Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Zvao sam da prijavim kvar na Kosi i rekli su mi da je do kvara na mrezi i da rade na tome. Bilo je ozbiljnih prekida u zadnjih par meseci dok sam ja kod njih, sigurno 5,6 u trauanju od dan. Toliko nisam imao prekida kod telekoma za 5,6 godina koliko sam bio kod njih. Jos budu bezobrazni kad pozovem kao da im trazim nesto vise nego sto mi pripada.
 
Konacno je proradio internet ponovo. Vise od 24h je bio prekid. Drugi put u poslednja 4 meseca je prekid trajao duze od 24h. Ovo je veoma neozbiljno. Nesto u toj firmi ne funkcionise kako treba ako im toliko treba da otklone kvar. Sto je jos gore nisu se udostojili ni da napisu na sajtu da imaju probleme, vec korisnike drze u mraku.

Ne secam se da mi se ikada desilo da kod nekog provajdera prekid traje duze od jednocifrenog broja sati.
 
Ja ponovo imam smetenje na interenetu, počelo je juče. Čas radi, čas ne, i kad radi protok je očajan. Novi Beograd, oko studenjaka.
 
Je l' ovo i danas nema neta na Kosi?

Edit:

Obaveštavamo vas da je usled neodgovornog ponašanja trećeg lica došlo do prekida magistralnog optičkog kabla na području Bežanije što je uslovilo prekid distribucije signala kablovske TV i interneta. Obavešteni su nadležni organi. Ekipe su na terenu i rade na saniranju oštećenja i ulažu sve napore kako bi u najkraćem roku sanirali nastalu štetu.

Zahvaljujemo se korisnicima na razumevanju.

Kuda li im idu ti opticki kablovi kada ne moze proci ni mesec dana a da ih "trece lice" ne presece. Pogledajte im samo stranicu novosti, svake dve nedelje slicna obavestenja :d
 
Poslednja izmena:
Ovaj je kod groblja, inace sekli su im kod pruge na NBG vise puta, na Terazijama itd...
 
Da li su i korisnicima Pošta KDS-a kanali Ultra i Mini Ultra zamenjeni kanalima Vavoom i Pikaboo?
 
Da, Ultri nema, ova druga dva su tu.
 
Na NBG su trenutno česta zagušenja (skoro kao prekidi) u različitim periodima dana.
Negde sam na temi pročitao da testiraju nešto sa brzinom, valjda su istestirali do sada.
 
Svi paketi ce biti povecani na onaj iznad, mada ako se dobro secam najveci je bio diskutabilan da li ce biti 200 ili 150, takodje upload za njega je bila dilema da li 10 ili 8... Nbg se jos uvek testira, sutra im je jedan od vecih testova, ostatak mreze pustaju po segmentima, trebalo bi da od avgusta bude zvanicno ali jos nije definitivno kad ce ozvaniciti i krenuti sa novim akcijama...

Ima li vesti kada se ocekuje da krenu sa ovim ?
 
Trebalo bi od septembra ali opet ih nesto koce, cim saznam novi info javljam...
 
Jedini provajder na svetu, koji u zadnjih 20 godina, nije širio net mrežu, ka svojim sopstvenim, koaksijalnim korisnicima.

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk
 
Pazi sad ovaj novitet:

"Poštovani korisnici,

Obavešteni smo da je došlo do promene nosioca prava za emitovanje TV kanala RTRS, BN i OBN. S obzirom na zadate ekstremno kratke rokove nismo u mogućnosti da sa sigurnošću potvrdimo da će sve neophodne pravne procedure biti završene i uspostavljeni odgovarajući pravni odnosi do 1. septembra tekuće godine i moramo Vas obavestiti da će emitovanje pomenutih kanala u okviru naše programske šeme 1. septembra najverovatnije biti prekinuto. Uložićemo maksimalan napor, kao i uvek do sada, kako naši korisnici ne bi ostali uskraćeni za ovaj medijski sadržaj."

Verujem da će biti nadljudski napor....
 
Sa zadovoljstvom želimo da ih ne gledamo više. Hvala

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
To je taj problem. Jesi ih cimao možda? Ja sam ih zvao 3 puta, kao poslaće ljude ako ne budu mogli da reše problem remote. I dalje se dešava, ali čini mi se da prekidi traju kraće. U svakom slučaju usluga im je jeziva.

Izvini sto ovako "brzo" odgovaram, ali u nekom sam haosu poslednjih par meseci. Poslali su odmah ljude nakon prijave, ali sam ih vratio jer su dosli u toku dana kada je sve normalno radilo. Posle toga nisam opet zvao, ali situacija se nije promenila do skoro. U poslednje vreme je bolje. Bile su manje brzine, ali nije bilo toliko problema sa totalnim prekidom saobracaja. A poslednjih nedelju ili vise mi deluje da se manje-vise stabilizovalo(mada povremeno mi izgubi konekciju, ali se vrati kada iskljucim, pa ukljucim ruter). Naravno, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da su sve sredili, jer ja taj net koristim po potrebi(nije mi ukljucen ceo dan). Moze da se desi da je ovo poboljsanje u stvari rezultat godisnjih odmora i cinjenice da drugi korisnici(na mom cvoristu) ili nisu tu ili manje koriste net(videcemo kako ce biti u septembru i oktobru).
 
Poslednja izmena:
Pitao sam u poslovnici kada će biti to povećanje brzine interneta, oni se samo nasmejali, kaže nema šanse, ne znaju ni da li će da opstanu a najverovatnije će ih preuzeti neko drugi.
 
Pitao sam u poslovnici kada će biti to povećanje brzine interneta, oni se samo nasmejali, kaže nema šanse, ne znaju ni da li će da opstanu a najverovatnije će ih preuzeti neko drugi.
Tipujem na Telekom ali tada neće biti kabl+net za 1500, nego barem 2500 minimum. Uvalete gomilu stvari koje ti nisu potrebne, brzine do nebesa, fiksni, vraćanje unazad, digitalni prijemnik...
Meni je potrebna samo osnovna varijanta i brzina do 10/1.

Послато са MIX помоћу Тапатока
 
Pitao sam u poslovnici kada će biti to povećanje brzine interneta, oni se samo nasmejali, kaže nema šanse, ne znaju ni da li će da opstanu a najverovatnije će ih preuzeti neko drugi.

A i našo si kog ćeš da pitaš, oni se razumeju toliko da ti iskucaju ugovor.

Dok Akki ne potvrdi nema proverene informacije.

Inače meni u poslednje 2 nedelje redovno Jdownloader skida na 12,5 MB/s, paket 100/10. To mu dođe neko mikro uvećanje :d
 
Isključili su ova tri kanala: RTRS, BN i OBN.

Verujem da nikome neće nedostajati....
 
Vise njihove kanale i ne gledam. Samo neka radi net i eon :D
 
Sinoć su menjali raspored kanala, sad mi je N1hd na 1. mestu, pa N1 i tek na trećem RTS, ne znam jel tako i kod ostalih. U početku sam se prepao da nisu isključili i N1 kad sam video da ga nema. Inače ranije je bio na 72. mestu.
 
Znači odoše i oni pod SBB šapu. Šteta, PTT je godinama pružao odličan odnos uloženo-dobijeno, za osnovni net+tv paket će verovatno ići jedna crvena gore... :(
 
Nema teorije da je SBB preuzeo Poštinu kablovsku, nije to Telekom koji kupuje operatere na kilo, a Komisija za zaštitu konkurencije naknadno štancuje bezuslovna odobrenja.

SBB je mesecima čekao na uslovno odobrenje za preuzimanje Ikoma.
 
Čim je N1 na prvom mestu to je onda Sbb. Po meni, ako je već moralo da se desi, bolje i Sbb nego Supernova...

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Hajde da ne trčimo pred rudu, lepo kaže čovek "ne znam jel tako i kod ostalih", a više od 7 sati se baš niko nije javio da potvrdi.

Ne bih rekao da to baš ide tako preko noći kada je SBB u pitanju. Ovde ima dosta insajdera koji bi tako nešto objavili, a verovatnoću za takvu kupovinu takođe smanjuje činjenica da je Pošta državna firma, a to znači da se direktno pita onaj koji se i inače za sve pita, a on definitivno ne bi bio srećan takvim razvojem događaja.

Edit: evo jedina dva današanja tvita na temu N1 kod Pošte sa potpuno različitim informacijama.

Isidora Minčić
@Icamin

1h
Kablovska Pošta Net, N1 se nalazio zgodno na poziciji 8, danas nestade.... Nađoh ga na poziciji 76. Pozicije kanala nije moguće menjati na TVu. Hm, hm....
https://twitter.com/Icamin/status/1171462417148104704

batasd@batakljajic
@batasd1

5h
U Smederevu Pošta net polako gasi N1. Ceo dan ima slika, nema ton.
https://twitter.com/batasd1/status/1171403783663968256
 
Poslednja izmena:
Sa PostaNet sajta:
Novosti
PROMENE - TV KANALI ---

10.09.2019.

Obaveštavamo vas da je došlo do izmene u numeraciji TV kanala.U cilju nesmetanog praćenja kanala potrebno je izvršiti ponovnu pretragu na novim pozicijama.

Hvala na razumevanju.
 
krajnje čudno, prosto bi mi bilo neverovatno da sbb uzme pošta net kao državnu firmu..meni je čudno da ih dosad nije uzela supernova/telekom
 
Nazad
Vrh Dno