»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
      Prikazani rezultati od 46 do 51 od ukupno 51

Tema: Mifi ruter - sta gledati

Member Avatar korisnika Markosmi
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        1.827
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Q8300 cooled by CM Hyper 212 +
        • MoBo: Gigabyte GA P45 UD3L
        • RAM: 4x2 GEIL BLACK DRAGON 1066 DDR2
        • VGA: SAPPHIRE ATI RADEON 5850
        • MON: LG 24MP56
        • HDD: SSD Samsung 830 120Gb; SAMSUNG 1TB HDD
        • OPT: NEC AD7200S
        • Case: CM 690 ADVANCED II powered by: LC POWER 6560 V2 TITAN
        • SND: Zvucnici: J-S 5.1. integrisana ac '97 7.1.
        • LAP: Asus Transformer Book T100TA
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: HTC U 11
      3. Gledam da u budžet za neku od narednih godina stavim jedan 4G mifi. I imam jednu ozbiljnu dilemu. 4G Mifi ruter vs neki entry level 4G mobilni sa ozbiljnijim baterijom pa da hotspotuje. Upotreba bi kao i većini bila turistička. Cena bi verovatno bila slična (do 100€). Ono što me najviše brine je baterija. Većina rutera koje sam gledao imaju oko 1.500mAh I kobajagi deklarisano vreme od 6h rada (što u praksi verujem da je do 4,5 max, a koga briga još za standby). Ne znam da li bi mobilni sa hotspotom uspeo da istera jače vreme. Gabariti su slični, još je prednost kod mobilnog što bi bilo lakše pratiti potrošnju.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
        The light that burns twice as bright burns half as long

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2017
        Poruka
        9
      5. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS H81M
        • RAM: 16GB (2x8 GB 1600MHz SiliconPower DDR3)
        • VGA: Intel HD 4460
        • MON: 3x Acer V226HQL 21.5" fHD
        • HDD: SM-240GB-850EVO SSD + 2+1+3+0.5 HDD mešano
        • OPT: N/A
        • Case: Altos
        • LAP: MacBook Air 13.3" 2015 i5/8GB/128GB
        • INET: UMTS/GPRS
      6. Citat Citiram korisnika: Markosmi Pogledaj poruku
        Gledam da u budžet za neku od narednih godina stavim jedan 4G mifi. I imam jednu ozbiljnu dilemu. 4G Mifi ruter vs neki entry level 4G mobilni sa ozbiljnijim baterijom pa da hotspotuje. Upotreba bi kao i većini bila turistička. Cena bi verovatno bila slična (do 100€). Ono što me najviše brine je baterija. Većina rutera koje sam gledao imaju oko 1.500mAh I kobajagi deklarisano vreme od 6h rada (što u praksi verujem da je do 4,5 max, a koga briga još za standby). Ne znam da li bi mobilni sa hotspotom uspeo da istera jače vreme. Gabariti su slični, još je prednost kod mobilnog što bi bilo lakše pratiti potrošnju.

Ja sam uzeo u VIP-u HUAWEI 35573Cs-322, košta bez ugovora 6500 din (paket Vikend Net, besplatno neograničen net 7 dana od trenutka kupovine), a inače sa ugovorom je 1 din, meni se i ne sviđa baš najbolje ali u poređenju sa telefonima je mnogo bolji, recimo iPhone-i (od 5S, 6S testirano) se zaglavljuje WiFi periodično dok se na ovome ne zaglavljuje, jedino što ne valja je što je WiFi samo 2.4G i meni ne hvata ništa na 1800/20 MHz već samo 800/5 na Vip, i brzine su malo lošije, tipa 50/20 umesto 100/50 kao što dobijam na telefonu. Mislim da je bolje rešenje dedicated hotspot ili ako je za kućnu upotrebu nešto kao onaj ZTE MF283+ što isto daje Vip..

Interesuje me, gde bih mogao relativno jeftino (do 80 eur) da nabavim dobar 4G ruter, ne mora da bude prenosan, ali MORA da ima eksterni konektor za antenu jer računam da ću dobiti već brzinu sa onim 4G LTE antenama što se prodaju po oglasima. Svideo mi se taj ZTE MF283+, ali ne znam gde da ga kupim bez da plaćam 15 000 din Vip-u ili da uzimam uz ugovor? Jel neko prodaje na oglasima taj ili neki sličan, bitno je da je Vip ili Sim free? Ovaj sada što imam nema konektor za antenu i signal je loš, tj. on hvata sve 5 crtice signala ali je brzina loša a živim blizu bazne stanice, tj. imam optičku vidljivost ka elektrani u Drmnu gde se nalaze antene za 1800+800 Vip, 1800 Telenor i 800 MTS. Lošu brzinu imam kod MTS-a i kod Vip-a, tj. MTS hvata samo 3G u tom Vip-ovom ruteru stoga je brzina jako loša.

Member Avatar korisnika Running
        Na forumu od
        Jan 2017
        Poruka
        609
      8. Moja mašina
        • SND: Asus Xonar U3
        • LAP: Asus X555
        • TV: LG
        • Ostalo: Google Nexus 6
      9. Citat Citiram korisnika: Markosmi Pogledaj poruku
        Gledam da u budžet za neku od narednih godina stavim jedan 4G mifi. I imam jednu ozbiljnu dilemu. 4G Mifi ruter vs neki entry level 4G mobilni sa ozbiljnijim baterijom pa da hotspotuje. Upotreba bi kao i većini bila turistička. Cena bi verovatno bila slična (do 100€). Ono što me najviše brine je baterija. Većina rutera koje sam gledao imaju oko 1.500mAh I kobajagi deklarisano vreme od 6h rada (što u praksi verujem da je do 4,5 max, a koga briga još za standby). Ne znam da li bi mobilni sa hotspotom uspeo da istera jače vreme. Gabariti su slični, još je prednost kod mobilnog što bi bilo lakše pratiti potrošnju.

Ma uzmes 4G USB modem onaj od Huaweia i jedan power bank. Kad imas napajanje koristis ga na USB (moze i u autu), kad nemad prikacis na power bank.

Ne mora se voditi racuna o baterije, kad 'oslabi' kupi se novi, barem su ti power bankovi jeftini, a veliki kapacitet.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Member Avatar korisnika jabree
        Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        1.002
        Ae ako neko ima 3g mifi nek pusti poruku da ne offujemo ovde....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Member Avatar korisnika Markosmi
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        1.827
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Q8300 cooled by CM Hyper 212 +
        • MoBo: Gigabyte GA P45 UD3L
        • RAM: 4x2 GEIL BLACK DRAGON 1066 DDR2
        • VGA: SAPPHIRE ATI RADEON 5850
        • MON: LG 24MP56
        • HDD: SSD Samsung 830 120Gb; SAMSUNG 1TB HDD
        • OPT: NEC AD7200S
        • Case: CM 690 ADVANCED II powered by: LC POWER 6560 V2 TITAN
        • SND: Zvucnici: J-S 5.1. integrisana ac '97 7.1.
        • LAP: Asus Transformer Book T100TA
        • Ostalo: HTC U 11
      13. Citat Citiram korisnika: Running Pogledaj poruku
        Ma uzmes 4G USB modem onaj od Huaweia i jedan power bank. Kad imas napajanje koristis ga na USB (moze i u autu), kad nemad prikacis na power bank.

Ne mora se voditi racuna o baterije, kad 'oslabi' kupi se novi, barem su ti power bankovi jeftini, a veliki kapacitet.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
        Ne odgovara mi ta kombinacija. Mora da bude ruter zbog kačenja većeg broja korisnika

The light that burns twice as bright burns half as long

Member
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        212
        da li usb modem radi samo na kompu I laptopu ili ima I neki drugi nacin povezivanja?

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •