Šta je novo?

Reklamacije,servis -Pitanja i odgovori.

Potreban mi je ventilator za Cosmos II Aniversary kuciste. U pitanju je 20-ica koja ide uz kuciste, pa bih zeleo da ugradim jos jednu, ali ne mogu nigde da je nadjem kod nas.

Evo i tacne oznake: DF2003012SELN

20190624_172404.jpg
 
Porucen direktno preko Webshopa, sa postarinom mu dodje oko 2500 dinara, sto je ok.

Hvala Cooler Master podrsci na brzom odgovoru.
 
Pozdrav, prvo da pohvalim uopšte ideju da imate tehničku podršku na ovaj način.

Posedujem kućište CM Storm Trooper, iz neke 2011, možda 2012. godine. Kućište je izdržalo sve i svašta, ali još uvek mrda :) Znam da kućište više nije u prodaji, kao ni Stryker, ali sam hteo da vidim da li je moguće da se nabave određeni rezervni delovi:

1) filteri sa mrežicom za prednju masku https://www.cmstore.eu/spare-parts/trooper-stryker-5-25-mesh/. Na CM sajtu piše da su rasprodati, meni bi trebalo najmanje 3.
2) Stranica od kaljenog stakla za levu stranicu, pošto je moje kućište prva verzija, koja nema ni providnu stranicu, već čeličnu po celoj površini.
3) Takođe, i najmanje bitno, pitanje je i za kontrolnu tablu https://www.cmstore.eu/spare-parts/trooper-se-stryker-se-control-panel/, pošto 3 USB priključka ne rade, ali bez ovoga mogu da preživim :)

I na kraju, nešto što i nije rezervni deo, nego dodatna komponenta: CM vertikalni držač za GPU kod nas, bez x16 ekstendera, mada može i verzija sa kablom, u zavisnosti od cene: https://www.cmstore.eu/case/vertical-graphic-card-holder/

Naravno, bio bih spreman da platim za ove rezervne delove.

Hvala unapred na odgovoru i pozdrav!
 
Stvarno sam malo razocarao u Cooler Master proizvode i ako sam fan istih. Pre vanrednog stanja sam pazario Cooler Master tastaturu i misa. Uzeo sam MK110 tastaturu i misa CM110. Prvo sam imao nekih cudnih problema sa tastaturom da kad se promeni na neku boju koja nije default ljubicasta da levi deo tatstature ne radi. To sam nekako resio ali sad sam provalio da imam problem sa levim tasterom misa koji ima problem duplog klika. Testirao sam misa sa vise programa za tu svrhu i definitivno ima problem sa mikroprekidacem. Bio mi je odmah cudan i suvise glasan zvuk levog tastera ali rekoh mozda tako treba. Znam da imam garanciju ali ako nesto ne podnosim to je da novu stvar saljem odmah na servis a pogotovo sad kad je situacja ovakva kakva jeste a mis mi je neophodan za rad od kuce a pride i prodavnica i servis su mi sada ne dostupni kada nema gradskog prevoza.
 
Imam problem sa tastaturom CM Storm Rapid I. Odjednom je počela da baguje, taster N više ne svetli i pritiskom na bilo koji taster izbacuje red istovetnih slova (npr. umesto a dobijam aaaaaaaaaaaaaaaaaa...). Da li je moguć servis i kome da se javim?

Pokušao sam da je povežem preko drugog USB kabla ali nisam rešio problem. Znači nije do kabla :)
 
Poslednja izmena:
Da li je realno da Cooler Master nema ovlašćeni servis?! Kupiš tastaturu vrednosti veš mašine i baciš je posle par meseci rada... Sramota... Bavim se komercijalom 18 godina, ni u jednoj firmi nismo prodavali mačku u džaku nego smo preuzimali odgovornost za ono što prodajemo, pa makar i na našu štetu. Od sad ni ventilatore ne kupujem kod vas.
 
Gde si je kupio ? Prodavci su zaduženi za servis.
 
Istekla je garancija. Znači možeš da koristiš 2 godine i zdravo...
 
Pa ti reče "par meseci", nema veze contaktiraj radnju u kojo si kupio, kome bi oni slali dok je pod garancijom ?
 
Pre nekoliko dana sam kupio napajanje V650 SFX GOLD, i dobio verziju iz 2020. godine koja ima problem sa kontrolom broja obrtaja ventilatora. U medjuvremenu (2021), CM je uradio reviziju modela gde je problem sa ventilatorom rešen. Da li je moguće izvršiti zamenu datog napajanja za aktuelnu reviziju. Napajanje nije otpakovano iz ambalaže.
 
Samo da javim da smo uspešno izvršili razmenu. Hvala Milanu iz CM-a na angažovanju.
 
Da pitam kakva je politike firme Cooler Master u Srbiji u vezi mrtvih, "oštećenih" i/ili "zaglavljenih" piksela ?
Pitam za monitor CM Tempest PG27Q (FQS)
Koji su ovlašćeni servisi u Srbiji za monitore ?
Da li je bitno u kojoj sam radnji kupio (AKO imam fiskalni račun iz Srbije) ?
 
Ovo pitam jer sam na sajtu Cooler Master nasao samo CT, Gigatron i Ewe a monitor se prodaje u dosta vise radnji (i negde je i jeftiniji solidno)...

PS. Nisam stigao da spojim u jednu poruku.
 
Molimo Vas, da u ovoj temi postavljate pitanja, koja se odnose na reklamaciju i servis za nase prozvode .
Pozdrav, imam veoma neobican problem na kompjuteru, u servisu mi kazu da je u pitanju napajanje - to je jedini servis u gradu pa zelim pitati da li se slazete sa objasnjenjem - kompjuter je star oko dve godine, konfiguracija Ryzen 5 36ooX, win 11, geforce rtx 3o7o, ploca gigabyte B45o m, cooler master MWE bronze 750/230v. napajanje je kupljeno 23 januara 2021 god. Nismo dobili racun u navedenom servisu vec surekli da imaju sve u racunaru i da u slucaju problema po serijskom broju ostvarujemo reklamaciju.Problem je sledeci - kompjuter radi normalno, podize sistem brzo, igramo dosta zahtevnu online igru, sve radi savrseno, klipovi na youtube takodje - problem je sa filmovima, serijama koje pustamo.Bez obzira na program u kome pustamo, slika posle izvesnog vremena blokira, zvuk nekad ide dalje, nekad ne.Nakon ponovnog pustanja nekad krene dalje, nekad ne.Probali smo razne programe, razne filmove, uvek isto. Zatim muzika, u foobaru recimo - ide, stane, par sekundi stoji, nastavi dalje. Imali smo operativni sistem win 10, odneli smo u dati servis da prekontrolisu sve i za svaki slucaj reinstaliraju windows. Stavili su win 11, proverili graficku, memoriju i zakljucili da je problem u napajanju.To nama nije jasno jer sve ostalo radi,medjutim zasita i nakon reinstalacije windowsa sve je isto, film blokira. Zvali smo servis, posto na kutiji napajanja pise da je garancija 5 godina. Rekli su nam da ne vazi garancija jer su oni nabavili 2000 god u decembru to napajanje. Pitanje - koliko garancije dajete na proizvod i da li je zaista moguce da su ovi problemi zbog napajanja ? Nama to zvuci zaista nemoguce ali eto, voleli bi da cujemo strucno misljenje. Hvala !
 
Ako u zahtevnim igrama radi bez problema, kada je potrosnja najveca, ne bi trebalo biti napajanje ali nije ni nemoguce. Svasta sam vidjao da uzrokuje svakakve probleme. Ako su iole normalan servis uradice swap komponenata i tako utvrditi kvar.
 
@Masinist NEPO mislim da bi bio najbolji kao servis posto su oni i uvoznici za neke druge brandove. neposystem.rs je u pitanju. @cmmon "Rekli su nam da ne vazi garancija jer su oni nabavili 2000 god u decembru to napajanje". Jesi bas siguran da su rekli 2000 godina xD. Nesto mi to mnogo daleko za nabavku ovih najnovijih napajanja. Nadam se da mi moderatori nece zameriti na kacenje web adrese servisa.
 
Pozdrav,

Na vodenom 360R su ventilatori poceli da bruje zuje tj nisu vise kao pre.
Veoma cudno jer sam komp nije mnogo radio.
Zamenske ventilatore iz CM nemaju na trzistu adekvatne, a samo AIO je na isteku garancije ovih dana. Sta da radim?
 
da li na q300l kuciste moze da se stavi staklo sa strane i uzme od novog pita usb port i dugme za napajanje sto ide gore u cosak?
 
Nazad
Vrh Dno