Šta je novo?

Projekt " R.O.G Reactor "

i da sklonis tu bradicu i da se naspavas malo za promenu. :p
 
Cestitke za prvo mesto matorac,svaka cast!!!!Zasluzeno!
 
Držimo palčeve, naravno. Zar sumnjaš ?


Pitanje : šta planiraš da uradiš sa kućištem kada sve bude 100 % gotovo ? Da ga nosiš na razne izložbe ili da licencu prodaš nekoj stranoj firmi i obogatiš se ?


P.S. Nisi mi odgovorio ni na jedno od mojih pitanja iz mog posta, molim te da odgovoriš jer sam veoma radoznao da dobijem te odgovore.

Izvini stvarno,nisam zaboravio,nego sam toliko bio u gužvi da se ne sećam ovakvih dana.
Naime da ti odgovorim ukratko,ploca koja je na njemu tj koje bi mogle da idu na nju su matx,druge opcije nema,ste strane je najviše limitiran,kao i sa ostalim komponentama,maltene je sve krojeno uz postojeći HW.Ima još par stvari da uradim na njemu,što nažalost nije bilo moguće stići,sto se tiče izložbi bilo bi lepo stići sa njim npr. u nemačku,holandiju itd,al nažalost šanse za to je maltene nepostoje.
Izvini još jednom:)
 
Bravo, maximus!

Robusno, mastovito, efikasno.

Imao si srece da je tvoj mod prvi u nizu na izlozbenom stolu, pa je mogao lepo da se sagleda sa svih strana. Svakako je trebalo da bude vise prostora oko racunara, ali ovo ide na racun organizatora.

Racunari #3 i #4 apsolutno ne pripadaju tvojoj i nessa78 izlozbi.

Bilo bi dobro znati i sta moze ta makina, sastav konfiguracije, OC mogucnosti, itd. Ubuduce, neki monitor pored, sastav konfiguracije ispisan na nekoj tablici sa strane, eventualno nick ili adresa tvorca moda. Drago mi je da smo se upoznali, pa sam sve saznao iz prve ruke. Nadam se da ce ubuduce biti vise i sl. skupova, mozda ne ovako komercijalnog karaktera.

Jos jednom, svaka cast na ulozenom trudu i vrlo interesantnom modu!

Hvala Pega,drago mi je da smo se upoznali,i također hvala za ove prelepe slike:)
Što se tiče mogućnosti,čekame jedan dug bench ili takoreći review,koji sam dužan uraditi za ADATA,tako da u najskorije vreme kreće benchovanje:)
 
treca slika. ispod "x75" i ovog digi displeya na crvenoj povrsini izgleda kao da je neka mokra fleka.
jel to samo svetlo palo lose ili farba...

Moram te ispraviti,radi se o natpisu x79,e sad za fleku ja verujem da je to do powdera,pošto ovako lošu odrađenu plastifikaciju u životu nisam video,al ozbiljno drugari,znači nemam reči.
 
Ja bio danas na kratko i glasao za ovaj :d , odusevio sam se , uzivo izgleda mnogo mocnije .

Hvala druže,al da znaš da ni malo nisam bio zadovoljan.

oc mogucnosti su velike, veruj mi :p

Naravno,100% sam siguran u to,uskoro ćemo videti.

Ajde bre vishe turoche, ne prestajesh da se hvalish tim procom :p + vadish sto ti je volja iz konteksta, drugo je bila poruka..

Samo vishe djusa ce izgleda da iscedi maximus od tebe - obecava onih 1.344 V na 5GHz :)

Naravno daleko je to od stabilnog,to je samo nekih 10s posla u biosu,što u suštini nebi uspelo da je proc odličan primerak

@subtractor: Farbar mu dosta oshamario poso.. mozda cak bolje i da je ostao onako industrial..

Skoro da sam se odlučio polirati celu mašinu,kao što je slučaj sa zadnjicom

jedno je but, drugo je linx, znas to valjda :O

Sve ćemo rešiti polako,neće biti nikakve dileme,al realno nebih pripisao ni nekih 100mhz više što si uspeo na air,iako je u pitanju voda,jer je već tvoj uspeh vrh:)

lol, gledajuci kuciste i delove onako ponaosob, pod makro zummom, imao sam osecaj da je velicine serverskog kucista a sirine dva, tek pored coveka vidim koliko je malo i kompaktno :)
one "fleke" mora da su od pipanja, kod sme da dira ovakvo kuciste masnim rukama :D

ekstra, stvrano je ludo ispalo,sve ohvale

Hvala,ti tragovi što sivideo kao od pipanja,su jest od toga ali je to nastalo još prilikom završetka plastifikacije...predpostavljam,jer smo Nessa i ja stvarno probali da otklonimo to al neuspešno.
 
Gde je boot, tu je i preko 5.125 :p

Videt ćemo druže,ja se nadam tu negde

Svaka cast Maximuse, sve pohvale za ideju i trud. :happy:

Hvala veoma ti hvala

Majstore svaka cast, cestitke na prvom mestu i da sledeci bude jos bolji :smash:

Hvala druže moj,zaista mi je drago da smo se napokon upoznali,vreme je bilo,naravno mnogo više očekujem u buduće od sebe,al nadam se da ćeš uskoro na posao i ti,pošto smo pričali zar ne;)

Iako sam glasao za nessa78 mod, svaka cast na nagradi, maximus! I menjaj tog farbara pod hitno! :) Pozz

Hvala druže još jednom,i slažem se stobom Nessin mod je vrh,on i ja smo se već dogovorili oko toga naravno,da nekrijem tajnu zainteresovan sam:)

i da sklonis tu bradicu i da se naspavas malo za promenu. :p

E da znaš to bi mi leglo,nego skoro pa svi znaju da nažalost od današnjeg dana mene čeka rad po 12h na dan četiri dana u nizu,pa eto negde možda za vikend ostvarim neki odmor:)
 
Izvini stvarno,nisam zaboravio,nego sam toliko bio u gužvi da se ne sećam ovakvih dana.
Naime da ti odgovorim ukratko,ploca koja je na njemu tj koje bi mogle da idu na nju su matx,druge opcije nema,ste strane je najviše limitiran,kao i sa ostalim komponentama,maltene je sve krojeno uz postojeći HW.Ima još par stvari da uradim na njemu,što nažalost nije bilo moguće stići,sto se tiče izložbi bilo bi lepo stići sa njim npr. u nemačku,holandiju itd,al nažalost šanse za to je maltene nepostoje.
Izvini još jednom:)

Nema problema, verujem da si bio veoma zauzet ovih dana pa mogu da te razumem.

Ali, ako hoćeš da čuješ kritiku (dobronamerna kritika) : nije baš idealno da si kućište ograničio samo na desktop matične ploče, jer smatram da je uz sav tvoj NEVEROVATNI TRUD DŽINOVSKIH RAZMERA morao si da sve uklopiš da ovo bude kućište i za server mašine (tipa 4-procesorski Xeon sistemi).

Odgovori mi, molim te, zbog čega je to tako neidealno kad je sve drugo VRLO IDEALNO ?
 
Kosta, mislim da je odgovor isti kao i na pitanje zašto ti, pored svog tvog entuzijazma, želje i poleta, nemaš dva metra.
 
Svaka cast druze, od srca ti cestitam.
 
Moj savet ti je da sve to lepo odneses na peskiranje ponovo,pa onda lepo naci neku pouzdanu i proverenu firmu koja radi plastifikaciju,pa odraditi to kako treba.....ovi nasi novosadjani kod kojih sam ja nosio svojevremeno na plastifikaciju rade posao odlicno,pa ako hoces,spakuj to pa posalji da odnesem do njih da ti odrade to kako treba.....
 
a gde je ovo peskiranje i plastifikacija radjena?

ima onaj lik u borci (ili u blizini iste) koji radi solidno. meni je radio bajs i sve je ok bilo.
 
Kosta, mislim da je odgovor isti kao i na pitanje zašto ti, pored svog tvog entuzijazma, želje i poleta, nemaš dva metra.

Eh sad, sve se može samo da se čovek još više potrudi. Ne vidim nijedan razlog da se ovakvo REMEK DELO od kućišta ograničava samo na X79 platformu...
 
cestitam na prvom mestu i na trudu

o ukusima ne vredi raspravljati

meni je mnogo elegantnije i minimalisticnije Nessino kuciste tj mod :)

Bravo za Nessu :)
 
vrati se u rupu :p

hahahaha... neka hvala, ostavljam to za tvoje drugare i drugarice sa odredjenih sajtova;)

81436956.gif
 
Elegantnije???
Idem da se isplacem pa na umivanje hladnom vodom.
 
Svaka cast na modu, bolji video nisam osim onog ruskog MSI zmaja..
 
Nema problema, verujem da si bio veoma zauzet ovih dana pa mogu da te razumem.

Ali, ako hoćeš da čuješ kritiku (dobronamerna kritika) : nije baš idealno da si kućište ograničio samo na desktop matične ploče, jer smatram da je uz sav tvoj NEVEROVATNI TRUD DŽINOVSKIH RAZMERA morao si da sve uklopiš da ovo bude kućište i za server mašine (tipa 4-procesorski Xeon sistemi).

Odgovori mi, molim te, zbog čega je to tako neidealno kad je sve drugo VRLO IDEALNO ?

Bio bi druže mnogo veće maltene džinovsko,sve u svemu,nije bio cilj da bude funkcionalan već dosad nešto neviđeno,takođe u tvom slučaju bi to mnogo više koštalo.

Svaka cast druze, od srca ti cestitam.

Veoma ti hvala druže moj:)

Moj savet ti je da sve to lepo odneses na peskiranje ponovo,pa onda lepo naci neku pouzdanu i proverenu firmu koja radi plastifikaciju,pa odraditi to kako treba.....ovi nasi novosadjani kod kojih sam ja nosio svojevremeno na plastifikaciju rade posao odlicno,pa ako hoces,spakuj to pa posalji da odnesem do njih da ti odrade to kako treba.....

Nažalost nemam mogućnosti za to,al svakako sam se morao držati boja,znaš i ti sam,za sledeći mod,sam već skupio par kontakta od NESSE i njegovog buraza,za pojedine radnje koji su 100% kvalitet.

a gde je ovo peskiranje i plastifikacija radjena?

ima onaj lik u borci (ili u blizini iste) koji radi solidno. meni je radio bajs i sve je ok bilo.

Ovde druže u subotici,tip radi za V bike,i maltene zabolega ona stvar za ovo,da sam znao............

Cestitke za prvo mesto !

Hvala matori:wave:

cestitam na prvom mestu i na trudu

o ukusima ne vredi raspravljati

meni je mnogo elegantnije i minimalisticnije Nessino kuciste tj mod :)

Bravo za Nessu :)

Hvala ti,jeste slažem se stobom,Nessin rad je perfektan,sve na svom mestu,toliko mi se sviđa da smo i pričali da bih uzeo od njega,ako sve ide po planu i uspet ću,jednom rečju prava stvar;)

Svaka cast na modu, bolji video nisam osim onog ruskog MSI zmaja..

Hvala,jeste taj zmaj koji je tip odradio je nešto najlepše što sam video do sad,čak sam i razgovarao sa njim o izvedbi itd.:)
 
Finalni update

Želeo bih duboko da se zahvalim na podršci:

asus-rog-logo-white-back.png


anteclogothumb.jpg


noiseblockerlogo.png


a-datahummingbirdfull-lo.png


ekwbfacebooklogo.jpg


Takođe bih iskoristio priliku da pohvalim ljude koji su dali max da pomognu da se projekt ostvari:

Spacemaster

Tony

Niels

Alex

Peter

Želim takođe svima vama da se zahvalim,posebno bih se zahvalio Pranji kao i Turok-u za pomoć i izlazak u susret.

img0046.jpg


img0047.jpg


img0048.jpg


img0049.jpg


img0050.jpg
 
Nastavak......

img0095.jpg


img0097.jpg


img0104.jpg


img0100.jpg


U planu su dva moda,ja se nadam da se uskoro vidimo drugari:wave:​
 
Nazad
Vrh Dno