Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Da li ovi stvarno naplacuju 2000 dinara za prvi STB ili CAM modul?

Deluje neverovatno! Ne verujem. U septembru sam kod roditelja uveo paket DTV+Net, ranije su imali samo analognu, nisu im nista novo naplatili. DTV prijemnik je po cenovniku 180 rsd mesecno ili free ako se uzme neki paytv paket. Cak su dobili i 5 meseci 1 rsd, tek sad im je pocela naplata paketa. Ne znam da li je Posta nesto menjala, najbolje da ih direktno pitas...
 
Očigledno je da su menjali, ne verujem da je greška na sajtu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne naplacuju, drugar je uzeo pre par dana... ono sto je interesantno da im vec 3. put kidaju kablove u Bulevaru Umetnosti prilikom radova na pruzi....
 
@desp

To je link za akciju gde potpisujes ugovor na 24 meseca. Mene zanima da potpisem obican ugovor od 12 meseci za tv + kablovski net, dakle ovo:
http://www.postanet.rs/lat/struktura/posta-net-paket/tv-i-kablovski-internet/tv-i-kablovski-internet-fizicka-lica-cenovnik.asp

Tu pise "Jednokratna naknada za prvi digitalni prijemnik - 2.000"

@akki
Drugar ti je uzeo ovu akciju na 24 meseca ili je potpisao obican ugovor?
Sto se tice radova na pruzi, na Bezanijskoj kosi nije bilo interneta 24h za vikend zbog toga :)
 
obican ugovor na neodredjeno vreme... doduse nije ni trazio prijemnik ni karticu, TV mu podrzava digitalne kanale a ovi koji su zakljucani bez kartice mu ne igraju neku ulogu... moguce da su dodali to ako trazis prijemnik ali ga niko nista nije pitao, sad sam ga zvao :)
 
Primetio sam dok sam bio kod roditelja da protok uveče pada drastično, sa 30-ak na nekih 5-8 Mb/s. Stan je u bloku 4 na NBG. Ima li još neko slična iskustva?
 
Ako si bio sad za vikend onda je do problema sa presecenim kablovima, ako si bio ranije dok nisu unapredili mrezu i presli na docsis 3.0 onda je to bilo normalno, sad ne bi trebalo da bude problema, mreza im ne radi ni sa 5% kapaciteta :)
 
Nije ovaj vikend, 11-13.3 sam merio uveče pada brzina, ujutru i preko dana je ok, očigledno je neki lokalni čvor preopterećen, što je čudno jer mislim da je i MTS pustio optiku skoro.
67306b11189a17f4fb7f170bb4bd22e0.jpg
 
Moguce da je neki izloovani problem sa cvoristem... u svakom slucaju 20% je max tolerancija, nek okrenu tehnicku podrsku i prijave problem, ako ne rese u roku od 2 nedelje nek se zale ratelu i resice, kod kablovske to bar nije problem, sreca nije adsl :)

Nema veze mts optika sa njima, imaju svoju optiku do cvorista :)
 
Mislio sam na MTS optiku u smislu da je deo korisnika prešao kod njih, pa da je sad manje opterećenje kod PTT. Videću ja da pustim mail, matorce to ne zanima, bitno im je samo da radi Viber, to sam bar rešio lokalno u stanu sa Ubiquiti AP-om.
 
Prijavio sam sinoć kvar, danas stigao odgovor da je problem u lokalu primećen i rešen 18.3, sestra je večeras odradila speedtest, i brzine su 30/2 kao što i treba da bude.
 
Super, rekoh ti ja da je neki kvar na cvoristu, mozda imaju najsporije brzine ali im je mreza odradjena najbolje :d
 
Nesto sam nacuo, ali izgleda da je u tajnosti da ce biti nekih negativnih aktivnosti a odnosiće se na FOX kanale... sta je tacno u pitanju ne znam ali samo da nece biti pozitivno :(
Meni je smor sto su ukasili tek tako VH1...
 
Nije u tajnosti pise na sajtu, trebalo je od 1. marta da ukinu fox kanale, ali su nastavljeni pregovori...
 
Hvala akki za info

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Za 15 godina koliko koristim flat internet u Beogradu nikada mi kod nekog provajdera nije ni blizu lose radio kao ovih poslednjih mesec dana PTT na Bezanijskoj kosi. Pored toga sto ceo jedan dan nisam imao net (to im ne zamerim, presekli su im kablove, desava se), bar jos 3-4 dana sam imao velike probleme. Npr. juce i danas mi tokom dana (10h ujutro do 19h navece) internet zabada nekoliko puta na po sat vremena kada jedva mogu da ucitam sajtove.

Dakle, od 30 dana, 5 dana sam se bas mucio sa netom. To je veoma los procenat. Sa Ikomom mi se nije desavalo na godisnjem nivou toliko problema. Ali ocigledno sam sa Ikomom imao srece sa cvoristem, a sa PTT-om ni najmanje.
 
Pa dobro, sekli su im kablove 3 puta, imali su velikih problema sa rutiranjem zbog toga... samo mi nije jasno sto se ne zalite podrsci vrlo brzo resavaju nego pisete po forumu...

Inace, postigli su dogovor sa Foxom, uskoro ce biti zvanicno obavestenje :) Postoji jako velika volja da se povecaju brzine interneta za 50%, videcemo da li ce im dozvoliti ;)
 
Hoće li biti u HD-u, ili će ostati kako jeste?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Za 15 godina koliko koristim flat internet u Beogradu nikada mi kod nekog provajdera nije ni blizu lose radio kao ovih poslednjih mesec dana PTT na Bezanijskoj kosi. Pored toga sto ceo jedan dan nisam imao net (to im ne zamerim, presekli su im kablove, desava se), bar jos 3-4 dana sam imao velike probleme. Npr. juce i danas mi tokom dana (10h ujutro do 19h navece) internet zabada nekoliko puta na po sat vremena kada jedva mogu da ucitam sajtove.

Dakle, od 30 dana, 5 dana sam se bas mucio sa netom. To je veoma los procenat. Sa Ikomom mi se nije desavalo na godisnjem nivou toliko problema. Ali ocigledno sam sa Ikomom imao srece sa cvoristem, a sa PTT-om ni najmanje.

Moram da napisem da ovi gore problemi koje sam imao nisu imali veze sa PTT-om (ne racunajuci onaj celodnevni prekid signala), nego je problem bio do mene. A problem je toliko sulud da i dalje ne mogu da verujem da je ovako nesto moglo da se poklopi.

Stvar je u tome da mi je na laptopu konstantno prikljucen eksterni disk preko USB 3.0 porta, a kako sam upravo saznao USB 3.0 ima obicaj da povremeno emituje shum u opsegu blizu 2.4/2.5 GHZ. Posto se meni USB 3.0 port i wifi kartica u laptopu nalaze blizu, to je dovodilo do velikih povremenih problema sa internetom. Na svakoj drugoj lokaciji na kojoj koristim laptop wifi mreza je na 5ghz i tu se problem nikada nije manifestovao. Jedino na Bezanijskoj kosi je mreza na 2.4ghz :)

Izvinjavam se jos jednom PTT-u, mreza im radi (kad kablovi nisu preseceni :d) veoma dobro i bez problema se ostvaruju deklarisane brzine.
E sad pitanje: da li se kod PTT-a moze dobiti neki 5ghz ruter umesto ovog EPC3925? Ili je jedina opcija kupovina sopstvenog rutera?
 
Koliko znam, sada dele Arris rutere, koji rade na samo 2.4Ghz.
 
Ja sam pisao u Ubiquiti temi kako sam premostio očajan Wifi na Arrisu. Rešenje je kvalitetan AP, ako same opcije na ruteru završavaju posao. Kome Arris nije dovoljan moraće da menja provajdera, jer PTT nažalost ne dozvoljava bridge mod. Kod mojih je bilo bitno samo da se pokrije ceo stan, rutiranje Arris odrađuje korektno i stabilno, uz to ima jak Wifi signal, koji može zavarati, ali iz nekog razloga Wifi radi očajno.
 
Radi ocajno iz razloga sto je etar preopterecen wifi mrezama koje su najcesce na istim kanalima... Kada se izabere kanal koji se ne sudara sa komsijama onda Arris radi odlicno... Recimo ja uspevam kod bake u stanu koja ima 50 paket da kroz dva zida izvucem 45, kroz jedan ide do 48 sto je fenomenalan rezultat za 2.4 ruter... A zivi u soliteru gde ima bukvalno jos 30ak mreza koje hvata...
 
Pa u istom etru Ubiquiti radi kao zmaj. Pola godine nisam mogao da se čujem kako treba sa roditeljima jer u dnevnoj sobi nisu imali net, sad je ceo stan pokriven i sve radi bez greške.
 
Naravno da radi kao zmaj kad je potpuno druga klasa u odnosu na ovaj arris :)

poenta mog posta je bila da se prvo proba sa drugim kanalima na arrisu pa da se tek onda kupuje dodatno resenje... mozda je samo problem do zagusene mreze jer provereno arris radi dobro kada se ne "bije" sa drugim ruterima na istom kanalu...
 
Nemam ja taj luksuz da se igram sa tim, provedem u Srbiji dva puta po dve nedelje godišnje, kad sam im ostavio Arrisa pola godine nisu imali net u dnevnoj, sve dok nisam došao ponovo. Razmišljao sam da li da uzmem Tendu ili Xiaomi, ali nisam smeo da rizikujem ovaj put.
 
Nazad
Vrh Dno