Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Ja sam pisao u Ubiquiti temi kako sam premostio očajan Wifi na Arrisu. Rešenje je kvalitetan AP, ako same opcije na ruteru završavaju posao. Kome Arris nije dovoljan moraće da menja provajdera, jer PTT nažalost ne dozvoljava bridge mod.

Meni u sustini ovaj EPC3925 dobro radi kao ruter, jedino sto mi 2.4ghz mreza nije vise u opticaju nego mi treba 5ghz. Ne bih kupovao AP, nego sam mislio da iskoristim dual band ruter koji imam viska. Mogu od njega da napravim AP i to ce, nadam se, da mi resi problem. Iskljucicu wifi potpuno na EPC3925 a onda cu preko kratkog lan kabla sa njim da povezem dual band ruter cija jedina svrha ce da bude AP.
 
Tako sam ja napravio kod sestre, iskoristio stari Xiaomi Mini router kao AP i povezao lan kablom sa, mislim, istim modelom Cisco routera koji pominješ (to je na SBB mreži). Ostavio sam Wifi i na Ciscu kao rezervu, za svaki slučaj. Taj stan je doduše dosta manji nego kod roditelja, za nih sam morao da uzmem proveren uređaj, a za Ubiquiti sam čitao samo pohvale.
 
Ja moram na Ciscu da iskljucim wifi, jer ce ruteri bukvalno biti jedan pored drugog. Ako ga ostavim ukljucenog nece da izadje na dobro :d
 
^ To je sasvim ok varijanta. Tako sam i ja koristio drugi ruter iza Arris-a koji ima WiFi i na 5GHz. Da se ne kupuje dodatni AP ako ne mora.
 
Da li bi mi televizija radila sa njihovim STB uređajem na adresi na kojoj imam njihovu koaksijalu?

Usluga je otkazana odavno, ali nisu došli da seku. Ne bih se prijavio za uslugu, već bih od drugara uzeo njihov STB viška

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Za kanale koji nisu kodirani, ne treba ti nikakav stb.
 
Desp piše za digitalne, većina nije kodirana, dovoljno je da tv podržava DVB-C. A i boks od drugara će verovatno raditi.
 
Radice ti... ali bilo bi dobro da se ovo obrise da ti ne bi stvarno isekli ako procitaju :d
 
Radice ti... ali bilo bi dobro da se ovo obrise da ti ne bi stvarno isekli ako procitaju :d
Nek' seku ako treba... [emoji23] Iskreno, ne znam ni šta će mi, imam mts, EON van mreže i sada još ovo da metnem i divno [emoji2359]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jel ima još neko problem sa seckanjem i kockanjem N1, SK 1,2 i 3 HD kanala u poslednje vreme? SD verzije rade ok, ali HD rade očajno. Smederevo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na pojedinim kanalima je slika ovakva, analogni signal.
 

Prilozi

  • Image_0512-2216(PINK SCI-FI&FANTASY).jpg
    Image_0512-2216(PINK SCI-FI&FANTASY).jpg
    59.5 KB · Pregleda: 190
Ala je prso signal na Zvezdari, nemam ni TV ni net.
 
presekli su im opticke kablove u bulevaru...
 
presekli su im opticke kablove u bulevaru...

Samo da javim, splajsovali su tu optiku danas popodne, pa se signal vratio u normalu :)

Bilo bi lepo da imamo nekog insajdera, pa da javi planiraju li postari u narednih par godina da ponude optiku do korisnika..
 
Ne planiraju optiku, bice hibridna mreza, upravo su pre mesec dana unapredili mrezu pa je pojacan kapacitet optike do cvorista i prosiren njihov broj, pa je sad uglavnom node plus 0 ili N+1 sto je preduslov za 3.1 koji je u planu... Za sada je to max kapacitet (brzine) ali za 3.0 mrezu ali trenutno su tu politicke igre hoce li im dozvoliti da odvrnu kapacitete i koliko... to traje vec nekih dva meseca, zbog toga i nema novih akcija trenutno...
 
Kad vec pisemo, meni je trenutno ponuda sa SK i Arena kanalima ogromna prednost kod njih, i zato ih ne menjam.

A razlog zbog kog cesto pomislim da ih menjam je takav krsh od rutera koji imam da je to tragicno.
Menjan je pre nekih godinu ipo (onaj pre njega isto tragican).
Domet katastrofa, a cesto se zaglupi pa mora reset...
To kada bi sredili, ili makar da mogu neki kvalitetniji sam da kupim (ne znam moze li se setovati to rucno, da radi sa njihovim parametrima).
 
Ako imaš Arris, sam ruter je ok, jedino WiFi deo je tragičan, ja sam matorcima koji su na PTT instalirao Ubiquiti AP i to radi bez greške već par meseci. Arris ima jak signal, ali iz nekog razloga ne funkcioniše u zagušenom okruženju.
 
Ne planiraju optiku, bice hibridna mreza, upravo su pre mesec dana unapredili mrezu pa je pojacan kapacitet optike do cvorista i prosiren njihov broj, pa je sad uglavnom node plus 0 ili N+1 sto je preduslov za 3.1 koji je u planu... Za sada je to max kapacitet (brzine) ali za 3.0 mrezu ali trenutno su tu politicke igre hoce li im dozvoliti da odvrnu kapacitete i koliko... to traje vec nekih dva meseca, zbog toga i nema novih akcija trenutno...


Jel može pojašnjenje oko te hibridne mreže, konkretno da li je realno očekivati veće brzine od trenutnih 100Mbit/s koliko je trenutni max preko kablovske.Ne znam koliko bakarne parice mogu da se unaprede i da se približe optici po brzinama?
Po specifikaciji Arris, modem može da gura 400Mbit/s ne znam jel to dodatno ograničenje?
 
Poslednja izmena:
Moze...

Hibridna mreza znaci da optika dolazi do cvorista, kojih je sad znacajno vise, gde se sa male razdaljine salje koaksijalnim kablom kakav sad imas salje signal do korisnika pa uz dodatna poboljsanja nacina prenosa signala omogucava vece brzine. Maximum za Docsis 3.0 je 1.2 Gbit/s down i 200 Mbit/s up. Tako da vec sada mogu znacajno povecati brzine. 3.1 ide do 10Gbit/s down i 1-2Gbit/s u zavisnosti od broja cvorova do krajnjeg korisnika i modulacije...

Dakle, ono sto se moze sad vec pustiti je 1.2 Gbit/s / 200 Mbit/s ali Arris se za vece brzine mora promeniti svakako jer si u pravu da je ogranicen do 400...
 
hoće ove da kupuje telekom dok još imaju sk,n1...kao što je bilo reči ili nastavljaju ovako...? kada izgube ove kanale sbb-a neće to dobro biti, jedino ih to drži da budu malo konkurentni
 
Ako imaš Arris, sam ruter je ok, jedino WiFi deo je tragičan, ja sam matorcima koji su na PTT instalirao Ubiquiti AP i to radi bez greške već par meseci. Arris ima jak signal, ali iz nekog razloga ne funkcioniše u zagušenom okruženju.

Imam Cisco EPC3925.
Dobar, los ?
Nije mi zao para, ako mogu nekako da poboljsam Wi-Fi.

Dosta uredjaja bi povezao na 5G, samo mi treba savet sta da kupim i kako da setujem.
 
Asus RT-AC66U_B1
Fantastican ruter, radi mi u kombinaciji sa PTT KDS-om vec 14 meseci bez greske.
 
Imam Cisco EPC3925.
Dobar, los ?
Nije mi zao para, ako mogu nekako da poboljsam Wi-Fi.

Dosta uredjaja bi povezao na 5G, samo mi treba savet sta da kupim i kako da setujem.

Ako je u pitanju više uređaja, ja bih najpre išao na npr. Ubiquiti AP.
 
Ako je u pitanju više uređaja, ja bih najpre išao na npr. Ubiquiti AP.

Nisam probao Ubiquiti uz EPC3925, ali verujem da je to najpametnija kombinacija. Sestra ima taj Cisco na SBB mreži, pa možda uzmem i njoj Ubiquiti. Za sad sam joj intalirao Xiaomi router koji radi kao AP, ali nisam siguran da to radi kako treba.
 
Ma radiće to dobro.

Samo šteta što PTT ne dozvoljava bridge mod; jer npr. MikroTik ruter i Ubiquiti AP bi bili top kombinacija.
 
Ako se ne varam, ovaj Asus sto je Hornet predlozio je 17500 i vise.

Koliko je taj Ubiquiti ?
Niste napisali tacnu oznaku pa da nadjem :)

Nisam ni mislio da je jeftino, ali nisam bas ocekivao 150e, ali OK.

U pitanju je cetvorosoban stan od oko 90km2.
Signal mi je trenutno ok u dnevnoj gde je ruter. Signal onda ide kroz trpezariju i predsoblje, i dolazi do 3 sobe u kojima toliko lose radi da se cesto raskacim i koristim MTS data sa telefona.

Broj uredjaja koji bi bili stalno konektovani :
-glavni komp direkt na ruter preko lana
-wifi : 4-5 telefona, 1 PC i 1 laptop

Znaci signal prolazi kroz 2 do 3 zida, i ukupno rastojanje je 15-20m do svakog uredjaja.

I glavno pitanje : menjati li opet kod postara ovaj Cisco EPC3925 ? Imaju li sta bolje da mi daju ? Recimo neki uredjaj koji radi na 5GHz?
Ili ga ostaviti i dodati nesto o svom trosku, recimo taj Ubiquti ?
 
Poslednja izmena:
Npr. Ubiquiti UniFi AP AC LR ("long range") je oko 100eur na KP. Bolje će ti preneti svoje iskustvo i model koji koristi @mitar1982.
PTT ima u ponudi i Arris ruter koji takođe nema 5GHz wifi. Ja ga praktično nisam koristio, već svoj ruter iza njega.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno