Šta je novo?

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Kako placas dve linije 580 RSD? Sto se tice zaokruzivanja, i Telekom zaokruzuje, ali na impulse. Medjutim, i to ce se uskoro promeniti...
Pozdrav
 
ISDN kod Telekoma je 516din mesecno. Prakticno dve linije za tu pretplatu.
 
I Telekom ce preci na nove sisteme, prakticno ce biti kao na SBB-u, tako da mislim da ce moci da se zaboravi da vam telefon radi kad nema struje. To je neminovno, jednostavno ce morati da prate trendove i tehnologije, bez obzira sto ce i dalje imati najveci broj korisnika. Nikad se ne zna da li ce ga prodati i sta ce se dalje desavati.

Onaj kome SBB radi normalno nema razloga (po meni) da bude i dalje na Telekomu. Ja se ne secam kad je moj cvor ostao bez struje (delom i zbog toga sto je u zgradi kod mog najboljeg drugara), a problem resavam jednim pozivom ako post na njihovom forumu ne urodi plodom, ali problemi su kod mene retki, da kazem da ih i nema. Opterecenost mog cvora je 16% u spicu sto je smesno.

Ortak ima fiksni njihov i radi savrseno (uz ogradu da mi imamo odlicnu infrastrukturu SBB-a).

Ono sto najvise zameram SBB-u je los odnos prema starim korisnicima (nema pogodnosti, osim ove zadnje gde placate 3 meseca staru pretplatu ukoliko predjete na visi paket) niti sam video da imaju volje da to promene i takodje i dalje im je tehnicka podrska relativno kljakava kad je u pitanju veci problem koji mora da se resi. Ali vidim da ipak konkurencija cini svoje i da se popravljaju.
 
Poslednja izmena:
Немам ни ја проблем са струјом, понекад су редовна искључења због одржавања (можда пар пута годишње или ређе) али је проблем и са струјом у чворишту, струјом негде успут где има било какво напајање ... СББ цицијаши на агрегатима, цицијаши на модемима са напајањем и за сада ћу да прескочим ту услугу. Осим тога, можда ускоро vdsl буде мало распрострањенији па можда и то буде повољније ... мада СББ има резерву да може да повећава колико год конкуренција понуди. Када ова vdsl кампања буде мало јача а нарочито када крене vdsl Box, вероватно ће и СББ опет да убрза.

Јесте 516 претплата за ИСДН и ту додам око 65 кинте за други број, испадне мање него два броја код СББ-а. Мада ... од јуче СББ нуди нову варијанту, други број без претплате (тј 1 динар) али и без бесплатних минута. То би ми можда и одговарало, ја ионако толико ретко зовем фиксним да ће ово лепо да легне. Два броја за 391 и са 100 минута месечно ... солидно.

едит: Хм, кад мало размислим, уз мој пакет бих за тих 390 добио и 200 минута и тзв флет фиксни тј 1500 минута у Србији. Зашто да не?
 
Poslednja izmena:
Cenim da ce Telekom morati da menja pakete uskoro, barem ove BOX pakete ako zeli da zadrzi korisnike na fiksnoj.
 
Ako imam samo običnu SBB kablovsku (analognu) bez neta, plaćam li više da prenesem fixni na SBB?
 
"Postoji mogućnost potpisivanja Ugovora za fiksnu telefoniju, koji ne podrazumeva period minimalnog korišćenja 24 meseca, odnosno bez ugovorne obaveze. U tom slučaju, priključna taksa iznosi 3990,00 dinara.

Priključna taksa se ne naplaćuje u okviru naših Trio paketa, kao ni potpisivanjem ugovora za telefoniju na 24 meseca, a u skladu sa trenutnom Akcijom, ukoliko se nadjete u prvih 5000 korisnika, dobijate Gigaset telefonski aparat.

Takodje, korisnici koji imaju samo kablovsku i D3 televiziju imaju pravo na Akciju Promo za telefoniju u okviru koje ostvaruju pogodnost plaćanja mesečne pretplate za telefoniju po ceni 1,00 dinar x 1 mesec, odnosno 1,00 din x 3 meseca, a u zavisnosti od potpisanog ugovora (12 ili 24 meseca)."
 
Kako bi funkcionisalo kad bi prenosio broj iz Oriona ili SBB u Telekom? :D
Telekom naplacuje 6000 rsd novi fiksni broj :)
 
Pa ko ce da izvrsi prenos fiksnog broja u Telekom kad su dosad jedini operater bili :D

Kad su svi na Telekomu :d Sta neko ce sa manje pretplate na SBB-u da vrsi prenos fiksnog na Telekom na vecu pretplatu? :smash:

Oni su sou.
 
Цитат је стављен због другог дела реченице.
 
Znači sada može fiksna linija za dž i bez da se juri veza , "časte" masjtori i sl.
Šteta što nemam SBB kod mene, pa da ih iz principa otkačim.
 
Jedno laičko pitanje. Da li bi funkcionisala preko SBB fiksne telefonije klasična modemska veza. Deluje čudno u današnje vreme ali zbog alarma i nekih izveštaja koje šaljem dva puta dnevno moram da posedujem komp sa modemom u današnje vreme. A rado bih se otkačio od lelekoma smučili su mi se.
 
Jedno laičko pitanje. Da li bi funkcionisala preko SBB fiksne telefonije klasična modemska veza. Deluje čudno u današnje vreme ali zbog alarma i nekih izveštaja koje šaljem dva puta dnevno moram da posedujem komp sa modemom u današnje vreme. A rado bih se otkačio od lelekoma smučili su mi se.

ne jer koriste VOIP tehnologiju (tj. treba ti njihov kablovski internet)
 
Pa ko ce da izvrsi prenos fiksnog broja u Telekom kad su dosad jedini operater bili :D
Ja znam za slucaj prelaska iz Telekoma na Orion. Coveku su ovi iz Oriona napravili pakao. U kratkim crtama od uvodjenja telefona nista nije radilo kako treba. Covek je zvao korisnicki servis, oni ga smirivali, sredicemo i nista ne brinite fore, necete morati placati pretplatu dok vam ne sredimo telefon. Uredno su mu slali racune a on nije placao posto mu telefon nije radio. Posle nekih pola godine pocinje da ga zove agencija za prinudnu naplatu dugova.
 
Centrale na kojima je moguce izvrsiti prenos broja:

- Alcatel
- Siemens
- Huawei
- Class 5 softswitch centrale

Ostali no-no (ISKRA, analogne i druge)
 
Ima veze - Telekom ne dozvoljava prenos broja na analognim, starim digitalnim centralama (Iskra), kao i kod dvojnika.
 
Dakle onima kojima najviše treba prenos broja, ne dozvoljavaju. Divota!
 
To je 540.000 korisnika.

Plus ima 700.000 korisnika sa ugovornom obavezom koji bi morali da isplate tu obavezu pre prenosa broja.

Znaci oko 1.200.000 od nekih 2.700.000 pretplatnika. Skoro polovina.
 
Ajde bre, jbt u kakve vi dubioze padate.
Kome su od nas realno bitne statistike i tolike cifre.
Može ili ne može prenos, ko je povoljniji što se ponude tiče i prelaziš po sopstvenom nahođenju ili ne...
 
Plus ima 700.000 korisnika sa ugovornom obavezom koji bi morali da isplate tu obavezu pre prenosa broja.
Koju "obavezu"? Ne postoji nikakav ugovor za fixni kod Telekoma, samo ADSL.
Da je pravna drzava, vec bi funkcionisalo zakon da "nema vezivanja usluga" i za fixni i za KTV.
 
Ugovorna obaveza - ADSL na 12 ili 24 meseca, OpenTV, IPTV, Box... sve zajedno.

Dakle ako imate ugovornu obavezu za bilo sta od svega toga - morate da je prvo raskinete (sacekate da se zavrsi ili isplatite prevremeno ostale pretplate) pa onda moze zahtev.

Moja centrala je Alcatel 1000 E10, a ovde mozete proveriti na kojoj ste centrali:

https://racun.telekom.rs/BillCheckPhone.aspx
 
Može ili ne može prenos, ko je povoljniji što se ponude tiče i prelaziš po sopstvenom nahođenju ili ne...

Proveris na kojoj si centrali pod broj 1. Ako nisi na nekoj od centrala koju sam naveo, ne moze prenos.

Pod broj dva ako imas ugovornu obavezu za bilo sta kod Telekoma a da nije mobilni (ADSL, Open, IPTV, BOX) ne mozes dok ne izmiris ugovornu obavezu.
 
Ugovorna obaveza - ADSL na 12 ili 24 meseca, OpenTV, IPTV, Box... sve zajedno.

Dakle ako imate ugovornu obavezu za bilo sta od svega toga - morate da je prvo raskinete (sacekate da se zavrsi ili isplatite prevremeno ostale pretplate) pa onda moze zahtev.

Moja centrala je Alcatel 1000 E10, a ovde mozete proveriti na kojoj ste centrali:

https://racun.telekom.rs/BillCheckPhone.aspx

Moja centrala je Huawei SoftX3000 provereno sa priloženog linka...
 
Proveris na kojoj si centrali pod broj 1. Ako nisi na nekoj od centrala koju sam naveo, ne moze prenos.

Pod broj dva ako imas ugovornu obavezu za bilo sta kod Telekoma a da nije mobilni (ADSL, Open, IPTV, BOX) ne mozes dok ne izmiris ugovornu obavezu.

Slažem se sa tobom u potpunosti.
Generalno je isto kao i za prenos mobilnog proja, odnosno slično je...
 
Mora da ti pise na moj telekom nalogu - PSTN - direktna linija.

To su mi sad rekli iz call centra.
 
Nazad
Vrh Dno