Šta je novo?

Zastitne naocare za racunar?

vucko88

Cenjen
Učlanjen(a)
05.03.2012
Poruke
190
Poena
169
Interesuje me gde imaju da se kupe.Hvala
 
KE?!
 
To je bilo pre, za one starije racunare, sada je obavezna zastita na radu slem... daft-punk-thomas-helmet-2-590x393.jpg
 
Pa nije racunar svajs aparat
 
Ja za racunarom nosim masku plavog mocnog rendzera, i ne fali mi nista.
 
Epic... Vučko, da li nosiš naočare za sunce?
 
Poslednja izmena:
Kupi masku za varenje, i proviruj svako 5 sekundi iza maske da vidiš šta se dešava za kompom..
 
tom-cruise-sunglasses.gif
 
Zastitne ne postoje ali postoje one koje poboljsavaju fokus.

http://www.gunnars.com/advanced-computer-eyewear/

E sad koliko je to prakticno je jako subjektivno, drugar ima ove cini mi se i kaze da mu je lepse sa njima kad je sa racunarom a platio ih je preko 100$, da li je zaista tako ili nece da prizna da je bacio pare ne znam.

Ima i ovako nesto dosta povoljnije.

http://www.naocare-za-racunar.com/

Svaka cast sto si odgovorio liku na prosto pitanje, umesto da se ponasas kao pribeglo dete sa SK foruma, kao ostali u temi (a neki su otisli cak i dalje i odlucili da se blamiraju pametovanjem)...

Nisam se interesovao previse oko Gunnar naorara(i?) jer imam naocare sa dioptrijom koje izmedju ostalog rade isto to. Ono sto znam je da naocare postoje i da nema nista smesno/cudno u vezi toga.
 
Šta misliš da ćeš postići naočarama?
 
Imalo je to smisla u vreme CRT monitora, ali danas sa LCD-ovima ima mnogo manje, ili čak nema smisla uopšte.
 
Drugar koji je očni lekar, mi je preporučio polarizacione naočare. Može bez dioptrije, a ako već nosiš cvike, onda sa istom dioptrijom samo sa polarišućim staklima. Nije bitno dal je hor ili vert polarizacija, samo da je ista na oba oka.
 
Ja dok sam studirao bio sam u Krunskoj na studentskoj poliklinici (trebalo mi je uverenje za vozački) i čuo sam priču od oftalmologa da je jedan sat ispred računara isto što i osam sati čitanja knjige. Ako je to tačno onda bi trebalo koristiti te zaštitne naočare.
 
Drugar koji je očni lekar, mi je preporučio polarizacione naočare. Može bez dioptrije, a ako već nosiš cvike, onda sa istom dioptrijom samo sa polarišućim staklima. Nije bitno dal je hor ili vert polarizacija, samo da je ista na oba oka.

Te polarizacione neće prikazivati lepo sliku sa svim monitorima jer su neki polarizovani. Za korišćenje napolju su fenomenalne.
 
Lazo koji su monitori polarizovani, kako znati, po nekoj oznaci ili?
 
posto ja imam polarizovane naocari za sunce, koliko sam primetio svi tft monitori su polarizovani, pa pod odredjenim uglom ne vidim nista na ekranu :))

slazem se sa izjavom da je ovo besmisleno na tft monitorima, cak i da je nekad imalo smisla.
 
Ja dok sam studirao bio sam u Krunskoj na studentskoj poliklinici (trebalo mi je uverenje za vozački) i čuo sam priču od oftalmologa da je jedan sat ispred računara isto što i osam sati čitanja knjige. Ako je to tačno onda bi trebalo koristiti te zaštitne naočare.

Koje je to godine bilo? Jel bilo u vreme CRT monitora, ili su već zaživeli TFT? I da li te naočare nešto menjaju kod tog osmočasovnog gledanja u monitor?

Što se tiče višečasovnog buljenja u monitor, nije to potpuno zdravo jer je oko sve vreme fokusirano na istu udaljenost. Normalno je za čoveka da stalo menja udaljenost na koju je pogled fokusiran. Tada mišići što rade u očnoj jabučici rade aktivno sve vreme. A ovako kada uvek gledaju na isto odstojanje se ulenje. Međutim, za taj problem ne pomažu nikakve naočare.

A za polarizacione naočare priča je tačna. Mogu praviti problema sa TFT monitorima. Imam jedne sunčane, i ovaj monitor na poslu vidim ok (ali mi ne trebaju sunčane naočare kada sam u kancelariji), a i super su mi za vožnju. Ali telefon ne vidim uopšte. A na njemu mi ja navigacija koju korisitm u vožnji. :d :d :d
 
Poslednja izmena:
Već je zaživeo TFT, ali vidim da oftalmolozi beže ko đavo od krsta od računara.

Čak šta više koriste "kucaće" mašine, da ne bi preko kompa iskvarili očni vid.

Valjda im je muka kada vide tolike mlade kako se muče sa naočarima, ipak je to jedna vrsta hendikepa.

Bivši komšija je imao problema sa vidom i nosio je cvike. Završio je Mašinski, imao je parica i sa porodicom je išao na more svake godine u Grčku (nekada i dva puta tokom leta). Pričao je da kada skine naočare pre plivanja da ima zamućen pogled neko vreme dok mu se vid ne navikne, kako posle plivanja mora da ih stavi jer slabo vidi...
 
^^ :laugh: :d :D Ma beže oni od računara jer su matori metuzalemi koji se boje tih đavoljih naprava.

...većina lekara što ih videh u poslednjih par godina i dalje kucaju sa jednim do dva prsta, iz polja u polja idu mišem (čemu li služi TAB na tastaturi?!?), kao uostalom dobar deo zaposlenih po državnim ustanovama. U tome im pomaže i vrlo "dobro optimizovan" softver, "specijalizovan" za medicinske svrhe u Srbiji, nabavljen kako najpovoljnija ponuda na tenderu.
:p
 
Poslednja izmena:
Sa polarizovanim naočarima i polarizovanim monitoriom ako malo zakosiš glavu slika se gubi. Manite se naočara dok radite za računarom. Nema efekta. Bolje je da svakih 20-30 min skrenete pogled i gledate u daljinu, da se mišić u oku ne opusti previše.
 
@yooyo

Te što imaš na avataru, jesu li polarizovane? :p
 
Fotogray sa dioprijom... sad sam ih zamenio sa obicne sa doptrijom + za sunce sa dioptijom.
 
Gunnars naocare se baziraju na tom orange-tinted glass sistemu, u svrhu smanjivanja plavog svetla. Ne racunam ovde na bolji fokus, "preciznije" boje i ostale marketing fore sto prodaju. Mislim da ne moram objasnjavati uticaj plavog svetla na mozak i nivo melatonina, verujem da su nam svima govorili pre 10/15/20 godina da ne gledamo TV pred spavanje. Na svu srecu, besplatan program f.lux radi tu istu stvar i to bi vecina trebala imati instalirano za rad u vecernjim satima/posle ponoci.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno