Šta je novo?

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Tih 516 din im je čista dobit. Ja mesecima plaćam sato pretplatu, mesečno možda 2-3 minuta razgovora. Uglavnom ljude kada pitam ne mogu da se sete kada su poslednji put koristili fiksni telefon.
Tako da mislim da mi je bliže da ga ukinem nego da menjam operatera, isto ga ne bih koristio.
 
U Srbiji u 2010. godini, prema podacima Ratela, ukupno bilo 3.110.339 pretplatnika fiksne telefonije

Ogromna brojka tih 3 miliona, kad bi samo neko dao podatak koliko ljudi stvarno koristi fiksni. Vecini ljudi je glupo iz nekog razloga da ga ukinu, a pored silnih mob paketa ga ni ne koriste.
 
Nije bas tako. Veliki broj korisnika fiksne telefonije su firme koje te telefone koriste u ogromnim kolicinama. Drzavni organi, javna preduzeca, MUP, sam Telekom...
Pored toga, fiksna telefonija je jos uvek znatno jeftinija od mobilne, pa je mnogi koriste za visecasovne pozive, medjunarodne pozive, itd...
Pozdrav
 
Ovo je vise iz perspektive mog okruženja, jel licno neznam nikoga ko i dalje koristi fiksni tel za privatne potrebe . Ponajmanje za kontakt sa nekim van srbije. Tako da je za mene to bacen novac.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Vrednost stanova ili kuca gde nema fiksnog telefona je cca 10% niza od regularne i mnogo teze se prodaju... razmisljajte i o tome.
 
Čekao sam 20 minuta za kontakt centrar banke intese. Za takve stvari je dobar fiksni...
 
Poslednja izmena:
Imao sam isti problem danas, na kraju otišao u banku, isto se nisu javili.
 
Umišljam li ja ili sam lepo pročitao vest da prenos brojeva fiskne telefonije zvanično, je odobren i, počinje 1. Aprila 2014.???
Samo da ne bude Aprilililili li li...
Telenora još uvek nema sa ponudom fiksne telefonije za fizička lica :(
 
^Apropo Telenora i fiksne telefonije za fizicka lica: nece je ni biti, bar ne u skorije vreme. Taj deo trzista im nije interesantan.
Da budem iskren, ne znaju sta da rade ni sa fiksnom telefonijom za "pravna lica" - marketing odeljenje tumara u mraku i udara glavom na sve strane...

Pozdrav
 
Tu se vip zeznuo sto nije uleteo u sbb. Tacnije, zeleli su ali ih je sprecila ogromna taxa za frekvencije u Autriji. (preko mlrd eura).
 
Ček, ček
Da li je ova vest tačna ili je još jedan fejk (prenos od 1. Aprila)?

tnx
 
Orion telekom počeo odbrojavanje do početka prenosa broja u fixnoj mreži.
1380728_260802490757331_2066618317_n.jpg
 
jel planira neko da prebaci fiksni broj i gde? jel orion tu najpovoljniji? zao mi je sto ikom jos uvek nema lokalni fiksni, posto koristim njihov flat paket...
 
jel planira neko da prebaci fiksni broj i gde? jel orion tu najpovoljniji? zao mi je sto ikom jos uvek nema lokalni fiksni, posto koristim njihov flat paket...
Ja ću preneti u Orion,mada ga pljuju,ali uzeću onu pretplatu za 1 dinar,pa kakva veza god da bude svejedno mi je.
Izgleda da će IKOM malo kasnije početi sa uslugom,a ne znam zašto.
Večito su nešto tajanstveni.
Nikako mi nisu jasni,svi već spremni,a oni još nisu,a umeli su da prebace kada je SBB dobio licencu,a oni ne.Sad kada treba da krene oni ćute i ne govore ništa.
 
Planirao sam da prebacim telekom->sbb medjutim malopre sam skapirao da su mi demontirali prikljucak. Toliko o tome. :)
 
Ja cu preneti svoj broj fiksnog u sbb mrezu.Trenutno sam u sbb-u na duo silver paketu.Planiram da uzmem trio gold extra paket.Imacu 200 minuta ka fiksnim brojevima u inostranstvu i 1500 minuta ka fiksnim brojevima u srbiji.Meni se isplati ova kombinacija jer cu dobiti i duplo brzi net.Sada imam 15/1,5 a dobicu 30mb/2.Plus hd kanale.Sve ovo ce me kostati 4080 dinara.Naravno uz ugovor od dve godine kod sbb-a.
 
Da li ce uopste moci da se prebaci fixni kod drugog operatera ako se koristi ADSL/VDSL kod Telekoma?
 
U prevodu ne moze :)
Na Youtube-u? :D
 
Ima,samo treba potražiti :)


 
ZA SAMO 165 DINARA: Od utorka počinje zamena operatera u fiksnoj telefoniji

Procedura je sledeća: svaki korisnik dolazi kod operatora kod koga želi da pređe i podnosi zahtev. iPAK, oko 540.000 korisnika neće biti u mogućnosti da prenese broj u drugu mrežu, jer su priključeni na analogne i stare digitalne sisteme

Usluga prenosa broja u fiksnoj telefoniji, odnosno zamena operatora uz zadržavanje postojećeg broja, biće moguća od utorka, 1. aprila, po ceni od 165 dinara, bez PDV-a, koja se plaća operatoru kod kog se prelazi. Ipak, oko 540.000 korisnika neće biti u mogućnosti da prenese broj u drugu mrežu, jer su priključeni na analogne i stare digitalne sisteme.

Protokol o implementaciji Pravilnika o prenosivosti broja u javnim telefonskim mrežama na fiksnoj lokaciji potpisali su 3. marta predstavnici Republičke agencija za elektronske komunikacije (RATEL) i operatora – Telekom Srbija, Telenor, SBB, IKOM, Invest Inženjering, Beogrid, Knight Development Support i JET TV.

Od 3. do 21. februara uspešno je obavljeno testiranje komutaciono-signalizacione mreže između Telekoma Srbija i Telenora, SBB-a i Orion telekoma, a do kraja meseca se očekuje završetak testiranja sa ostalim operatorima.

Procedura je sledeća: svaki korisnik dolazi kod operatora kod koga želi da pređe i podnosi zahtev, koji se potom prosledi u centralnu bazu. Baza nakon provere vraća informaciju da li taj broj može ili ne može da se prenese. Pretplatnik koji je izvršio prenos broja, ne može ponovo da traži prenos istog broja dok ne prođe šest meseci. Takođe, pretplatnik od operatora kod koga se prebacuje ne može da zahteva prenošenje dodatnih usluga koje je imao kod prethodnog operatora.

Podnošenje zahteva za prenos broja smatra se zahtevom za raskid ugovora između pretplatnika i dotadašnjeg operatora, a ugovor se raskida u trenutku isključenja broja iz prethodne mreže.

Operator primalac broja dužan je da plati naknadu u iznosu od 1.000 dinara bez PDV-a operatoru davaocu broja po izvršenom prenosu broja, osim u slučaju kada je zahtev za prenos broja pridružen zahtevu za potpuni raščlanjeni pristup lokalnoj petlji i kada ova naknada iznosi 500 dinara.

Ugovorom o interkonekciji operatori ne mogu određivati veće cene za pozive prema prenetim brojevima, u odnosu na pozive prema neprenetim brojevima.

Direktor RATEL-a, Milan Janković, nedavno je izjavio da do sada izvršeni testovi pokazuju da je primena usluga spremna, a ukoliko dođe do određenih problema oni će se ispravljati u hodu. Janković je podsetio da je prema preliminarnim podacima u 2013. godini bilo oko tri miliona fiksnih korisnika, i da se ne može predvideti broj prenetih brojeva, jer postoji devet operatora od kojih neki već imaju licencu.

Direktor Operacija u Orion telekomu, koji nije potpisao Protokol o implementaciji Pravilnika o prenosivosti broja, Ivana Bojović, kazala je da je ta kompanija tehnički i komercijalno spremna za uslugu prenosa broja u fiksnoj telefoniji, ali da nisu spremni da stave potpis na nešto što može da bude bolje. Prema njenim rečima, jedan od problem odnosi se na ukidanje ADSL-a ukoliko korisnik želi da prenese broj iz jedne mreže u drugu, a takvih korisnika je oko 700.000.

Izvor:Telegraf
 
Znaci Telekom ce za svaki broj koji od njih ode dobiti po 1200din. Malo vise od 2 pretplate...
 
Znaci Telekom ce za svaki broj koji od njih ode dobiti po 1200din. Malo vise od 2 pretplate...

ako uopste moze da ode s' obzirom da se gubi ADSL kod onih koji ga imaju a to je skoro 700000 prikljucaka i 540000 su jos dvojnici i na starim centralama

znaci skoro polovina pretplatnika sada u ovom trenutku "mora" ostati kod telekoma ukoliko zeli da zadrzi broj

razbijanje monopola na delu :S:
 
Da li bi trebalo da se uskoro ocekuje, da kazem da sledeca etapa sto se tice fiksnih telefona bude mogucnost prelaska na prepaid kao kod mobilnih.
 
ja mislim da je u makedoniji tako, mislim da imas mogucnost i prepaid i postpaid.
 
Brate,ali ovo je Srbija,nije Makedonija.:D
 
Nazad
Vrh Dno