Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Kumodraz.
Nisam primetio usporenje.
Kod IKOMa posle integracije jesam imao usporenje u vecernjim satima ali kod Poste za sada ne

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
 
Znaci da su na nivou grada radili mrezu, tacnije lokalne cvorove i backbone, posto je "last mile" jako dobro odradjen od samog pocetka, bas gospodski. Razmisljam se i ja da uskocim u voz, ali polako, ne zurim, jos sam pod vdsl ugovorm, pa i da vidim kako napreduje optika. Hvala tebi na informaciji.
 
Je l` beše kod PTT svi digitalni kanali idu na sve televizore u kući bez kartica, stb-a i sl.?

Ja koristim PTT još od 2005. godine, a digitalnu TV od trenutka kada su ponudili CA module, jer me subjektivno nervira da koristim još jedan uređaj i daljinski. S obzirom da su meni veoma važni kanali sa nemačkog govornog područja, morao sam da uzmem CA modul jer bez njega su skremblovani iako su u osnovnoj ponudi. Dakle za tri televizora, tri CA modula, ali sam na svaki od njih stavio Sport paket tako da imam Arena Sport kanale. Cena paketa je par desetina dinara veća nego mesečna naknada po CA modulu.
Jedina zamerka je što su skoro unapredili nemačko-francuski arte na HD i od tada nema nemačkog audio kanala niti nemačkih titlova. Kod ostalih nemačkih kanala (standardna rezolucija), postoji mogućnost uključenja titlova, nemačkih naravno.
 
Sinoc sam posle decenijske upotrebe PTT KDS-a televizije presao i na net. Odmah problem.
Sinoc ucitavanje stranica traljavo sporo, jutros u toku ranog prepodneva ok, posle toga problemi. Upload jako los, otvaranje strana se meri desetinama sekundi.
Modem je Arris TG862. Paket je 50/3.

 
Baci pogled na parametre downstream i upstream signala na stranici rutera. Okaci screenshot da bacimo pogled.
 
Parametri signala su odlicni. Mozda je bio neki privremeni problem ili su nesto radili na mrezi.

Ako se opet javi problem, uslikaj u tom trenutnu parametre signala.
 
Imali su neke probleme na mreži. I meni je sporo otvaralo. Isto 50/3 paket.
Sada sve normalno radi

Beyond Genius Lies Insanity
 
Da pojasnim to je bilo u sredu vece oko 22h i u cetvrtak od 11 do ranog popodneva. Probao sam oko 15h i tada je bilo u redu kao i do ovog momenta.
Problem je sto sam presao sa ADSL i odmah problemi, na ADSL-u ih nisam imao godinama.

Takodje WIFI na Arris modemu je mediokritetski, tek da postoji kao feature.
 
Poslednja izmena:
Imali su neke probleme na mreži. I meni je sporo otvaralo. Isto 50/3 paket.
Sada sve normalno radi

Beyond Genius Lies Insanity
Poslednjih par meseci često imaju takvih problema, kako oni kažu grupne smetnje. Mada evo poslednjih mesec dana radi kako treba kod mene.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Da pojasnim to je bilo u sredu vece oko 22h i u cetvrtak od 11 do ranog popodneva. Probao sam oko 15h i tada je bilo u redu kao i do ovog momenta.
Problem je sto sam presao sa ADSL i odmah problemi, na ADSL-u ih nisam imao godinama.

Takodje WIFI na Arris modemu je mediokritetski, tek da postoji kao feature.
Wifi na Arrisu je teško đubre. Daje dobar signal ali ne radi nikako. Morao sam da se vratim na tp link :) al sam se usrećio...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Verovatno imaju nejjeftinije rutere koje su mogli da kupe, ili za koje se neko najbolje ugradio.
Šteta što ne dozvoljavaju bridge mod; ali sam svejedno stavio Mikrotik iza njega i onda dalje podesio mrežu. Smanjio sam "doprinos" Arris-a koliko god sam mogao...
 
Meni za sada preko Arrisa wifi radi normalno.
Imam 2 laptopa,2 telefona i 2 tableta nakačena
 
Imam pri skeniranju preko 20 signala wifi mreža. Verovatno se ne snalazi, probao sam različite kanale, gašenje a, b, g standarda, ali ne pomaže. Radi ali jako sporo sve učitava

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Velika je "gužva" na 2.4GHz, pa ume da bude problem.
Skenirao sam sada kod mene; na 2.4G ima dosta mreža, dok na 5G nema uopšte (samo moju mrežu pronalazi). A viđao sam i veću gužvu kod drugih ljudi u stanu.

Zavisi izgleda i od uređaja; npr. na Redmi Note 3 na 5GHz download ide do 90-100Mb/s, dok na 2.4GHz samo ~20-30Mb/s. Na L950XL vrlo malo je brže na 5GHz, ali je u oba slučaja skoro isto (90-100 Mb/s).
Na Wifi sa Arris rutera RN3 ima veće brzine, kao da mu 2.4G sa Mikrotika "ne paše". Ne umem objasnim bolje :)
 
Poslednja izmena:
Već gledam da uzmem tp link archer koji ima 5GHz...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Prvo ozbiljnije usporenje u par meseci (koje sam ja primetio).
Paket je 100/5


 
Modem je verovatno nakacen na 8 downstream kanala i max. downstream protok u tom slucaju je 400Mb/s (50Mb/s po kanalu) i taj protok se deli sa svim korisnicima koji su nakaceni na iste te kanale. Sasvim normalno za kablovski Internet...
 
Poslednja izmena:
i meni malopre proradilo. Kao i internet koji ne radi 10 dana, baš kad su pozvali tehničari koji treba da dođu.
Možda zna šta se radi tamo. Nije ovo prvi put da imam identičnu situaciju.
 
Pošto mi je istekao ugovor za Telekomov VDSL 50 Mb/s , a imam PTT kablovsku već dugo godina, razmišljam da pređem na njihov net , tj da uzmem paket digitalan + net od 50 Mb/s. Finasijski imaju nabolju ponudu paketa net+ TV. Sa kvalitetom kablovske sam dobro upoznat , ali me interesuju vaša iskustva sa netom na području Novog Beograda.
 
Imam Telekomov VDSL i Poštinu kablovsku, razmisljam da predjem na paket kablovska+net 50 Mb/s. Pa me interesuju vaša iskustva sa netom na teritoriji Novog Beograda?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam tu novi beograd/zemun, radi net odlično dok je na kablu. Wifi modema je blago rečeno užasan, pa eto da imaš i to u vidu. Nekad izvlači celih 50, nekad jedva ide do 20.
 
Wifi router je obavezan. Ja sam uzeo tp link archer i šljaka mi super

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Je l' neko uspeo da stavi Arris TG862 u bridge mode? Meni nikako nece da radi.
 
Jel u prekidu ADSL internet preko PTT KDS ?? Novi BG je u pitanju,nemam celo popodne a evo ni sada

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Je l' neko uspeo da stavi Arris TG862 u bridge mode? Meni nikako nece da radi.

Ne dozvoljavaju tu opciju. Tražio sam isto, a odgovor iz korisničkog je sledeći "Postojeći ruter nije moguće prebaciti u bridge mode kroz korisnički interfejs modema."
 
Nazad
Vrh Dno