Šta je novo?

[VIP] Pomoc! - Ogroman racun zbog greske sluzbenika VIPa

Laza ZR

Poštovan
Učlanjen(a)
26.11.2013
Poruke
39
Poena
55
Nadam se da sam izabrao odgovarajuci pod-forum.
Dugacak je tekst,ko ima strpljenja neka ga procita.


So...
Treba mi savet sta da radim povodom mog slucaja.
Sve je pocelo pre nekih...sad vec 3-4 nedelje,kad sam na sajtu VIP-a (njihov sam postpaid korisnik) video da svi Smart paketi imaju besplatan internet kad potrose smrtove iz mesecne pretplate.Rha,reko,vec godinu dana kako imam postpaid ugovor sa njima,a ovo nisam znao do sad.Reko da ja ipak to proverim,zasvaki slucaj.

Dana 13.9.2013.,oko 15h,sam bio u ovom mom lokalnom VIP centru,da se raspitam za to.Moj razgovor sa likom koji radi tamo:
- Zdravo,samo kratko da tepitam - kad potrosim moju mesecnu pretplatu jel imam besplatan internet?
- Koji paket imate?
- Smart 120.
- Da,naravno.
Reko super...

U subotu (21.9.) sam spiskao te moje smartove (tacnije,bio sam pri samom kraju;al nebitno),pa reko ajde da vidim kako sljaka taj internet.Ajde da proverim e-mail,ajde Google,ajde Youtube...sve super.Tu se zezao neko vreme na telefonu,a onda sam presao na hard core:izvadio karticu iz telefona,prebacio je u onaj usb-internet i poceo sa download-om,hehe.Povremeno sam proveravao stanje,al znate i sami da realno stanje kasni i po nekoliko sati (a kod VIP-a bude to i pola dana,ako ne i vise).I tako narednih par sati,dok nisam primetio u jednom momentu da mi je protok nula.Kad,stize mi SMS od korisnickog servisa,i neto kao "Postovani,zbog povecane potrosnje internet saobracaja vama se blokira internet na ovoj kartici".Ja u cudu kako/zasto (ako vec imam besplatan internet sta ih briga koliko cu da skidam) i nazovem ja korisnicki servis.To je bilo negde oko 11 uvece.
- Imam dva pitanja.Prvo,da li ja imam besplatan internet na ovom broju kad potrosim mesecnu pretplatu?
(i vec se spremio da ga pitam "a sto ste me onda blokirali",kad cujem odgovor...)
- Nemate.
Ja u SOKU.

- Kako bre nemam? :zgran:
Pocne da mi prica kako mogu da kupim dodatak od 1 GB za ne-znam-kol'ko para,reko mani me sad toga,reci mi kako to da nemam.
- Vi imate stari Smart paket,a samo novi Smart paketi imaju besplatan internet.
- A ja nemam?
- Vi ne,samo novi Smart paketi imaju to.(i nastavi opet) Mozete kupiti dodatak 1 GB,bla,bla...
Ja ga slusam i NE VERUJEM.
- Ali ja sam bio u lokalnom VIP centru i tmo mi je taj sto radi rekao da imam besplatan internet?!
- Ne znam,ali nemate ga.
Dalje neka rasprava,ja u soku sta cujem od njega,ne verujem usima,i ja njemu:
- Ajde mi izracunaj koliko je 1 GB kad potrosim sve smartove?Znam da sam bar toliko potrosio.
Pocne on izokola:
- Pa,vama se obracunava na 100 KB...
- OK,mani se sad toga,reci mi konkretno u dinarima koliko izadje 1 GB?
- Pa,1 MB je 49,50 dinara...
Ja tako u soku ne mogu ni da racunam kako treba i kazem:
- A 1 GB je onda oko 5 hiljada dinara?
- Pa,ne bas.1 GB je oko 50 hiljada dinara.
Ja - :shock:
Reko,sad cu da se ubijem.Momentalno.
I sad tu opet neka rasprava,ja mu ponovo objasnjavam da sam pitao i da mi je tako receno ovaj mi valjda ne veruje da je tako,i uglavnom pita me u jednom trenutku:
- A kako ste dobili tu informaciju,usmeno ili pismeno?
- Pa usmeno?
A on cuti.I meni prodje kroz glavu - covece,cim nemam to NAPISMENO,nemam nikakvih dokaza da mi je tako i receno! :shock:
Reko,sad je gotovo,idem da se obesim i kraj.
(ovo je bio nas razgovor po secanju;posto nisam mogao verujem sta mi se desava u tom trenutku)
Kaze mi ovaj na kraju:
- Mozete napisati pismenu zalbu ako hocete...

Reko,nego sta cu.
Posto je to subota noc,u ponedeljak (23.9.,oko 12.15) odem opet u nas VIP centar,kad...opet radi onaj lik,sto me je onda "informisao".
- Zdravo,da te pitam nesto.Da li ja imam besplatan internet kad potrosim mesecnu pretplatu?
- Koji paket imate?
- Smart 120.
- Da,da,naravno da imate.
- Znaci,za paket Smart 120 vazi to da imam besplatan internet nakon potrosene mesecne pretplate?
- Da.Ali smanjenom brzinom.
- Ma OK,a da li to ulazi u mesecni racun?
- Ne,to vam je besplatno.
*****
Znaci,lik mi OPET ponavlja pricu od ranije (da imam i da je besplatno).
*****
- Dobro...a mogu li to dobiti napismeno?
- Pa...sta ce ti to?To je besplatno,sta ce ti potvrda?
- Pa treba mi.Zbog nekih komplikacija.
- Evo,neko od kolega ce ti odstampati.

Ja odem sad do drugog lika sto radi tamo,pitam i njega isto pitanje,a on mi kaze - nemas.Reko:
- Aha...a tvoj kolega mi malopre kaze da imam.
Cudi se,ali ponavlja mi da nemam.Ja:
- Pa,znas,sad zbog toga je ispao problem.Ja sam napravio racun.I to veliki.
I tu krece rasprava.Covek (normalno) brani kolegu sa posla,kao - mozda mu nisi rekao sve informacije,mozda te on nije razumeo,mozda ovo,mozda ono...
Na kraju se slozimo da napisem zalbu.Kaze mi-mozes sad ovde pismeno ili kod kuce elektronskim putem (tj. da posaljem e-mail).Reko poslacu e-mail.


Napisem ja manje-vise sve ovo sto sam sadi ovde napisao kako je bilo,i cekam odogovor.Odgovor mi stize pre neki dan.Ukratko:megabajti su potroseni prema pravilima VIP kompanije (=ja sam ih potrosio,a ne neko drugi),tako da mi se zalba ODBIJA :zgran:
Znam ja da su i ranije bili slucajevi sa ogromnim mesecnim racunima i da ce ih i biti ubuduce,.Ali to su mahom napravili oni koji su to uradili "na svoju ruku",tj. nisu nikog pitali predhodno.
A ja odem da se informisem prvo u ZVANICAN VIP centar,pitam ZVANICNU osobu za nesto sto ja ne znam,on mi kaze/da informaciju (i to istu DVA PUTA!),ja tako postupim na osnovu te informacije,i onda kad ispadne problem JA sam kriv sto nisam trazio to napismeno?! :shock:


Pa ja ne znam...
Nisam otisao da pitam,ne znam,ovog il onog...otisao da pitam zvanicnog predstavnika firme.I sta sad,za svaku informaciju (koja se dobija u roku od sekundu-dve) trebam da trazim i pismenu potvrdu od tog zaposlenog?Pa ako necu njemu verovati na rec,kome cu onda?!

OK,ne verujem da me je lik NAMERNO zaj...o,verovatno je i on mislio da svi Smart paketi imaju besplatan internet...al 'bes ga,zbog te njegove (dez)informacije je nastao toliki racun (koji je inace 56000 i nesto :vomit: ).On je mene time doveo u zabludu i taj racun je direktna posledica toga sta mi je on rekao.Mislim,ja NI U LUDILU ne bih toliko trosio i napravio takav racun da sam znao da to nije besplatno.

Najkrivlje od svega mi je to sto nemam nikakvih dokaza o tome :(
...osim video-snimka sigurnosnih kamera u VIP centru.Znam da imaju postavljene sigurnosne kamere tamo i da postoji snimak i rekao sam i njima (u zalbi) ako treba sam cu sebe indetifikovati na snimku,da se vidi da je bilo tako.Jer ja nemam sta da krijem.
Posle mi neko rece da od toga ima slabe vajde,posto je to verovatno samo video-snimak,bez audio zapisa.
A iovako verovatno ne bi oni pristali da se to iznese kao dokaz na sudu...
Doduse,drugi put kad sam bio u VIP centru sam mobilnim snimio razgovor sa zaposlenima,hehehe (al im nisam to jos pomenuo u zalbi :p ).E sad,kad bi se to nekako iskombinovalo sa snimkom njihovih sigurnosnih kamera...al opet,ne verujem da bi oni to dozvolili...ehhhhhhh.


Da ne duzim (verujem da su se i najistrajniji umorili vec od citanja),najverovatnije me ceka sudjenje sa njima,zbog tog racuna.
Prvo,odakle mi pare da platim toliki racun?Drugo,i da ih imam,iz principa necu da platim to.Da sam ja nesto sam zeznuo,bez predhodne konsultacijesa nekim,OK,priznao bih da sam kriv i platio bih to.Al kad ja pitam,neko mi kaze tako je,ja uradim tako,a onda kaze - e,nije tako,pa jel sam ja onda kriv sto sam ga poslusao?Oni koji ce da kazu "e,pa kriv si sto si ziv" - manite me,nije mi do zezanja,ovo je ozbiljno...


Ima li neko savete?
Sta da radim?Kome bi eventualno mogao da se obratim za pomoc?Sem advokatu,hehe.Sluzbi za zastitu potrosaca?
Koje jos korake mogu preduzeti?Jedna drugarica mi predlaze da tuzim firmu zbog nestrucnog osoblja,hehe :eyebrows:

A ne mogu ni da prihvatim to da sam kriv zato sto nisam trazio napismeno potvrdu onog sto sam pitao zaposlenog :wall:


So...?
Ima li neke nade za mene?
Ili da pocnem da trazim neku cvrstu gredu i dobar kanap...


*****

U medjuvremenu se desilo ovo:
Razgovarao sam sa lokalnim menadzerom prodavnice,saslusao me je,i predlozio mi je da ja kupim internet dodatak od 1GB (koji kosta 508 dinara),a da ce on izdejstvovati da mi se to nekako retroaktivno ubaci da sam ga kupio pre tog "incidenta",pa ce biti ustvari kao da sam potrosio taj dodatak od 1GB.Na sta sam ja pristao.
E,onda je proslo par nedelja cekanja (kao,dok se ta stvar ne resi u centrali u BG-u),i na kraju je stiglo resenje da to tako ne moze,i da se to odbija,i da ja jos uvek trebam da platim taj ogromni racun.
Popricao sam posle i sa tim likom sto me je zeznuo,i...lik se pravi lud.Kao,nema on pojma o cemu ja pricam,nista on ne zna,nece nista on da plati,nece ni nikakvu izjavu da pise (posto sam dosao do njega i pitao ga da odemo do advokata da napisemo zajednicku izjavu sta se desilo),itd.
Pre mesec dana mi je iskljucen odlazni saobracaj (ne mogu da saljem poruke,ni da zovem),a od prosle nedelje je pocela da me zove i agencija za naplatu dugova,Creditexpress iz Beograda.Zivkaju i pitaju kad cu da platim racun.Reko,ja para za to nemam.

*****

Idem da spavam,pola 5 je ujutru...
 
Vrlo je verovatno da ćeš morati da povisiš ton, da budeš drzak i bahat i da ih pritegneš kako god znaš i umeš.

To je najčešće jedina uspešna taktika protiv Ako Prodje Prodje sistema.

Hoću reći da oni i računaju na tvoju eventualnu popustljivost to jest da ti platiš za njihovu grešku.
Srećno kolega
 
Kontaktirao si nekoga u vrhu VIPa?
U principu sve se snima...sta znam, teraj do iznemoglosti, taman i VIP propao da tada.
Taj sto ti je to rekao je samo nemaran, i nista vise. Eto samo to, prema tudjem dzepu...
Advokat?
A gredu moz da spremas za tog idijota sto te nasamario.

[YOUTUBE]5ARe5awFCT0[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Los imidz za VIP:To sto su tako brzo "prodali" tvoje zaduzenje agenciji znaci da su brze bolje hteli da te se otarase jer znaju da ce naplata biti teska pa su uzeli bar procenat od agencije.

Vrlo nekorektno od VIP mobile. I Telenor i MTS u ovakvim slucajevima izlaze u susret, pogotovo to znamo kod MTSa jer su njihovi korisnici imali probleme jer im net nije neogranicen (jos par dana i bice).


Sta da radis:Pisi opet email, imas sluzbu za prigovore na racun pa pisi ponovo.. I pisi sve isto kao sto si i prvi put, reci da si do sada bio zadovoljan korisnik, da si dobio pogresnu informaciju od zaposlenog i da bi bilo korektno da se ovo izgladi... I tako u krug uz jake zivce, budi istrajan pa mozda se nesto i promeni.

Savet za sve: uvek zovite 060/1234 jer se svi razgovori snimaju, a i u srzi su posla jer odgovaraju dnevno na milion slicnih pitanja. Sopovi su drugo, tu se najvise drndaju sa telefonima mada ih to ne opravdava. Menadzer se licno zalozio medjutim odbili su te oni iznad njega.
 
Poslednja izmena:
Opet ja, ko sto ti rece Septimus, ovde bi metoda "evo opet mene" mogla da upali, imas 2 opcije tj 3
1 - j***** vam mater svima
2 - mnogo sam glup a i dosadan
3 - da se neka cica sazali na tebe, to je mozda jos i najbolje
...
4 - sve zajedno, po nahodjenju.

Svejedno, ne odustaj ni za zivu glavu!
 
Apsolutno ne treba da odustaje ja sam bio u slicnoj situaciji u Telenoru, da ne duzim sad i na kraju sam platio racun jer sam bio glup i lakoveran i mislio da nece vrediti da se bunim. I onda cuo price ljudi koji su uspevali da izdejstvuju smanjenja po 40-50 soma, u MTS posebno ali i Telenoru (pogotovo ako si stari korisnik).
Ono sto mene zanima u ovoj situaciji je sta ti oni mogu sa pravne strane? Sto se firmi tice njima je najmanji problem, pa otpis nenaplativih potrazivanja je redovna procedura i oni imaju striktne politike kako to rade, ali kad prodaju potrazivanje (mada pitanje ovde dal su ga prodali ili samo placaju nekome da cima ljude umesto njih) sta se moze dalje pravno - sta da mi traze zabranu na tekuci racun? Sta ako promenim racun? Jel postoji uopste nacin da se naplate od fizickog lica?
 
Samo da napomenem, taj razvovor sto si snimio telefonom moze da ti pomogne jedino u blefiranju njih i nekom plasenju, na sudu ne, jer je to krivicno delo ukoliko druga strana nije pristala (u ovom slucaju) ...
 
^^^^
Snimanje razgovora sa operaterom je legalno jer si se ti sa tim slozio, i oni su ti to najavili, i to se moze koristiti za isterivanje pravde.
Kad zoves kol centre.
 
Apsolutno ne treba da odustaje ja sam bio u slicnoj situaciji u Telenoru, da ne duzim sad i na kraju sam platio racun jer sam bio glup i lakoveran i mislio da nece vrediti da se bunim. I onda cuo price ljudi koji su uspevali da izdejstvuju smanjenja po 40-50 soma, u MTS posebno ali i Telenoru (pogotovo ako si stari korisnik).

Pozeljno je da ovo napises u Telenor temi, da se dodatno pokaze da ljudi cute kad je Telenor u pitanju a samo kukaju kada je MTS :) A da kod svih ima skroz ista s***a.
 
Nema kod Telenora toga jer je to vec uracunato u pretplatu :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ima u obicnim Prenesi paketima ;)
 
Pa ko tu koristi net taj je sam kriv.. Kao sto vec znamo - najvise su korisnici krivi :)
 
Znamo ali se neki lelenorovci prave mustre;)
 
Znaju i na 060/1234 da grese ili da nemaju informacije. Recimo, ja sam zeleo da cujem poruku kad je neko prebacio VIP broj u drugu mrezu, jer koristim minute u mrezi, zvao sam da mi ukljuce tu opciju, trebalo im je vise od pola sata (sve vreme bio na vezi) da provale kako se to radi.
 
@a c a:i meni se desavalo ranije (ponekad,ne uvek) kad nazovem korisnicki servis da cekam i po pola sata dok se oni tmao snadju kako se to radi sto ih pitam.

Ono sto mene zanima u ovoj situaciji je sta ti oni mogu sa pravne strane? Sto se firmi tice njima je najmanji problem, pa otpis nenaplativih potrazivanja je redovna procedura i oni imaju striktne politike kako to rade, ali kad prodaju potrazivanje (mada pitanje ovde dal su ga prodali ili samo placaju nekome da cima ljude umesto njih) sta se moze dalje pravno - sta da mi traze zabranu na tekuci racun? Sta ako promenim racun? Jel postoji uopste nacin da se naplate od fizickog lica?
Procedura (bar u mom slucaju) je ovakva:
1. sledeci mesec ti stigne racun (dakle,meni je u oktobru stigao za septembar),trebas da ga platis (ja necu)
2. u oktobru sve normalno,samo te podsecaju povremeno SMS-om da trebas da platis racun
3. posle oktobra (=u novembru) ti se blokira odlazni saobracaj (ne mozes da zoves,ni da saljes poruke;mogu samo tebe da zovu)
4. posle 4-5 SMS-a da platis dug ti salju poslednji SMS,kao "Po prijemu poruke platite racun ili vas dug predajemo agenciji za naplatu dugova" (ja i dalje ne placam)
5. stize ti SMS od agencije za naplatu,kao "Mi smo agencija za naplatu,nalogodavac VIP Mobile d.o.o. vam kaze da platite iznos na ovaj ziro racun" (mene konkretno juri agencija Creditexpress d.o.o. iz Beograda)
6. posle nedelju dana pocinju da te zivkaju;prvo na mobilni,onda na fiksni;zovu skoro svakodnevno i govore ti "Plati racun,plati racun,zasto neces da platis racun,moras da platis racun,plati racun,itd.,itd.";primetio sam da kad ti njih zoves na fiksni da su te sluzbenice malo "blaze",a kad oni tebe zovu uvale ti neku matoru bestiju,koja nece ni da te saslusa,nego ti samo ponavlja drskim tonom da moras da platis
7. malo sam se raspitao sta dalje:eek:ni (ta agencija za uterivanje dugova) su samo "instrument" kojim VIP pokusava da mi otme novce;oni samo zivkaju,ceprkaju,cackaju i gledaju kako da mi izmame pare (na koji god nacin;prvo ceprkaju po bankama da li imas neke tajne racune,dal si uzimao kredit,pa da ti to blokiraju i slicno);ali posto ja nemam primanja (nisam zaposlen),a nemam ni svoje imovine,onda mozda nece izvuci ni dinara :)
8. ako shvate da ne mogu nista da urade (da sam,u ekonomskom pogledu,nelikvidan),javljaju nazad VIP-u:nismo nista uradili
9. tada VIP stupa na snagu,i oni raskidaju ugovor samnom (na osnovu neplacenih racuna);dug mi se sa sadasnjih 56 hiljada penje na...100-200 hiljada,ne znam tacno.
10. dalje sta se desava ne znam,ali novce za nesto za sta nisam kriv od mene nece dobiti.


@Septimus:hvala na odgovoru druze.
 
Nisam siguran, ali mislim da mogu i sledeće da urade. Tuže te, advokat da predlog sudu za izvršenje prinudnom naplatom popisom nepokretne imovine. Onda sudski izvršitelj donosi to rešenje. Zakazuju ti datum i vreme dolaska (advokat, sudski izvršitelj i policija), popisuju imovinu. Posle 15 dana, ako ne platiš dug (sada uvećan za troškove advokata, suda...), vrše prodaju licitacijom ili neposrednom pogodbom (tu ti obično, da bi te maltretirali, tebe i porodicu, dolaze po, tipa regal, trosed, pa od toga prave cirkus dok ti iznose iz stana). Ako se i dalje ne namire, dobijaš poziv iz suda da pod krivičnom odgovornošću daš neku izjavu, tako nešto. Nisam siguran da je takav postupak, ako ima neki pravnik ovde da pomogne, dobro bi bilo, a ti svakako proveri ovo što sam napisao. I da, svakako izveštavaj ceo postupak. Srećno i pozdrav.
 
Sve je to lepo, ali ja se ne bih složio da nisi kriv. Kada si sklopio ugovor, dobio si uslove korišćenja u njemu. Da li tu piše da je internet neograničen? Ne bih rekao. Osim toga, nije ti bilo čudno što se internet nije usporio nakon potrošenog saobraćaja iz paketa?

Nema tog suda koji bi presudio u tvoju korist.

EDIT (pošto je radashin uleteo između): Da, takav je postupak, ali ako on nema nikakvu imovinu, onda nemaju šta ni da mu plene. Međutim, trebalo bi da vodi računa o tome da će nekada u životu valjda biti zaposlen i da će možda hteti i da podigne kredit, a onda će imati problem...
 
Poslednja izmena:
^^^^
@Roadracer
....
Jeste kriv je sto je uopste isao u tu lopovsku kompaniju VIP, kako bi se ti poneo da ti covek koji radi u firmi, odgovori ono sto je on njemu?
Ti bi seo i procitao posle toga ugovor? Sve se plasim....
....
Ako ne vidis nacin da pomognes coveku, ne staj na muku, sutra tebe ovako ili mene ce ostetiti vodovod ili neki privatni buduci elektrodistributer...
Ovo je tipicna pesadijska mina, na koju svako sutra ce stati, ako se tako podele karte...
....
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran, ali mislim da mogu i sledeće da urade. Tuže te, advokat da predlog sudu za izvršenje prinudnom naplatom popisom nepokretne imovine. Onda sudski izvršitelj donosi to rešenje. Zakazuju ti datum i vreme dolaska (advokat, sudski izvršitelj i policija), popisuju imovinu. Posle 15 dana, ako ne platiš dug (sada uvećan za troškove advokata, suda...), vrše prodaju licitacijom ili neposrednom pogodbom (tu ti obično, da bi te maltretirali, tebe i porodicu, dolaze po, tipa regal, trosed, pa od toga prave cirkus dok ti iznose iz stana). Ako se i dalje ne namire, dobijaš poziv iz suda da pod krivičnom odgovornošću daš neku izjavu, tako nešto. Nisam siguran da je takav postupak, ako ima neki pravnik ovde da pomogne, dobro bi bilo, a ti svakako proveri ovo što sam napisao. I da, svakako izveštavaj ceo postupak. Srećno i pozdrav.
Izmedju ostalog, radim i izvrsenja....Ako nema imovinu (pokretnu i nepokretnu), ne mogu mu nista. Mogu da traze izjavu o imovini i to treba dati (izjavis da nemas nista ako stvarno nemas nista), jer u suprotnom mogu da te kazne od 50.000,00 dinara pa navise,ne znam sad tacno koliko i ta kazna se menja kaznom zatvora ako nemas da platis.Imajuci u vidu situaciju na terenu, poznajuci sudske izvrsitelje i sud, nema od toga nista odn. nema naplate. Zastarevanje nastupa nakon godinu dana, ako te ne tuze.
 
Sve je to lepo, ali ja se ne bih složio da nisi kriv. Kada si sklopio ugovor, dobio si uslove korišćenja u njemu. Da li tu piše da je internet neograničen? Ne bih rekao. Osim toga, nije ti bilo čudno što se internet nije usporio nakon potrošenog saobraćaja iz paketa?

Nema tog suda koji bi presudio u tvoju korist.

EDIT (pošto je radashin uleteo između): Da, takav je postupak, ali ako on nema nikakvu imovinu, onda nemaju šta ni da mu plene. Međutim, trebalo bi da vodi računa o tome da će nekada u životu valjda biti zaposlen i da će možda hteti i da podigne kredit, a onda će imati problem...

Troluješ ili ti se nikad u životu nije desilo ništa slično?

Jer ako je ovo drugo desiće se kad tad.

A tad ćeš siguran sam biti pun razumevanja za komentare poput tvoga.
 
Ne mogu da verujem da je jednoj takvoj kompaniji po prihodima (VIP mobile) stalo da za 1GB uzme (na foru!) 50.000rsd umesto da retroaktvno naplati 1GB=500din po svom vlastitom cenovniku.

Mada logicno je da to i zele jer zasto nisu ogranicili net na SVIM paketima?
:trust:
 
Poslednja izmena:
Mora da se plati

Prijatelju, moraćeš da platiš na kraju taj račun. U ovom slučaju je VIP 100 posto u pravu. Ti se jednostavno nisi na vreme informisao o tvom paketu, i sad ti sledi plaćanje penala. Pa ja lično znam par ljudi koji su na mts-u, gde su im računi bili između 100-200 hiljada dinara zbog neta, i dizali su kredite za to. Niko ti ovde ne može pomoći i nemoj te lagati čoveka, nego vidi spremaj pare da platiš to. I sledeći put uzmi malo pa više čitaj, i krupna i sitna slova na sajtu Vip-a.
 
Mora da se... I koji si ti pa da se razumes bas toliko? Ne nagovaraj coveka ako postoji i gram sanse da se ne plati. Nek ode do advokata i porazgovara, a ne neki srejic da mu predlaze sta da radi :mad:
 
Prijatelju, moraćeš da platiš na kraju taj račun. U ovom slučaju je VIP 100 posto u pravu. Ti se jednostavno nisi na vreme informisao o tvom paketu, i sad ti sledi plaćanje penala. Pa ja lično znam par ljudi koji su na mts-u, gde su im računi bili između 100-200 hiljada dinara zbog neta, i dizali su kredite za to. Niko ti ovde ne može pomoći i nemoj te lagati čoveka, nego vidi spremaj pare da platiš to. I sledeći put uzmi malo pa više čitaj, i krupna i sitna slova na sajtu Vip-a.

Ti bi da si ti u pitanju otrčao u banku da digneš kredit?
Koješta...
 
Ako si uložio prigovor na račun dužan si da platis neosporni deo računa do rešenja tvog prigovora.
Opšti uslovi ugovora:
Član 12
Podnošenje prigovora

12.2. Pretplatnik može u pisanom obliku da podnese Vipu prigovor na iznos
kojim je zadužen za pruženu uslugu, odnosno na kvalitet pružene Usluge.
Rok za podnošenje prigovora je 30 dana od dana dospeća računa za uslugu,
kada se radi o prigovoru na iznos računa, odnosno 30 dana od dana pružanja
usluge, kada se radi o prigovoru na kvalitet usluge. Pretplatnik je dužan da
plati nesporan deo iznosa računa,
a ako osporava ceo račun, dužan je da plati
prosečno mesečno zaduženje za poslednja tri meseca koji su prethodili periodu
na koji se prigovor odnosi.

Izvor:
http://www.vipmobile.rs/upload/docu...ora_o_pretplatnickom_i_korisnickom_odnosu.pdf
 
To da li je nešto fer ili ne nema veze sa tim da li ćeš morati ili ne da platiš.
Kao što ljudi rekoše... Ako piše u ugovoru ćao-zdravo. To što te je "navukao" VIP-ov operater nemaš nigde kao dokaz, rekla-kazala, a to ne prolazi nigde na sudu.
Važi se samo ugovor, pa koliko god da je sitno i dugačko, ako piše to je to. A ugovor uvek treba čitati (bar ja tako radim), bez obzira na sve (a mali milion puta su oni koji su mi davali na potpis prevrtali očima kada sam zahtevao da prvo pročitam, pa onda potpišem).
Ipak, ako nemaš ništa od pokretnosti/nepokretnosti generalno VIP može da ti pljune pod prozor, pošto si nelikvidan i samo gube vreme sa tobom.
 
1GB = 56.000/rsd????!!! :shock: treba ih zapaliti

i ja sam neslavno prošao zbog kašnjenja sa uplatom za net paket.Iako sam sve račune izmirio (sa kašnjenjem :p),stigla mi je "ugovorna kazna" (oko 200e) preko agencije za naplatu dugova.Nisu uvažavali nikakva objašnjenja,pravdanja,reklamacije,... Pošto je i supruga imala par zamerki na VIP odlučio sam da im platim ugovornu kaznu,ugasim 3 broja i nakon toga se aktiviram u nagovaranje svih članova uže i šire familije na prelazak u telenor.
Rezultat:izgubili su 20ak pretplatnika,a akcija još traje ;)
VIP,nikada više :wave:
Tebi Lazo želim puno sreće u ovoj borbi
 
Nije Telenor ništa bolji od VIP-a, kao ni MT:S, svi imaju manje-više isti odnos preka korisniku.
Ali opet, kao što rekoh, čitajte ljudi ugovor, i krupna i sitna slova, komplet (iako je na 10 strana), pa ako nešto ne odgovara nemojte da potpišete.
 
Nazad
Vrh Dno