Šta je novo?

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Sad znam zašto neće telekom da daje nikakve akcije ...

"RATEL: od 1. aprila preneto 565 fiksnih brojeva" :) :) :) kao i da nisu dali mogućnost...
 
Polako,doći će sve na svoje.Ničija nije gorela do zore ;)
 
Znaci ostalo jos oko 4500 telefona u SBB-u gratis :) Navali narode :D
 
Znaci ostalo jos oko 4500 telefona u SBB-u gratis :) Navali narode :D
Mene isto danas napokon zvali iz Telekoma da pitaju zašto menjam mrežu,tako da se nadam da će od utorka -srede broj biti prebačen.
 
Moj ujak telefon koristi samo kada treba da se javi inace on zove jedmput u dva meseca..

Posto ne pratim koji provajder je nabolji po principu ne pricas nista paltis nista ? :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Da se vratimo na temu.
Juče sam isto kontaktiran od strane Telekomove službenice sa pitanjem zašto prenosim broj kod drugog operatera. Nakon svih opravdanih argumenata isto dobio odgovor - pa dobro i to je to. Nisam čak ni stigao da izustim i pitam za prethodni račun neplaćeni i aktuelni mesec što traje kao itd. već prekinuta veza.
Inače sam dobio SMS sa obaveštenjem da će prenos broja biti izvršen 22.4. u periodu od 12-15h, a danas mi je već doneta oprema(predao zahtev kod SBB-a u petak).
Dobija se Atlanta Scientific 2203 VoIP modem, sa dva RJ-11 porta i jednim RJ-45 portom preko koga mi je omogućen i pristup internetu skromnim brzinama. Rečeno mi je da je brzina downstreama 512 kbit, što predstavlja maksimum, a u realnosti je 128/128 za down i up. Postoji mogućnost i konekcije preko USB porta. Telefon koji se dobije je Siemens Gigaset A120 i za sada koristim privremeni broj. Pretplata bi trebala da mi bude 354 dinara na mesečnom nivou, što znajući kakvi su sa televizijom, ne znači i da će na tome ostati. Za sada mi je povoljnije od Telekoma u svakom slučaju.

IMG_20140417_155457_550.jpgIMG_20140417_155508_309.jpg
 
Da se vratimo na temu.
Juče sam isto kontaktiran od strane Telekomove službenice sa pitanjem zašto prenosim broj kod drugog operatera. Nakon svih opravdanih argumenata isto dobio odgovor - pa dobro i to je to. Nisam čak ni stigao da izustim i pitam za prethodni račun neplaćeni i aktuelni mesec što traje kao itd. već prekinuta veza.

Pogledajte prilog 140052Pogledajte prilog 140053
I kod mene sve isto kao i kod tebe.Rekao sam im svoje razloge i to je to.
 
Done.
Postoji report, tako da ne ulazite u offtopic diskusije.
 
Kako ste zadovoljni generalnim kvalitetom ? (zvuka, aparata)
Na predhodnoj strani procitah da moze i stari aparat da se prikaci, jel to provereno?
Kakav je proces instalacije? Predpostavljam da ovaj modem mora da mi stoji blizu tv-a da bi se razdelnikom dobio jos jedan prikljucak za njega? Koliko je dugacak kabal aparata, jel moraju da stoje ovako blizu kao na slici? :D
Jel taj free net za stalno? jel probao neko da uradi speedtest? :D Ako je dovoljno za surf, onda bi teoretski net mogao i da se odjavim :)
 
Ja juče podneo zahtev SBBu za prenos broja sa Telekoma kod njih.
Ova snajka koja radi u SBBu u Kruševcu, rekla mi je da će me za 3 radna dana obavestiti o mogućnostima prenosa broja a posle toga još 3 radna dana za sam prenos (ako mi odobre).
Javiću kako stoji stvar i nadam se da ću upasti u 5000 korisnika kojima će biti "poklonjen" bežični fon :d
 
Mene danas izbrisali sa pregleda Telkoma (tačno 3ći dan od podnošenja zahteva).
Valjda će me danas i zvati...
Pa posle čekam SBBa ili kakav je već redosled?
 
Za tri dana koliko sam u ORIONU,nema nikakvih problema sa vezom.Sve je kako treba,osim što ne mogu da se pozivaju 0800 brojevi,ja sam probao 6-7,i samo jedan je radio.To je neki problem do njih,ali ostalo je za sada ok.
Nadam se da će i to rešiti.
Svidja mi se što preko svog naloga mogu da podešavam limit i koji brojevi se mogu zvati ili blokirati za pozivanje.Videćemo kako će biti za dalje.
 
Taj problem ima i sa VIP-a za neke brojeve (0700 mislim da uopste ne mogu da se zovu). IP telefoncija?
 
Ne znam u čemu je problem,ali neki 0800 mogu da se dobiju,a neki ne mogu.Valjda će i to rešiti.
 
Problem do brojeva 0700 ili 0800 nije do SBB-a (ili Oriona), moraju vlasnici tih brojeva samo da omoguce besplatne pozive iz SBB mreze. SBB njima salje dopise, a oni to treba da omoguce... samo je pitanje vremena kad ce svi biti omoguceni.
 
Problem do brojeva 0700 ili 0800 nije do SBB-a (ili Oriona), moraju vlasnici tih brojeva samo da omoguce besplatne pozive iz SBB mreze. SBB njima salje dopise, a oni to treba da omoguce... samo je pitanje vremena kad ce svi biti omoguceni.
I meni su to rekli u Orionu,ali sam malo bio skeptičan povodom toga,ali sad vidim da je tako.Valjda će to svi da reše.
 
e jel to sad mogu da uzmem telefon u telekomu za dinar .. znaci uvedu mi telefon u stan i to me kosta dinar ..
ako neko moze da mi da neki info bio bi zahvalan -=)
Информација је ажурирана и сада овако пише:
Promo! Novi telefonski priključak za samo 1 dinar!

Prijavite se do 15.07.2014. godine i iskoristite ovu izuzetnu pogodnost.
... а у ценовнику је стара цена увођења од 12.000 динара. Значи само неколико дана је било редовно 1 динар, сада је у промоцији. Мада Телеком обично продужава те промоције али је ово ипак друга прича. Можда ће више њих да се пријави ако се зна да није трајно таква цена.
 
Da li je nekome odbijen prenos sa obrazlozenjem nepostojeci broj? Danas zovem prvo SBB (sve u redu, nema pogresno unetih podataka, dugovanja namirena) pa onda i Telekom, gde mi operater kaze da se na mojoj lokaciji izvode neki radovi zbog koga se moj broj vodi kao nepostojeci?!? pa je nemoguce trenutno izvrsiti prenos. A ja sve vreme pricam sa njega.
 
Problem sa prenosom fiksnog broja?!

Ljudi prosle nedelje sam podneo zahtev za prenos fiksnog broja iz telekoma u Sbb i danas mi od Sbb stize sms da ne mogu da izvrse prenos jer je broj nepostojeci,to su dobili odgovor od lopovskog telekoma.
Zvali smo Sbb i kazu samo to kao odgovor da su dobili i da vidim sa telekomom.
Zovem njih i oni nesto bla,bla,bla uglavnom ne dobih objasnjenje,zvali smo na onaj njihov 19813.
E,sad sta dalje da radim,kakav nepostojeci broj,a ja sa tog broja i njih i sve zovem?
Taj broj se na nas vodi vec 15 god (broj je digitalozovan,znaci nisu stare centrale).
Na koji broj da okrenem Ratel i da im tamo objasnim sta rade ovi telekom lopovi?

p.s.Izvinjavam se sto omasih temu,od besa ne znam kud udaram,prebacite u naslov gde treba
 
Poslednja izmena:
A da odneseš u telekom račune za taj "nepostojeći" broj, da se podsete da ipak postoji :)
 
Nema potrebe da otvaras posebnu temu kad jedna vec postoji:

http://forum.benchmark.rs/showthrea...je-prenos-brojeva-u-fiksnoj-telefiniji/page30

ako procitas, poslednji post je moj sa identicnim problemom. U pitanju su neki radovi na nekom cvoristu pa se zbog toga broj vodi kao nepostojeci jer ce biti dodeljen novom cvoristu psole zavrsetka radova. Resenje je sledece, moras da odes u Telekom u zgradu Lole da im azes da ti aktiviraju broj da bi mogao da ga preneses u SBB, procedura traje nekih sat vremena. Posle toga zoves SBB i kazes im da mogu da pocnu prenos broja.

Molim moderatore da spoje postove sa adekvatnom temom, da se ne jure odgovori po celom forumu.
 
Mali off da ne bih otvarao novu temu.

Koje opcije postoje kad je reč o zadržavanju postojećeg broja i njegovom eventualnom "samszavanju" odnosno privremenoj odjavi
 
Zamrzavanja i seobe na adresu gde "nema tehničkih mogućnosti" više nema ....

Ja sam jedan broj "zamrzo" pre par godina, kad sam hteo drugi, kažu "ne može to više, samo odjava, pa ako treba opet, plaćaš opet priključak, damo ti sledeći slobodan"
 
Da li je nekome odbijen prenos sa obrazlozenjem nepostojeci broj? Danas zovem prvo SBB (sve u redu, nema pogresno unetih podataka, dugovanja namirena) pa onda i Telekom, gde mi operater kaze da se na mojoj lokaciji izvode neki radovi zbog koga se moj broj vodi kao nepostojeci?!? pa je nemoguce trenutno izvrsiti prenos. A ja sve vreme pricam sa njega.

Ma lazu majku im lopovsku,to je garant prica za sve koji oce da prenesu,sutra odo u Telekom da sa njima "fino" procaskam,imam jako dobru komunikaciju sa njima ;)
Cuj to radovi na cvoristu kod tebe @a c a na Banjici,onda ovde kod mene Kod Vuka,kakva je to lopovska firma majko moja,ispade pola Bgd na cvoristu.
Sutra cu ja to kod njih udesiti.
A sto se tice Oriona par prijatelja mi ih ima i kazu da su losi,iz svog iskustva ne znam nista o tome kakav je.
 
Poslednja izmena:
Pazi, moguce je da lazu, ali realno, oni prenos ne mogu da sprece. Ako misle da postoji neko ko ce se pokolebati posle ovakvog negativnog odgovora onda stvarno. Drugi razlog koji mi je pao na pamet je da je bila poslednja nedelja meseca pa misle da razvuku prenos i na sledeci mesec, ali kad sam pitao simpaticnu sluzbenicu u Telekomu, rekla mi je da se placa samo pretplata proporcionalna broju dana, ne puna, sto cu uskoro potvrditi ili opovrgnuti.
 
Nazad
Vrh Dno