Šta je novo?

SATA3 HDD Da li ce raditi na ploci koja ima SATA2 konektore?

Koliko vreme podizanja sistema moze da se ocekuje sa SSD-om na sata 2 ploci? Moj Hitachi sa 484 dana rada i 5215 startovanja win 10 podize za 31 sek + nekih 5sek dok se sve ikone ucitaju.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mala je razlika u svakodnevnom koriscenju SSD-a na SATA3 i SATA2 plocama, u oba slucaja je sve daleko brze nego na HDD-u.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Praticu cene oko nove god pa mozda nesto kupim ako bude nekog kvalitetnog popusta.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nije brzina podizanja sistema ono sto krasi brzinu ssd-a.
Naravno da ce se brze dici OS na ssdu ali treba znati da se i na ssd-u dizanje OS moze rastegnuti na 30-40sec.
Kako?
Pa ako imate mnogo prikljucenih uredjaja, vise hdd (ja evo imam jos 3hdd), vise usb uredjaja (tastatura, mis, stampac, skener, kameru...) i sve to "usporava" da tako kazemo dizanje OS, jer treba vremena da sve to se iscita i iscekira...
Ono sto u stvari "brzim cini ssd", je rad sa ss-om, brzina pristupa podatcima na ssd-u pa iz tog razloga svi vazni i cesto koristeni programi trebaju da budu na ssd-u.
I znajte ima ssd-ova i situacija sa ssd-ovima nekim da budu cak i sporiji od hdd, a to su obicno ovi niskobudzetni ssd-ovi ...

Popusta kod nas i nece biti, 2-5% u izuzetno ogranicenoj kolicina i to pre svega na slabije prodavanu robu.

Ko planira ssd neka uzme neki od boljih, neka uzme barem 250Gb i garanciju da ima zlu ne trebalo.
 
Pozdrav, nadam se da nisam promasio temu. Da li je moguce ugraditi ssd na racunar sa sata 2 magistralom i bez ahci rezima? Imam stariji racunar pa bih hteo malo da ga ubrzam ako je ikako moguce. U pitanju je Asus Barebone T3-P5G965. U podesavanjima nigde nisam nasao ahci mod. Kako bi radio ssd bez ahci-a?
 
Sporije nego sto moze ali brze nego hdd.
 
Bitno mi je jer taman sam mislio da uzmem ssd. Kad mi nekoliko njih rekose da nece raditi bez ahci moda. Svakako sam i ja mislio da ce raditi jer sata konektor je sata samo bi bila razlika u brzini prenosa.
 
Radice normalno. Imam ja ssd na jednoj praistorijskoj msi k9n6pgm2-v ploci bez AHCI.
Samo su brzine male za ssd ali mnogo brze sve radi.
Nakon istaliranja windowsa, proveri samo radi li trim jer je to vazno.
Trebalo bi da radi za generickim windows 10 drajverom tako da ne instaliraj poseban.
 
Trim ce raditi na Win7 i novije, samo na XP nece raditi kada je u IDE mode, ali ko jos koristi XP danas, mislim ima slucaja. :)
 
To je bitno. Sutra cu uzeti pa cemo videti. Bitno mi je samo da je brzi od HDD na sata 2 bez ahci moda. Uglavnom ce biti operativni sistem na njemu sa par programa. Samo se dvoumim izmedju Kingston A400 120GB i Transcend SSD220 120GB. Sta biste mi Vi preporucili ?
 
To je bitno. Sutra cu uzeti pa cemo videti. Bitno mi je samo da je brzi od HDD na sata 2 bez ahci moda. Uglavnom ce biti operativni sistem na njemu sa par programa. Samo se dvoumim izmedju Kingston A400 120GB i Transcend SSD220 120GB. Sta biste mi Vi preporucili ?

Evo ti poredjenje za 240gb....pa u biti i nema neka razlike sem da je Kingston jeftiniji...

https://ssd.userbenchmark.com/Compare/Kingston-A400-240GB-vs-Transcend-SSD220-240GB/3953vsm129705


Generalno zbog novijeg datuma, isao bih ipak na Transcend.
 
Preporucio bih ssd od 240GB ako je ikako moguće!
 
Nema razlike u brzini ni izmedju jeftinog Kingstona, 860 Evo i NVMe diskova, ono sto deli SSD trziste, sto se prosecnog a i natprosecnog korisnika tice (koji ne vrsi kopiranje ogromnih fajlova sa NVMe diska na NVMe disk) je garancija i kvalitet komponenti (dugotrajnost).

Jedan ce podici sistem za 5, drugi za 7, treci za 10 sekundi. Jedan ce podici igru za 18, drugi za 20, treci za 22 sekunde. Svaki je u odnosu na HDD drasticno poboljsanje, gleda se iskljucivo kapacitet, kvalitet komponenti i garancija.
 
Nazad
Vrh Dno