Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Istice ugovor sutra, zvace me rekose, bas da vidim sta nude da me zadrze..6 god njihovih korisnik..cak ne toliko nezadovoljan za pare koje dajem..nemaju N1, SK i ES pa i animal planet..mana je to..drugo sve ok,stabilnooo...ali sajt zaista se vidi da je Krkobabic gazda

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Istice ugovor sutra, zvace me rekose, bas da vidim sta nude da me zadrze..6 god njihovih korisnik..cak ne toliko nezadovoljan za pare koje dajem..nemaju N1, SK i ES pa i animal planet..mana je to..drugo sve ok,stabilnooo...ali sajt zaista se vidi da je Krkobabic gazda

Racunaj da ti je od sutra skuplja pretplata, posto nisi vise u ceni iz ugovora, nego u ceni javno objavljenoj na njihovom sajtu.
 
Znam cca 300 din npr...ma neka 1 mesec dok ne odlucimo sta cemo..ostati ili otici

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Izgleda da ovaj put PTT KDS po prvi puta neće ispoštovati stare korisnike u vidu nekog popusta.Novi dobijaju dobru ponudu,starima baš ništa...


osnovna usluga - 6 meseci po 1 dinar
Pay TV paket po uzboru - 6 meseci po 1 dinar
jednokratna naknada za do dva digitalna prijemnika - 1 dinar
priključenje - 1 dinar
izrada instalacija u stanu (za troškove do 2.000 din.) - 1 dinar
 
Na Novom Bgd neko ima problema sa signalom jutros ? Blok 28 signal los,net puca

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ušla voda u kabEL, hoće to kod njih i njima sličnim.
Šalu na stranu i meni se to ranije dešavalo (doknsam bio kod njih) kad je ovakvo vreme.
 
Jel i dalje moze normalno da se gleda bez stb-a i cam-a, posto mi kazu da ne moze bez toga? Mislio da uzmem samo tv kod njih, iako mi izadje dosta jeftinije tv u box3, ali rekoh da se cale ne zeza sa dodatnim uredjajem. Ali ako moram da placam kartice za svaki tv, onda neka hvala.
 
Ja sam do pre godinu dana koristio njihovu TV kablovsku bez ikakvih dodatnih uređaja, ali to je samo za standardne kanale u paketu koji nisu zaključani.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
I ja sam imao do juna i bilo je tako, tj. moglo je da se gleda skoro sve iz osnovnog bez dodatnih uredjaja. Sada mi kazu da mogu samo analogni bez toga. Neci ni da ih razmatram ako je tako.
 
Možda zavisi od lokacije, ali moji roditelji (NBG) na jednom tv-u koriste box jer je stariji plazma tv, na drugom novijem nemaju ni karticu ni box, uradio sam pretragu digitalnih kanala i tu imaju sve iz osnovnog paketa, nekih 105 +/- kanala ako se dobro sećam. Bez uređaja i kartice ne može HBO, Cinemax i 18+.
 
Na koju foru je njima otkljucan SK4 :)
 
da li je neko imao iskustva sa posta netom da ih tuze zbog izlaska iz ugovora ranije..tj raskinuo sam ugovor jednostrano i obavestio ih da je to jer su iskljucili sk i ostale kanale.
vratio sam im opremu i pismeno obavestio zasto raskidam,radnica rece vazi to svi rade bice sve u redu,ali eto tuzba bez upozorenja jos 24.12.2020 i do juce nisam imao pojma da sam utuzen dok nije stigla obustava na platu.
 
Ja sam skoro 15 godina bio korisnik Posta.net paketa, od ADSL do kablovske. Medjutim, u poslednjoj ugovornoj 24-ro mesecnoj obavezi, gotovo svakodnevno su se desavali problemi sa internetom, ili je slab protok ili ga nema (u prekidu). Odgovor im je skoro uvek isti: kod nas nije doslo do greske, problem je kod vas (mene). Pre nesto manje od mesec dana podneo sam zahtev za prekid usluge, a otkazni rok im je mesec dana, koji istice 28.07., ali se jos uvek nisam odlucio gde preci, dilema je SBB, MTS ili Orion. Ukoliko se ne odlucim do tada, moguce da cu otkazni rok produziti jos za mesec dana, a za to vreme odluciti. Uzgred, krajem juna MTS je u zgradu gde stanujem uveo opticki kabl, ali nakon uvodjenja nista nisz uradili na prikljucenju zeljenih korisnika, a razlog mozda lezi i u cinjenici da promocije njihovih BOX paketa (12 meseci po 1,00 dinara za nove korisnike uz optiku) istice 31.07. i cekaju da to prodje i nakon toga ce zavrsiti sa prikljucenjem. Ako im je to opcija, onda su bas bezobrazni i krajnje neprofesionalni.
 
Između uvođenja optičkog kabla u zgradu i mogućnosti uvođenja optičkog interneta u stanove uvek prođe neko vreme (može i pola godine...) jer ne radi sam Telekom te instalacije. Dok se odrade projekti izvedenog stanja, provere i prijem izvršenih radova Telekom ne dozvoljava uvođenje krajnjim korisnicima, tako da moraš da čekaš ili ako ti je hitno da ideš na ono što ti je trenutno dostupno.
Promocije su već produžavali, pa će verovatno tako biti i ovog puta. Njihov osnovni cilj je da ubiju SBB.
 
I onda posle svih tih rigoroznih kontrola prođe bez frke da krajnji korisnik ima "odlično" slabljenje Rx signala tipa -19db.
 
Molim vas, zna li ko ima li u BG neka maloprodajna radnja koja drži tzv. odcepnike/odvode/tap splittere ili kako-ih-ko-naziva?
Pokušavam da podelim signal na jednu sobu-jedan TV i drugu sobu-drugi TV+modem. Korisnik sam PošteNET i tražio da oni to izvedu. Stavili su dva obična razdelnika i par dana kasnije TV imao smetnje. Zvao ih ponovo, rečeno mi da mi ne valja antenski kabl, sastavili novi. Par dana kasnije opet malo smetnji i modem stade sa signalom, radio je na granici par nedelja a onda blokirao pa sam morao da otkačim drugi TV. Drugim rečima drži vodu dok majstori odu. Siguran sam da problem sa TV-om pravi prvi razdelnik, neko Seehai PRC smeće. Takođe vidim da dva razdelnika neće moći, pa bih probao sa odcepnikom.
A njihovu tehničku službu ne zovem više. Dva puta su me preveslali i račun će mi biti za 1.500 veći i to ni za šta.
 
@Der Schnitter
Nije problem razdelnik već je problem upstream signal modela. Treba da staviš bandpass filter za <80 i >800 MHz na svaki tv priključak ili prosto da primarni dolazni kabl razdvojiš spliterom na 2, jednu granu u modem, a da staviš filter na drugu granu koju posle deliš na koliko god televizora hoćeš. Tako se pravilno rade instalacije, modem treba uvek da bude iza prvog splitera kod korisnika. Ako ti ne odgovara pozicija moraš da vučeš dva kabla jedan za modem i jedan za dalju distribuciju televizije. Viđao sam tu situaciju par puta kod ljudi, reši se ovako kako sam napisao.

Svakako, ako insistiraš, kontaktiraj ICP doo Niš, treba ti nešto od Televes odvodnika, imaš na sajtu tabelu https://icp-nis.co.rs/odvodnici-taps/ i katalog na sajtu proizvođača https://www.televes.com/en/tv-distribution/distribution/taps/f-series.html
 
Poslednja izmena:

@MilanKragujevic

Mislim da jeste razdelnik loš jer smetnje pravi na Pinkovim frekvencijama isključivo 410-418.
Drugo imao sam u startu postavljen u dnevnoj sobi sa TV-om i modem i tu je stajao Teletronikov nebalansirani razdelnik sa 3 izlaza. 3dB gubitka je išlo na modem, 7dB na TV, srednji izlaz ništa-neterminisan. Pošto modem odatle nije dobro slao bežični signal na ostale prostorije, rešio sam da ga premestim u drugu sobu. Napominjem da nikakve kablove nemam razvučene po stanu. Koristim stare TV utičnice sa već postojećim RG59 kablovima u zidu. Potom sam taj Teletronik stavio u razvodnu kutiju ispred stana i povezao kablove, 7dB izlaz preko zidnog kabla i utičnice do TV-a (stavio sam jedan fleksi antenski kabl jer mi je prethodni išao blizu strujnog kabla i stvarale se smetnje), 3dB u drugoj sobi preko utičnice na modem (modifikovao sam je da bude prolazna da ne bude dodatnih gubitaka). Po ovoj šemi sve je funkcionisalo odlično, međutim javila se potreba za drugim TV-om. Imam dve utičnice, dva TV-a i modem. Jedan TV i modem moraju zajedno u jednu sobu, neizvodljivo je da modem ide direktno sa prvog razdelnika. Izgleda nešto kao ovo na slici.
Što se Televesa tiče, znam da ima u BG neka firma koja prodaje njihove proizvode na malo, međutim nisam siguran da imaju odvode. Kontaktirao sam ih pa čekam odgovor. Znam i za Dual Kruševac, ali prvo da vidim ima li šta u BG-u, preferiram da vidim robu pre kupovine.
 

Prilozi

  • Slika.jpg
    Slika.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 39
Koristim stare TV utičnice sa već postojećim RG59 kablovima u zidu.
Nadam se da si svestan da to ne treba da radiš. Ako ti ne odgovara pozicija modema, kupi ruter i razvuči ethernet kabl od modema do njega a stavi ga tamo gde ti odgovara.

Meni je VDSL modem kod kuće u selu na donjem spratu u ormariću na zidu sa čije druge strane je priključna regleta Telekoma zbog izuzetno lošeg kvaliteta parice koja ima gubitak na nižim frekvencijama plus je dugačka, a ruter mi je na spratu, sproveo sam kablove kroz tavan pa kroz kanalice po sobama i imam AP-ove u 3 sobe na dva sprata, a u pomoćnim zgradama u dvorištu ide podzemno kroz bužir ethernet pa i AP-ove tamo.

Mislim da ti je korišćenje adekvatnog kabla i modem pored prvog splitera mnogo korektnije rešenje nego da tražiš egzotične splitere i da koristiš neadekvatnu instalaciju upitnog stanja.

Rutere možeš da nađeš već od 1500 dinara, zavisi koja brzina ti treba.
 

@MilanKragujevic

Šta da ti kažem. Nisam zahtevan nešto korisnik. Jednima ukućanima treba dobar internet, drugima crtaći, trećima sport, a meni ništa od svega. Tu sam da udovoljim drugima u pogledu zaglupljivanja mozga telekomunikacionim sredstvima. Meni je jedino bilo bitno da mi se ne razvlače kablovi po stanu. Imao sam toga i previše dok sam bio korisnik SBB-a. Pa onda pomeri ovo tamo, premesti ovaj kabl, ukucaj obujmice, iščupaj obujmice, stavi kanalice... Na kraju sam ih odjavio i imam eno preko 60m kabla, ako treba kome. PoštaNET mi se dopala jedino iz razloga što koriste već postojeće instalacije od izgradnje. Jasno mi je da su kablovi stari i prevaziđeni, probao sam izvlačenje i uvlačenje novih, ne ide bez razbijanja zidova i plafona. Sem one šeme koju sam zamislio ništa nije jednostavnije, a sve sam probao. Koaksijalni kablovi prosto ne idu pod manjim uglom. Našao sam položaj za modem i za TV, ne razumem kako je tvoj predlog kvalitetnije rešenje. Imam opciju da otkažem provajdera i da pređem na MTS ili SBB ponovo, pa bi mi kod ulaznih vrata nakačili ormarić sa ruterom i dalje od njega razvlačili CAT5/6 kablove svuda po stanu. To NE želim. Hoću da mi stan bude mesto odmora sa što manje kablova i aparata, ne da mi kablovi vire iza svakog ćoška.
 
Ja bih se na tvom mestu resio uticnica u zidu, to je usko grlo. Kabel mora da ide u komadu iz splitera u spliter tj na uredjaj (tv ili modem). U najgorem slucaju koristi nastavke za koax , kabel.
Sto se splitera tice imas odlicne danske COMEGA splitere, pogledaj po oglasima. Kod mene je bilo povezano isto kao kod tebe na slici (naravno bez uticnica u zidu) i radilo je bez problema kad nije bilo kod njih nekih prekida. I da ne zaboravim , majstori su bili izriciti da se ne koriste razni filteri i pojacala. Ovaj splitter je bio kod mene

COMEGA® Master Tap LLT 1-8.5​

Dakle , pokusaj nekako da spojis koax kablove sa tim nastavcima .
 

Prilozi

  • comegar-master-tap-llt-1-8.5-77235.jpg
    comegar-master-tap-llt-1-8.5-77235.jpg
    182.8 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Slika.jpg

Znam da kod PTT mnogo toga zavisi od slučaja do slučaja, ali povezivanje kao na ovoj slici kod mojih funkcioniše već 17 godina...
 
Po sličnom principu (sa spliterom i zidnim utičnicama) je i kod mene radilo dugo. Na Pošti i posle na Sbb. Ako je signal dovoljno dobar, nema razloga da ne radi.
 

@midlfinger

Što se utičnica tiče, nema ovde problema. Sa tog crteža koji sam sklepao tačno takva stoji u dnevnoj sobi iza TV-a i njemu ne smeta, merili su i signal je dobar. Za modem znam da može da pravi neka gušenja signala i tamo takvu nisam ni stavio. Kad sam rekao da sam staru "modifikovao", bukvalno znači da sam napravio "kalup" kako bih učvrstio kabl na izlazu iz zida. Slikao bih da pokažem ali ne mogu, sad su mi stavili sa otvorenom doznom F-muške konektore sa F-ženskim između. Moje je bilo isto to, samo elegantnije. Direktnije od ovog bi bilo da sam zalemio kablove, ali na šta bi to ličilo.
Što se Comega razdelnika tiče, imam takav klasični ispred modema sa 3,5dB gubitka na oba izlaza. Kažu za svaki problem postoji rešenje, kod mene je i obrnuto. Vidi sliku razvodne kutije. Taj kabl sa desnog izlaza tako savijen i toliko nategnut, a krt je prilično, bojim se da se ne izlomi dodatno ako bih stavio razdelnik gde su sve "noge" na istoj strani. Možda bih morao i da skratim kablove u tom slučaju. A opet teško je naći u BG-u tzv. 1-way tap splitter/ odvod, sve klasični razdelnici. Imaju firme koje snabdevaju provajdere, ali ne daju na malo.
Evo i statusnih ekrana modema, pre i posle dodavanja drugog razdelnika. Pre neki dan modem je blokirao, samo Upstream parametri su bili prikazani, pa sam otkačio drugi TV. Juče sam opet prikopčao, sadašnji status je na drugoj slici modema.
 

Prilozi

  • Razdelnik.jpg
    Razdelnik.jpg
    140.4 KB · Pregleda: 28
  • Modem_1.jpg
    Modem_1.jpg
    199.9 KB · Pregleda: 27
  • Modem_2.jpg
    Modem_2.jpg
    196.2 KB · Pregleda: 22
Ne znam kako su to zamislili, kod mene u zgradi imamo i Telekom optiku, Pošta-net i Supernovu, naravno i SBB na kablu i Orion optiku. Nekad je Pošta bila najbolja i najjeftinija sa svim kanalima i N1 i Sportklub ali su sve to ukinuli, imternet je max 100Mb/s ali stabilan, bez ikakvih problema i bez NAT-a. Ako ih uzme Telekom ne znam jel ostaje stara infrastruktura ili prebacuju na optiku. Verovatno i nove više cene.
 
Sve znam, moji matorci imaju sličnu situaciju kao ti, samo što je SBB u varijanti Beogrid. Mislim da će ići polako, ali moraće da sklanjaju svoju zastarelu opremu kako bi se integrisali u ponudu TS. Optika će više koštati, kao i komplet paketi, u to ne sumnjam.
 
Nazad
Vrh Dno