Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Slazem se da su svi osim Muzike djubre, ali opet su mnogo manje djubre od onih silnih pinkova, hepija i kopernikusa koji su jos uvek na repertoaru.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pink, happy, kcn i slične, nemam u listi.
Slazem se da su svi osim Muzike djubre, ali opet su mnogo manje djubre od onih silnih pinkova, hepija i kopernikusa koji su jos uvek na repertoaru.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Svakako su đubre pa nek ih izbace.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Ne znam kako neko može da kaže za trezor arhivsku građu da je đubre.Najkvalitetniji materijali ikada snimljeni se nalaze na Trezoru.Kako neko da prepozna kvalitet ,ako non stop gleda treš bezvredne sadržaje[emoji2]
Danas ,nažalost maltene i ne postoji kulturno umetnički sadržaj ni na jednoj zeleviziji,a naročito ne na nacionalnoj za koju plaćamo da se pojavi ono što nije komercijalno i što nema rejting,ali ima KVALITET.
 
Poslednja izmena:
Trezor se puštao I regularno na prvom il drugom kanalu rts. Ne odlazimo u off, bez plakanja za trezorima nego samo neka radi net i da smo živi i zdravi :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Trezor na RTS-u ,prikazuje samo delić onoga što ima na kablovskom trezoru.Ostali RTS kablovski kanali,očigledno nikako ne mogu da prelome ,da li su to youtube kanali ili klasični TV kanali.Očigledno, da neko jako nestručan vodi taj deo posla u RTS-u,stoga samo malim delom razumem odluku Pošte.
 
Poslednja izmena:
Ljudi kako vam radi net? (Ako ima ljudi sa NBG oko Fontane?)
Skoro svakodnevno imam "zagusenja", prestane da radi (tj protok padne na ~0) na par minuta do par desetina minuta. Neki dan ceo prodje bez problema, neki dan svakih sat-dva iskrsne neki problem.
 
Najbolje da ih pozoveš da reše problem. Npr. kod mene u Mirijevu radi odlično.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni su tako jednom pojačali signal ili šta je već u zgradi i od onda radi kako treba. Naravno, oni sve vreme nisu hteli da dođu i posle poricali da su išta uradili.

P.S. Teraj ih da dođu u to vreme kada ne radi. A u isto vreme i zovi i žali se kako bi uvideli smetnje. Ako se prave ludi, kako umeju, da je to do tebe, onda izvučeš kabl iz modema (to ne kažeš i tvrdiš da je uključen) pa će sigurno doći :D
 
Hvala! Cimacu ih...
Problem je sto je jako tesko predvidivo, dok ja uzmem telefon i sacekam podrsku, ono proradi :p
Meni najvise lici na neki QoS problem, kao da neko iz komsiluka povuce neki veci fajl i zagusi protok na neko ruteru.
(kod mene na ruteru nije, posto sam se kacio da proverim protok tu)
 
Sve mi je jasno, istu muku sam imao.
Još se kod mene obično dešavalo vikendom, kad im ne radi podrška, a onda se jave u ponedeljak kad sve radi.
Postoji program koji proverava konekciju na nekoliko sekundi pa znaš tačno kada je nestajao internet i koliko je prekid trajao. Koristi osam ga pre par godina i ne sećam se naziva, ali može da pomogne, iako ne verujem da će oni to prihvatiti kao dokaz.
 
Koristio sam postinu kablovsku (analognu) od 2006 pa do pre dve godine kad sam presao na box. Evo blizi se istek ugovora za box pa se premisljam kuda sad. U zgradi je pored ptt od kablovskih provajdera prisutan i kopernikus, ali ce on verovatno da otpadne posle svega sto sam procitao tamo u temi. Ostaje mi dilema da li posta ili mts. E sad videh na sajtu da imaju neku promociju do 31.07. ali su ga zamrsili kako samo oni znaju, pa da probam da rascivijam to uz vasu pomoc. Dakle, mene zanima ovaj paket sa 30/2 netom sto je 1740 dinara gde je 5 meseci po 1 dinar. E sad koliko sam razumeo da ne bih placao mesecnu naknadu za stb od 180 dinara moram uzeti neki od onih pay tv paketa po izboru (bilo koji), ali i oni bi trebalo da budu deo promocije tako da sve ukupno prvih pet meseci je za 1 dinar. Sto znaci da cu ja, ako uzmem recimo sport dodatak, poske tih pet meseci placati 1740+240=1980 dinara i nista preko toga? Da li sam u pravu? Ako jesam ovo bi mi definitivno bila najbolja opcija od sve tri, samo da nagovorim matorce da otkazu fixni koji ionako ne koriste, ali izgleda da su sentimentalno vezani za njega.
 
Koristio sam postinu kablovsku (analognu) od 2006 pa do pre dve godine kad sam presao na box. Evo blizi se istek ugovora za box pa se premisljam kuda sad. U zgradi je pored ptt od kablovskih provajdera prisutan i kopernikus, ali ce on verovatno da otpadne posle svega sto sam procitao tamo u temi. Ostaje mi dilema da li posta ili mts. E sad videh na sajtu da imaju neku promociju do 31.07. ali su ga zamrsili kako samo oni znaju, pa da probam da rascivijam to uz vasu pomoc. Dakle, mene zanima ovaj paket sa 30/2 netom sto je 1740 dinara gde je 5 meseci po 1 dinar. E sad koliko sam razumeo da ne bih placao mesecnu naknadu za stb od 180 dinara moram uzeti neki od onih pay tv paketa po izboru (bilo koji), ali i oni bi trebalo da budu deo promocije tako da sve ukupno prvih pet meseci je za 1 dinar. Sto znaci da cu ja, ako uzmem recimo sport dodatak, poske tih pet meseci placati 1740+240=1980 dinara i nista preko toga? Da li sam u pravu? Ako jesam ovo bi mi definitivno bila najbolja opcija od sve tri, samo da nagovorim matorce da otkazu fixni koji ionako ne koriste, ali izgleda da su sentimentalno vezani za njega.

U pravu si... ukupno 1980 din I ništa preko toga. Naravno ovo podrazumeva da imaš uslove za kablovski internet, a ne ADSL (odnosno fiksni telefon uopšte nije bitan).
Ja koristim 50/3 + Sport paket i po starom cenovniku plaćam 1899 din + 240 din = 2,139 din i radi super!

p.s. pritom 5 meseci po dinar....
 
To je to onda. Msm da nema sta da trazim dalje. Tesko da ima nesto povoljnije od ovoga.
 
Od 2007 njihov korisnik, sad vec u potrazi za novim provajderom, a sve zbog njihove *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ne politike da ne daju svoje cisco-ve krs rutere sa otkljucanim Bridge mode-om i funkcionalnim wifi-om. Znaci neverovatno je da u 21 veku i sa vise od 100 internet operatera na trzistu, ptt nema tu fleksibilnost da korisnik moze sam da izabere koju opremu ce da koristi. Ko macak sam se prevrtao, sam da resim problem, i kad nisam uspeo, prvi put za 11 godina ih pozovem da mi izadju u susret i oni me otkace robotskim generickim odgovorom, kako je to politika kompanije i jos na to dodaju, kako..."nije dozvoljena upotreba privatne opreme na njihovoj mrezi...?!" Znaci svoj FUNKCIONALAN ruter nisam smeo koristiti u kombinaciji sa njihovom opremom! :D :D Vise od 200.000 dinara sam im samo ja, jedan korisnik, platio za uslugu i oni jednostavno to odbace, kao dobar dan.... Nista im ni ne znaci ni to sto je masa ljudi u zgradi vec presla u telekom...ma jok...to je nasa politika, a vi kako hocete. Neverovatni su...
 
Iz istog razloga i ja ću ih nejverovatnije otkačiti kad mi istekne ugovor u Novembru. Bez obzira što ću drugde plaćati malo skuplje, iako sam uslugom generalno jako zadovoljan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li su svi kanali iz osnovnog TV paketa dostupni preko DVBC tj bez STB-a?
 
Zdravo svima, Pošta Net ušla u ulaz mojih roditelja! Ne znam ništa o njima, pa da pitam.
Moji su do sada imali SBB Duo Silver TV + Net za 3.000din mesečno uz 24m UO. Net 40Mbps u tom paketu im nije potreban, oni povremeno otvore neku običnu stranicu, YT i to je to.
Dobili su ponudu SBB-a od posebne službe za godinu dana besplatnog neta uz bilo koji paket i ugovor na 2 god.

Sada gledam Pošta Net: imaju sve bitne kanale za moje: N1, Al Džazira, SK, Arena... sve što gledaju. Imaju i digitalno. Imaju i kablovski net. I cene su niže.
Iz flajera, trenutna akcija "Sve za 5":
- KTV + kabl. net 10Mbps = 1.500din + 180din za digi prijemnik (prvih 5 meseci 1 din)
- KTV + kabl. net 30Mbps = 1.740din + 180din za digi prijemnik (prvih 5 meseci 1 din)
Koliko razumem cenovnik, ista je cena digitalne televizije koliko i analogne, ne plaća se dvostruko, odnosno gore navedena cena je finalna cena.
Sa ovim manjim paketom, moji bi godišnje štedeli u odnosu na navedeni SBB 15.840din.

Sad bitna pitanja, iako sam isčitao temu, neki hvale, neki kude:
- Kakva je Pošta Net? Centar BG. Šta su najveće zamerke?
- Kako rade risiveri za kanale, sve ok ili zezaju? Nadam se kao SBB, a ne kao Telekom IPTV (nikad imao, ali čitao).
- Može li da se pređe na veći paket (npr. brži net) u okviru UO? Može li posle da se vrati na manji, na kojem na potpisan ugovor?
- Dva televizora u stanu, "Jednokratna naknada za dodatni digitalni prijemnik - 1.000din", ne priše da se ne plaća u aktuelnoj "Sve za 5" akciji.
- Koja se oprema dobija (risiveri i WiFi ruter)? U rangu SBB Ciska?

Šta bi još trebalo da znam a da se razlikuje od SBB-a na koji su navikli? Hvala veliko! :)
 
Ukratko..uzimaj im postu i ne brini,odlicna usluga za male novce..ja imam cam modul a ne risiver,puno prostije radi, slika vrhunska na svim digitalnim kanalima, net odlican,nazalost ja samo mogu ADSL PTT imati pa je niza brzina..

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Z
- KTV + kabl. net 30Mbps = 1.740din + 180din za digi prijemnik (prvih 5 meseci 1 din)

Jedno podpitanje, na tvoje pitanje posto i ja gledam slicno :) da li je tih 180din za drugi digi prijemnik, ja sam razumeo da se prvi digi prijemnik u akciji ne naplacuje?
 
Da li neko ima kablovski internet kod PTT KDS-a? Ako moze da podeli iskustva koliko je zadovoljan, da li prekida i koliko je stabilan
 
Evo par svežih utisaka o PTT KDS od mene.

Roditelji su pre par meseci prešli na digitalni paket (konačno), tako da sam ih pre nekoliko dana obradovao sa novim Vox tv-om. Veoma sam zadovoljan slikom, posebno uzimajući u obzir raniji očajan kvalitet analognih kanala, kao i klasu tv-a. Pošto tv podržava CI+ danas sam zamenio i STB prijemnik za CAM karticu, sve završeno za par minuta, i sve radi kako treba. Prezadovoljan celom operacijom, a i mnogo je jednostavniji rad sa jednim uređajem.

Kad su potpisivali ugovor dobili su i novi Arris TG862 ruter. Nažalost, ruter ne podržava 5 Ghz mrežu, a ni bridge mode (valjda, čitajući iskustva ovde), ali net radi dobro, i ruter fino pokriva veliki stan. Nisam primetio neke probleme poslednjih par dana koliko sam ovde. Pokušao sam da iskoristim stari Xiaomi ruter kao dodatni AP, ali o mi je samo pravio probleme, pa sam ga skinuo.

Sve u svemu, za ovu cenu (manje od 2000 dinara) sam baš prijatno iznenađen celokupnom uslugom.
 
piše:
Korisnici koji se ne odluče za Pay TV od 1. meseca plaćaju mesečnu naknadu za digitalni prijemnik u iznosu od 180 din.
Ne bi video 10x da sam citao, hvala :) Onda bolje sport ili cinemax paket za 240 umesto nista za 180 i svodi se na 5 meseci promociju, odnosno prosecno mesecno ~1570.
 
Da, tako te primoraju da uzmeš neki paket :)
 
Imam ja njihov kablovski internet na Novom Beogradu, kod starog Merkatora. Uzeo sam zimus na akciji paket 100/5 Mb + Hbo (hbo hd i cinemax hd paket) i CA modul, za 2800 din mesečno i prezadovoljan sam. Za ovih šest meseci ni jedan prekid, net radi savršeno bez ikakvih oscilacija, (cisco 3925 ali radi odlično) i nema NAT. Kad se samo setim da sam Ikomu plaćao 4500 din za nikakvu usluga ovo je ekstra. Doduše ponuda HD kanala nije kao na SBB-u ali za ove pare nema bolje ponude.
 
Meni stiglo u sanduce od njih pismo na licno mene za taj neki promotivni period , a MTS optika mi je uvedena na sprat, naravno jos nije prikljuceno.

Trenutno imam adsl od 10Mbita :( , sta raditi?

Da cekam MTS optiku il da uzmem ptt net (pod uslovom da moze kroz centralnu antenu zgrade bez busenja...) 3000 din za 100mbita + tv, UO 2 god.
 
Poslednja izmena:
Meni stiglo u sanduce od njih pismo na licno mene za taj neki promotivni period , a MTS optika mi je uvedena na sprat, naravno jos nije prikljuceno.

Trenutno imam adsl od 10Mbita :( , sta raditi?

Da cekam MTS optiku il da uzmem ptt net (pod uslovom da moze kroz centralnu antenu zgrade bez busenja...) 3000 din za 100mbita + tv, UO 2 god.

Ako vec imas samo 10, a hoces optiku, sto ne uzmes paket 50mbps na ugovor od godinu dana? 50 ti je opet veliki skok, a taman ce telekom valjda vec poceti sa masovnim uvodjenjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li nekoga na Voždovcu da koristi PTT kablovsku i net ? Tražim alternativu za SBB derikože :D
 
Nazad
Vrh Dno