Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

montela

Cenjen
Učlanjen(a)
05.10.2013
Poruke
194
Poena
169
Od 15 decembra pocinje emitovanje digitalne televizije preko operatera Posta Net. Da li je neko upoznat koji ce kanali biti u ponudi? Zanima me da li ce i dalje biti u ponudi svi Arena Sport i Sport Klub kanali?
 
Danas je 15. decembar. Nema nikakvih promena u pogledu programske ponude, tako da je najava za danas ocito bila jos jedna od mnogobrojnih lazi ovog drzavnog preduzeca i olosa koji u njemu radi.
 
Na njihovom sajtu nisam nasao da pise da ce i sadasnjim korisnicima pustiti digitalne kanale. Pise uz ugovor na 12 meseci i STB.
 
Evo i ja sam sad ponovo skenirao i kao sto kaze rmlad i dalje je tu samo onih 20-ak kanala(trenutno 27), od kojih su otkljucani RTSHD, Arena 1, Art, Studio B, HRT-ovi i jos par onih stranih(u sustini sve je isto kao sto je bilo do sada). Koliko vidim ubacili su oba HRT-a pre par dana, kao i Studio B. Mozda ce ubaciti ostalo preko dana, ali cisto sumnjam posto je nedelja. Najlogicnije bi bilo da sutra to urade. Uglavnom videcemo.
 
Lepo pise na hjihovom sajtu uz potpisivanje ugovora od 12 ili 24 meseca dobija se STB uredjaj od 1 dinar. Verovatno ce ici preko STB a ne analogno. Videcemo od ponedeljka sta i kako. Nervira me na njihovom sajtu sto nisu napisali koje ce kanale imati u ponudi. Cekacemo dok neko prvi ne uzme pa da nam otkrije sve nedoumice.
 
Lepo pise na njihovom sajtu i da pocinju sa emitovanjem digitalnog signala 15. decembra pa nikom nista. Ove majmune niko i nista ne obavezuje pa ni data rec.
 
Pa dobro, jos uvek je 15.. Mada i moze da im se pogleda kroz prste jer je vikend.
A ne treba zanemariti da nisu naveli koje godine. :D

@montela Mi i pricamo o digitalnoj(DVB-C) ponudi, ne o analognoj. Ako si primetio spomenuo sam RTSHD, a njega nema(niti moze da ga bude) u analognoj kod PTT-a
 
Poslednja izmena:
Za jedan vikend bi mozda i moglo da im se probleda kroz prste, ali oni kasne u digitalizaciji 5-7 godina. Naime, tada su svi ostali operateri digitalizovali ponudu (SBB, Telekom, Ikom, Radijus Vektor, itd.)
 
PUSTILI SU!!!!!!! Upravo skeniram

@rmlad Nervirao si se bez razloga
 
Sta su pustili? Onih 27 kanala od ranije ili ono sto su na sajtu najavili?
 
Ono sto su najavili. Upravo skeniram i trenutno je nasao: 84 besplatna TV i 48 placena TV(ukupno:132).
 
Poslednja izmena:
Hvala na informaciji. Kod mene prijavljuje vec 26 kanala na 38% frekventnog opsega. Ranije nije nalazio nista pre 47-48%.
 
Jel može DVB-T ili mora da se ima DVB-C?
 
Jel ima neki novi kanal, koji pre nismo imali?

Ima Ard, ZDF, SAT 1, RTL, Pro 7, ORT 1, Rai Uno, ... Al Jazeera Balkan, RTRS, ukupno 27 "pinkova", BN Music, RTV 2, DM Sat, ...

U odnosu na analognu ponudu, ovde ne postoji: Fox Movies i jos 5-6 drugih, manje bitnih domacih kanala.
 
Mogu da potvrdim da su se pojavila 132 kanala u digitalnom formatu...
PTT - digitalni kanali.jpg
Kanali su otključani ne-dekodirani (osim ovih iz pay paketa naravno), dakle digitalni kanali se mogu pratiti na svakom TV-u sa DVB-C tjunerom bez STB-a ili sličnih uređaja, a ne treba ni potpisivanje bilo kakvog (novog) ugovora, niti pretplata za pay pakete (svima je već pušteno u BGD). STB treba samo za pay pakete, to smo i znali od ranije.

Prvi utisci:
- Osim RTS HD (koji je u 1080i) nemaju u ponudi ni jedan kanal u HD rezoluciji !?
- U digitalnoj ponudi nedostaju sledeći kanali (a ima ih u analognom formatu):
* FOX Movies
* Minimax
* Osnovni Pink kanal (sa nacionalnom frekvencijom - Pink "1") << ovo je načudnije jer je ovo bazični kanal osnovne ponude
* još neki dodatni PINK kanali ( Pink World, Pink Comedy, Pink Horror...)
* Metropolis
* Palma +
(i verovatno još neki...)

- Osim na RTS HD, EPG ne radi ni na jednom drugom kanalu

Kvalitet slike je zadovoljavajući za standarde SD rezolucije.

Ovo su prvi utisci, možda mi je nešto promaklo, ne zamerite. Nadam se da će srediti digitalnu ponudu, ubaciti bar onosnvni PINK kanal (da bi mogo totalno da zaboravim na analogni prijem) i dati bar još koji kanal u full HD... Sve u svemu nije loše za početak (i za nedelju kao neradan dan ;))
 
Poslednja izmena:
@montela Mi i pricamo o digitalnoj(DVB-C) ponudi, ne o analognoj. Ako si primetio spomenuo sam RTSHD, a njega nema(niti moze da ga bude) u analognoj kod PTT-a[/QUOTE]

Moja greska, ja sam mislio da ce moci da se gleda samo preko STB.
 
Kod mene jos nisu nista promenili. Ali tv i ne gledam... svaki drugi pink, a ostali domaci kanali sa milion repriza i td.
 
Kazite kakva su vam prva iskustva sa digitalnom TV?

Posta se opredelila za najprimitivniji oblik digitalizacije (iskljucivo u SD rezoluciji) sto za posledicu ima 4-5X losiji kvalitet slike. Niko normalan nije ocekivao da ce odmah 100% ponude biti u HD rezoluciji, ali za pocetak, mogli su da ubace 20-30 kanala (makar svi bili u Pay-TV ponudi) sa vrhunskim kvalitetom slike i tona (HBO, Cinemax, SK, Arena, FOX, History, NG, itd.), a zatim da svakih 6 meseci dodaju jos po 4-5. Jedino sto sada emituju u HD rezoluciji je RTS HD i to samo sportske prenose i seriju Ravna gora.

Slika je ipak nesto bolja nego u analognoj ponudi osim kod PINK filmskih kanala ali to nije propust PTT-a nego PINK-a koji izgleda malo pusta DIVX filmove kupljene na Buvljaku a malo filmove sa YouTube-a. Tema te tehnologije koja moze ovakve filmove distribuirati u zadovoljavajucem kvalitetu.

EPG nije u funkciji za ogromnu vecinu kanala.
 
Meni rekoše da će se tek od nedelje znati tačan spisak kanala u osnovnoj ponudi i u pay paketima koji su već oglašeni. Jedino što me nervira je što mora da se koristi njih glupavi STB jer navodno strimuju pay kanale prema MAC adresi STB-a!?!? (Ništa gluplje skoro nisam čuo.) :S:
 
Je l' može neko da mi kaže da li kod Pošte ima "Mini Ultra"? To je program za decu.
 
@magick
Ima "Ultra TV" (tako je naznačeno u spisku kanala), tj. amblem je samo "ultra". "Mini Ultra" nema.
---
Ubacili su i osnovni Pink u digitalnu ponudu (i još nešto izmenjali). Sve u svemu polako sređuju digitalne kanale, i ja sam zadovoljan. Konačno mogu da zaboravim na analogni prijem :D što je veliki pomak do sada. Izbor kanala nije loš, ubacio bih još par full HD kanala da ne bude samo RTS HD u osnovnoj ponudi, ali ajd da ne zekeram odmah na početku ;)
 
Video sam da imaju Ultra TV, ali meni treba Mini Ultra, koju ovi očigledno nemaju u ponudi. :( Vredi li im slati zahtev? Skoro su imali i neki takav upitnik na svom sajtu.

Sve u svemu, deluje kao nešto zbog čega vredi naduvati Ikom. :D
 
Danas je 15. decembar. Nema nikakvih promena u pogledu programske ponude, tako da je najava za danas ocito bila jos jedna od mnogobrojnih lazi ovog drzavnog preduzeca i olosa koji u njemu radi.

Taj ološ koji pominješ je jedini u Srbiji uveo i arene i sportklubove tek toliko da znaš.
 
Taj ološ koji pominješ je jedini u Srbiji uveo i arene i sportklubove tek toliko da znaš.

Taj olos koji sam spomenuo jedini ove i mnoge druge kanale ne nudi u HD rezoluciji koja je 4-5X jasnija i preglednija od ovog djubreta koje mozemo da vidimo kod PTT-a. SK3, SK4, SK5, SK6 uopste nemaju u ponudi (cak ni u analognoj). Da ne nabrajam sta to jos jedino PTT nije uveo u ponudu (HBO HD, Cinemax, Cinemax HD, Eurosport HD, FOX HD kanale, History HD, AXN, Sci-Fi, C&I, CBS Drama, Cinestar, Boomerang, itd. itd. itd.)

Tehnicki i programski svoju ponudu su prilagodili pre svega besposlenima koji uzivaju u svojim bezvrednim i promasenim zivotima na 20+ godina starim televizorima uz Farmu, turske i latinoamericke serije, Grand i slicne *****arije i time samo pokazuju da pre svega kao ljudi a zatim i kao strucnjaci i profesionalci nista bolji od njih.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno