Šta je novo?

Kada pocinje prenos brojeva u fiksnoj telefiniji?

Ma boodale ... umessto da zadržali cenu pretplate, a da ukinuli hebene impulse i uveli na minut, oni digli cenu .... sreća ja već dva meseca na SBBu.

Jedino ako ID postane besplatan... ?!?

Ja sam dok nisam prešao plaćao za dva broja x 615.70 dinara pretplatu. TTL = 1232 dinara svakog hebenog meseca, pričao/ne pričao....

Sad plaćam u SBBu za isto to ( 2 fiksna sa IDijem ) 450-470 dinara... prvi broj mi je sa 390 din pretplatom, i ne potrošim sve minuta, a drugi broj je ono pretplata 1 dinar, i potrošimo 50-70 minuta/dinara mesečno....

A sad će za dve pretplate u telekomu trebati 1500 mesečno ?!? ******i.

Ne znam da li će od ovih 150 odbijati telekom brojeve? Ili će oni služiti samo za druge?

U SBBu se troše samo na druge... u SBBu je odmah flat....
 
Poslednja izmena:
Какво одбијање Телекомових бројева, или имаш укупно 150 фрај или имаш флет. Ја сам на добитној комбинацији, имам две линије са ID и то улази у Бокс а сада сам добио и фрај разговоре у фиксној.
 
Ja kod Telekoma imam nekoliko brojeva (opravdanost situacije itd... široka tema zbog čega i zašto), dođem u situaciju da čekam "sekundarce" kada će da iseku kablove jer usled silnih padavina dođe do oštećenja krovne konstrukcije na susednom objektu gde se nalazi konzola odakle dalje idu kablovi na ostale kuće.

Kablovi popuste, usluga radi što bi rekli na klimavim nogama u zavisnosti kada se očekuje pucanje svih kablova pošto konzola visi negde na podu tog objekta. Napišem ja KS i prijavim, dolaze tehničari nemaju pojma situaciju sa terena iako sam sve dokumentovao prema KS-u oni o tome ništa ne znaju.

Poenta ovog pisanja jeste da su uradili podzemnu infrastrukturu ovo se odnosi na polaganje plastičnih cevi u zemlju, uradili šahotve što bi rekli poslednji krik mode, sve u fulu po Jusu, Pesu ili čemu već, na žalbu su odreagovali dok vam bude radilo, radiće kada ne bude uradićemo neko privremeno rešenje kako bi mogli da koristite uslugu, a do tada (sarkazam) možete sami podići krov kod komšije, sve spremiti mi ćemo ponovo sve vratiti na staro mesto kako je i bilo, jes ne leži vraže da čekam neki šleper ili veći kombi da prođe i odvuče sve te kablove jer nisu proverili liniju odakle dolazi i u kakvom je stanju nego proveravali krovnu konstrukciju u odgovoru koju su poslali, pa to i laik vidi da treba intervencija, ali ali ali...

Naravno finansijska opravdanost rešavanja problema je u ovom momentu misaona imenica, umesto odmah da rešavaju problem koji je nastao oni će to uraditi tek kada dođe do prekida usluge, plus na sve to dodati da im je žao da provuku podzemno kablove jer verovatno sami sebi plaćaju 7,5eur iznajmljivanje kanalizacije, a centrala glavna udaljena 150m putem...

Dopis potpisala Mr Rada Jočić dipl. ekonomista...
 
Poslednja izmena:
calexx, pitam se da li rade kao mobilna telefonija, ili kao SBB:

1. Mobilna, recimo, imaš 300 minuta ka svim mrežama, ali ti se i minuti u mreži računaju u tih 300.... pa kad njih potrošiš, onda recimo imaš još 1000 samo u mreži,

2. SBB, u mreži je flat, a 200 minuta su ka prvoj zoni (telekom fiksna, ostala fiksna, i fiskni u nekoliko zemalja iz okruženja) znači SBB mi ne troši onih 200 .....
 
Сад нисам сигуран да ли питаш за мобилни пакет у Боксу или за фиксно телефонирање. Ако је ово друго, онда ниси добро сабрао, тих 150 минута добијају они који имају фиксни тј немају Бокс и то важи за позиве у свим фиксним мрежама у домаћем саобраћају. За кориснике Бокс пакета не пише да ли имају неки бонус за све фиксне мреже али имају флет за Телекомову фиксну мрежу, нигде не помињу тих 150 минута. Ту им је инфо мало некомплетан, ако фиксни има 150 минута према свим фиксним мрежама, а Бокс флет према Телекомовој фиксној, да ли то значи да Бокс корисници немају ништа према осталим фиксним? Мада ... ти други фиксни су још увек на нивоу статистичке грешке. ;)
 
Сад нисам сигуран да ли питаш за мобилни пакет у Боксу или за фиксно телефонирање. Ако је ово друго, онда ниси добро сабрао, тих 150 минута добијају они који имају фиксни тј немају Бокс и то важи за позиве у свим фиксним мрежама у домаћем саобраћају. За кориснике Бокс пакета не пише да ли имају неки бонус за све фиксне мреже али имају флет за Телекомову фиксну мрежу, нигде не помињу тих 150 минута. Ту им је инфо мало некомплетан, ако фиксни има 150 минута према свим фиксним мрежама, а Бокс флет према Телекомовој фиксној, да ли то значи да Бокс корисници немају ништа према осталим фиксним? Мада ... ти други фиксни су још увек на нивоу статистичке грешке. ;)

meni rekose da u box 2 imacu te free minute a onih 150 min ce da se trosi ka sbb fixnoj mrezi .. jer to free sto daju je da cisto privuku korisnike .. jer npr, posebno fixni + iptv je ista cena kao i objedinjeni u u box 2 ... 1660 din na 12 meseci .. plus te free koji dodju kao gratis .. jer ovako 660 za 150 min je preskupo ..
 
Danas kod mene u zgradi od stana do stana dolazile promoterke Telekoma da ponude usluge telefonije, interneta i IPTV-a. Prosto ne mogu da poverujem šta sam doživeo, Telekom da šalje ljude da nude usluge??!!
 
Kod Oriona mora da se ima neki modem da bi mogao da se koristi njihov telefonski aparat?
 
Pozdrav svima!
Evo malo da oživim temu sa svojim problemom.
Imam uslugu digitalne televizije i interneta kod kablovskog provajdera Supernova (bivši Kopernikus) i taj paket se zove "super par plus" https://mojasupernova.rs/Privatni/Paketi/Super-par
E sada kod Telekoma imam fixni broj 011/7873-xxx i hteo sam da ga prenesem u Supernovu i uzmem paket "super sve plus" https://mojasupernova.rs/Privatni/Paketi/Super-sve i da mi ostane moj fixni broj, a ne da mi dodele novi broj iz njihove numeracije (011/4270-xxx), pošto mi se broj već menjao pre neku godinu kada su nas prebacili na novu centralu.
Sada kažu da postoji problem jer sam kao navodno na staroj centrali i da zato ne mogu da prenesu broj iz Telekoma!
Pouzdano znam da se moj broj nalazi na najnovijoj digitalnoj centrali IP MSAN koji je vezan na Ericsson Softswitch Class 5, pa me zanima da li neko zna da li je to stvarno nemogućnost ili me farbaju jer se Telekomu ne prebacuje broj ...?
U prilogu slika na kojoj se centrali nalazi moj fixni broj!
PS. to što piše da nije moguće pregledati listing poziva nije tačno, na mts sajtu pod "Moj mts" imam uvid u sve moje pozive! ;)
 

Prilozi

  • Centrala.jpg
    Centrala.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 104
Poslednja izmena:
https://www.ratel.rs/uploads/docume...o prenosivosti broja u fiksnoj telefoniji.pdf Član 10 nabraja moguće razloge za odbijanje zahteva za prenos, između ostalog i ako je "broj na sistemu koji ne omogućava prenos broja"

Pazi sve ovo iz člana 10 sam znao i u mom slučaju ništa od ovoga nije problem kod mog zahteva za prenos broja, ali niko iz Supernove da me pozove i da valjano objašnjenje zašto ne mogu da prenesem broj!
Ili jednostavno neće da prebace broj pošto je to sada skoro jedna te ista firma mts=Supernova pa im se može!
U svakom slučaju hvala za info i dokument!Pozz.
 
Evo da javim da su se stvari pomerile na bolje kada sam im još jednom po ko zna koji put lepo objasnio da se moj broj ne nalazi na staroj centrali i da je samo potrebno da to i kod Telekoma provere, a ne da me po defaultu odbiju!
Zvali su me u 17.05.2019 i rekli da može i da će sve biti odrađeno u ponedeljak!;)
 
Mala pomoc trenutno koristim telekom fikcnu telefoniju koju placam (a ne koristim) 750din sa Identifikacijom poziva,
Dali ima nesto povoljnije da zadrzim isti broj
 
Verovatno da ima, ali sumnjam da nude tu uslugu pojedinačno kao Telekom. Imaj na umu da selidba fiksnog nije kao selidba ADSL-a, svaki operater koristi svoju infrastrukturu, tako da ako koristiš internet ili TV od nekog drugog operatera, pogledaj prvo kod njih cene. Ako već koristiš DSL onda bi, kako sam čuo, opet morao da plaćaš Telekomu bar taj minimalni mesečni iznos, ili da pređeš na drugi internet.

DODATAK: Setio sam da Vip nudi pojedinačno ali samo u određenim mestima https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/vip_fiksni

A ovo bi trebalo da budu svi koji nude uslugu fiksne telefonije http://registar.ratel.rs/cyr/reg201...aUsluge=1&datumIzdavanjaOd=&datumIzdavanjaDo=
 
Poslednja izmena:
@kalin62:

Koliko ja znam, u Srbiji ne postoji skuplja usluga fiksne telefonije od Telekomove, a broj da zadržiš možeš svakako ako to zatražiš od novog operatera i raskusuraš se s Telekomom. Vidi ima li neke kablovske infrastrukture u zgradi pa pređi tog operatera ako ti odgovara.
 
Poslednja izmena:
O boze pa svi nude za 399 din,nisam znao da vip isto ima fiksni telefon, sutra zvacu da vidim koja prosedura
Nema nista vezano za ovaj broj,
 
Nazad
Vrh Dno