Šta je novo?

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Zna li neko kakva je situacija sa IKOMom i njihovom fiksnom telefonijom?
 
Još su mrtvi,kriju početak ko zmija noge.Ko zna kada će početi,a imaju već dozvolu od novembra.
 
To se zove Try&Buy, i izgleda da je krenulo od pre par dana, jer nigde nisam mogao da nadjem na sajtu ništa o tome, možda sad i ima...
Мени је данас стигао рачун и уз њега понуда да се пријавим и фрај користим телефон 30 дана уз 1500 домаћих и 200 општих минута, плус што после још 30 дана могу да примам позиве. А ако одлучим да наставим, могу да користим тај број који су ми дали или да пренесем свој.
Мислим да ћу да искористим ову понуду а после наставим у Трио пакету ако дају телефон. Чак мислим да узмем два броја, али тај други да буде са 0 минута за кинту. Немам појма шта ће ми то кад ни мобилне минуте не потрошим али ето да се мало мангупирам. ;) Вратићу им други рисивер (са посебним уговором) и Д3 кућу па ће и да претекне мало пара.
 
IKOM je 5 meseci izgubio od kada je dobio licencu ili dozvolu.Kako su krenuli,i kako razmišljaju,izgleda će im isteći licenca za rad koliko su "sposobni".
 
Мени је данас стигао рачун и уз њега понуда да се пријавим и фрај користим телефон 30 дана уз 1500 домаћих и 200 општих минута, плус што после још 30 дана могу да примам позиве. А ако одлучим да наставим, могу да користим тај број који су ми дали или да пренесем свој.
Мислим да ћу да искористим ову понуду а после наставим у Трио пакету ако дају телефон. Чак мислим да узмем два броја, али тај други да буде са 0 минута за кинту. Немам појма шта ће ми то кад ни мобилне минуте не потрошим али ето да се мало мангупирам. ;) Вратићу им други рисивер (са посебним уговором) и Д3 кућу па ће и да претекне мало пара.

jel leba ti ako nije tajna kolko mesecno dajes para za SBB?

izadje to na jedno 7000-8000din? ,)
 
Poslednja izmena:
3350 din izadje trio gold - 9 HD kanala, 20/1,5mbit, 123 D3 kanala, D3 GO, 72h unazad, 200 minuta minuta u fiksnoj i jos neke pogodnosti...

Kad bi u telekomu to sve sabrao izaslo bi tih 7000-8000.
 
Последња два рачуна (тј од како не важи оно три месеца по старим ценама) су 3.074 па хоћу да смањим, имам једну додатну претплату од 310 и Д3 кућу 210 па рачунам на да смањим за тих 520 ... или да после додам 391 за два тлф броја. Мада не знам шта ће ми, да пренесем број не могу и нећу, а минути и телефони ми нису потребни. ;)
 
3350 din izadje trio gold
Ако решиш да гледаш остале ХД канале а затреба ти и оних 1500 минута у домаћој фиксној, боље да пређеш на Голд Екстра. Успут ћеш да добијеш и већу брзину.
 
Ja sam presao sa duo silver paketa na trio gold ekstra paket.Usput sam i svoj broj fiksnog preneo u sbb mrezu.Kad isteknu ona tri promo meseca redovan racun ce mi stizati 4080 dinara.Fiksni mi je inace dolazio od 1000 do 1500 dinara mesecno a nije se imalo sta pricati.Ovde sada svaki mesec ima 1500min ka srbiji i 200 min ka inostranstvu u zoni 1.U odnosu sta je nudio telekom sto se tice fiksne telefonije ovo je razlika nebo i zemlja na strani sbb-a.Plus ima 25hd kanala i net brzine 30/2mb.



Ако решиш да гледаш остале ХД канале а затреба ти и оних 1500 минута у домаћој фиксној, боље да пређеш на Голд Екстра. Успут ћеш да добијеш и већу брзину.
 
Ja zvao danas Telekom da vidim šta imaju da ponude,jer su rekli da se strpimo do 15,jer se prave ponude i paketi.
I naravno,nemaju ništa,osim priključka za 1 dinar.Ja ga pitam,ali ja već imam telefon,da bih ostao kod vas šta imate da mi ponudite,a on hoće da mi utrapi dodatne usluge koje su već nudili,ništa novo.Pa mi priča o onih famoznih 300 impulsa,a ja njemu,pa to nije isto kao kod drugih,neki daju za 200 din 200 minuta,500 din 500 minuta,čak ti minuti su i za neke zemlje preko,a on mi predlaže onaj vaučer za pozivanje inostranstva.
Kažem,hvala lepo i dovidjenja.

U Telekomu izgleda nemaju marketing,a niti ih zanima bilo šta osim da otimaju,a za uzvrat ti daju mrvice.
 
Pisao sam vec - ne smeju da nude nista. Inace, ne ludujte da ne bi ponudili nesto sto bi odralo ostale. Ali isto tako i ocekujte ista :)
 
Šta sada... Hoće li biti nešto, ili ne? :confused:
 
e jel to sad mogu da uzmem telefon u telekomu za dinar .. znaci uvedu mi telefon u stan i to me kosta dinar ..
ako neko moze da mi da neki info bio bi zahvalan -=)
 
Uvodjenje - da (bio je link za vest).
Mesecno odrzavanje - ne :)
 
Убачено у ценовник Телекома, увођење динар, месечна претплата и даље 516.
 
Ne kapiram ih, niko im ne bi ništa rekao da uvedu "akciju" sa 50% popusta za 12 meseci ... kao na mobilnoj ...
 
Jel rade digitalni telefonski aparati koji su radili na POTS linijama na SBB-u ili mora da se menja aparat?

Video sam negde kada sam bio u gostima da onaj SBB-ov uredjaj ima 2 RJ 11 prikljucka za telefon.
 
Са новом понудом је можда сада ОК да се узму и два телефона. Један за 390 и са припадајућим минутима, други за динар без минута ... па лепо сви имамо по више бројева да нас неко зове. ;) Ако неко има кога да зове по иностранствима, онда може и други за 290 са минутима.
 
Kako znati na sbb fixnom kada su probijeni minuti iz paketa?
 
*SBB# :d

Šala mala.
To pitanje i mene muči, a možda će otvoriti nešto online za proveru preko neta.
 
Imas na svom portalu sve u SBB, i koliko potroseno, i gde potroseno, i koliko ostalo ....
 
Zašto nam Telekom i dalje otima tih 370 dinara, nikako mi nije jasno? U mobilnoj daju 50% popusta, a u fiksnoj klasična otimačina! Hajde, sačekaću još mesec-dva, možda se opamete, a ako ne - ma pali!
 
Pogledajmo dve strane:
- Vec rekoh da ne smeju to da rade, tj. ne smeju biti konkurentni. Ko misli da nagadjam u pravu je, ali ko misli da lupam sebe zavarava :)
- Zasto bi ponudili 50% popusta, sem ukoliko barem 50% korisnika ne bi zadrzali time, koji bi inace otisli? Jer bi time sebi napravili manji profit.
 
Jedino da ga nude "na crno", samo ko podnese zahtev ... ko telenor .. :) :)
 
Ne moraju davati nikakav popust, samo neka naplaćuju ono što se troši!
 
Zašto nam Telekom i dalje otima tih 370 dinara, nikako mi nije jasno? U mobilnoj daju 50% popusta, a u fiksnoj klasična otimačina! Hajde, sačekaću još mesec-dva, možda se opamete, a ako ne - ma pali!

A zasto bi telekom uopste imao potrebe da bilo sta menja kada se zna da po sadasnjim "tehnickim" mogucnostima polovina korisnika telekoma ne moze da promeni operatera i zadrzi svoj broj?

Aman ljudi shvatite da je ovo napravljeno tako da telekom ne izgubi na vrednosti dok se ne proda i da je ovo napravljeno pre svega zbog evropske unije i njenih buducih pregovora sa srbijom.

Sto ono kazu papir trpi sve, a na terenu se zna ko je jos uvek i ko ce jos godinama biti "gazda" ,)

Prava demonopolizacija i konkurentnost kao i inovativnost u telekomunikacijama nas ocekuje tek posto prodamo telekom.

Tada apsolutno nema potrebe niko nikoga vise da stiti ovakvim besmislenim propisima :)
 
Nazad
Vrh Dno