Šta je novo?

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Uzimali su 500din za nista dok su mogli, bez stida i srama :)
 
Uzima će samo onim b****ma koje im to dozvole.
 
Oni što neće zbog ADSL-a mogu ali neće možda hteti,jer tad gube taj priključak za net,ali mogu,kao i ostali koji nisu na starim centralama.
Ne znam što si se našao uvredjenim,jer sebe smatraš onim što sam napisao?
Ja im više neću davati 516 din za ništa + pretplata za Indetifikaciju.
Ko može da ode,a ipak ostane onda se zna šta je on.
 
^Nije bas tako crno - belo. Bice korisnika koji nece imati mogucnosti da predju kod drugih operatera, ili ce cena prelaska biti previsoka. SBB naprimer nudi uvodjenje fiksnog telefona za ~4000RSD (ako se uzima bez ugovora). Za one koji fiksni trose manje od 300 impulsa (120 RSD ukljucenih u pretplatu), ovo i nije mala stavka.

Pozdrav
 
Samo ovi što su na starim centralama ne mogu da predju nikako,ostali mogu,e sad što ne mogu da prenesu priključak za net to je druga priča,ali broj mogu da prenesu.
 
ja imam dva broja u kuci kod telekoma

jedan je dvojnik na staroj centrali
drugi ima ADSL prikljucak

ne pada mi napamet da menjam trenutnog operatera u ovakvoj situaciji

sve zajedno placam negde oko 560din. pretplatu mesecno a ne obrnem fiksni ni jedanput mesecno.
 
ja imam dva broja u kuci kod telekoma

jedan je dvojnik na staroj centrali
drugi ima ADSL prikljucak

ne pada mi napamet da menjam trenutnog operatera u ovakvoj situaciji

sve zajedno placam negde oko 560din. pretplatu mesecno a ne obrnem fiksni ni jedanput mesecno.
Tvoj izbor,ja im neću davati više 516 din. za vazduh.
 
A niko ne spominje sitnicu da taj Orion-pilicar veka,zapravo nudi bezicnu telefoniju,sa samo jednim telefonom-taj sto se doplacuje 4000 i
da se ne mogu vezivati vise telefona
Duuuugo sam na wifi bezicnim mrezama i mogu samo reci da bez bakarne parice je sviranje k.....
Pravi prenos bi bio da se ostane na zici-postojeca parica,telefoni,a da se promeni operater
Puno opreza sa Orionom,ko ih nezna moze skupo da ih plati
 
A niko ne spominje sitnicu da taj Orion-pilicar veka,zapravo nudi bezicnu telefoniju,sa samo jednim telefonom-taj sto se doplacuje 4000 i
da se ne mogu vezivati vise telefona
Duuuugo sam na wifi bezicnim mrezama i mogu samo reci da bez bakarne parice je sviranje k.....
Pravi prenos bi bio da se ostane na zici-postojeca parica,telefoni,a da se promeni operater
Puno opreza sa Orionom,ko ih nezna moze skupo da ih plati
Prvih 2000 korisnika ne plaća ništa,lepo piše tamo gde se prijavljuje.
Drugo,rečeno je da mogu da se povežu drugi telefoni koje korisnik poseduje.
 
Ja sam preko call centra SBB-a podneo zahtev za prenos broja. Kad imam sve kod njih i dobro mi radi (odlicna infrastruktura), sto da ne.

Dobijam Gigaset aparat i prva 3 meseca placam staru pretplatu. Konacno se setise da daju nesto starim korisnicima.

Ima kod mene ortak u kraju njihov fiksni i sve je OK, posto je mreza odlicna kod nas, optika je svugde i retko imamo problema (jednom u 2-3 godine mozda se desi da pukne cvor).
 
Ako mi ne treba fixni zbog ADSL-a, ne vidim zasto bi ga placao bilo gde - to cudo vise ne koriste ni moji, a presli su 6 banki :)
 
Ja cu da ostavim fiksni zato sto je ovde u Srbiji (vec rekoh i ranije) to veliki plus kod prodaje nekretnine. Kad ljudi cuju da nemas fiksni, niko nece da kupi nekretninu tako lako. To mu dodje neki kao dokaz legalnosti i slicno.

Tako da ja ne bih olako gasio fiksni. Ali ko moze nek predje tamo gde je manja pretplata. Sto bil Telekomu davao 600 dinara za pretplatu sa identifikacijom i samo 150 minuta u domacem saobracaju kad mogu za 390 da imam i identifikaciju i sve ostale funkcije besplatno (koje se kod Telekoma doplacuju), plus ima 200 minuta u domacem saobracaju i pozive ka fiksnim u inostranstvu (Zona 1, medju kojima je i SAD). Takodje, minut je jeftiniji kod SBB-a.
 
Ja cu da ostavim fiksni zato sto je ovde u Srbiji (vec rekoh i ranije) to veliki plus kod prodaje nekretnine. Kad ljudi cuju da nemas fiksni, niko nece da kupi nekretninu tako lako. To mu dodje neki kao dokaz legalnosti i slicno.

Tako da ja ne bih olako gasio fiksni. Ali ko moze nek predje tamo gde je manja pretplata. Sto bil Telekomu davao 600 dinara za pretplatu sa identifikacijom i samo 150 minuta u domacem saobracaju kad mogu za 390 da imam i identifikaciju i sve ostale funkcije besplatno (koje se kod Telekoma doplacuju), plus ima 200 minuta u domacem saobracaju i pozive ka fiksnim u inostranstvu (Zona 1, medju kojima je i SAD). Takodje, minut je jeftiniji kod SBB-a.
Da se nisi malo zezno? Telekom da da 150 minuta u domaćem saobraćaju...Teško da može :D
 
Da su ikada dali bar nešto pa fixni i ne bih gasio. Ovako godisnje uzmu 6000din nizasta.
 
Ja cu da ostavim fiksni zato sto je ovde u Srbiji (vec rekoh i ranije) to veliki plus kod prodaje nekretnine. Kad ljudi cuju da nemas fiksni, niko nece da kupi nekretninu tako lako. To mu dodje neki kao dokaz legalnosti i slicno.
LOL! :)
 
Nije smesno, kum je imao problem da proda gajbu bez fiksnog. Spustio je cenu za desetak posto. Probajte pa cete da vidite. Kupci traze sve moguce dokaze da je nekretnina legalna, da je sve placeno i nema dugovanja. Takodje, neke stvari ne mozes da dobijes bez fiksnog (kredite, Pika karticu naprimer ili kreditnu karticu, lizing za auto i jos masu stvari...).

@magic21:

Telekom u okviru pretplate ima besplatnih oko 150 minuta:

Cena impulsa iznosi 0,49 dinara. Mesečna pretplata za fiksni telefonski priključak uključuje 300 impulsa, odnosno 147,00 dinara za razgovore (npr. u okviru iste mrežne grupe možete da razgovarate oko 130 minuta, odnosno 260 minuta, u vreme slabog saobraćaja).
 
Da,ali impuls traje ko zna koliko,usisa on to dok trepneš.
 
Nije smesno, kum je imao problem da proda gajbu bez fiksnog. Spustio je cenu za desetak posto. Probajte pa cete da vidite. Kupci traze sve moguce dokaze da je nekretnina legalna, da je sve placeno i nema dugovanja. Takodje, neke stvari ne mozes da dobijes bez fiksnog (kredite, Pika karticu naprimer ili kreditnu karticu, lizing za auto i jos masu stvari...).
Ja nisam imao fixni do proslog leta, imam kreditnih 10-ak od 2004. pa nadalje (aktivnih, imao sam i vise), Pike sam 3 menjao (ne koristim ih dugo pa propadnu), za lizing ne znam.
Stan sam prodao bez fixnog i nista nisam dirao cenu.
 
Poslednja izmena:
Jedan impuls traje 55 sekundi u vreme slabog saobracaja i 27 u vreme jakog saobracaja, za pozive u okviru iste mrezne grupe (mesni saobracaj). Cena impulsa je 0.4043 RSD + PDV.
No, uskoro ce Telekom znacajno izmeniti cenovnu politiku za fiksnu telefoniju. Po meni, za dobar deo korisnika na skuplje. Za neke mozda bude i jeftinije, zavisi od nacina koriscenja.
Pozdrav
 
I 300 impulsa ode dok kažeš sex...pardonon keks. :D
 
Nešto nisam siguran,a i više me ne zanimaju.
Vidiš koja tu matematika mora da se zna da bi video koliko je to što niko više u svetu ne koristi.
 
Odlična je ponuda za postojeće SBB korisnike da prenesu broj, ali ponuda za klasičnu varijantu prenosa broja uopšte nije povoljna tj. računica govori u korist Telekoma...

Da biste postali korisnik fiksne potrebno je da ste priključeni na SBB kablovsku mrežu. Korisnicima koji se opredele za uslugu fiksne telefonije uz ugovornu obavezu od 24 meseca ne obračunava se posebno naknada za novi telefonski priključak.

Sve je to lepo što oni nude, fiksni za 1 din (Orion), SBB povoljne razgovore, manja pretplata ali SBB kao glavni tel provajder nikako nije isplativ, jer kod Telekoma usluga 516,00 din, kod ovih 1526 din mesečno, i posle se neko pita šta je tu isplativo uopšte ako gledamo sa strane klasičnog korisnika koji želi samo fiksni telefon daleko će biti od konkurencije bilo kome, tj. biće prelazak na nivou statističke greške...

Mislim da Telekom tržišnu utakmicu u vidu fiksne telefonije neće gubiti još mnogo mnogo vremena dok se to ne promeni onako kako treba, tj. klasični telefon na koji su građani navikli bez dodatnih skalamerija po kući, gledanja u paslju i nestanka struje i slično što može da se desi, dal je zakucao modem ili je pobrkao nešto ipak ljudi vole klasične varijante....
 
Poslednja izmena:
Svakako da je Telekom u ogromnoj prednosti u odnosu na sve ostale operatere. Njihova mreza se gradi poslednjih 100 godina, pokriva skoro celu zemlju. Medjutim, ne treba zaboraviti da i sam Telekom polako prelazi na nove tehnologije, i da kod njih ima novih korisnika kojima telefoni ne rade kada nema struje. Belvil i Stepa su naselja koja su pokrivena BBTF tehnologijom i iako korisnici toga nisu ni svesni, imaju zapravo VoIP prikljucak.
Pozdrav
 
А јок, не дам ја две линије за које плаћам ~580 и за те паре имам CID и 300 импулса у замену за СББ телефон који не ради кад нема струје код мене, у комшилуку или негде према чворишту. Тамо би ме две линије коштале 680 а још би заокруживали на 60 секунди што нико не помиње.
 
Nazad
Vrh Dno