Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Pa ako ti ""pu pu daleko bilo" LED tv crkne", ti lepo zamenis CA modul za STB uredjaj. Njima je svejedno sta ces da koristis. Drugar je menjao STB uredjaj za CA modul u toku trajanja UO bez ikakvih problema.
Ako ti TV podrzava CA modul tj ima CI+ slot, obavezno to uzmi. STB uredjaj je krs obican.

Da ,podrzava znaci moze tako u slucaju "daleko bilo" tako cu i uraditi Hvala na savetu;) :) cheers
 
Da si imao prilike da probaš taj njihov famozni STB ne bi ti nikad palo na pamet da ga uzmeš umesto CAM-a. Ja sam zbog problema sa signalom uzimao STB ali cim su smetnje nestale menjao sam ga za CAM.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja da prenesem iskustva sa Pošta netom...
Već 6-7 god sam njihov korisnik, kablovska + net, pošto sam bio zadovoljan izabrao sam i njih za stan koji sam kupio.
Majstori došli na vreme, sve uradili ok, iako su mi naznačili da mi instalacije nisu dobre tj da je signal loš. Kao drugi provajderi bi napisali, "ne postoje tehnički uslovi i otišli bi, surovi kapitalizam bato, a mi smo prespojili kablove i sad radi".
Isti dan nestalo kablovske. Imao sam Net, a ne kablovsku. Isti majstor mi objašnjava da je problem ipak u instalacijama, da oni ne mogu ništa uraditi dok ne promjenim kablove. Ja samoinicijativno odem po CAM i zamenim STB. Sve proradilo, ali HD kablovski kanali se "kristališu" (tako to oni zovu), tj pojedini delovi slike se "zamrznu", "budu umrljani". Prijavim to kao smetnju, javi se opet isti majstor i to objasni kroz loše instalacije. Dan dva nakon toga, ponovo, nemam kablovsku, imam net. Pozovem i prijevim smetnju, oni obećaju da će majstori izaći na teren. Sutradan zove me ista operaterka i doslovno viče na mene "zašto nisi rekao da su majstori bili kod vas na terenu". Ja joj objasnim "nisu jer nisu dolazili, samo su me nazvali i rekli da nemam dobre instalacije, što mogu da prihvatim kao argument što se slika kristališe, ali da nemam net a imam kablovsku i obrnuto to je suludo objašnjenje". Pozovem druga električara i razvedemo nove instalacije. Opet isto, iako smo podigli nivo signala za nekih 15% (koliko je najviše moglo). Slika na kablovskoj mrljavi čim uključim neki download. Gubim pristup internetu redovno (a radi kablovska).

Domar zgrade (Novi Beograd) mi je rekao da su postojali problemi oko Pošta net u toj zgradi, savjetovao mi Orion optiku ali ja ga nisam poslušao jer sam htio i Arenu i SK.

Da li zna neko šta bi mogao biti problem?
Mogu li se nekako isčupati iz ugovora sa njima ako se ovo nastavi?
 
Uzmeš TV kod njih, i optiku (ja uzeo sa telefonom) kod Oriona... to sam i ja uradio... :)
 
Interesuje me da li posta net postoji samo u gradovima koji su postavljeni na njihovom sajtu ili je ima jos negde? Konkretno, Loznica....
 
Samo u tim gradovima. Digitalnu televiziju imaju samo u vecim gradovima. U manjim samo analognu i to 40ak kanala.
 
Hvala zvezdas. Steta, vidim da oni imaju u ponudi i arene i sport klubove, sto mene najvise i interesuje. Trenutno imam Kopernikus, ali svi pricaju da ce ukinuti sport klubove, pa eto rekoh da se pripremim na neki nacin.
 
Jesu li najavljivali neke radove? Gledam na sajtu ali ne vidim ništa a evo po prvi za 9 meseci od kako sam na PTT da je pukao i net i kablovkska u Kumodražu
 
Zanimljivost.
Moji žive vrlo blizu Pošta Net tehničke i poslovne zgrade. Poslao sam im email na zvanični kontakt ima li tehničkih uslova da uđu u njihov ulaz.
Zove me čovek, kaže, ima ulaz pored, ali niste zgrada na zgradu, pa je komplikovano, a ima i u zdradi preko puta, al' opet je komplikovano, mora onda uz Telekom vodove. Pitam da li je to problem - kaže - javiće. (Za 10 dana nije javio.)
Zatim kaže da se njima isplati samo ako odmah bar 50% stanara sklopi ugovor sa Pošta Net. (!)
Objasnim mu da je SBB u zgradi od osnivanja SBB u BG, kao i MTS, da svi imaju ugovor, pa da kao treći lepo dođu, ponude bolje uslove i kako nekome istekne ugovor, možda pređe na Pošta Net.

Stigne mi i odgovor na email sa adrese "reklamacije", iako sam pisao običan info email. Kažu da sakupim saglasnost 100% stanara, overim pečatom Skupštine zgrade, donesem im u poslovnicu i onda će proveriti ima li tehničkim uslova. (!!!)
Ja da skupljam potpise? Oni ništa? 100% stanara nemaguće, jer mnogi vlasnici stanova ne žive tu.
Ne moraju kao SBB koji je, npr, sada u delu blokova na NBG išao od vrata do vrata, kuc-kuc, mi smo SBB, da vam pokažemo šta imamo, i da potpišete saglasnost, a može odmah i prelaz kod nas.
Neka budu kao MTS: doneli su predsedniku kućnog saveta obrazac uz molbu za uvođenje optike, gde je napisano ko i šta radi i za šta treba potpis i zamolili da popiše valjda 51% stanara (sve sa logom i pečatom).
Pošta Net bi na svilenom jastuku da dobije... ;)
 
A ti misliš da SBB drugačije odgovori od ovoga gore, ako nema uslova?


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ima uslova! Ima zgrada preko puta i zgrada pored. :)

Ali najpre da JA skupim potpise svih stanara (nije ni objašnjeno na kakvom obrascu), pa tek onda oni da vide ima li tehničkih mogućnosti, a ako ima, onda mora bar 50% zgrade da se priključi. :-devil-:
 
@owim - Ne razumem zasto insistiras da bude Posta Net kad u zgradi postoji I SBB I Telekom a obe solucije su daleko bolje? Samo pitam.



Pozdrav!
 
Vidi jel moze samo potpis pss to prolazi u dosta zgrada ako ne onda 50%+1 i potpis pss ako ni to nece nema svrhe insistirati na posti kad oni nece za sebe da zarade :D
 
@owim - Ne razumem zasto insistiras da bude Posta Net kad u zgradi postoji I SBB I Telekom a obe solucije su daleko bolje? Samo pitam.
Ovde na Pošta Net forumu ljudi su zadovoljni, a mnogi žele i Arenu i Sport Klub kanale, koje Pošta ima, i Pošta je ipak primetno jeftinija. Mnogima ne treba optika, niti milion (glupih) kanala, TV na tabletu ili mobu, a više znači niža cena na godišnjem nivou.

Vidi jel moze samo potpis pss to prolazi u dosta zgrada ako ne onda 50%+1 i potpis pss ako ni to nece nema svrhe insistirati na posti kad oni nece za sebe da zarade :D
Tek mi to nije jasno, treba li formular, štampano ime i prezime, broj stana, pa potpis za saglasnost. Ništa mi nisu rekli iz Pošta Neta, samo da im dostavim "pisanu saglasnost svih stanara"! Zalepili su veliki poster Pošta Net u ulaz i to stoji godinu dana, mislio nešto će da urade, barem kao Telekom sa optikom. :smoke:
 
Ja sam na obicnom papiru skupljao nebitno je ako bas mora oficijalno nek dodju sa svojim papirom mada vidi prvo jel moze predsednik potpis da se necimas jer bitno samo da udju u zgradu a posle lako ide.
 
Ovde na Pošta Net forumu ljudi su zadovoljni, a mnogi žele i Arenu i Sport Klub kanale, koje Pošta ima, i Pošta je ipak primetno jeftinija. Mnogima ne treba optika, niti milion (glupih) kanala, TV na tabletu ili mobu, a više znači niža cena na godišnjem nivou.
Zadovoljni su samo oni koji ne znaju za bolje. Imao sam Posta Net... ne pricam napamet u vezi kvaliteta kompletne usluge. podrska je brutalno losa.

To za Arenu jeste argument, razumem da je nekome to bitno...

(samo me interesovalo, nemam nameru da polemisem uopste, odjavljujem se)


Pozdrav!
 
Nedavno sam zvao Postu za drugoga, jer nije iz Srbije, a hteo je po dolasku da brzo ima internet i tv. Ranije je bio kod njih i ostala je celokupna instalacija, samo da donesu modem i usrafe kabl u kutiji u hodniku. Kazu ceka se 30 dana na prikljucenje! -Ali ima sve razvedeno... -Ista je procedura. -Moze li covek da dodje po modem licno i da se to nekako ubrza. -Ne moze.
Srecom, u ulazu ima Beogrid, koji je sve uradio sutradan.

Ko nije imao prilike da se navuce na 72h unazad, Posta zaista ima cenovno najbolju ponudu. Jeste da im je podrska uzasna, pre nekoliko godina mi je receno da se 7 dana ceka na resavanje individualne reklamacije. Radno vreme terenske sluzbe 7-15h. Tako da ono, sefe moze slobodan dan, treba Posta da mi sredi signal na TV-u :d
 
Ma oni rade po principu "radio, ne radio, svira mi radio", kao da su ostali u 80/90-tim godinama prošlog veka. Da nemaju dobre cene, ne bi imali tri korisnika :)
Doduše, slično rade provajderi i u nekim mnogo razvijenijim (zapadnim) zemljama.
 
Ptt je jos tipa 2004. (mozda cak 2003., ne znam za ranije) krenuo sa kablovskim internetom. Tada su imali dve centrale, cini mi se tosin bunar i negde na mirijevu. Oni dan danas posle 15ak godina rada i dalje ne mogu da ponude brdu svojih korisnika kablovski internet, vec prave neke ponude "kabl TV + adsl"... Sta reci, a ne zaplakati.
 
Zamisli radni dan menadzmenta. Kakvi se tu planovi kuju lebac ti poljubim... [emoji51]
 
Imate li problema sa Sportklubovima?

Послато са LG-H870S уз помоћ Тапатока
 
Od jutros je nestao kanal RTS HD. Večeras sam nazvao podršku i rekli su mi da "od danas RTS HD nije više u njihovoj ponudi"! Da li su oni normalni?
 
Procitam ovo i pomislim wtf... Onda reko cek da vidim kod mene. RTS HD jeste uklonjen, ali mi TV prepoznaje i RTS1 i RTS2 kao HD kanale, tako da je ukidanje ovog sasvim logican potez.
 
Па ако су РТС1 и РТС2 у HD резолуцији, нема неке потребе за посебним. Могли би и да га укину.
 
Procitam ovo i pomislim wtf... Onda reko cek da vidim kod mene. RTS HD jeste uklonjen, ali mi TV prepoznaje i RTS1 i RTS2 kao HD kanale, tako da je ukidanje ovog sasvim logican potez.

rts1 i 2 se od 1.10 emituje u hd to je bilo zvanicno link
 
Poslednja izmena:
Pa to ne znači obavezno da ih baš svi operateri emituju u HD varijanti, SjBB i dalje fura SD varijantu.
 
Pa kako mogu da ih emituju u sd ako i zemaljska tv ide u HD?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Pitaj ih. Ali emituju i dalje 576i verziju, sa razmrljanim logoom.
 
Овде је реч о провајдеру који је укинуо РТС ХД јер је пустио 1 и 2 као ХД. Ако СББ не пусти, онда ће да остави ХД а ако једном РТС реши да тотално угаси, онда неће да буде много избора.
Сад сам приметио да код мог провајдера и даље постоји РТС ХД али да се сада основни програми зову ХД РТС1 и ХД РТС2.
 
Nazad
Vrh Dno