Šta je novo?

Razer Naga 2012 ili Razer Naga 2014

lauven

Slavan
Učlanjen(a)
23.03.2009
Poruke
38
Poena
309
Pozdrav svima :)

E, ovako… Situacija je sledeca. Odlucio sam da u skorije vreme uzmem Razer Nagu. Primarna funkcija bi mu bila rad u Adobe Illustratoru i Photoshopu. Cini mi se idealan za ono sto bi meni trebalo a to je lako menjanje precica za najkoriscenije alate u tim programima. Za igre ga ne bih koristio. E, sad, dvoumim se izmedju modela iz 2012. i ove najnovije Nage 2014.

Razer Naga 2012 mi se vise svidja zbog onih razlicitih nastavaka za mali prst. I ako sam dobro video na Youtubu, kod ovog modela je malo teze slucajno pritisnuti one dugmice sa strane. I tu dolazimo do onog glavnog. Najvise me brine to da bih stalno slucajno pritiskao te dugmice i da bih stalno morao da razmisljam o polozaju palca. Interesuje me misljenje ljudi koji su koristili ovaj mis da li su imali problema sa tim i koliko im je trebalo da se naviknu na to? Takodje me zanima, ako je neko koristio oba modela, koji je u prednosti sto se tice toga i koji od njih je generalno ostavio bolji utisak na vas pri koriscenju.

Hvala unapred.
 
Ja sam koristio nagu, molten edition. Što se tiče dugmića sa strane meni je bilo potrebno oko nedelju dana da se naviknem. U pakovanju sam dobio i nalepnice koje se stavljaju na dugmiće pa daju malo zadebljanje (al sam objasnio :D) da bi se lakše privikao gde ti je koje dugme. Veoma retko sam promašivao. Dugmići u zadnjem redu 10, 11, 12 su najnepristupačniji te je najduže bilo potrebno da se na njih priviknem. Ne spada u velike miševe i mislim da nije baš udoban za ljude sa većom šakom. Najbolje bi bilo da ga isprobaš, ako je moguće. A sada negativne strane: nije mi se dopao kvalitet izrade, posle 6 meseci definitivno nije delovao kao miš koji košta 80€, sve nešto krcka, skrol se čuje kao traktor (najglasniji skrol koji sam čuo) i kao šlag na tortu desni klik je ispustio dušu posle malo više od godinu dana. Pošto sam ga uzeo u inostranstvu nisam baš mogao da se dovijam sa dobijanjem garancije te ne znam da li su svi istog kvaliteta ili je meni zapao loš primerak. U svakom slučaju nagu više ne bih uzeo iako mi ova nova verzija deluje kvalitetnije. Više ne igram mmo a kada bih igrao definitivno bih uzeo u obzir logitech G602.
 
Koristim Naga Molten već par godina, imam već preko 3000 sati intenzivnog igranja FPS-a i verovatno još toliko web surfinga i još se ponaša kao nov. Izgleda kako kome zapadne, neki traju a neki riknu. Na tastere sa strane treba nedelju-dve da se navikne i nema šanse da ih pritisneš slučajno, imaju neki otpor koji potseća na dugmiće sa TV daljinca, ustvari mene najviše potsećaju na tastere sa mikrotalasne :D.
 
Tefterilo,Ivke77, hvala na odgovorima :) Znaci, ipak uzimam Nagu. Najvise me je brinulo to da cu stalno slucajno pritiskati dugice sa strane ali vidim da to ne bi trebalo da predstavlja neki problem nekon odredjenog perioda privikavanja. Inace, nisam ni znao za ovaj Logitech G602 i deluje mi jako zanimljivo pa bih mozda mogao i njega da uzmem u razmatranje.
 
Da, a imaš i G600, čini mi se da on ima više tastera.
 
Nazad
Vrh Dno