Šta je novo?

Projekt " R.O.G Reactor "

Nastavak....

img0086.jpg

img0087.jpg

img0088.jpg

img0090.jpg

img0091.jpg

img0092.jpg
 
E cus ROG Reactor, a Antec pise. :) Je l ova zlatna cijev za vodeno hladjenje?
 
Kad ja mogu doci da "pipnem" ovu zver?
 
Hehe, da druže, ako treba neka pomoć u vidu da pijem pivo i gledam tebe kako radiš, samo javi. :d
 
Hehe, da druže, ako treba neka pomoć u vidu da pijem pivo i gledam tebe kako radiš, samo javi. :d

Sale, ako tebi bude trebala pomoc sa pivom ti javi, nema smisla da se sam maltretiras.

Inace koliko kg ce imati ovo cudo?
 
Ciljam oko 25kg ;)
 
E cus ROG Reactor, a Antec pise. :) Je l ova zlatna cijev za vodeno hladjenje?

Tako je druže,al to je Al šipka nije cev,ona tek sledi......

Kad ja mogu doci da "pipnem" ovu zver?

Uskoro druže.....:)

Hehe, da druže, ako treba neka pomoć u vidu da pijem pivo i gledam tebe kako radiš, samo javi. :d

Ja zaboravio da te zovnem juče,mogao si doći,mada piva nemam,al zato imam turpijice:p

Ciljam oko 25kg ;)

Viiiiiiiiiiiiiiiše;)
 
SABIJAS!!! Samo napred.
 
Bez zezanja ja ocekujem poziv gde god da se ovo bude izlagalo , ako nista bar kod tebe na dvoriste da ga vidim ;)
 
Uz podršku:
colours-plain-white-wall.jpg


Uskoro pripremite se za novog sponzora,želeo bih da im se unapred zahvalim za podršku i poverenje,mislim da po slikama može se zaključiti o kome se radi.

A sad nastavljamo sa radom:

20140617113042.jpg

20140617153750.jpg

20140618105205.jpg

20140619150234.jpg

20140619151030.jpg
 
Kapa dole za uradjeno, trebao si da tražiš sponzorstvo od dremel-a tj bosch-a manje bi turpijao.
 
Kapa dole za uradjeno, trebao si da tražiš sponzorstvo od dremel-a tj bosch-a manje bi turpijao.

Slazem se, ali gde je cari u svemu tome tada. ;)

Svaka cast, drago mi je sto si nasao jos sponzora. :)
 
To se sve pripremi i isece lepo na laseru za 10 minuta ;)

ako tako razmisljas onda je mogo za 5 sekundi da kupi gotovo kuciste u prodavnici :) i moja baba moze da odnese nacrte i da joj iseku na cnc...

rucni rad i detalji pri takvom radu je ono sto se ceni, tj sto ja cenim :) na zalost, na modding takmicenjima se ne ceni toliko ali sta je tu je :)
 
Trebalo bi da se ceni prvenstveno dizajn i ideja, način na koji je rešio neke probleme ili kako je sproveo neke stvari u delo, a ne da li je sam sve turpijao s turpijom ili je koristio čeonu ili dao na uslužno sečenje.

Ja isto tako mislim da je dosta stvari mogao da da na cnc ili waterjet.

To ti je kao razlika između arhitekte i zidara, svako može da nauči da ređa cigle, meša malter i tegli materijal po gradilištu, ali dobra ideja, vizija i vođenje računa o svim detaljima su ono što ljudi zaista cene... dakle mozak > ruke.

Da neće možda arhitekta sam da meša malter itd. kako niko ništa ne bi mogao da mu prebaci posle?

Lepo je što je on izabrao da sve to radi sam, svako radi kako želi i kako mu prija, ali ništa ne bi umanjilo vrednost njegovog dela da je većinu stvari dao na cnc-waterjet.

Ja se ovde oduševljavam njegovom idejom i željom da napravi nešto potpuno drugačije, načinom rešavanja određenih problema itd... a potpuno mi je nebitno da l' sam turpija ili to radi mašina.
 
Zapravo mogao je ali verovatno nema uslove a ne zeli da placa, s ozbirom koliko ima tu stvari za secenje ne sumnjam da bi ga odrali. U svakom slucaju ovako je jos bolji mod jer je sve njegovih ruku delo i samim tim dobija mnogo vise na tezini.
 
Trebalo bi da se ceni prvenstveno dizajn i ideja, način na koji je rešio neke probleme ili kako je sproveo neke stvari u delo, a ne da li je sam sve turpijao s turpijom ili je koristio čeonu ili dao na uslužno sečenje.

Ja isto tako mislim da je dosta stvari mogao da da na cnc ili waterjet.

To ti je kao razlika između arhitekte i zidara, svako može da nauči da ređa cigle, meša malter i tegli materijal po gradilištu, ali dobra ideja, vizija i vođenje računa o svim detaljima su ono što ljudi zaista cene... dakle mozak > ruke.

Da neće možda arhitekta sam da meša malter itd. kako niko ništa ne bi mogao da mu prebaci posle?

Lepo je što je on izabrao da sve to radi sam, svako radi kako želi i kako mu prija, ali ništa ne bi umanjilo vrednost njegovog dela da je većinu stvari dao na cnc-waterjet.

Ja se ovde oduševljavam njegovom idejom i željom da napravi nešto potpuno drugačije, načinom rešavanja određenih problema itd... a potpuno mi je nebitno da l' sam turpija ili to radi mašina.

+1
 
To ti je kao razlika između arhitekte i zidara, svako može da nauči da ređa cigle, meša malter i tegli materijal po gradilištu, ali dobra ideja, vizija i vođenje računa o svim detaljima su ono što ljudi zaista cene... dakle mozak > ruke.

da li je? koliko god da je ideja dobra ako izvedba ne valja vrednost svega toga je 0.
a, koliko god da je ideja losa, ako je to dobro uradjeno to i dalje ima neku vrednost, kvalitet.
 
Au puno filozofije... sad vec.
 
Kobayashi Maru u pravu si, ali ideju i sam blueprint sam ostavio po strani vec sam pricao iskljucivo o cnc versus covecja ruka izradi, sad da poredimo babe i zabe mozemo do sutra. Iskucao sam roman al zarad mirne kuce izbrisao sam sve da bi mogli na miru da uzivamo u Maximusovom umetnickom i legendarnom delu ;)

Moram da pohvalim turpijanje, na slikama izgleda lako i prosto, a opet vrlo vrlo precizno, ali ko je nekad probao, zna koliko ovde ima radnih sati i znoja :)
 
Ma extra projekat, zivo me interesuje kakav ce biti sam finish.. sad covek ne moze da radi od kise ;(
 
Nazad
Vrh Dno