Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

@DBraveZ
Na žalost, ne mogu da napišem kompletan utisak iz dva razloga, kad sam montirao Ubiquiti bio je neki kvar na lokalnom čvorištu zbog koga brzine nisu bile kako treba, a ja sam retko u Srbiji pa nemam uvid u svakodnevni rad celog sistema. Ono što znam je da Wifi radi bez greške od kad je montiran početkom marta, jedino što nisam siguran kakve su brzine u stanu, i koliki prostor je pokriven sa 5 Ghz signalom. I sam paket koji roditelji koriste je prilično spor 20/2 (ja mislim) tako da je i to ograničavajući faktor. Kod njih je bio problem sa dometom u dnevnoj sobi gde mobilni nisu mogli da uhvate WiFi signal, to je generalno prilično nezahtevno korišćenje, tako da ne znam kako bi sve radilo kada bi bilo više korisnika, video streaming u lokalnoj mreži i sl.

Za stan od 90 kvadrata i uz rastojanja koja si pomenuo bih odabrao LR model, koji sam kupio i svojima. Najbolje bi bilo da AP montiraš u predsoblje, što bliže korisnicima. Računam da će Cisco EPC3925 da radi ok kao ruter, i da treba da se fokusiraš na Wifi deo, posebno jer njega ne možeš izbeći kod PTT. Ako bude potrebe za zahtevnijim korišćenjem uz lokalni video streaming, i sl. možda ćeš čak morati da razmisliš i o nekom skupljem Mesh sistemu.

Ono što je bitno da napomenem za Ubiquiti je problem sa bukom o kome sam pisao u temi o Ubiquiti uređajima, i da podešavanje uređaja nekome može da bude komplikovano, ovo su komercijalni uređaji sa brdo opcija, i bez user-friendly interfejsa za nezahtevne korisnike.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?444617-Ubiquiti&p=5756149&viewfull=1#post5756149
 
Jel ima još neko problema sa kablovskim internetom, NBG fontana komšiluk. Već mesec dana, uglavnom uveče dolazi do prekida konekcije, ili postane nenormalno spora. Mislim je počelo da se dešava otprilike u periodu kada su radili na unapređenju mreže.
Zvao sam ih par puta, kažu kao parametar na uploadu nije dobar, kao poslaće ekipu, ali niko ne dolazi.

Da li imam pravo na raskid ugovora ukoliko ne isporučuju uslugu za koju plaćam?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Jedini problemi koji su im globalni su kad podesavaju novu mrezu i opremu pa dolazi do kratkotrajnih prekida obicno od 9-11 ujutru, tako je i bilo i danas sudeci po logovima... Ili kad im neko presece kabl sto se desava izrazito cesto u poslednje vreme... :d

Ovo sto je kod tebe je problem do lokalnog cvorista ili instalacija do tebe ili je modem krenuo u vecna lovista... Moraju da posalju ekipu svakako, zovi ih opet.

Osnov za raskid ugovora imas ukoliko je brzina 20% niza od dogovorene, ali pre toga moras svakako zvati podrsku, imati otvoren nalog kod njih i posle 14 dana ako ne rese mozes se zaliti Ratelu koji ce ih pritisnuti. S obzirom da je rec o kablovskoj distribuciji, tesko da ima problema koji ne mogu da rese kad ih Ratel pritisne... Ali svakako prvo zovi tehnicku i budi uporan...
 
Kod PostaNet-a ne postoji raskid ugovora kao opcija. Ako si potpisao promo cenu na neki period, moras da je odlezis kao robiju...
Retardi, jedva cekam da ih se ratosiljam...
 
Zar nije svuda tako?
Mozes da raskines, ali da platis sve mesece do isteka ugovora.

Mozda gresim, ali ranije su svi imali takve klauzule kada potpisujes.
 
Po odluci Ministarstva Trgovine moguce je raskinuti ugovor pre roka ukoliko se plati razlika izmedju pune cene i promocije koje ste dobili... to je moguce kod svih operatarea pa tako i kod poste...
 
Jel ima još neko problema sa kablovskim internetom, NBG fontana komšiluk. Već mesec dana, uglavnom uveče dolazi do prekida konekcije, ili postane nenormalno spora. Mislim je počelo da se dešava otprilike u periodu kada su radili na unapređenju mreže.
Zvao sam ih par puta, kažu kao parametar na uploadu nije dobar, kao poslaće ekipu, ali niko ne dolazi.

Da li imam pravo na raskid ugovora ukoliko ne isporučuju uslugu za koju plaćam?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Konstantno imam taj problem, naravno u popodnevnim satima. Nekad se zaludi oko 6-7, nekad malo kasnije. Posle 9 sati retko kada imam internet. Povremeno se desi u toku dana, ali uvece je zagarantovano. Kada uspem da otvorim "speedtest" jedino uspe da se odradi za skidanje(naravno brzina blagi uzas), ali na slanju puca, izbacuje gresku "latency error".
 
Poslednja izmena:
Konstantno imam taj problem, naravno u popodnevnim satima. Nekad se zaludi oko 6-7, nekad malo kasnije. Posle 9 sati retko kada imam internet. Povremeno se desi u toku dana, ali uvece je zagarantovano. Kada uspem da otvorim "speedtest" jedino uspe da se odradi za skidanje(naravno brzina blagi uzas), ali na slanju puca, izbacuje gresku "latency error".
To je taj problem. Jesi ih cimao možda? Ja sam ih zvao 3 puta, kao poslaće ljude ako ne budu mogli da reše problem remote. I dalje se dešava, ali čini mi se da prekidi traju kraće. U svakom slučaju usluga im je jeziva.
 
Nema signala Arena Sport kanala na kablovskoj u Mirijevu...takodje ni Pinkovih kanala, HRT 2... ima li neko slican problem?
 
Strabag premseta kablove opticke na Trgu, moze se desiti i da skroz izgubite uslugu... trebalo bi da zavrse do sutra ujutru...
 
Pozdrav, narode. Pretpostavljam da vec znam odgovor, ali ipak...
Pretplatnici smo analogne televizije vec ko zna koliko, ugovorna obaveza je svakako davno istekla. Da li ja to dobro tumacim sta njima pise na sajtu ili su se ipak pomerili za koji korak? :)
Dakle, ako ne zelimo novi ugovor a hocemo CAM modul za 2 televizora, moramo da platimo 2000 din za prvi i 1000 za drugi i svakog meseca 180 din x 2 na 1096 dinara?

Nasla sam ovde neke diskusije na tu problematiku od pre 3 godine, ali me interesuje ima li neko friskija iskustva. Hvala.
 
Da, i ja primetio pre neki dan. Slucajno sam bacio pogled na brzinu u torrent klijentu i prijatno sam se iznenadio.
Nadam se da ce cena ostati ista, i sada mogu da kazem da za ove pare kombinacija 100mbs i spoj arena i SK kanala predstavlja za mene pun pogodak. Svaka cast!

Ne znam hoce li ljudi koji su imali 100 dobiti 200, ima li neko da se javi sa tim paketom ?

Bilo bi lepo sad da ubace neku akciju 3 meseca za dinar, istice mi ugovor u septembru :)
 
Koje pakete i kad su povećavali? Kad sam bio u martu brzina je bila 30/2, sinoć sam merio i ista je.
 
Svi paketi ce biti povecani na onaj iznad, mada ako se dobro secam najveci je bio diskutabilan da li ce biti 200 ili 150, takodje upload za njega je bila dilema da li 10 ili 8... Nbg se jos uvek testira, sutra im je jedan od vecih testova, ostatak mreze pustaju po segmentima, trebalo bi da od avgusta bude zvanicno ali jos nije definitivno kad ce ozvaniciti i krenuti sa novim akcijama...
 

Meni ostalo 50

iixl8pE.png
 
Kablovski internet...
 
Jos da su "razvukli" kablovski internet svuda gde ima i KTV-a, bilo bi lepo.
 
Pozdrav drugari. Da li ima neko među nama kablovski Pošta net u Subotici, konkretno na Prozivci?

I generalno u Subotici koliko ste zadovoljni?

Imam opciju Poštanet-a, SBB-a i MTS-a, nekako mi Pošta net deluje naprimamljivije i cenovno, a i infrastrukturno pošto već imam njihovu kablovsku u stanu.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Sve pohvale za ptt kds, radi sve kako treba, niža cena u odnosu na konkurenciju, veliki izbor kanala. Prvi utisci skroz pozitivni.
Internet je sasvim ok, cak i 10/1.5, pristojno skroz. Bg- Rakovica.

Послато са MIX помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sve pohvale za ptt kds, radi sve kako treba, niža cena u odnosu na konkurenciju, veliki izbor kanala. Prvi utisci skroz pozitivni.
Internet je sasvim ok, cak i 10/1.5, pristojno skroz. Bg- Rakovica.

Послато са MIX помоћу Тапатока

Ne bih se složio. Ja već 2 meseca imam probleme sa internetom na Novom Beogradu kod studenjaka. Počelo je sa usporenim saobraćajem u popodnevnim časovima, pa je to preraslo u potpune prekide koji traju po par sati, tipa Download radi, na uploadu puca. Zvao sam korisničku podršku 20 puta, promenio modem, zamenio kablove i isto, a oni neće da pošalju ljude na teren da provere situaciju.
Sada gledam kako da raskinem ugovor, i da pređem na mts optiku, koja je fazon duplo skuplja.
 
Ne bih se složio. Ja već 2 meseca imam probleme sa internetom na Novom Beogradu kod studenjaka. Počelo je sa usporenim saobraćajem u popodnevnim časovima, pa je to preraslo u potpune prekide koji traju po par sati, tipa Download radi, na uploadu puca. Zvao sam korisničku podršku 20 puta, promenio modem, zamenio kablove i isto, a oni neće da pošalju ljude na teren da provere situaciju.
Sada gledam kako da raskinem ugovor, i da pređem na mts optiku, koja je fazon duplo skuplja.
Videcemo na dalje ali su mi prvi utisci sasvim ok.

Послато са MIX помоћу Тапатока
 
Zali se Ratelu...
 
Za osnovnu ponudu PTT je vrlo konkurentan; odlično je rešenje.

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Ne radi mi KDS TV - stari merkator od jutros. Ima li neko isti problem??
 
Brzina mi se vratila na 50/3.
Bilo je lepo dok je trajalo 100/5
 
Nazad
Vrh Dno