciono mogu da prenose i S-video, kao i RGBS. Po svojoj prirodi i nameni, VHS mašine su imale samo RF i CVBS, odnosno kompozitni, izlaz. Zato nisi ni uspevao da dobiješ nešto bolju sliku korišćenjem SCART konektora (jer je i on prenosio samo kompozitni signal). Da si imao S-VHS mašinu, video bi solidnu razliku između S-video i CVBS interkonekcije, čak i pri reprodukciji standardne VHS trake.

Pod uslovom da i televizor i plejer poseduju RGB-SCART, razlika koja se može primetiti između te i CVBS/RF interkonekcije sa, recimo, DVD plejerom je dramatična.

Inače, zar nisu kod Ptt-a u osnovnoj ponudi 6 HD kanala? (4 x arena, rts, travel)
Ne. U osnovnoj je samo RTS HD. Ovo sve ostalo je u nekom od pay paketa.
 
Poslednja izmena:
Који то уређај даје Пошта? Не верујем да нема видео out а RGB Scart и није толико честа варијанта.
 
Onda je verovatno nekakva promocija u pitanju ili štagod, pošto tih 6 HD kanala trenutno daju u osnovnoj varijanti.
Ne znam, ali zaista ne verujem da može biti nekakave dramatične razlike sa scart-om. Možda da nekada ranije, sada to isfušerišu pošto se skoro i ne koristi.
DVD sam baš povezivao sa TV preko scart i preko komponentnog (Y, Pb, Pr) izlaza. Kada gledam na 42"LCD slika je u oba slučaja onako... ništa posebno.
 
Poslednja izmena:
Који то уређај даје Пошта?
Neki Kung-fu. Pisao je neko ovde već o tome. Ja ga nisam video.

Не верујем да нема видео out
Ima RF izlaz.

а RGB Scart и није толико честа варијанта.
Na televizorima je prilično česta varijanta, kao i na izvorima koji nisu intristički kompozitni, poput VHS-a. Igračke konzole, DVD plejeri... uglavnom svi imaju RGB-SCART.
 
Onda je verovatno nekakva promocija u pitanju ili štagod, pošto tih 6 HD kanala trenutno daju u osnovnoj varijanti.
Da, trenutno im je valjda sve otključano.

Ne znam, ali zaista ne verujem da može biti nekakave dramatične razlike sa scart-om.
Kada kažeš SCART nisi ništa rekao. SCART može prenositi sliku na 3 načina! Između kompozitnog i RGBS prenosa je ogromna razlika jer drugi ima daleko veći opseg i nije ograničen kolornim kodiranjem i modulacijom signala. Moraš znati koju vrstu SCART konektora ima tvoj plejer, a koju vrstu tvoj displej, a nekada i kabl može biti problem.

Možda da nekada ranije, sada to isfušerišu pošto se skoro i ne koristi.
Sada i kompozitni isfušare, ali mi je teško da poverujem da noviji televizori, koji imaju SCART, ne podržavaju RGBS prenos.

DVD sam baš povezivao sa TV preko scart i preko komponentnog (Y, Pb, Pr) izlaza. Kada gledam na 42"LCD slika je u oba slučaja onako... ništa posebno.
SCART na tvom DVD plejeru najverovatnije podržava RGB prenos, ili makar S-video (Y/C). Komponentna interkonekcija ne zaostaje previše za RGBS, zapravo - to je to (da ne objašnjavam sada detalje). Pogledaj razliku između slike preko SCART-a i preko kompozitnog RCA (CVBS) pa će ti biti jasno da SCART (Y/C ili RGB) i RF nikako nisu isto.

Opet ponavljam, pitanje je koju vrstu SCART-a ima tvoj DVD, koju TV i koji kabl ti imaš. Ako sve tri komponente podržavaju RGBS, razlika u odnosu na CVBS ili RF je dramatična.

Ja imam TV koji poseduje RGB-SCART i imam odgovarajući kabl, a znam i da većina satelitskih prijemnika podržava taj vid povezivanja koji je daleko superiorniji od RF ili CVBS interkonekcije.
 
Poslednja izmena:
Zaista ne znam koju vrstu scart-a ima DVD a koju TV. DVD je kupljen baš davno, pre oko 7-8 godina (ustvari mislim da ima možda i 10) dok su koštali nešto para :)
Hoću samo da kažem da ja, kako god povezao taj DVD i Tv, ili ne vidim razliku ili je ta razlika tako mala da jednostavno ne vredi ni tih 15eur koliko sam platio kabl da ih povežem na komponentni izlaz.
Nije to sada ni bitno, od DVD-a sam "odustao", ne pamtim kada sam poslednji put pustio nešto na njemu.
 
Zaista ne znam koju vrstu scart-a ima DVD a koju TV.
DVD sasvim izvesno ima makar Y/C, ako ne i RGB SCART. TV isto.

DVD je kupljen baš davno, pre oko 7-8 godina (ustvari mislim da ima možda i 10) dok su koštali nešto para :)
Kada god da je kupljen, ako ima SCART taj konektor ima barem S-video, tj Y/C, interkonekciju u sebi - zato i ne primećuješ neku razliku između njega i YPbPr.

Hoću samo da kažem da ja, kako god povezao taj DVD i Tv, ili ne vidim razliku ili je ta razlika tako mala da jednostavno ne vredi ni tih 15eur koliko sam platio kabl da ih povežem na komponentni izlaz.
Komponentni (YPbPr), RGBS i Y/C su svi superiorniji od kompozitnog (CVBS), odnosno RF izlaza. Poveži taj DVD sa TV-om preko činča (CVBS) pa ćeš da vidiš o čemu ti pričam.

Ovi novi STB uređaji imaju HDMI, a od analognih izlaza samo kompozitni (CVBS), čime se čini velika nepravda vlasnicima starijih TV prijemnika, pogotovo kada se uzme u obzir činjenica da je u standardnoj ponudi samo jedan jedini HD kanal, a u pay ponudi da ih na prste prebrojiš.

Nije to sada ni bitno, od DVD-a sam "odustao", ne pamtim kada sam poslednji put pustio nešto na njemu.
Nebitno, ja sam DVD plejer iskoristio kao primer. Isto važi i za sve normalne satelitske, zemaljske i kablovske DVB risivere koji se sa starijim televizorima mogu povezati preko RGB ili barem S-video SCART-a, a ne preko RF-a.
 
Poslednja izmena:
Onda je verovatno nekakva promocija u pitanju ili štagod, pošto tih 6 HD kanala trenutno daju u osnovnoj varijanti.

Po prici rodjaka koji radi kao tehnicar u KDS-u od momenta kad krene digitalna (Beograd krenuo, kod nas u Subotici valjda od 01. feb) narednih 6 ili 12 meseci ce biti promotivni period, nakon toga krecu sa paketima, stim da ce cena osnovnog paketa biti manja nego sada sto se placa kablovska ali ce se i za osnovni paket placati uredjaj pa ce verovatno doci na isto, samo je pitanje koji kanali ce biti u tom osnovnom paketu. Pored njega naravno bice ostalih paketa pa po izboru. Navodno bi trebalo da bude 20-tak hd kanala kad sve to zazivi. Ali ovo nisu bas 100% pouzdane informacije jer i njima kazu jedno pa posle nesto drugo. Znam samo da mi ovo za uredjaje i digitalnu jos u oktobru pricao da ce krenuti uskoro promotivni period, sto je na kraju ispalo i tacno.
 
Krenuli jesu sa digitalnom ali u mom slucaju vrlo traljavo. Pisao sam vec da imam problem sa oderdjenim kanalima, da je slika pikselizovana i totalno ne gledljiva (preko 30 kanala odnosno tri opsega), zvao sto puta ali osim toga sto su dosli da provere da li su instalacije i jacina signala u stanu ok nista drugo nisu preduzeli i ako su mi i oni rekli da je problem negde izvan odnosno u zgradi, negde na liniji, gde god. Ono sto me je dodatno iznerviralo je kad sam ih ponovo zvao rekose mi da su napisali u radnom nalogu da su smetnje otklonjene a nista takli nisu. Vec vise od 20 dana ne mogu da ih namolim da mi rese problem, samo me leraju, kao malo strpljenja javice vam se neko. Ovakvu situaciju sa njihovom podrskom sam imao svojevremno kad su renovirali mrezu i kad sam imao problem sa analognom kablovskom i ocajnim signalom. Mesec dana kanali skoro da nisu mogli da se gledaju koliko su bili losi. U svakom slucaju negativna iskustva sa njihovom podrskom.
 
Po prici rodjaka koji radi kao tehnicar u KDS-u od momenta kad krene digitalna (Beograd krenuo, kod nas u Subotici valjda od 01. feb) narednih 6 ili 12 meseci ce biti promotivni period, nakon toga krecu sa paketima, stim da ce cena osnovnog paketa biti manja nego sada sto se placa kablovska ali ce se i za osnovni paket placati uredjaj...
Hoćeš da kažeš da će početi da skrembluju i digitalne kanale u osnovnoj ponudi? :zgran: Pa to je onda ćao-zdravo. Ne znam koga će od korisnika zadržati. One koji moraju da imaju 12 sportskih programa i što više ružičastog smeća? :S:
 
Krenuli jesu sa digitalnom ali u mom slucaju vrlo traljavo.
...
U svakom slucaju negativna iskustva sa njihovom podrskom.
Pa to je teška svinjarija. Ja sve hoću da uzmem Pošta Net TV + ADSL, al' posle ovakvih iskustava... bez prethodne probe... ne potpisujem ništa ni na nedelju dana, a kamo li na 12 ili 24 meseca.
 
Jel vama slika na travel hd ide nekako čudno kao da štuca, otprike kao kad bi na lošijem kompu pustio hd snimak...
 
Ja samo mogu da potvrdim da im je podrska najslabija tacka.
Imam njihovu kablovsku i kada su renovirali mrezu u zgradi signal se pokvario. Nikada nisam uspeo da ih namolim da dodju. Nije to mnogo strasno ali slika je postala losija. Prijavljivao 2-3 puta i nista. Digao ruke, navikao se, sad sam promenio TV i presao na digitalu i OK radi. Jos samo da prestanu da premestaju kanale i da proradi EPG.

Imam i njihov ADSL koji radi odlicno vec mnogo godina. Medjutim, pre 2-3 meseca sam imao problem koji je trajao nedelju dana. Modem se resetovao svaka 2 minuta. Kad sam prijavio kvar cekao me je hladan tus. Njihova tehnicka sluzba se ceka 7+ dana! Njihova tehnicka sluzba radi od 8-16h i ako vam trebaju morate da uzmete slobodan dan da bi mogli da ih ugostite.
Ja sam imao "srece" da je Telekom verovatno nesto prckao pa sam iz tog razloga imao problema, a kvar se "sam resio" pre nego sto sam dosao na red kod njihove tehnike. Javili mi se 8. dan od prijave kvara da se zakazu za sutradan. Katastrofa.

Dakle, kad radi, radi super. Kad ne radi, sledi velika muka i razocarenje. Doduse, zlatni su u poredjenju sa SBB-om koji koristim u firmi gde svaki cas puca signal, a jednom smo ih 12 dana cekali da se smiluju da dodju, ali to je vec za neku drugu temu...
 
Poslednja izmena:
Mi smo dobili "digitalnu tv" kroz koaksialni kabl, bez stb uređaja ( čemu isti inače služi, samo za pay kanale? koji se + i naplaćuje), kod SBB svako na duo/trio mix paketu dobija besplatno STB. U čemu je fora? Da li je zato lošijeg kvaliteta slika?
 
Sve u svemu za mene su: 3 arene,dva viasata,dva diznija i tv1000 ogramna razlika u odnosu na IKOM.
 
Mi smo dobili "digitalnu tv" kroz koaksialni kabl, bez stb uređaja ( čemu isti inače služi, samo za pay kanale? koji se + i naplaćuje), kod SBB svako na duo/trio mix paketu dobija besplatno STB. U čemu je fora? Da li je zato lošijeg kvaliteta slika?

Do STB-a svakako ide koaksijalni kabl...
 
Da tako je kod SBBa, kod nas PTTa kabl ide direkt u TV, zašto?
 
Ne znam razloge, ali u tom slučaju koliko TV-a, toliko STB-a. Možda da bi bili sigurni da se komšije ne udružuju i "pozajmljuju" jedni drugima TV signal :) Takođe i da bi dodatno naplatili ako neko u kući ima npr. tri Tv-a. Možda postoji i još mnogo razloga, ne znam...
 
Mi smo dobili "digitalnu tv" kroz koaksialni kabl, bez stb uređaja ( čemu isti inače služi, samo za pay kanale? koji se + i naplaćuje), kod SBB svako na duo/trio mix paketu dobija besplatno STB. U čemu je fora? Da li je zato lošijeg kvaliteta slika?
Samo u ovom tredu je to objašnjavano više puta. PTT, Ikom i još mnogi drugi operateri ne skrembluju svoju osnovnu ponudu u digitalnom formatu, pa ako imaš TV sa DVB-C prijemnikom možeš ih sve gledati. Ako pak hoćeš nešto od onih kanala koji se plaćaju, moraš uzeti od operatera "sredstvo" za "otključavanje" tih kanala. Kod većine operatera to "sredstvo" je CI/CAM modul, odnosno kartica, a kod PTT-a je to poseban STB.

S obzirom da postoje LCD/Plazma televizori koji ne poseduju DVB-C(able) tjuner, već samo DVB-T(2) i/ili DVB-S(2), Pošta nudi svoj STB koji se onda sa takvim televizorom povezuje preko HDMI kabla. Meni lično smeta što smo mi vlasnici CRT televizora oštećeni nepostojanjem neke kvalitetnije analogne interkonekcije na Poštinim STB uređajima već se moramo zadovoljiti RF-om. :cuss:
 
Nazad
Vrh Dno