Šta je novo?

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Priključak se nalazi na centrali tipa Ericsson TSS, koja je digitalna.
Listing je trenutno moguće pogledati samo sa Alcatel, Siemens i GTD centrala
Valja li ova centrala cemu? :)
Btw odlican link @cozmo:)
 
Pod broj dva ako imas ugovornu obavezu za bilo sta kod Telekoma a da nije mobilni (ADSL, Open, IPTV, BOX) ne mozes dok ne izmiris ugovornu obavezu.

Ali ADSL i IPTV nisu ugovori vezani za telefon, vec drugu uslugu. Telekom samo zahteva da se ide preko njihovog fixnog/neta. Box je vec grupa usluga koja ukljucuje fixni, pa to jeste ugovor sa fixnim u njemu.
Sta ti je Open kao zasebna usluga :)
 
ADSL kod Telekoma je vezan za fiksni kao i IPTV (jer ide preko ADSL konekcije). Ako imas ugovornu obavezu, nema prenosa dok ne izmiris ugovornu obavezu. Tako mi rekose.

Sta mislis da se oni nisu lepo ogradili :)
 
ako neko uspe da prenese br kod drugogo operatera, a da pri tome nije bio na centralama sto je na predhodnoj strani pomenuo cozmo, nek javi iskustva cisto da znamo iz prve ruke :)
 
ADSL je fizički vezan za telefonski priključak i tu nema gašenja broja...
Isto kao što je SBBov telefon vezan za samu mrežu i bez koje nema ni telefoniranja.

Ako sam dobro shvatio SBBov telefon radi preko voice modema tj. kao VOiP?
 
ADSL kod Telekoma je vezan za fiksni kao i IPTV (jer ide preko ADSL konekcije). Ako imas ugovornu obavezu, nema prenosa dok ne izmiris ugovornu obavezu. Tako mi rekose.

Sta mislis da se oni nisu lepo ogradili :)

Znam ja da su oni to tehnicki "sredili", ali to ne znaci da to mora tako legalno :)
Pomozi da nadjemo nacin da placamo ADSL manje :)
 
Zna li neko kakve nove pakete i usluge ce uskoro ponuditi Telekom?
Interesuje me ima li neki paket sa malom pretplatom (<500rsd).
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kakve nove pakete i usluge ce uskoro ponuditi Telekom?
Interesuje me ima li neki paket sa malom pretplatom (<500rsd).

To niko ne zna pa čak ni oni sami
Preksinoć je bio neki baja iz Telekoma na TVu i kaže da će tek razmisliti šta i kako...
 
Meni je na portalu Moj Telekom nestao fiksni iz opcije placanja a takodje nemam vise mogucnost da vidim listing. Verovatno ce me zvati u ponedeljak pretpostavljam.
 
Ja još uvek vidim svoj listing,a predao sam zahtev još 2.04.
0604-2014-184.jpg
 
Na spisku usluga se vidi, ali je izbrisano iz opcije placanja i listinga, a normalno je da se tu vidi jer dok ne dobijes fiksni na SBB-u on je fizicki na Telekomu.
 
Ako imam samo običnu SBB kablovsku (analognu) bez neta, plaćam li više da prenesem fixni na SBB?

"Postoji mogućnost potpisivanja Ugovora za fiksnu telefoniju, koji ne podrazumeva period minimalnog korišćenja 24 meseca, odnosno bez ugovorne obaveze. U tom slučaju, priključna taksa iznosi 3990,00 dinara."

Da se bolje izrazim - imam SBB analognu TV i SBB modem gde sam nekad imao net, ali vise ne kupujem net od njih. Imam infrastrukturu, mogu li analognu kablovsku + telefon preko modema, ali da nemam njihov net paket? I da ne platim 4k din uvođenje? ;) Thnx.
 
Модем, нарочито ако је од оних старијих, ти ништа не значи. Ако имаш линију и плаћаш одржавање, ваљда можеш да склопиш уговор на две године само за телефон и плаћаш 390 месечно. Онда ће да ти дају и нов модем.
 
Ja sam slao mejl Telekomu, s pitanjem da li planiraju da uvedu 50% popusra na ugovor, jer sa mojim i ocevim brojem koje mogu da preneem, toliko i stedim u SBBu, jeda pretplata 390, dodatna 290, ID ne bih placao ....

Cekam odgovor, ali najverovatnije prenosim....
 
Na spisku usluga se vidi, ali je izbrisano iz opcije placanja i listinga, a normalno je da se tu vidi jer dok ne dobijes fiksni na SBB-u on je fizicki na Telekomu.

Da li je kod tebe sve isto kao i kod mene?
Mislima na centralu i ono o čemu si pisao,PSTN da treba da piše.
 
Ja sam slao mejl Telekomu, s pitanjem da li planiraju da uvedu 50% popusra na ugovor, jer sa mojim i ocevim brojem koje mogu da preneem, toliko i stedim u SBBu, jeda pretplata 390, dodatna 290, ID ne bih placao ....

Cekam odgovor, ali najverovatnije prenosim....

Dodatni minuti su još 390 a ne 290...
 
Ako odete sa Telekoma, vodite računa da nećete moći da zovete one brojeve na 0800, 0700. Sestra u Nišu ima SBB-ov fiksni i ne može da zakaže pregled u Domu zdravlja na 0700. Pošto ne može ni sa mobilnog, onda ja zovem da joj zakaže. Ne znam da li je tako svuda i da li će tako da ostane, ali rekoh da podelim informaciju.
 
Da li je kod tebe sve isto kao i kod mene?
Mislima na centralu i ono o čemu si pisao,PSTN da treba da piše.

Pise PSTN linija. Kad sam pre nedelju dana zvao Telekom call centar da pitam za centralu rekla je odma da sam na digitalnoj centrali.

Niko me jos ne zove iz SBB-a, iako je proslo 5 dana od potpisivanja zahteva (znaci predao sam dan ranije zahtev a potpisao 02.04.).
 
Модем, нарочито ако је од оних старијих, ти ништа не значи. Ако имаш линију и плаћаш одржавање, ваљда можеш да склопиш уговор на две године само за телефон и плаћаш 390 месечно. Онда ће да ти дају и нов модем.

Imam nov modem i net koji radi - samo bez paketa. Mogu da otvorim MojSBB stranu ili kako se vec zove. Necu SBB net paket, mogu li da predjem na SBB telefon i koliko bih placao? Pozeljno: uvodjenje 0din. Thnx! ;)
 
Ako odete sa Telekoma, vodite računa da nećete moći da zovete one brojeve na 0800, 0700. Sestra u Nišu ima SBB-ov fiksni i ne može da zakaže pregled u Domu zdravlja na 0700. Pošto ne može ni sa mobilnog, onda ja zovem da joj zakaže. Ne znam da li je tako svuda i da li će tako da ostane, ali rekoh da podelim informaciju.

Koliko vidim taj problem u Nisu je resen jos prosle godine (pise na njihovom forumu). Verovatno sad rade pozivi ka svim tim brojevima.
 
Ne znam za SBB, ali nije tacno da ne moze sa mobilnog. Ne moze sa VIP-a jos uvek da se zove 0700, ali mogu 0800. Sa MTS mobilne bi trebalo da mogu svi?
 
Imam nov modem i net koji radi - samo bez paketa. Mogu da otvorim MojSBB stranu ili kako se vec zove. Necu SBB net paket, mogu li da predjem na SBB telefon i koliko bih placao? Pozeljno: uvodjenje 0din. Thnx! ;)
Шта знам, нешто ми се приказује да би бољи одговор добио у некој СББ пословници, чак и на тлф али онако напамет ... ваљда можеш да склопиш уговор за телефон на две године и не плаћаш увођење. Ако нећеш уговор (за тлф, не за нет) онда мора такса. Мада знам да би ти хтео да користиш СББ телефон без таксе, без уговора и без обавезе.
 
Zvali su me iz Telekoma da pitaju za razloge sto menjam operatera. Rekao sam im da imaju slabu ponudu za fiksne telefone i da SBB ima bolju ponudu i da je razlog sto prelazim taj sto dobijam i telefonski aparat i 3 meseca pretplatu po starom, vise minuta za fiksni... mnogo brzi net... vise HD kanala.

Doduse, rekao sam im da sam zadovoljan mobilnom telefonijom.
 
A oni šta kažu? :)
 
Nista, kazu u redu je. Shvataju da SBB ima bolju ponudu.
 
Na koji telefon su te zvali? Mobilni ili fixni.
 
Na Viber :D Salim se, na mobilni. Shvataju da postoje bolje ponude i to je to.

Osecam da ce za 3 meseca svima da nude za 1 dinar 200-300 minuta ili slicno u nekom paketu.
 
Dok se oni smisle odoše korisnici...Totalno su nespremni.
Nudiće,ali impulse kao i do sada,pa da maštamo koliko je to u sporom ili brzom saobraćaju :d
 
Poslednja izmena:
Nespremni? Ne, vec zbog politickih pritisaka Telekom ne sme da ponudi nesto sto bi ubilo konkurenciju. Da zele, mogu da samelju sve mobilne, net i fixne operatere do mere da se zaborave, a da uz to Telekom ima profit :) Ali se to ne sme.
 
Nazad
Vrh Dno