Šta je novo?

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Ima i toga ... sećam se kada su dali 50 % popusta na ADSL, da ispao problem .... pa morali da ugase aksciju pre vremena....
 
Могу да убију све друге АДСЛ понуде али не могу баш све остале. Ипак, вест да од 15. априла увођење фиксне линије кошта динар нешто значи па је врло могуће да ће то да буде у склопу неке акције. Пошто не верујем да ће да довлаче парице и да то све кошта динар, можда смишљају и друге начине. Рецимо више додатних линија уз АДСЛ за динар, неке минуте у пакету ... неће они да остану на импулсима, ни сада се рачуница не разликује претерано јер како год рачунали, цене су ту негде.

Баш ме занима шта ће да се деси кроз 8 дана. :)
 
Могу да убију све друге АДСЛ понуде али не могу баш све остале.

Sto ne mogu? 90% korisnika ni 1Mbit ne ume da koristi, i zadovoljni su, samo da je sto jeftinije. 90% ostalih (tj. 9% od ukupnog broja net korisnika) je zadovoljno onim sto moze da dobije fizicki. Ostaje 1%, uglavnom nas na forumu, kojima ni Gbit/Gbit ne bi bio dovoljan da znamo da negde moze bolje :)
IPTV nude ovako kako ga nude, jer ne smeju bolje izgleda, da ne bi ubili SBB.
Ko god hoce bolju infrastrukturu da postavi, mora sve od nule - Telekom svugde moze da iskoristi postojecu kol'ko/tol'ko.
Fixni ne mogu da pobiju sve? Ne mogu da ponude sve sto drugi nude, na mnooogo vise lokacija i po max. istoj ceni? Malo morgen.

Cale, nemoj da zivis u zabludi :) Mislim, nece oni to nama ponuditi - ali ne lazimo se, MOGU, lako, i zaradili bi na svemu i dalje.
 
Da ponude paket fiksni + 1 mbit adsl za 1000 din. ovi ostali mogu da se slikaju
Za uvodjeneje fiksnog nekada davno placeno 1500 maraka,a sad to njihova infrastuktura
 
Sto ne mogu? 90% korisnika ni 1Mbit ne ume da koristi, i zadovoljni su, samo da je sto jeftinije. 90% ostalih (tj. 9% od ukupnog broja net korisnika) je zadovoljno onim sto moze da dobije fizicki. Ostaje 1%, uglavnom nas na forumu, kojima ni Gbit/Gbit ne bi bio dovoljan da znamo da negde moze bolje :)
IPTV nude ovako kako ga nude, jer ne smeju bolje izgleda, da ne bi ubili SBB.
Не знам шта си тачно хтео да кажеш али сам ја мислио на то да Телеком може да убије већину АДСЛ провајдера али не може оне који не користе њихову инфраструктуру типа СББ и још неки. СББ, осим у оном микс паковању, нема много везе са Телекомом и не би њима могли да науде, чак мислим да је СББ у неком дилу са Телекомом да не понуди много веће брзине (то је можда био услов да се дозволи увоз линка без Телекомовог мешања) па би СББ сутра могао свакоме да понуди 100 мегабита по цени садашњих пакета. Онај дил вероватно одговара и СББ-у јер су они гладни пара и хтели би да искористе сваку прилику да их намноже.
 
To i kazem, imaju neki dil da se ne udaraju medjusobno - inace bi mogao Telekom da sroza SBB, jer tamo gde treba brzina, moze je ponuditi kroz VDSL, a tamo gde je manje bitna, moze kroz nisku cenu (manju od SBB odrzavanja!).
Nebitno - to se nece desiti :(
 
Da li je neko dobio sms da mu je odobren prenos broja?
 
Koliko znam zovu iz SBB-a.
 
Cekam, sad cu da ih zovem da kazem da me Telekom juce zvao.

Malo su spori, danas istice zakonski rok.
 
Ja sam do juče trebao da dobijem odgovor da li može ili ne može da se prebaci broj.

P.S Na broj 011/202-6883 možete da dobijete informacije u Ratelu oko prenosa broja,ovo je broj nekog Jankovića pa njega možete sve da pitate.
Nesposobni Telekomov zaštitnik...
 
Meni SBB poslao poruku da mi je odobren prenos, sutra me zovu za instalaciju opreme.
 
Ok,znači krenulo je.:)
 
Slabo koristim fixni,a koštaće me mesečno 100-200 dinara.Možda i manje od 100 din.A i da uzmem pretplatu od 200 ili 500 dinara,za to imam isto toliko minuta u zemlji i nekim zemljama preko.A i to mi je jedini izbor,jer IKOM se još premišlja i ne znam šta čeka.
0904-2014-189.jpg
 
Poslednja izmena:
Zasto bi neko za minute van zemlje koristio fixni a ne Skype? (mada 200 minuta za 200RSD iskreno ispada jeftinije od Skype-a, ali niko to nece tacno iskoristiti :)
 
Jel moguce uzeti kod oriona onaj njihov TViT paket (TV, adsl i Fix) i pri tome preneti fiksni iz telekoma srbije u orion?
 
Meni sutra dolaze da instaliraju opremu, javicu utiske kako radi.
 
Šta su ti rekli,kada će broj biti prebačen,u koje vreme?
 
Znam da moze, ali cesto je jednostavnije uzeti fiksni telefon i pozvati neki broj, nego uraditi isto to sa Skype-om.

Pozdrav
 
Znam da moze, ali cesto je jednostavnije uzeti fiksni telefon i pozvati neki broj, nego uraditi isto to sa Skype-om.

Pozdrav

svasta :lupko:

sada skype imas na svakom mobilnom telefonu neznam zaista ko vise uopste treba i zasta da koristi fiksni

ovo sa prenosenjem brojeva na fiksnoj je mega zakasnjavanje koje je trebalo da se desi pre najmanje 15 god. kada je jos uvek imalo smisla

plus da ne spominjem i cifru da polovina svih korisnika telekoma nece nikada ni moci da prenesu broj zbog poznatih tehnickih problema sa starim centralama i ADSL-om
 
svasta :lupko:

sada skype imas na svakom mobilnom telefonu neznam zaista ko vise uopste treba i zasta da koristi fiksni
Ja prvi ne bih zvao fixni sa skype-a kad ne moram,a uslovljen sam da uvek imam net da bi tako radio.:lupko:
Abpogotovu malo stariji korisnici će da zovu sa skype-a fixni,kako da ne.:d
 
... sada skype imas na svakom mobilnom telefonu...

Pretpostavka da na svakom mobilnom telefonu imas Skype je u startu pogresna. Uglavnom samo "pametni" telefoni imaju mogucnost koriscenja Skype-a, stariji i drugi dumb telefoni ne.

Pored toga, klasicna (Circuit Switched) telefonija je za krajnjeg korisnika jednostavnija za koriscenje od raznih aplikacija, ukljucujuci tu i Skype. Jednostavno, za koriscenje Skype-a potrebno je ispuniti vise preduslova nego za CS poziv. Napr. potrebno je da imas uredjaj koji podrzava Skype, da imas instaliran Skype + kreiran nalog na istom, da imas pristup internetu - tek onda mozes da napravis Skype poziv. Sa druge strane, da bi nekog pozvao fiksnim telefonom, potrebno je da imas prikljucak za fiksni telefon i aparat.

Pozdrav
 
+1

Ja imam mnogo brojeva u inostranstvu (rodbine, starije) koji samo fiksni koriste, cak i mobilni retko. Meni ce ovih 200 minuta ka tim destinacijama znaciti dosta, kad nema mogucnosti Skajpovanja.
 
1.Moji baba i deda od 80 god. umeju da koriste skype (doduse kada je kompjuter ukljucen :d)
2.Internet vec sada postoji na svakom cosku sto preko 3G ili 4G mreze (inostranstvo) ili preko Wi-Fi mreze koje sada svuda ima
3.Za skype ti je potreban samo aparat (i to mali koji nosis u dzepu) i internet (koji smo konstantovali da ima svuda)
4.Najvaznije besplatan poziv, video poziv, konferencijski poziv i poruke

Za 5 godina skype ce postati glavno sredstvo komunikacije i VOIP tehnologija ce biti ono sto je pre 20god. bio fiksni telefon

Fiksni ce tada ostati samo u istorijiskim udzbenicima kao pionirska tehnologija za komunikaciju medju ljudima. :)
 
Nazad
Vrh Dno