Šta je novo?

[VIP] Pomoc! - Ogroman racun zbog greske sluzbenika VIPa

U čemu je fora sa neplaćanjem računa koji napraviš, pa onda smišljanjem i savetovanjem kako da svoju obavezu izbegneš?
Bar u mom slucaju - fora je u tome sto sam pogresno informisan od zvanicnog predstavnika firme i na osnovu njegove informacije nastaje sve ovo.


A evo,proslo je 4 godine od ovoga i nista se (jos) ne desava.
Pare da im dam za njihovu gresku nisam lud,to mi je stav od prvog dana.

Posle nekoliko godina su se smirili ti uterivaci,ni na fiksni ne zovu toliko kao ranije (mozda tek ponekad;ne secam se ni poslednji put kad je to bilo).

Status quo i dalje...
 
Ja konacno isplatio dug od 117000, davao sam im po 5000 mesecno...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
^^
Zbog cega toliki racun? Kupovina telefona ili nesto drugo?
 
I mene zanimalo, ali nisam hteo da pitam, pa sam isao unazad u temi. Momak je imao smartove, a upalio hotspot i potrosio svega 3-4GB, a vip pilicari mu blokirali saobracaj tek kad je nakucao 100k.
 
Uh bre, meni se nesto slicno desilo u telenoru samo sto sam ja dosao do 34000.
 
Šljam, keva napucala 15k u telekomu na prekoračenje neta 2013.te, tad je još moglo, ali se žalila i platila dodatak (mislim 900din) +paket umesto tih 15000 + paket.
 
Poslednja izmena:
Verovatno je neko već pitao ali ne mogu da nađem. Ima li u VIP-u opcija da ti automatski isključe net kad potrošiš megabajte iz paketa?
 
^^^^
Bilo je to odavno a paketi su bili neki biznis koji su imali net u sebi ali vrlo malo, tad sam jos uvek imao samo jedan broj koji sam koristio za posao i privatno pa su mi racuni uvek bili nekih 30-40e ali tad je tih 34k bilo vise od 300e. Nabudzio bih ga ja jos da mi nisu iskljucili, pitao sam ih zasto kad vec imaju tu zastitu nisu mnogo ranije zavrnuli slavinu nego su cekali da mu j...m mamu sa mb.
 
I dalje nista novo,status quo.

***

Nego...
Usput,novo iskustvo sa VIP-om.
Opet greska zaposlenog,ali srecom ovog puta sa daleko manjim posledicama.

(Intro: dobio sam 100 bonus minuta ka svim mrezama na VIP prepaid kartici.Jos sam uplatio i kredit,pa sam dobio i besplatne pozive ka VIP mrezi u toku 7 dana.Znaci,imao sam na toj kartici i minute ka svim mrezama i minute ka VIP mrezi)

Ovo je copy/paste,koje sam jutros poslao VIP-u,sa naslovom "Lazni iskazi Korisnickog servisa".
(upozorenje:bio sam malo pod dejstvom alkohola kad sam to pisao,pa jos kad se tu i emocije pomesaju,dobije se malo cudniji tok misli pri kraju teksta:bottle:)

Dobro jutro.

Ja sam Lazar.
Rec je o broju 061/...

Na tom broju sam imao bonus od 100 minuta ka svim mrezama,a pored toga jos i "besplatno u VIP mrezi" (neograniceni pozivi u VIP-u).

Uvidom u listu poziva videcete da sam u poslednjih nekoliko dana 3 puta zvao Korisnicku podrsku (12340).Imate snimljene razgovore,moezete proveriti ovo sto cu navesti.

Uvek sam imao isto pitanje za njih: da li se bonus minuti ka svim mrezama trose paralelno sa minutima ka VIP mrezi (tj. da je odvojeno tarifiranje poziva ka VIP mrezi i ka ostalim mrezama) ili se to racuna "zajedno" (nebitno da li sam zvao VIP mrezu ili neku drugu,meni se trose minuti).

I...sva tri puta dobijam isti odgovor:minuti se trose paralelno (odvojeno za VIP i za druge mreze).
I PITAM LEPO:znaci,kada ja pozivam nekog iz VIP mreze,da li ce mi se to "skinuti" sa onog sto imam minuta ka svim mrezama,NA OVOM BROJU SA KOG POZIVAM?I uvek dobijam odgovor "Ne,to vam se nece "skidati",vec ce vam se pozivi ka VIP mrezi tarifirati odvojeno".

Dobro...

I NARAVNO - TO NIJE TAKO!

Nisam obracao u pocetku paznju na to da li mi se minuti "skidaju" paralelno ili zajedno.
Racunam,zvao sam Korisnicki sevis,lepo sam im objasnio i lepo su mi rekli,nema razloga da me lazu.
(aha...kako da ne)

Ali,juce sam to primetio.Zvao sam druga ciji broj pocinje sa 060 i vidim kasnije - to mi se "skinulo" sa onih minuta koje imam ka svim mrezama (?).A meni je Korisnicka podrska rekla da to nece biti tako (?).

Nazvao sam Korisnicki servis da mi to objasne.
Taj prvi put kad sam ih nazvao juce me je ta zenska osoba koja se javila ubedjivala taj broj koji sam zvao NIJE u VIP mrezi (a ja znam da jeste),vec u nekoj drugoj i da mi se zbog toga "skinulo" od minuta ka svim mrezama.

Nazvo sam zatim jos jednom tog druga,da bih proverio navode sto mi kaze ta zena govorila kako taj broj nije u VIP mrezi (a jeste).I naravno,covek mi potvrdi kako njegov broj jeste u VIP mrezi.

OK.
Zovi opet Korisnicki servis.Da mi objasne.

I opet neka zenska osoba (mislim da je rekla da se zove Sofija) tera po svome - ja sam pogresio,taj broj nije u VIP mrezi,nije to njihova greska (VIP-a),vec moja (sto ne znam da je broj u drugoj mrezi).itd.

Kad sam rekao da znam da je taj broj u VIP-u i da sam ga malore nazvao i pitao upravo to (i da mi je covek potvrdio da mu je broj u VIP mrezi),rekla je da ce me nazvati malo kasnije.

I ONDA...kao,"E,pa znate,ovo-ono,ali minuti ka VIP mrezi se ipak tarifiraju u okviru tih bonus 100 minuta ka svim mrezama".I TO JE RECENO TEK KADA JE "STETA" VEC UCINJENA!

Zovem jednom i pitam KONKRETNO: da je je to tako za BROJ SA KOG VAS POZIVAM,U MOM KONKRETNOM SLUCAJU?Dobijam odgovor - da,tako je.
Zovem DRUGI PUT,opet isto pitam i opet isti odgovor - da,tako je.
Zovem TRECI PUT i OPET isto pitam i OPET dobijam isti odgovor - da,tako je.

Da bih posle toga dobio odgovor "to sto smo vam rekli da je tako - nije tako".
ALO?!

LJudi...ja kad nesto ne znam,ja nazovem i pitam onog ko zna.
Ja sam u ovom slucaju zvao da pitam ljude koje ste vi odredili da predstavljaju vasu firmu u razgovoru sa korisnicima vasih usluga.I ja njih TRI PUTA LEPO PITAM,konkretno pitanje.I oni mene tri puta LAZU.Daju mi netacne informacije.

LJudi...alegican sam na to kad nekog nesto LEPO I KONKRETNO PITAM i kad mi taj neko daje onda netacne informacije,tj. kad me laze.
Alergican sam na to.

Ja sam vec imao konflikt sa vama,pre par godina,kad je nastao onaj ogroman racun,a upravo zbog toga:pitam lepo osobu koja predstavlja vas/vasu firmu,ona mi da informacije na moje konkretno pitanje,i onda kad ja postupim tako,na osnovu tih laznih informacija koje sam dobio,tek onda naknadno dobijam informaciju "E,pa znas,nije bas tako".I budem ja kriv.Na takve stvari sam alergican.

...

Uglavnom,znam sad zbog cega je to bilo,da mi se ti minuti tarifiraju "zajedno".
Ali mi je to receno tek naknadno,kad mi je usluga vec bila pruzena.

Nije u redu da kad neko zove da se raspita nesto,da ga vasa Korisnicka podrska laze/daje mu netacne informacije na konkretna pitanja i onda,kad je steta vec nacinjena,mu kazu "To sto mi ti pricali da je tako - nije tako".Takvo postupanje tih osoba koje predstavljaju vasu firmu ka korisnicima usluga nije u redu.

Nadjite neke osobe koje nece lagati korisnike i koje ce im davati ispravne informacije na konkretna pitanja.

Idem da spavam,svanulo je.

Pozdrav

Laza

P.S. - Naknadno njihovo objasnjenje je bilo tipa:ti bonus minuti ka svim mrezama su bili neki "specijalni" bonus minuti,a ne "obicni" bonus minuti ka svima,pa su se zato oni tarifirali zajedno sa VIP minutima.
Da sam imao postpaid karticu,a ne prepaid,i da sam zbog toga napravio neki racun,opet bih verovatno ja bio kriv.Zato sto sam poslusao ono sto su mi njihovi zaposleni rekli (i to tri puta).Mislim...super ste:smack:
 
Poslednja izmena:
So...

Proslo je 5 godina od ovog.
Daleko bilo,ne ponovilo se.

I dalje je status quo - nista se ne desava,niko me ne obavestava da se nesto desava...mozda je u vremenu nastala i zastarelost slucaja (ne znam)?

Ako jeste nastala zasterelost,da se okrenem na neke stvari onda.

Ovo pisem samo zato da neko,ko se bude nasao u mojoj situaciji,zna od koga moze i sta da ocekuje (pomoc),a od koga ne (da ne gubi vreme).Zato,verujem,forum i sluzi.


Bilo je onih koji nisu bili duzni da mi pomognu - i nisu pomogli.
Bilo je onih koji su trebali da mi pomognu - i nisu pomogli.
A bilo je i onih koji nisu bili duzni da pomognu,pa su mi pomogli.

1. Oni koji nisu bili duzni da pomognu (a mozda su mogli) - i nisu ni pomogli:
A. Boris Malugarski
B. Potrosacki savetnik RTS-a

Pisao sam im (naravno,odvojeno) o mom slucaju.Nikad ni jedan odgovor nisam dobio.
Mogli su makar neki savet da mi daju,medjutim ni toga nije bilo.

2. Oni koji su trebali da mi pomognu - i nisu pomogli:
A. VIP kompanija
B. razni "drzavni aparati":pokrajinska i republicka inspekcija za zastitu potrosaca,trzisna inspekcija rada,sudski savetnik,itd.

Pisao sam im svima.Odgovorili su mi.Ali...nadlezni sektor VIP-a se pravio "blesav",a ovi iz inspekcija su mi ili odgovorili da sam potpisao ugovor i da je "to to" (ovi iz zastite potrosaca i sudski savetnik) ili da to nije njihova nadleznost (trzisna inspekcija).U sustini odgovorili su mi samo da bi me skinuli sa "dnevnog reda".

Tu je i RATEL.
To telo nema moc da "presudi" (ko je u pravu),ali su prosledjivali moja pisma VIP-u.Znaci,nisu mi direktno pomogli da se resi problem,ali su,kazem,prosledjivali moja pisma VIP-u,da se izjasni povodom slucaja.Ali se VIP pravio blesav - odgovorali su mi uvek (tj. RATEL-u,koji je prosledjivao odgovore meni) samo koliki mi je racun i da moram to da platim.

A tu je i menadzer poslovnice VIP-a u ZR-u.
Ne znam gde da ga svrstam,jer...u pocetku sam stvarno mislio da ce se potruditi da se ovo ljudski resi,u smislu (pisao o tome vec na forumu) da ja uplatim 500 dinara,a da ce on izdejstvovati da mi se retroaktivno aktivira dodatak od 1 GB,pa ce biti da sam to potrosio i necu morati dalje da se cimam (ni ja,a ni taj zaposleni sto me je dezinformisao)...sto je super i svaka mu cast na tome.
Ali...takodje mi je rekao (opet usmeno) "Ako ovo ne bude proslo,ja cu ti licno vratiti 500 dinara".Toliko je bio ubedjen da ce to proci,samo da pristanem na taj dogovor.Ja sam 500 dinara uplatio VIP-u,dogovor nije prosao,a on mi nije vratio tih (obecanih) 500 dinara.

3. Oni koji nisu bili obavezni da mi pomognu,a pomogli su mi:
A. clanovi foruma - hvala vam ljudi svima.Pogotovo Igiju iz BG-a (druze,ako citas ovo - saveti koji si mi predlozio nisu skroz ispali po planu,ali si mi dao vodilju u kom pravcu trebam da idem,posebno ti hvala).
B. MTS (?!Ladno,neocekivano),sto je na kraju (posle 4 godine) stao na put onoj bandi od uterivaca dugova,da me vise ne uzmemiravaju (ni mene,ni ukucane)

***

Kad vec spominjem uterivace dugova...
Da opisem usput i metodologiju koju su koristili tih par godina.

Prvi poziv (na mobilni):
Neki fiksni broj iz BG-a (pocinje sa 011),nazovu te i predstave se (u mom slucaju je bilo valjda "Zovemo iz agencije Creditexpress DOO Beograd" ili tako nesto,uglavnom nesto sto ti nista ne znaci) i kazu ti u sustini da ti imas dug prema ... (kome vec) i da su oni taj dug otkupili,tako da sad NJIMA te pare treba da se uplate.I da uplatis sto pre.

Drugi poziv (3-4 dana posle prvog):
Opet te zovu na mobilni,predstave se i pitaju da li si uplatio.Naravno da nisam uplatio za nesto za sta nisam kriv.NJih to ne zanima,hoce pare.
Onda vec krecu da ti prete (tj. da te obavestavaju,relativno mirnim tonom) da,ako ne platis,oni ce da te tuze i kazu ti da su sudski troskovi ZNATNO skuplji (sto je istina,navode ti i cifre) i da je bolje da platis sto pre,pre tuzbe.

Treci poziv (opet 3-4-5 dana posle drugog):
Zovu na mobilni.Ponove ono sto su rekli i drugi put kad su zvali.

Cetvrti poziv (opet posle par dana):
Zovu na mobilni,nisam se javio,ali sada zovu i na fiksni (kucni) broj.Pocinju da dave i gnjave tvoje ukucane,kako ti imas dug prema njima i da to mora da se plati.Svaki sledeci put kad se ne javis na mobilni zovu ukucane da ih uznemiravaju u vezi toga.

...

Sledi dugi niz poziva,tipa jednom nedeljno,gde bude otprilike ovako:
- Jel ste uplatili?
- Nisam.
- Kad cete uplatiti?
- Nikad.
- Morate uplatiti.
- Mora se samo umreti,nista drugo :)

Zatim razgovor moze da ide u dva pravca:
A. (redje,smirenim tonom) Ajde da se mi dogovorimo da uplatitite to.Makar jedan deo.Makar 1000 dinara,a?Pa kad stignete opet uplatite 1000 dinara i tako dok ne otplatite sve.
B. (cesce,nervoznim tonom) Slusajte gospodine,vi to MORATE da uplatite.Jel vam to JASNO?MORATE!Mozemo vam dati na 3 rate,po 20 hiljada [mislim da mi je tad dug bio oko 60 hiljada].To uplatite,inace vas TUZIMO.

Psiholoski trikovi,kojima se usput sluze:
A. prvo ce vas pustiti da se "izjadate".Pitace vas "Dobro,zbog cega niste uplatili?".I tu mozete da kukate i pricate/meljete kol'ko hocete.Ali znajte da njih vasa prica uopste ne zanima (kazem ono sto sam govorio oduvek:zaposleni u VIP-u me je doveo u zabludu vise puta,dajuci mi pogresne informacije na konkrento pitanje;njih to ne interesuje).
B. navodjenjem prednosti:kao Inkvizicija "Priznaj i muke ce prestati",tako i oni "Plati i prestacemo da te zovemo".
C. pretnje tuzbom (ovo ima vise oblika):
- pretnje kako ce moj slucaj predati "visoj instanci",a oni tamo nece imati milosti prema meni
- 100 puta su mi rekli kako ce me tuziti u roku od 7 dana ako ne uplatim MOMENTALNO barem neki deo...i od toga nikad nije bilo nista :p
- pretnje da ce mi doci sudski izvrsitelj sa uterivacima dugova na kucnu adresu (i kako to kosta jos dodatnih...ne znam koliko hiljada dinara)
- nagovaranje da platim to na rate ili u nekim delovima ili da uplatim bilo sta...i kako je to "dobro" za mene (a ustvari za njih)

Uglavnom...znajte KAD GOD vam kazu "Ovo vam je BUKVALNO zadnja sansa da platite dug,pre nego sto vas tuzimo" - znajte da nije i da ce vas opet zvati i opet vrteti tu istu pricu u krug ("Ovo vam je poslednje upozorenje pred tuzbu...bla,bla,bla").Bar je tako bilo u mom slucaju.

Takodje,ako promenite broj mobilnog (ili ste nedostupni ili sta vec),zvace vas na fiksni (kucni).Ako promenite i broj kucnoag,opet ce saznati (imaju vasu adresu) i opet ce vas zvati.Napomenite ukucanima da se paze ove zamke,koja ide ovako:
- (zovu na fiksni) Dobar dan,da li je Lazar tu?
- Nije sada kod kuce.
- Mozete li mi reci broj njegovog mobilnog?
(keva se tu zeznula,pa je nasela i dala drugi broj mog mobilnog;mislila je da me zove neko od prijatelja)
To ce reci pre nego sto kazu zbog cega zovu (da zovu u vezi dugovanja,itd.).Pazite se na taj trik.

A vezano za te osobe sto vas zovu telefonom...ajao.
U 99% slucajeva su to zene.Koliko se secam,samo jednom me je zvao muskarac (to je bilo posle mesec-dva,od kako su mi pretili da ce me predati "visim instancama";pa je on glumio to).Neke od njih su relativno ljubazne,dok su vecina njih besne,nadrndane zenturace,koje samo melju i prete.Znaci,bruka,

Savet:ne upustajte se sa njima u raspravu.Verujte mi,nije vredno nerviranja.
Morate shvatiti jednu stvar:te,sto zovu i prete,zanima samo jedna stvar.A to su PARE.I kad cete platiti.APSOLUTNO IH NISTA DRUGO NE ZANIMA.DZaba cete im vi objasnjvati,u njihovoj glavi logike nema,SAMO DAJ PARE.Znaci,ako znate da niste krivi - samo ignorisite raspravu,u smislu "OK,necu da platim...dobro...razumeo sam...ne,necu da platim...OK,tuzite me...dobro...dovidjenja".Ne svadjajte se,samo dzabe gubite i vreme i zivce.

Vezano jos za te osobe,koje agencija podmece da vas zovu i uznemiravaju...
Ja ne znam koji je to talog ljudskog (zenskog) roda.NJih ne interesuje da li si ti kriv ili ne,kakva ti je prica,kako ide dedukcija zbog cega nisi kriv...bas ih briga,njima je jedino vazno da te nateraju da ti njima das PARE.Sve za pare,pa makar i uznemiravali neduzne osobe (moje ukucane,npr.):smack:

Jos da kazem da,za sve ove godine,ja mislim da me nijednom nije zvala ista osoba.A zvalo me je njih...milion.
To mi govori da oni imaju "arsenal" tog taloga od osoba,koji ce zbog novca da pristane na sve.Sta reci...:zgran:

******

Suma sumarum...

VIP nije losa kompanija.
Iskreno,lagao bih/bio bih subjektivan da kazem da jeste.I dalje imaju milione korisnika (valjda i to nesto govori).

ALI.

Imaju osoblje,koje pravi DRASTICNE greske.
Ja,iz svog iskustva,mogu da kazem da ima...pa,minimum 10 puta da su me nesto zeznuli.
Pored ovog od pre 5 godina,tu je i ovaj skoriji primer,sto sam opisao od pre pola godine (kazu ti triput jedno,a na kraju ispadne drugo).Kao i mnogi drugi primeri.

I onda...umesto da lepo priznaju "Da,nas zaposleni je napravio gresku" i da se izvine...NE,oni to kriju i guraju pod tepih.
I krivicu svaljuju na drugog.


E pa,ljudi iz VIP-a,dokle god od zrtava vaseg nesposobnog osoblja pravite krivce,do tad ce ova moja prica (kao i mnoge druge - svih onih koje su vasi zaposleni zaj...,A CUTITE o tome) da kruzi i svetom i internetom.
 
Jovan Jovanović se nadovezao: "Na sreću, a i zbog delovanja udruženja za zaštitu potrošača, mi problem sa agencijama koje naplaćuju potraživanja iz delatnosti od opšteg ekonomskog interesa, nemamo. Ranije, kada su se one masovno osnivale, sproveli smo istraživanje i došli smo do interesantnih podataka. Uglavnom je jedno lice na svoje ime imalo registrovane dve ili tri ovakve agencije, a obično su to bili državljani Grčke ili Mađarske. Radilo se o otkupu potraživanja. Na primer, te agencije otkupe potraživanje od nekog subjekta koji smatra će teško naplatiti to potraživanje. Agencija od njega otkupi potraživanje u vrednosti od 20%, a žele da od građana naplate celo." Jovanović dalje navodi da su ljudi iz Centra za zaštitu potrošača Forum stupali u kontakt sa pripadnicima tih agencija te da su im objašnjavali da one nemaju pravo naplate ovih potraživanja. "U kontaktu sa tržišnom inspekcijom, koju bih želeo da pohvalim ovom prilikom, i reakcije drugih nadležnih organa ove agencije su ubrzo prestale sa svojim ‘radom’ i uznemiravanjem građana", kazao je on.

Izvor
 
Lazo, ovo nije zez, ali da sam ranije znao, bilo bi od neke, psihicke pomoci:
izgoogle-uaj James Veicht-a, pogotovu njegove odgovore na SPAM. To je pravi nacin da se postupi sa ovakvima.
 
Lazo, CARE.
Moram naglasiti da ja sa Vipom stvarno nemam nikakva losa iskustva, jesu me iznervirali par puta upravo zaposleni sa pogresnim informacijama, ali se sve stvarno brzo resilo nakon upucenog mejla za reklamaciju.

Ali to je bilo pre par dana, jos su smesne pare u pitanju, pripejd takodje, a ne kao tvoj slucaj (i slicni tvome drugih korisnika kod SVIH operatera) od pre nekoliko godina..

Ja sam naravno imao lose iskustvo kod drugog operatera pre 10ak godina, pa zato presao u Vip.. pa i kod TV/Net provajdera naravno da mi se desilo.. meni su takodje onomad "prodali dug" nekoj "agenciji", pa me ovi smarali par godina, sve te razumem.

Mogu realno ti iz "agencije" da ti pljunu pod prozor, to je sve sto oni pravno i legalno mogu.. ;)

Krenimo logikom bilo koje kompanije koja ima neko neizmireno potrazivanje od strane korisnika, pa imaju i oni svoju pravnu sluzbu, advokatsku kancelariju.. da imaju mogucnost da zakonski mogu da ostvare to potrazivanje, sigurno ne bi "prodavali za procenat" uterivacima.

Sa druge strane, sigurno su ljudi i njih sve (kompanije) ranije uspevali na milion razlicitih nacina da "izrade" za nove telefone i ko zna sta sve... nasem co'eku je snalazljivost DNK, pa sad plus il minus kako ko koristi, njemu na dusu, cast i obraz. Ako su nekom te kategorije uopste bitne u danasnjem svetu..

Pomeraju se stvari lagano na bolje, pravno gledano jos nije cista situacija, ima ovde na forumu zapocetih tema taman da se zbunis.. :D

Ako te jos budu cimali, posebno uznemiravali porodicu, samo ti njih lepo i uljudno zamoli da ostave oni tebi NJIHOVE podatke, pa mozes ti njih, ali REALNO da tuzis za uznemiravanje.
 
Ja sam iz Vipa pobegao čim mi se ukazala prilika. Sa njima sam potpisao ugovor 2010 ili 2011, znam da je bio Smart 1100.
U početku sve je bilo dobro međutim posle 3 meseca pretplata uvek dolazi uvećana, mislim da mi je ugovorena cena za paket bila 1000 din, i prva 3 meseca dolazi regularno 1000 din, četvrtog meseca došlo 1200-1300din, rekoh ajde možda sam potrošio smartove iako nisam bog zna koliko pričao a net na telefonu još manje koristio jer i na poslu i kod kuće imam WiFi.
Peti mesec stiže račun 1400 din.
Tu mi je postalo sumnjivo i onda dva dana pred presek u šestom mesecu proverim stanje i u aplikaciji na mobu i na Vip online i vidim da sam potrošio 600 smartova i da mi je istalo 500 smartova. Onda lepo ugasim telefon i nisam ga uključivao do posle preseka stanja. I proveravao stalno na Vip online da li su se smartovi smanjili, i ostalo je oko 500. I ja sam bio u fazonu odlično nisam potrošio još mi je ostalo dosta.
Međutim kada je stigao račun isto je bilo oko 1300 dinara, znači opet neki višak.
Tu sam zvao njihovu podršku da se žalim na šta oni jedino što su rekli je da sam potrošio smartove i da je zbog toga a da sistemu treba 2-3 dana da registruje pa eto mjau mjau...
Sledeći mesec odlučio da budem slepac koliko god mogu, neću nikoga da zovem osim kada baš moram, net ugasim i poruke svedem na minimun. Nedelju dana pred presek proverim stanje i vidim da mi je ostalo 1050-1060 smartova i lepo izvadim karticu i ubacim mts prepaid. I rekoh e sada ako uzmu više onda ne znam šta je problem. Stiže lepo taj mesec nešto ispos 1200 din, skoro 200 din preko paketa.
Tu sam ih zvao i rekao otvoreno da kradu, na šta su oni rekli da nije moguće, pa proveriće pa ovo pa ono, ne valja vam telefon, a telefon je bio Vipov... Tu sam se ja lepo istresao na njih preko telefona.
Onda za divno čudo je sledeći račun došao tačno 1000 din, iako sam telefon koristio normalno jer sam se pomirio da su takvi pa koristim normalno dok mi ne istekne ugovor. Mesec posle tog isto pretplata ugovorenih 1000 din, ja rekoh sve ok, isvađali smo se i napokon će početi bez kraduckanja, međutim opet mesec kasnije račun uvećan za 150-200 din.
Tako mi je bilo sve do 3-4 meseca pred istek ugovora kada je Vip odlučio da podigne cenu pretplate, i tu sam se obradovao, kršenje ugovora sa njihove strane odoh odmah da podnesem za raskid. Tu su me onda ubeđivali da je to povećanje samo 100din mesečno, pa eto daće mi dodatne smartove,.... Ja lepo napišem zahtev za raskid, nosite se i vi i vaši smartovi.
Onda je bio otkazni rok od mesec dana, i taj zadnji mesec znam da mi se veza uvel prekidala na svakih 10-20 sekundi kada ja zovem nekoga, a kada mene neko zove sve radi lepo.
I kada je taj otkazni rok prošao, onda sam prešao u Telenor i sa njima stvarno nikada nisam imao nijedan problem.
Što se mene tiče u Vip više ne idem, pa kakve god pakete da daju.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
@alfaunits:video sam vec tog lika na Youtube-u (replying to spam e-mail),bas je lud :)
Da,tako se to radi.Samo sto su ovi mene zvali telefonom,nije bilo preko mail-a.Nekad sam iz zajebancije davao drugovima da nastave pricu (posto,kazem,99% tih sto su zvali su bile zene),gde bi prica dalje isla tipa-pa sta radis posle posla,pa da se vidimo,daj mi tvoj broj telefona lutko...neka ljubav cveta,bolje to nego da mi prete tuzbama :)

@MRghoodan:pa,tako sam i ja razmisljao - ako vec postoji neki nacin da naplate to sto su me zaj...,valjda ne bi "prodavali" dug nekoj tamo levoj agenciji.
Ne znam sta si tacno mislio pod tim boldovanim i podvucenim ("pravno gledano jos nije cista situacija") - da li to da mogu i dalje da me tuze?Jer tu mi nije bas najjasnije:eek:vaj "eksces" se desio sad pre vise od 5 godina.Ali je sam raskid ugovora (sa VIP-ove strane,kad su videli da necu da platim za ono za sta nisam kriv) nastao par meseci posle toga.Tj. jos uvek manje od 5 godina.

Inace...vec sam ih bio prijavio za uznemiravanje,kod MTS-a.I za divno cudo ovi iz MTS-a mi pomogli :)
Ne znam da li postoji neki pravni osnov da ih tuzim za "uznemiravanje".Jedino jos da odem u policiju,da ih tamo prijavim.

@vodka_commando:ja bih proverio listing za svaki mesec,tu mora da bude navedeno na sta su smartovi potroseni.
 
Lazo, izvini sto te strecnuh nenamerno tim boldom.

Nema mi sad ovih "mojih advokata".. msm jesu oni advokati i dipl. pravnici, nago su "moji" zato sto se znamo od srednje skole i drugari smo. Kada je meni sta potrebno, mi odemo lepo "u kancelariju", pa se sve lepo "ispricamo i dogovorimo", samo nas posle supruge i devojke ne vole bas neko odredjeno vreme, ako me razumes..;)
To sto sam boldovao se odnosilo na price na drugim temama o "novom zakonu", nema jos nikakvog novog zakona..

Za tvoj slucaj konkretno, mogao bi mozda neko od ljudi sa foruma, koliko procitah bilo je tu par pravnika, da ti kaze koliko vremena je potrebno da prodje do potpunog zastarevanja.

Pitacu ja ove moje na sledecem "sastanku", ali prenecu samo ako budem 100% siguran da sam i ja, a bogami malo vise i oni, bio/ bili pri cistoj svesti prilikom konverzacije.:d

Ne isplati se tebi sigurno da uzimas i placas advokata da bi ih tuzio, meni ovi moji to radili za dz. i usput.

Toliko smo mi bili revnosni drugom jednom prilikom, nema veze sa operaterima, da ne davim ovde.. da ovaj moj kralj nije mogao da nadje papire na kraju (prodje za sve te peripetije po par godina minimum po sudovima).
Meni stiglo neko oslobodjenje, on trabao da naplati troskove pa da ulozimo to nazad u "kancelariju".. nema pojma gde su mu papiri..:d Bas zato sto je radio drugarski i usput, svakako je isao do suda svojim poslom, nije se on tu preterano cimao.


Kancelarija naravno, nije trpela :d
Mlados' ludos'...
 
Komunalni računi (struja, voda, internet, telefon) zastarevaju nakon godinu dana.
Ako nije došlo utuzenje, to je zastarelo.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Preko neke aplikacije sam se inficirao,skinuli su mi 180 din,sa najavom da se "saradnja" nastavlja.Da li neko ima iskustva sa tim i ako može da me posavetuje šta da radim?Ima li efikasne odbrane od toga?
Možda ovde nije mesto da se obratim ali ne znam gde bih to uradio.
Mreža je Vip,zato sam pitanje postavio ovde.
 
Poslednja izmena:
Kod VIP-a ne morate da ih zovete da vam gase VAS usluge, možete i sami iz Moj Vip/podrška portala sa sajta (ne znam da li može iz aplikacije, nisam zagledao ali bi trebalo da može).

Direktan link do stranice je (ko ne želi sam da istražuje): https://www.vipmobile.rs/popmenu/barring

Ovako ista izgleda...


Izgasi VAS usluge, ostavi mparking i busplus (ako njih koristiš). A da se odjaviš sa tog servisa na koji si se prijavio, trebalo bi da imaš u poruci od njih STOP opciju, pa broj na koji da pošalješ sms da bi se odjavio. Ako ne ide, kontaktiraj vip kontakt centar, reci im problem i trebalo bi da te oni mogu odjaviti.

edit: evo ti i link do teme koja se tiče tog problema - https://forum.benchmark.rs/showthread.php?415480-Trazite-zabranu-VAS-servisa-kod-operatera
 
Poslednja izmena:
Evo i seste godine...

Manje-vise status quo.

U martu su mi poslali pismo,gde su rekli da platim onaj osnovni racun (56000) u roku od 7 dana ili ce me (opet,po milionti put receno) tuziti.Nisam naravno platio i nista se nije desilo.

Onda mi je u junu stiglo jos jedno pismo,od Creditexpress D.O.O. (tako je bar pisalo na koverti)
Ali ovog puta je posiljalac bila advokat Radmila I. Stepanovic,Kralja Milana 4,Beograd.
U fazonu - "Opomena",da platim osnovni dug+kamate+njoj (toj Radmili,kao zastupniku SVEA Finance) jos 3000 dinara.

Tu se setim ovoga:
Ja ne znam koji je to talog ljudskog (zenskog) roda.NJih ne interesuje da li si ti kriv ili ne,kakva ti je prica,kako ide dedukcija zbog cega nisi kriv...bas ih briga,njima je jedino vazno da te nateraju da ti njima das PARE.

Da li je ta necitava Radmila uopste upucena u slucaj (kazem "necitava",jer sumnjam da je upucena;a pre svake opemene trebas valjda prvo da proucis predmet potencijalne tuzbe,sto ona ocigledno nije uradila) ili je samo jos jedna u nizu (zenskih) osoba koja je u fazonu DAVAJ PARE,a nebitno je dal si kriv ili nisi kriv.Mislim,tragedija...talog ljudskog drustva.

***

Da kucnem o drvo,od kad sam ih prijavio za uznemiravanje MTS-u,vise me ne zovu na mobilni,ni na fiksni.
Sad mi samo "ljubavna pisma" povremeno salju (valjda da ne mislim da su me zaboravili) :)
 
Kako je krenulo bice, daj 10 000 din pa da se razilzimo. [emoji23][emoji23][emoji23]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
VIP su lopovi i korsnik nema ama bas nikakve sanse da se zastiti, moj slucaj je banalan desilo se to da su mi internacionalan SMS napaltili 60din umesto 15din i kad sam zvao receno mi je da sam iskoristio karaktera (slova znakova) ili gifova za 4 poruke stoga zato je naplaceno 60 umesto 15din, sad posto sam zapravo napisao samo par reci tj pitao koleginicu jel sve ok i da se javi kad uhvati priliku posto je bilo ono vreme uragana i sta sve u americi ono kad ih je bas porazbijalo al ne vredi operater izricito tvrdi da nisam u pravu i da sam sigurno ako ne slova onda iskoristio gif smajli itd, reko ama retarde nema smajlija niti gifova ima samo par reci i znak pitanja!!! Bilo kako bilo odem ja do poslovnice i pokazem onim dijabolama tamo tu poruku koju su mi naplatili 60din i cura samo slegne ramenima u fazonu u pravu si ali ja ne mogu da ti pomognem jedino ako hoces pisi zalbu pa ako imas srece...uradim to medjutim dobijem povratni SMS\Mail da je zalba odbijena, sta cu popizdim ne zbog 60din vec sto me prave ludim i napisem zalbu ratelu prilozim screenshot,racun,sniman razgovor sa operaterom i video posto sam snimao kad sam bio u poslovnici itd i posle par dana dobijem odgovor da nisu vise u stanju da izvrse pritisak na prevare od strane provajdera nego da iskljucivo daju savete i posreduju da se stvar resi dogovorom van suda i posavetuju me da se mogu da se obratim nekim od drustva za zastitu potrosaca ili da privatno tuzim VIP...

Srbija lopovska zemlja bez zakona *mjau**mjau**mjau*
 
Da,RATEL je tu samo posrednik (izmedju tebe i mobilne kompanije),mislim da oni nemaju mogucnosti da "presude" ko je u pravu.

Kako je krenulo bice, daj 10 000 din pa da se razilzimo. [emoji23][emoji23][emoji23]
Ma ne dam im nista bre :)

Inace,da - dug (sa kamatom) koji mi oni obracunavaju je odavno presao 100 hiljada (mozda je sad i 1000 evra),ali se povremeno "smiluju",pa mi nude opciju da platim samo "osnovni" dug (tih 56000).
Al necu da platim nesto za sta nisam kriv.
 
Nazad
Vrh Dno