Šta je novo?

Asus X550VB-XX045D

Kako da znam sto se tice ram-a da li mi treba 1,35 ili 1,5 sto se tice voltaze ili to nije bitno?
 
Gledao sam 8GB 1600MHz Kingston C11, KVR16S11/8
u jednoj radnji ww ova slika ram 1.jpg cena 6.200
u drugoj radnji na g.. ista oznaka ova slika ram 2.jpg cena 9.000
U cemu je ovde problem, znam da kod PC-a na 1 ram-u stoje 8 ovih kockica-cipova ili krastavac kako se zove mozda meorije, na laptop ramu sam vidjao po 4 a na ovom stiku je 8, da li je tu u pitanju neko merilo kvaliteta ili se time ne treba opterecivati?
 
Danas sam konacno uzeo memoriju Kingston KVR16LS11/8 http://www.kingston.com/dataSheets/KVR16LS11_8.pdf
i mogu da potvrdim koga interesuje ovaj podatak tj. ko ima laptop iz ove serije da pored 4GB fiksnog ram-a integrisanog na MB u jednom praznom slotu (prodavac je pricao da laptop moze max da podrzi 4 + 4Gb ram-a) moze primiti ram modul od 8GB, znaci 4+8GB. Mnogima sam dok.....i sa pitanjima, potpitanjima, dopitanjima.......a i samom sebi i izvinjavam se zbogo toga.
Kao i obicno opet bih imao neko pitanje, otisao sam da kupim ram modul SODIMM DDR3, koga su trebali da imaju ali nisu, pa mi je ponudjen doticni ram koji je SODIMM DDR3L, (koji mi je savetovan da ne uzimam jer laptop podrzava SODIMM DDR3), kazu da probamo pa ako ga procita procita, ubacen modul i laptop je procitao 12GB ram-a, mene je malo uplasilo da li ce da mi ovaj ram pravi problema jer fakti su sledeci
- ram integrisan na MB je SODIM DDR3 na 1.35V http://www.micron.com/parts/modules/ddr3-sdram/mt8ktf51264hz-1g6
- ram novi je SODIM DDR3L na1.35V http://www.kingston.com/dataSheets/KVR16LS11_8.pdf
da li ovo moze da pravi problem u radu, da li ne bi bilo lose da pustim neki pgm za testiranje ram-a i koji?
evo par slika ako mozete iz njih da procenite da li je sve uredu
chipset1.png chipset2.png 128-bit.png

sta treba da znaci Module Voltage 1,35V / 1,5V da li znaci da moze da radi i na jednu i na drugu voltazu tj. sama se steluje?
8gb.png

sta treba da znaci ovaj Warning?
ne valja.png
 
To L u oznaci znaci "Low voltage", odnosno 1.35V. A da li ce ti praviti probleme? To ces videti čim počneš da koristis racunar.
Pozdrav
 
Nemam nikakve probleme u radu, znam za L sta znaci mislio sam da se ne ogleda u tome da radi kako teba pa odjednom zakove pa opet radi itd, u tom smislu mislim,
ili da memorija radi ili ne radi?
Kako se manifestuju problemi sa ram-om?
 
Opusti se covece malo :)
Ako nemas probleme u radu racunara, tipa pucanja programa ili OS, memorija je u redu. Ako OS vidi svih 12GB, i koristi ih, to je to.
Pozdrav
 
Hvala druze to sam hteo da cujem, da ne razbijam glavu, sve pgm koje koristim rade bez problema, hvala jos jednom.
 
To ti je koliko ce memorije da koristi graficka, mozes da stavis koju hoces vrednost
 
Ovo se verovatno odnosi na integrisanu, da stavim najvecu vrednost? bila je na najmanju vrednost. od cega bi uzela memoriju, da li od ram-a?
 
Da od rama , posto je Intel HD glavna naprimer kad pustas youtube i filmove , onda joj dodeli barem 128MB mada je moja preporuka ako imas vise rama 256mb.
 
stavio sam na najvecu mogucu vrednost 512mb, interesuje me, znaci da integrisana HD4000 ne moze da povuce vise od 512mb, da li ovo tako ispada ili ona vuce ram nevezano od ovih 512mb koliko sam zadao, mislim posto integrisana vuce memoriju iz ram-a, da li je kolicina te memorije ogranicena ma max 512mb ili to nema veze sa tim vec gpu vuce koliko joj treba?
 
Muka me naterala da koristim touchpad, da li skrolovanje stranice sa dva prsta gore/dole moze da se podesi da ti radi sporije a ne da leti?
 
Ima li nacina kako da se podesi brzina skrolovanja na touchpad-u kada se sa dva prsta ide gore dole?
 
Nazad
Vrh Dno