»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 24 1234511 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 348

Tema: Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Banned Avatar korisnika neogeo
        Na forumu od
        Aug 2002
        Poruka
        5.836

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Nisam znao gde da postavim pitanje, pa ako moderator misli da nije za ovde neka ga premesti u odgovarajuću sobu.

Da li neko zna šta se dešava sa prenosom brojeva u fiksnoj telefoniji?
        Tj. da li postoji mogućnost prenosa broja iz Telekoma u npr. SBB ili sl. i ako ne postoji, kada će biti omogućeno???

Iliii, kome da postavim ovo pitanje na republičkom nivou (ratel ili ...?)?

thx

Member
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.790
        Prenosenje broja u fiksnoj telefoniji jos nije moguce. Trebalo je da krene od januara 2013., ali je RATEL odlozio, zbog toga sto Telekom "nije bio spreman". Postavljen je novi datum, ali ne znam koji je tacno. Mozda polovina sledece (2014.) godine...

Pozdrav

VIP member Avatar korisnika magick
        Na forumu od
        Jan 2001
        Poruka
        5.207
      4. Moja mašina
        • CPU: 2 x PIII 1GHz
        • MoBo: Supermicro PIIIDR3
        • RAM: 2GB RDRAM PC800-40 ECC
        • VGA: Matrox G400DH
        • MON: Compaq P910
        • HDD: Uglavnom SCSI ;)
        • OPT: NEC ND-4551A & Samsung SH-203B
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: TurtleBeach Santa Cruz
        • TV: Panasonic GT60
        • INET: DSL
        • Ostalo: LSI MegaRAID Elite 1600 (128MB BBU); Rainbow Runner for G-series; Addonics ADST-203
      5. Odloženo je za 31. mart 2014. Samo da ne bude prvoaprilska šala.

RATEL je smejurija i ne veredi im ni postavljati pitanja, a kamo li žaliti se na Telekom, čija su oni produžena ruka.
        *** I'm the Lizard King, I can do anything! ***

Na forumu od
        Aug 2002
        Poruka
        5.836
        Tako nešto sam i ja načuo za 31.03.2014. ili u toku Aprila 2014.
        Vrag že ga znati, ali mi nije jasno šta Telekom dobija tim odlaganjem???

Member Avatar korisnika owim
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.228
        ^ Dobija odlaganje odliva korisnika i sigurnih 500din/mesecno. Izvesno nema ko da pređe u Telekom fixnu mrezu, ali ima (dosta?) onih koji bi iz nje da odu.

Na forumu od
        Aug 2002
        Poruka
        5.836
        Citat Citiram korisnika: owim Pogledaj poruku
        ^ Dobija odlaganje odliva korisnika i sigurnih 500din/mesecno. Izvesno nema ko da pređe u Telekom fixnu mrezu, ali ima (dosta?) onih koji bi iz nje da odu.
        Tako je.
        Mene ubiše računi na telekomu od čega mi je 700 dinara pretplata i identifikacija! a ostalih 1000 din za razgovore...

Planirao sam SBB za 390+390 doatak 1500min pa za 780din ima da razgovaram da se izujem ali me ebe prenos broja ali i "saznanje" da će SBB sigurno promeniti cene na više kada se omogući prenos... (daj bože da neće, ali su milion puta tako uradili).

VIP member Avatar korisnika magick
        Na forumu od
        Jan 2001
        Poruka
        5.207
      10. Moja mašina
        • CPU: 2 x PIII 1GHz
        • MoBo: Supermicro PIIIDR3
        • RAM: 2GB RDRAM PC800-40 ECC
        • VGA: Matrox G400DH
        • MON: Compaq P910
        • HDD: Uglavnom SCSI ;)
        • OPT: NEC ND-4551A & Samsung SH-203B
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: TurtleBeach Santa Cruz
        • TV: Panasonic GT60
        • Ostalo: LSI MegaRAID Elite 1600 (128MB BBU); Rainbow Runner for G-series; Addonics ADST-203
      11. Čak i da omoguće preseljenje pretplatničkog broja kod drugog operatera, problem monopola nije ni iz bliza rešen kada Telekom konkurenciji naplaćuje uspostavu veze sa svojim korisnicima skuplje nego ostalim svojim korisnicima. Iz'eš ti tu uslugu kod koje je jeftina pretplata i besplatno telefoniranje "u mreži" kada ti je skuplje da zoveš 90% ostalih fiksnih telefona. Nema tu ni "k" od konkurencije.
        *** I'm the Lizard King, I can do anything! ***

Na forumu od
        Aug 2002
        Poruka
        5.836
        Citat Citiram korisnika: magick Pogledaj poruku
        Čak i da omoguće preseljenje pretplatničkog broja kod drugog operatera, problem monopola nije ni iz bliza rešen kada Telekom konkurenciji naplaćuje uspostavu veze sa svojim korisnicima skuplje nego ostalim svojim korisnicima. Iz'eš ti tu uslugu kod koje je jeftina pretplata i besplatno telefoniranje "u mreži" kada ti je skuplje da zoveš 90% ostalih fiksnih telefona. Nema tu ni "k" od konkurencije.
        Kakva uspostava veze u fiksnoj???
        Ja na SBB sajtu ne pročitah to nigde?

Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.228
        ^ Misli na trošak interkonekcije koji je veći (?) od cene poziva koju bi SBB naplatio svom korisniku.

Kako to resava Orion godinama, a kako SBB od nedavno? Za Telenor fiksnu i ne pitam.

Member Avatar korisnika Andragon
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        670
      15. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X6 1075T + Cooler Master 212 + --- Intel i7 4770
        • MoBo: ASUS M4A89GTD PRO --- Gigabyte GA-H87M-D3H
        • RAM: 2x4GB Exceleram --- 2x4GB Patriot Viper
        • VGA: Gainward GTX 460 1GB GS --- Intel Iris HD4000
        • MON: SAMSUNG T220 + LG 23EA63V-P --- 2 X Dell 24"
        • HDD: Hitachi 500Gb SataII & WD 80Gb sataII 300 --- Samsung 120GB 840 SSD + Seagate 160GB Sata3
        • OPT: Optiarc DVD RW AD-7200 A
        • Case: CoolerMaster Centurion 534 lite + Chiftec 500W --- Xigmatek Asgard + Axp 630W
        • SND: Realtek Integrusa 7.1 --- Realtek Integrusa 7.1
      16. Koliko sam ja upoznat, problem prenošenja fiksnog broja je nastao zbog toga što su kod nas pozivni brojevi vezani za gradove-okruge.
        Prenošenje broja podrazumeva da će neko iz Užica moći da ima broj sa 031 i u Beogradu, što trenutno nije moguće.
        Takođe, Telenor ima licencu za fiksnu telefoniju (Telenor dakle radi kao provajder fiksne telefonije) ali je u sporu sa Telekomom jer Telekom definiše lokalni, odnosno mesni poziv kao poziv u jednom mestu, ne celoj mrežnoj grupi
        La Gente Está Muy Loca

Moderator Avatar korisnika xSeptimus
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        10.348
        Pitanje trzisne utakmice resava Regulator trzista. Vec su dolazili Telekom i Telenor u klinc oko cene interkonekcije ka mrezi Telekoma.

Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.228
        Brojevi Oriona u BG pocinju sa 011 7xxxxxx. Ako postoji Orion mreza u NS-u, recimo da su tamo 021 5xxxxx. Mislim da Orion ne nudi zadrzavanje broja pri prelasku sa NS Oriona u BG Orion, jer ocigledno ne moze - razlicite numeracije pozivnog broja i prve cifre, itd.

Ocekivao bih da prenosivost broja u fiksnoj omogući prenos unutar ISTE mrezne grupe kod drugog provajdera. U suprotnom, ako se izmesaju pozivni brojevi, ne znam da li bi bila skuplja dara nego mera; drugim recima, ne podrzavam da neko iz Užica prenese ceo broj u NS. Nisam siguran da je to uopste bila tema između provajdera i Ratela.

Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        670
      20. Moja mašina
        • HDD: Hitachi 500Gb SataII & WD 80Gb sataII 300 --- Samsung 120GB 840 SSD + Seagate 160GB Sata3
        • Case: CoolerMaster Centurion 534 lite + Chiftec 500W --- Xigmatek Asgard + Axp 630W
      21. @owim Pazi, danas su svi brojevi vezani za SIP protokol (većina, ovi što nisu, tj stare centrale koje koriste gateway h.323 i ss7 ali i kod njih je to moguće).
        Dakle ako je tvoja adresa owim@telekom.sip.rs ili kako već, njima nije nikakv problem da tvoju adresu vežu sa bilo kojim brojem.

Odvezivanje koristniče parice lli da budem precizniji, pretlje koje je trenutno problem podrazumeva da drugi provajder (Telenor) zakupi liniju od pošte do korisnika.
        To je odličan prihod za prvog provajdera ali pitanje je da li drugi provajder ima račun, jer :
        - plaća paricu
        - mora da instalira svoju dodatnu opremu u poštu
        - mora da plati prostor, struju i šta sve već za tu opremu
        - mora da bude konkurentan sa cenom ( ovo je pod znakom pitanja ? )
        - Telekom ne dozvoljava da se radnici konkurentnih firmi muvaju po njihovim prostorijama, da njuškaju oko njihove opreme, itd itd

Slažem se za to odvezivanje brojeva sa pozivnim znakom, možda nije dobra ideja, ali je to sasvim moguće. Možda ja želim da u Novi Sad prenesem svoj broj.
        To , sem regulative ako postoji, nije tehnički problem
        La Gente Está Muy Loca

Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.228
        ^ hvala na dodatnim informacijama koje si nam pružio. iako je tehnički izvodljivo čini mi se da nije baš praktično zadrzavanje mrezne grupe, pa da se broj iz Užica nađe u BG. Pozivalac iz BG plaća lokalni poziv, a misli da čini medjumesni. Licno mi se ne dopada, iako je tehnicki ostvarivo. Jos jednom, mislim da to nije glavni kamen spoticanja, ako je uopste.

Sasvim druga priča je sa negeografskim kodovima kao što su pozivni brojevi mobilne telefonije ili 0 800, 0 700, 0 900, 041, itd, kao i brojevi koji počinju sa 1 (192, 19813 i sl. - bez prefiksa).

S druge strane, ako je već sve SIP, to znaci da je isti trošak Telekoma za lokalne i medjumesne pozive, gresim li?
        Menjao owim : 16.12.2013. u 15:05

Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        670
      24. Moja mašina
      25. Citat Citiram korisnika: owim Pogledaj poruku

S druge strane, ako je već sve SIP, to znaci da je isti trošak Telekoma za lokalne i medjumesne pozive, gresim li?
        Apsolutno si upravu!!! Ali tu je caka, Telekomu je to zapravo glavni izvor novca.
        Mesni/lokalni poziv? Ako si u nekom selu koje ima 20 kuca, to je po njima lokal sto nije ravnopravno sa gradom od 50 000 stanovnika.

Ne znam da li si imao priliku da vidiš, Huawei Fiksno-moblini telefon.
        To sam ja dobio u selu, stoni telefon sa punjačem i baterijom, ima isti broj kao i svi brojevi u selu,pozivni broj kao i svima a unutra se nalazi mobilna kartica.
        Taj telefon je obično zaključan na par mobilnih repetitora, sem ako nemaš neku vezu pa ti podese da možeš da ga nosiš u celoj mrežnoj grupi

Igrom slučaja sam na Spec. studijama u ovoj oblasti tako da moram da znam o čemu se radi
        La Gente Está Muy Loca

Strana 1 od 24 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •