Šta je novo?

Steelseries Kana blacenje

onlyuros

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruke
19
Poena
155
Pisem ovaj post da posavetujem potencijalne kupce i malo da izventiliram.
Pre malo vise od 2 meseca uzeo sam SS Kana mis, na nekom popustu za 2.5k (inace je oko 5k).
U mis sam polagao dosta nade, ali je iskreno djubre.
Levi klik je propao posle manje od 2 meseca. Losije detektuje klikove (bilo da neki ne primeti ili da pusti prilikom klika i povlacenja) i da je originalni osecaj i zvuk klika nestao.
I sa software-om imam problema - ne detektuje misa uopste.
Sto se tice ergonomije ni njom nisam odusevljen, imam vecu saku od prosecne i pozicija forward i back tastera mi nije prijatna.
Inace mis ne koristim za gaming vec normalne svakodnevne radnje. Time je moje iznenadjenje jos neprijatnije.
Sto je najgore mislim da ovo nije izolovan slucaj vec standardno kod SS; drugar je uzeo Kinzu koji je koristio za gaming manje od pola godine i njegov je u daleko gorem stanju (njemu je desni klik otupeo).

Da li je fora da se na nase trziste salju shkart misevi (pa su zato na popustu) ne znam, ali to bi bilo samo jos gore.
 
Ja sam uzeo Kanu na istom tom popustu i miš ovde radi besprekorno. Daleko od toga da je miš đubre - možda tebi ne odgovara, to razumem. Ako ti je otišao klik - imaš garanciju. Što se tiče softvera - ni ja nisam oduševljen, videćemo kada će novi Engine 3 podržati starije uređaje.
 
Nije da mi ne odgovara nego ako je dugme otislo posle 2 meseca onda je djubre. Ti si dobio dobar primerak ocigledno, ali to nikako ne opravdava ovo o cemu sam pisao. Sto se tice garancije da li mislis da bi prihvatili zbog ovoga? Mis radi ali bih ga odmah menjao za drugi.
 
Poslednja izmena:
Ako dugme ne valja, naravno da je za garanciju. Cini mi se da ti je otisao mikroprekidac - to je relativno jednostavna stvar za popravku. Kana bas i nema neke sviceve - to je cinjenica. Nisu Omron -ali ne bi trebalo da odu posle dva meseca.
 
Nemam kanu ali kao korisnik sensei raw-a za ovih mesec dana koliko ga imam,nemam primedbi,samo skroll malo skripi ali takva je serija izgleda jer jos dvojici sa foruma isto malo skripi ali to i zanemarim jer se nekad i necuje,inace mis je odlican pa mu skroll i oprastam :D
 
Sto je najgore mislim da ovo nije izolovan slucaj vec standardno kod SS; drugar je uzeo Kinzu koji je koristio za gaming manje od pola godine i njegov je u daleko gorem stanju (njemu je desni klik otupeo).
Naravno da je izolovan slucaj. Imam Kanu i Sensei, redovno trpe svakodnevna maltretiranja i rade besprekorno. To za ergonomiju je individualna stvar i trebao si malo da se informises pre nego sto si ga kupio. Kupio si felerican mis i samo ga zameni. Prosto i jednostavno. Znaci, nije mis djubre vec ti je zapao los primerak, a zato i sluzi garancija.

P.S.
Nemoj misliti da se to ne desava sa drugim proizvodjacima.
 
Poslednja izmena:
Tri drugara imamo SS miseve i dva pate od iste boljke, kako mogu da ocekujem da je to retka pojava? SS vise necu uzimati. Probacu da ga zamenim, ali posto mis radi i "samo" je izgubljena originalna preciznost i osecaj klika nisam siguran da ce prihvatiti.
 
Naravno da je izolovan slucaj. Imam Kanu i Sensei, redovno trpe svakodnevna maltretiranja i rade besprekorno. To za ergonomiju je individualna stvar i trebao si malo da se informises pre nego sto si ga kupio. Kupio si felerican mis i samo ga zameni. Prosto i jednostavno. Znaci, nije mis djubre vec ti je zapao los primerak, a zato i sluzi garancija.

P.S.
Nemoj misliti da se to ne desava sa drugim proizvodjacima.

Ja imam Sensei malo vise od mesec dana i vec je poceo da otvara 2-3 taba na scrool click. Iznad prednjeg desnog dugmeta (2 sa strane pa prednji) se vidi cela unutrasnjost misa i dugme landara gore dole i cuje se drugacije od ostalih.

Juce sam ga ugasio tako sto sam skinuo dzemper i pipnuo misa i pecnu me elektricitet, mis se samo ugasio i upalio posle 5 sec ali senzor i dalje nije radio, morao sam da izvadim USB iz PCa i vratim. Samo cekam kad ce nesto da mi crkne na misu od 90e, posto sam ga uzeo ovde na forumu, novog zamenjenog sa 1 mesec garancije koja je vec prosla :d.

Inace ovo za elektricitet mi se desavalo i sa CM Sentinel.. 3-4 puta dok sam radio dodjem iz kuhinje za komp, pipnem misa i udari me struja, mis se ugasi. Posle nekoliko puta vise nije hteo da se upali. Kuci sam ga otvarao, smarao se, nekako je proradio ali onaj display zabo totalno, treperi i u tom intervalu i senzor preskace. Reko ae da probam da pocupam display, skinuo ga i senzor proradio. Od tada radi vec skoro godinu dana.

Znaci to su 2 misa na 2 razlicite lokacije, jedini zajednicki faktor sam ja, i to sto imaju metal odozgo.. a bas zato sam i uzeo Sensei :/
 
Poslednja izmena:
Moj ortak je kupio Kanu i muku je mucio sa levim klikom. Dva puta je reklamirao, na kraju su mi zamenili, ni taj sto je bio zamena nije dobro radio i na kraju je vratio, dodao pare i kupio Sensei.
 
Naravno da je izolovan slucaj. Imam Kanu i Sensei, redovno trpe svakodnevna maltretiranja i rade besprekorno. To za ergonomiju je individualna stvar i trebao si malo da se informises pre nego sto si ga kupio. Kupio si felerican mis i samo ga zameni. Prosto i jednostavno. Znaci, nije mis djubre vec ti je zapao los primerak, a zato i sluzi garancija.

P.S.
Nemoj misliti da se to ne desava sa drugim proizvodjacima.

Potpis.
 
Još jedan potpis od mene.
Ja sam tako rekao za MadCatz R.A.T 7 i za njihov joypad, i ze neke iz Logitech serije... Sve je to kinesko đubre, okreni obrni. Samo je problem da kod nas ostvariš garanciju proizvođača, jer su uvoznici najčešće neiživljene drk@džije. Preko je taj RMA i DOA poprilično bolje rešen. Ovde mi je joypad stajao na servisu skoro 40 dana dok mu nisu "NEŠTO" zamenili, da bi čim sam ga doneo kući počeo da se ponaša isto kao i kada je otišao na servis. I opet uzmem Logitech-a jer mi taj oblik njihov najviše odgovara... Igranka bez prestanka u principu.
 
Brat ima Kanu 5 meseci i nema za sada ni jedan problem sa tim misem. Jedina zamerka je sto je nesto uzi od onoga sto ja smatram idealnim a da problem bude jos veci ja uopste nemam velike sake, naprotiv.
 
Koristim Sensei RAW, isto kupljen na akciji, za 3.500. Nemam problema sa senzorom ni sa klikovima, software im je djubre, istina, ali imam problem sa gubitkom konekcije. Ne znam o cemu se radi, povremeno kada pomerim dodirom USB preko koga je prikljucen, desi se da se mis ugasi i restartuje za nekih 5-6 sekundi. Ne znam da li je u pitanju moj driver, USB portovi ne bi trebalo da su u pitanju jer je ista prica na sva 3. Problem je bio jako cest, ali od kad sam instalirao drajver i software, pa komp sve uredno vidi, desava se retko, ali opet jedanput u 2 sata.
 
nikad mi nije bilo jasno miševi koje ste nabrojali iz Steelseries mogu da spadaju u gejmerske :trust:
 
Nazad
Vrh Dno