Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Ja sam sad trenutno na starom anolognom sistemu i podneo sam zahtev za prelazak na digitalnu televiziju.U Subotici sam deo Kertvaros. Imam stare analogne kanale koji su ocajni i tv nadje oko 90-100 digitalnih kanala,ali nista ne valjaju znaci pola zakljucano a ostalo ili je crna slika a ima tona ili ima slike ali sve secka bukvalno nista ne valja...a tv ima dvb-c. To sam isao preko automatske pretrage Znas li mozda kako idu ti parametri za podesavanje(pocetna i krajnja frekvencija,oznaka simbola,modulacija). Ne znam da li da potpisem ugovor jer se bojim da mi ne ostane ovako...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Ako slučajno imaš spliter za dva tv-a zameni ga na novi,beli ,i na njemu treba da ti piše 5-1000 mhz!
 
Ja sam sad trenutno na starom anolognom sistemu i podneo sam zahtev za prelazak na digitalnu televiziju.U Subotici sam deo Kertvaros. Imam stare analogne kanale koji su ocajni i tv nadje oko 90-100 digitalnih kanala,ali nista ne valjaju znaci pola zakljucano a ostalo ili je crna slika a ima tona ili ima slike ali sve secka bukvalno nista ne valja...a tv ima dvb-c. To sam isao preko automatske pretrage Znas li mozda kako idu ti parametri za podesavanje(pocetna i krajnja frekvencija,oznaka simbola,modulacija). Ne znam da li da potpisem ugovor jer se bojim da mi ne ostane ovako...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Pozovi bre podršku da izađu na teren i vide u čemu je problem. Čekaćeš do nedelju dana da dođu ali ćeš odmah znati šta je problem i ili će ga rešiti ili ćeš tražiti drugog provajdera.

Što se tiče brzina i cena, ja se nadam da ce ostati iste (mada bih rekao da će cena 20mbps biti ista za 50mbps a paket od 100mbps će biti skuplji) , jer drugi nude i ostale stvari (dvocifren broj HD kanala i bolji izbor istih, 72h unazad, UniFi...) uz te brzine (doduše i neizbežni NAT nad glavom).

Moja prognoza je da će svi paketi ići za jedan iznad, dakle: 6>10, 10>20, 20>50, a 100mbps će biti novi skuplji paket.

Ako hoće da budu konkurenti biće 2 paketa iznad sa istim cenama, što ne verujem da će biti.
Neka zlatna sredina će biti između ovoga, tj brzine kao sada sa povećanjem, ali cene veće za nekoliko stotina dinara.
 
Mislim da nema sat trakt u mojoj zgradi,presao sam na digitalnu...problem je sto imam svugde po stanu izlaz(4 izlaza) za kablovsku i na svakom se gubi nekoliko procenata signala. Moracu da pogasim sve te linije i da ostave jednu ili dve...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Mihajla Pupina, vec sam potpisao ugovor...i verovatno se sjebao...mislio sam da sacekam sbb ali ko zna kad ce oni... U svakom slucaju koji god provajder uvede optiku tamo cu preci kad istekne.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Ima neko iz Pirota da je na Posta Netu, svidja mi se sto postoji opcija na 12 meseci ali ne znam koliko je pokriveno, kakva su iskustva?

edit: sad tek na sajtu vidim da je trenutno dostupno u 4 grada, mozda nije azurirano...
 
Poslednja izmena:
Za stalno. Od 01.10. valjda ide zvaničan cenovnik sa novim brzinama.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Pa gde je taj cenovnik, ja imam Targo koji je na izdisaju, dosao SBB ali kod mene na ulazu nisu uveli optiku ne znam zasto, zovem, pitam, pisem, dolazio jednom njihov majstor i trazio kvar a ja mu objasnim da na ulazu nista nije ni uvedeno. Vidim da posta net ima stari cenovnik i da samaraju sa cenama, maltene isto kao i Targo a pitanje je da li kroz koaksijalac koji je star godinama (imam njihovu TV moze da se potera pristojan signal za internet i da li uopste imaju opremu za net u mom bloku ili je sve samo za TV. Da li uopste imaju u ponudi kao SBB gledanje propustenog 72 sata unazad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nemaju 72 sata. Nemaju ni +1 kanale, kao sto je to bilo kod Ikoma i drugih..
 
Ja sam juče prešao. Ne mogu vise da čekam (FTTH) i da se cimam sa ADSL 10/1 (za više nije bilo uslova).
Koliko sam stigao da probam sve lepo radi. Brzina je inače 50/3.

Jel si NBG-u? Jel ti sve i dalje dobro radi(nije bilo prekida, gubitka brzine....)? Ja imam kod Telekoma 50Mbps(skoro 4 godine, istice mi ugovor za 2 meseca), ali mogu i 100, tako da mi brzina nije problem, ali po ovoj ceni od 1900 i 3 meseca besplatno ptt se stvarno isplati. Ako dignu cenu onda verovatno ostajem na Telekomu.


CA modul ili STB ti treba samo za dodatne kanale, kako misliš može da se gleda samo 5-6 digitalnih kanala? Ukupno ima oko 180 DVB-C kanala, od kojih su stotinjak otključani i mogu se gledati free tamo gde to mreža dozvoljava. Ja sam uzeo samo osnovni digitalni paket, ugovor je na 1. godinu, prvih 3 meseca po dinar, a kasnije samo 180 din. skuplje od cene koju sam plaćao pre potpisivanja ugovora. Probnog perioda nema - jedino da ih pitaš da dodje monter sa karticom pa da probate kako radi. Kad se sve sračuna još je i povoljnije nego bez ugovora, kad mi za oko 5-6 meseci istekne obaveza 99% ću ponovo potpisati (iako mi je ispred vrata SBB optika).
U kojem si delu grada?

Zar ti se ne isplati da uzmes neki paket od 240(Arena ili Sinemaks) kada vec placas 180 dinara, razlika je 60 dinara?
 
Jel si NBG-u? Jel ti sve i dalje dobro radi(nije bilo prekida, gubitka brzine....)? Ja imam kod Telekoma 50Mbps(skoro 4 godine, istice mi ugovor za 2 meseca), ali mogu i 100, tako da mi brzina nije problem, ali po ovoj ceni od 1900 i 3 meseca besplatno ptt se stvarno isplati. Ako dignu cenu onda verovatno ostajem na Telekomu.

Jesam, iza Starog Merkatora. Za sada, bez primedbi, radi ok. Pustio sam par puta Speedtest i nisam primetio posebna usporenja (ni standardnom upotrebom ni tokom testa), menjao sam i servere malo po Evropi.

Ko zaključi ugovor u promotivnom periodu ostaje mu ta cena tokom cele ugovorne obaveze u mom slučaju 1899din/mesečno. Akcija je trajala do kraja septembra, ali mi je opet uz račun stigla ista reklama pa je moguće da je još uvek u toku. Obzirom da nisu izbacili novi cenovnik moguće da su produžili. Inače su mi rekli kada sam potpisivao da će novi cenovniki ići od 01.10.
 
Odlicno. Hvala. Ja cekam da mi se zavrsi u.o. sa Telekomom (1.12.) pa cu videti prvo sta ce oni da ponude po pitanju novih paketa/cena, ako bude sve isto onda najverovatnije idem na ptt ako i oni zadrze ove cene. Bilo bi odlicno kada bi ptt uveo neki fiksni za 300 dinara. Mogao bih potpuno da se otkacim od Telekoma u tom slucaju(preterase ga sa pretplatom za fiksni, a ne mogu da verujem da i dalje naplacuju indentifikaciju), mada sa druge strane na kvalitet same usluge nikad nisam mogao da se zalim.

Ja i dalje ne razumem sto Telekom ne omoguci besplatne razgovore izmedju fiksnog i mobilnog u box-u, samo na tu caku bi mogli da dobiju dobar broj korisnika. Da se covek zapita jel tamo neko razmislja.


Na koju foru nisi mogao vise od 10/1, ovaj deo je relativno dobro pokriven sa VDSL-om?
 
Odlicno. Hvala. Ja cekam da mi se zavrsi u.o. sa Telekomom (1.12.) pa cu videti prvo sta ce oni da ponude po pitanju novih paketa/cena, ako bude sve isto onda najverovatnije idem na ptt ako i oni zadrze ove cene. Bilo bi odlicno kada bi ptt uveo neki fiksni za 300 dinara. Mogao bih potpuno da se otkacim od Telekoma u tom slucaju(preterase ga sa pretplatom za fiksni, a ne mogu da verujem da i dalje naplacuju indentifikaciju), mada sa druge strane na kvalitet same usluge nikad nisam mogao da se zalim.

Ja i dalje ne razumem sto Telekom ne omoguci besplatne razgovore izmedju fiksnog i mobilnog u box-u, samo na tu caku bi mogli da dobiju dobar broj korisnika. Da se covek zapita jel tamo neko razmislja.


Na koju foru nisi mogao vise od 10/1, ovaj deo je relativno dobro pokriven sa VDSL-om?
Moglo je moguce 20/2 ali "nemamo trenutno portove" ceka se 2-3 meseca itd...
Ovo je bio razgovor iz februara marta u poslovnici.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Objavili samo u delu sa internet. Paketi TV+internet još uvek sve staro stoji. Amaterizam...
 
Ovo je za pakete televizija + internet koliko vidim...
 
Ma jasta, nasi ljudi odmah pljuju a ne pročitaju ili ne shvate napisano

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Da li neko zna da li je uopste izvodljivo da ovi iz Poste obezbede kablovski internet i na Mirijevu IV, dakle ovde je kablvska TV prosla ali sto se interneta tice jedino moze ADSL koji jednostavno ne zelim jer necu da placam pretplatu za fiksni..Koristim njihovu kablovsku TV i ok mi je ali za internet jos uvek za ovaj kraj nemam resenje...ima li neko predlog ili savet sta radi u ovom kraju. SBB je u zgradama pored ali i za njihovo uvodjenje potrebna mi je saglasnost stanara iz 3 zgrade zbog dovodjenja SBB infrastrukture..haos
 
Posta je odavno digla ruke od proširenja kablovskog neta.To je ,što je.
 
Ja sam prijatelju takodje u Mirijevu, ali na Stojčinom brdu i ovde kablovski net piči samo tako! A moji roditelji su ispod "Udovice" (iste zgrade ko moje), ali nemaju mogućnost kablovskog neta, već samo ADSL...

I to je tako već godinama...verovatno zauvek.....


Da li neko zna da li je uopste izvodljivo da ovi iz Poste obezbede kablovski internet i na Mirijevu IV, dakle ovde je kablvska TV prosla ali sto se interneta tice jedino moze ADSL koji jednostavno ne zelim jer necu da placam pretplatu za fiksni..Koristim njihovu kablovsku TV i ok mi je ali za internet jos uvek za ovaj kraj nemam resenje...ima li neko predlog ili savet sta radi u ovom kraju. SBB je u zgradama pored ali i za njihovo uvodjenje potrebna mi je saglasnost stanara iz 3 zgrade zbog dovodjenja SBB infrastrukture..haos
 
Neka me neko podseti: da li je beše moguće uzeti net bez TV-a?

I da: ako nije, da li je moguće podešavati pozicije kanala po volji (znam da je bila neka caka, ali ne mogu sada da se setim)?
 
Poslednja izmena:
Greškom okačih,mislio sam da je RV tema.
Neko je ovde pisao da je iz Mirijeva,pa iz tog razloga sam pogrešio.Naime u Mirijevu se pojavio RV sa optikom,pa onaj ko nema mogućnost za poštin kablovski net,treba da se raspita za RV Mirijevsku optiku i tu može samo net,bez ostalih kerefeka.Moj drugar iz Mirijeva je decenijama čekao na taj poštin kablovski net i ako je samo jednu ulicu daleko od njega, i naravno da ga nije dočekao,ali je zato dočekao RV optiku.
 
Poslednja izmena:
Neka me neko podseti: da li je beše moguće uzeti net bez TV-a?

I da: ako nije, da li je moguće podešavati pozicije kanala po volji (znam da je bila neka caka, ali ne mogu sada da se setim)?
Ne može net bez televizije.

Risiver nemam pa ne znam kako ide raspored kanala kod njega.
Bez njega (a trebalo bi i sa CAM modulom) sve zavisi od televizora. Kod svakog može da se napravi raspored, samo što je kod nekih mukotrpan proces. Ako imaš na televizoru opciju export kanala onda je lako. Staviš fleš, eksportuješ učitaš na kompjuteru u odgovarajući program, rasporeda, sačuva na fleš i importuješ u TV.
Za Sony znam koji je program, a za ostale Google ili pretraga teme o izboru televizora.

Ako nemaš opciju export, onda moraš ručno da čuvaš ili menjaš pozicije dva kanala (jedan na mesto drugog a drugi ja mesto prvog) ili da tražiš frekfencu za svaki kanal posebno. Tu je jasno da je peške proces mukotrpan i dugotrajan.
 
Ima li neko neki info o novom cenovniku, kada startuje, ostaju li iste cene ili idu gore, nove promocije? Ističe mi ugovor krajem meseca, da li da čekam nove cene ili da potpisujem dok su još stare?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Vidim da je akcija 5x brzi net do kraja novembra. Drugo nista ne pise...

Blago tebi, meni istice za godinu dana i osudjen sam na adsl a RV uveo optiku u zgradu :-(


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno