Šta je novo?

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Skoro sam bio kod jednog prijatelja na selu (bolje reci sumi u sred planine) gde nikada nije ni postojao fiksni

Al zamislite ima 3G i vrsio razgovor sa prijateljem iz Danske putem "fiksnog telefona" :d

Ne naravno putem skype-a

i sve to DZABE ,)
 
Poslednja izmena:
Žica, kabl .... bakar ... prenosnik ... Svaka čast svemu, ali žica je žica ...
 
Jednostavno, za koriscenje Skype-a potrebno je ispuniti vise preduslova nego za CS poziv.
Ajde da vidimo:
Napr. potrebno je da imas uredjaj koji podrzava Skype
Za fixni moras imati uredjaj koji podrzava fixni, i moras biti fizicku u krugu od 10m od stanice tog uredjaja.
da imas instaliran Skype + kreiran nalog na istom, da imas pristup internetu
Za fixni moras imati ugovor za isti, instaliranu paricu, prikljucen telefon, nalog kod telekom. provajdera..
Vreme: odlazak u poslovnicu, ili poziv za aktivaciju fixnog, prikljucivanje itd... bez 3 dana ko uspe ima vezu verovatno.
Skype nalog - moja starija sestra (50 god.) je otvorila nalog za 4 minuta, oko 12 sa svim instalacijom, kreiranjem naloga i prikljucivanjem kreditne kartice. Bez da joj sinovi to urade :)

tek onda mozes da napravis Skype poziv. Sa druge strane, da bi nekog pozvao fiksnim telefonom, potrebno je da imas prikljucak za fiksni telefon i aparat.
Da bi nekoga pozvao sa Skype-a, imas 3G data u paketu, pozoves gde god da si, dok imas bateriju. Odes 10m od fixnog, nema poziva.

Napravis shortcut na home screenu za pozive preko skype-a i 10x lakse pozoves preko njega TELEFONE (znaci ne korisnike SKype-a, nego obicne telefone) nego trazecis po imeniku fixnog.
 
Poslednja izmena:
+ 1

Vidis alfa da im je mozak idalje u 19. veku :D
 
Alfa, svaka čast tvojoj sestri, ali ona je jedna u 50 000 ....

znaš li koliko ljudi znam , mladih ljudi, koji recimo primaju platu na račun, i žale se na gužvu u banci kad dižu. Kad pitam zašto ne uzme karticu ? Ma beži bre, kakve kartice.....

Pa onda neki uzmu kartice, ali oni su čuli da ako je ostave na netu, može neko da im skine pare ...

itd itd itd...

armor, ja jako dobro znam gde je moj mozak, ali ne možeš da gledaš Srbiju kao bench forum....

Pa i svi ovde na benchu ne dele ista interesovanja, iste potrebe, nemaju iste prioritete, a kamoli u jednoj temlji od nekoliko miliona stanovnika.


Ja ti sad tvrdim da više od pola ljudi koji su kupili smartfon, NEMAJU na njima instaliran ni skype, ni viber, ni bilo šta slično. Mnogo ljudi me svakodnevno nešto zamoli "da im pogledam", i znaš šta vidim na njihovim telefonima? NIŠTA!

Stock aplikacija, stock launchere, TELENOR znak preko celog ekrana, igre/igrice, i to je to ....

E, u tome je stvar.

Pa sledeća stvar, sve to NE RADI u fullu, ne radi kako treba, možeš ti da navodiš da sada "na svakom" koraku ima WiFi, ima 3G, ali onaj ko putuje, zna da nije tako. Štuca, preskače, trokira ...

Sad ćeš pogrešno da me shvatiš, nije fiksni vrhunac tehnologije, ali digneš slušku i zoveš ... bez šuma, štucanja, kočenja, a to je ono što većina traži, firme posebno. Mene npr. izuzetno nervira kada se čujem sa austrijom, na skype, ili sa italijom, viber ili skype, i sad 3 minuta sve Ok, i onda kreće "igranka".... pa ti sad bacaj pasulj, da li je sa moje strane, sa njegove strane, da li je negde izmedju smetnja, itd itd .... I umesto dogovra, razgovora, samo se iznerviram, popizdim, psujem i tehnologije, i državu, i provajdere, i sve živo ....

itd itd .... sve je to lepo, sve to stoji, ali žica je žica. Pa ti kako hoćeš.
 
Poslednja izmena:
Alfa, svaka čast tvojoj sestri, ali ona je jedna u 50 000 ....

znaš li koliko ljudi znam , mladih ljudi, koji recimo primaju platu na račun, i žale se na gužvu u banci kad dižu. Kad pitam zašto ne uzme karticu ? Ma beži bre, kakve kartice.....

Pa onda neki uzmu kartice, ali oni su čuli da ako je ostave na netu, može neko da im skine pare ...

itd itd itd...

Kazem ja ostao mozak u 19. veku ;)
 
Alfa, svaka čast tvojoj sestri, ali ona je jedna u 50 000 ....
Naprotiv, ja nju konkretno korisim kao primer najkonzervativnije familije i poznanika, i ako ona predje preko neke linije - moze i prosecan covek u Srbiji :)
A primeri onih koji ne zele, ili se plase a ne zele da ipak nauce nesto i detaljnije znaju... krastavac, to je njihov problem - a sta sa time da su se takvi zalili da ih Telekom krade? Orion i SBB ce biti bolji?
To su samo ljudi koji NE ZELE da nauce nesto, i da se promene - ne smeta njima nista konkretno :(


Pa sledeća stvar, sve to NE RADI u fullu, ne radi kako treba, možeš ti da navodiš da sada "na svakom" koraku ima WiFi, ima 3G, ali onaj ko putuje, zna da nije tako. Štuca, preskače, trokira ...
? A fixni radi kad putujes? :D Mislim, slazem se da WiFi i 3G trokira, ali fixni skroz nestane kad zakljucas ulazna vrata, a Skype na 3G-u ipak radi mnooooogo dalje od toga ^^

Sad ćeš pogrešno da me shvatiš, nije fiksni vrhunac tehnologije, ali digneš slušku i zoveš ... bez šuma, štucanja, kočenja, a to je ono što većina traži, firme posebno.
Kamo srece! Ovde se vec prilicno ne slazemo... firme prve odustaju od obicnih fixnih i prelaze na IP. Imao sam nekoliko poziva sa firmama iz USA skoro. Pre 10 godina to je islo preko fixnog, i odlicno je zvucalo... danas, tj. zadnjih godina, ja sam digao ruke od njihovog telefona i zahtevao da predjemo na Skype - pazi cuda, 1000x bolje. Da, nekad stuca, naravno. Ali, oni NEMAJU ZICU. I da pozovem fixnim njihov fixni preko Telekoma, to ce van Srbije skroz ici kroz IP :(
Skype, ili bolje receno IP telefonija, je postala normala za firme u normalnim zemljama. Cak i u JK, gde imaju zatucanije zakone od nasih za zastitu "domacih interesa" je IP telefonija standard, i ne mozes u stvari ni dobiti obican telefon vise bez prikljucne takse (iskreno, pravi fixni nisam video tamo ni 2002.!)
 
Poslednja izmena:
armor, ja jako dobro znam gde je moj mozak

nisam ja ni spominjao tvoj mozak nego onih koji idalje upotrebljavaju tu prastaru ogranicenu i losu tehnologiju za komunikaciju


Ja ti sad tvrdim da više od pola ljudi koji su kupili smartfon, NEMAJU na njima instaliran ni skype, ni viber, ni bilo šta slično. Mnogo ljudi me svakodnevno nešto zamoli "da im pogledam", i znaš šta vidim na njihovim telefonima? NIŠTA!

e to su ti kojima je mozak u 19. veku

Stock aplikacija, stock launchere, TELENOR znak preko celog ekrana, igre/igrice, i to je to ....

E, u tome je stvar.

a 'el bitno da se to TELENOR vidi bas preko celog ekrana? :D

Pa sledeća stvar, sve to NE RADI u fullu, ne radi kako treba, možeš ti da navodiš da sada "na svakom" koraku ima WiFi, ima 3G, ali onaj ko putuje, zna da nije tako. Štuca, preskače, trokira ...

a fiksni radi ebalo tutku pogotovu ovi sto su dvojnici dignes slusalicu i slusas ceo razgovor :d

Sad ćeš pogrešno da me shvatiš, nije fiksni vrhunac tehnologije, ali digneš slušku i zoveš ... bez šuma, štucanja, kočenja, a to je ono što većina traži, firme posebno. Mene npr. izuzetno nervira kada se čujem sa austrijom, na skype, ili sa italijom, viber ili skype, i sad 3 minuta sve Ok, i onda kreće "igranka".... pa ti sad bacaj pasulj, da li je sa moje strane, sa njegove strane, da li je negde izmedju smetnja, itd itd .... I umesto dogovra, razgovora, samo se iznerviram, popizdim, psujem i tehnologije, i državu, i provajdere, i sve živo ....

brate kupi krsten telefon i radice ti savrseno
 
Back on topic... ako neko uspe da iskopa da prebaci fixni sa Telekoma, dok ima ADSL kod njih (ili bilo gde bese?), neka javi ;)
 
a 'el bitno da se to TELENOR vidi bas preko celog ekrana?

Bitno je za priču, znači, ne znaju i naslovni ekran da promene... ne verujem da baš toliko uživaju u telenor logo-u ...
 
Najsvezije:

Ne prenosi se odmah broj, odnosno od trenutka kad vam tehnicari montiraju opremu dobija se privremeni broj, maksimalno 2-3 radna dana dok Telekom "fizicki" ne ukine broj i preda ga SBB-u. Meni je oprema ostala ista jer je menjan modem pre mesec dana, tako da se nista ne menja, osim tehnickih specifikacija paketa i samo cekam da ukljuce moj broj za 3 dana na toj liniji. Kad dodjem kuci probacu da li rade oba. Dobio sam Gigaset A120 aparat.
 
Poslednja izmena:
Prenet mi je broj, fiksni je bio nedostupan cca 5-10 minuta u toku cele operacije (prethodno je stiglo SMS obavestenje od SBB-a).

Sve radi kako treba, ne primecujem nikakve razlike u odnosu na Telekom.
 
Trošim (po listingu) 300 do 350 minuta (ne znam koliko je to sa zaokruživanjem, ali ne verujem da je mnogo više, pošto imam samo oko 30 poziva iz kuće mesečno. To sve plaćam od 750-900 dinara. Ko od novih operatera ima najpovoljniji paket za mene, zna li ko? Hvala unapred.
 
Pustili i meni TryAndBuy ... me happy now .... :) :) :) 30 dana probe, ako sve bude OK, prenosim moj broj ...

cozmo, poklonu se u zube ne gleda ... Ko danas poklanja nešto?
 
Ja danas predao zahtev kod SBB-a. U sklopu promocije, uz ugovor na 24 meseca, mesecna pretplata je smanjena na 354 rsd. Umesto 100 minuta uračunato je 200 minuta u pretplatu. Rekli su mi i da dobijam i telefon i voice modem koji ima i LAN port preko koga mogu da pristupam internetu skromnim brzinama (512kbit down/128-256kbit up). Meni ovo dobro dođe i kao redundatni link s obzirom da ne pristupam internetu preko SBB infrastrukture. Rečeno mi je da će mi se javiti kroz 3 radna dana da potvrde da je zahtev predat Telekomu, i još nekoliko dana nakon koje sledi instalacije i puštanje u rad.
 
Kod mene je bilo nekih tehnickih problema od strane telekoma.U ponedeljak su me iskljucili oko 14.30 i sbb nije mogao da me odmah ukljuci posto je bio neki problem kod telekoma.Zvali su me iz telekoma i izvinjavali se.Liniju su mi osposobili u utorak oko 11 casova pre podne.Dobio sam i onaj fon gigaset a120 koji dele.Nista posebno ali poklonu se u zube ne gleda.Konacno cale i keva mogu da peglaju fiksni do mile volje.200 minuta ka inostranstvu u zoni jedan i 1500 minuta ka fiksnim u srbiji.Za 390 dinara i vise nego korektna cena.Znam da je to zbog paketa koji koristim,mislim na tih dodatnih 1500 minuta ali i tom poklonu se u zube ne gleda.Sto bi se reklo samo neka daju.

Prenet mi je broj, fiksni je bio nedostupan cca 5-10 minuta u toku cele operacije (prethodno je stiglo SMS obavestenje od SBB-a).

Sve radi kako treba, ne primecujem nikakve razlike u odnosu na Telekom.
 
Ja danas predao zahtev kod SBB-a. U sklopu promocije, uz ugovor na 24 meseca, mesecna pretplata je smanjena na 354 rsd. Umesto 100 minuta uračunato je 200 minuta u pretplatu. Rekli su mi i da dobijam i telefon i voice modem koji ima i LAN port preko koga mogu da pristupam internetu skromnim brzinama (512kbit down/128-256kbit up). Meni ovo dobro dođe i kao redundatni link s obzirom da ne pristupam internetu preko SBB infrastrukture. Rečeno mi je da će mi se javiti kroz 3 radna dana da potvrde da je zahtev predat Telekomu, i još nekoliko dana nakon koje sledi instalacije i puštanje u rad.

Koja je to promocija?
 
Primetio sam baš u brošuri te uslove, dok sam čekao da se završe administrativni poslovi, i posle mi je i rečeno za to. To je standardna promocija koju nude svima, a razlog je upravo aktuelno prenošenje brojeva iz mreže u mrežu. Druga opcija i za onih 1500 minuta, što su pomenuti iznad, je da koristiš D3 uslugu iz gold paketa, barem koliko sam video u ponudi da je tako.
 
Jesi li probao taj internet od 512kb, radi li zaista?
 
Pa nije mi još doneta oprema, kao što napisah u prvoj poruci.
 
To se zove Try&Buy, i izgleda da je krenulo od pre par dana, jer nigde nisam mogao da nadjem na sajtu ništa o tome, možda sad i ima...

Ja sam imao modem od ranije sa priključkom za fiksni, i samo su mi pustili signal, i javili ....

sbb telefonija.PNG
 
Moja centrala je DKTS, digitalna. Da li može da se vrši prenos broja, zna li ko?
 
Nazad
Vrh Dno