Šta je novo?

Cooler Master Vam stoji na raspolaganju

nisu ploche loshe vec ne mogu grafike da se nahrane dovoljno preko jednog 6 pinca i naravno da gori 24 pinac.

dovoljno je malko uzeti digitron u ruke i srachunati da ako grafika troshi 150w, pa ako se stave 4 takve sa po jednim 6 pincem,
preko ploche ce ici 4x 75w, to je previshe za jednu, ili beshe dve, 12v zice na plochi.

mozda bi bolja plocha samo malko odlozila ili ublazila ovo, ali ovako se ne pravi stabilan rig.
 
Hm...ok...nisam se dobro izrazio,nije losa ploca nego sam ja preterao :)...ali...na takvoj istoj ploci radi recimo 4x7950 sa 2x6pin i ne gore...tako da je ovo malo rebus situacija ;)
 
Hm...ok...nisam se dobro izrazio,nije losa ploca nego sam ja preterao :)...ali...na takvoj istoj ploci radi recimo 4x7950 sa 2x6pin i ne gore...tako da je ovo malo rebus situacija ;)

rebus situacija moze da bude jedino ako pretpostavimo da si 7950 narokao da troshe 250-300w i da preko 6 pinca ne moze preko 75w...odnosno da si 270-ke shtedeo...
 
Ovako je stanje...7950 na 1140/1250/1.188 sve 4....270 ne znam jer ploca pozivi 3 min :) (znaci def)....prva varijanta radi vec 6 meseci 24/7 rock stable...ostale komponente identicne...
 
nije isto napajanje i razlika 2 naspram 1 shestopinac.

uzmi onda lepo stavi jednu 7950 tako setovanu u rig i izmeri potroshnju na leru, pa pod opterecenjem sa tim klokom.
onda isto to uradi i sa 270, pa makar da imash u vidu koliko po komadu vuku iz utichnice, mozda reshish rebus tako.

i to uradi na istoj plochi sa istim napajanjem.

amozda su jednostavno i te 270 projektovane tako da vuku struju prvo\uglavnom sa slota.
 
Poslednja izmena:
Pitao bih CM da li doticni RR-212E-16PK-R1 kuler koji je u ponudi u nasim radnjama moze da se instalira na FM2+ socket i da li se dobija komplet za instaliranje na isti posto ne mogu da nadjem nikakav info o tome.
Na stranim sajtovima mi izbacuje ovu verziju istog kulera RR-212E-20PK-R2 u cijim specifikacijama pise da moze na FM2 socket, dok na 16PK verziji nema tog infoa... ?
 
Pitao bih CM da li doticni RR-212E-16PK-R1 kuler koji je u ponudi u nasim radnjama moze da se instalira na FM2+ socket i da li se dobija komplet za instaliranje na isti posto ne mogu da nadjem nikakav info o tome.
Na stranim sajtovima mi izbacuje ovu verziju istog kulera RR-212E-20PK-R2 u cijim specifikacijama pise da moze na FM2 socket, dok na 16PK verziji nema tog infoa... ?

Pozdrav,

Moze da podrzi AMD Socket:FM2 / FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2.

RR-212E-16PK-R1 & RR-212E-20PK-R2 su isti modeli coolera.Razlika je samo oznaka 16 (1600RPM) 20 (2000RPM).

http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/hyper-212-evo/
 
Posto imate u vasoj ponudi mehanicke tastature sa cherry mx switchevima zanima me dali se nekako mogu nabaviti od vas ti switchevi blue/brown/clear/red/black/white/ i ovi novi RGB red, kao i druge stvari kao sto su keycaps, keypuller, O-rings? Pretpostavljam da ih vasi serviseri imaju pa kontam da bi vam se isplatilo prodavati iste po ceni po kojom se nabavljaju u svetu da negovorimo o drugim prednostima koje dobijate takvim potezom.
Sa takvim potezom mozete kompletirati vasu ponudu a sa popularisanjem mehanickih tastatura narocito medju mladima koji ce takve tastature profesionalno koristiti (recimo prezentacije na tehnickim fakultetima studentima i sl) mozete dosta prosiriti prodaju istih.
Mozda nadjete par ideja iz ovog thread-a (narocito sto se tice siromasne ponude istih u Srbiji)
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?306056-Mehanicke-Tastature
 
Poslednja izmena:
@nevernik
To sto postoji thread sa 10 ljudi zainteresovanih da se igra switch-evima i ostalim drangulijama (od kojih bar 7 ce odustati kad im spomenes cenu, a oni procene da to ne vredi toliko) ne znaci da oni imaju racunicu da se sa time zezaju kod nas. I ovo sto trenutno kod nas postoji je za ovo trziste i vise nego dovoljno, ostali entuzijasti i sigurni korisnici ovih stvarcica sigurno mogu da se snadju porucivanjem iz inostranstva. Medju studentima mozes prosiriti prodaju mehanickih tastatura od 10k dinara samo ukoliko istovaris kombi ispred parkinga Masinca i kao zaboravis na to. Studenti se svercuju, kopiraju knjige, zive na gajbama ko porodica hrcaka, njih 10, pozajmljuu jedni drugima propusnice za menzu, a njima trebaju mehanicke tastature :) Imali smo u Srbiji jedan period kada je distributer pokusao da sledi tvoju pricu, uvezao je black/brown/red, prodavali su ih pola godine, a uvezeno tipa 30 tastatura, 10 od svakih...Da ne pricam da BlackWidow ima takodje sa plavim swichevima, koji se prodaje jedan komad u 100 godina.

Ovo je naravno samo moje misljenje, mozda ekipa u CM ima drugaciju viziju, ali ne verujem da ce od toga zaraditi koricu hleba u Srbiji.
 
Onda u principu po vasoj tvrdnji treba da se smakne dosta proizvoda kao recimo mnogi CM proizvodi kao sto je ovaj
http://itsvet.com/proizvod/cooler-master-eisberg-240l-prestige-rl-eb24-16fk-r1/comp_comp_cooler/54/1567
(hmm samo 5 komentara o tom cooleru a cak 4 'prodavaca' ga prodaju... kako li im se isplati???)
Zasto bi iko kupio ovako nesto kad ima box cooler?
Sto se tice studenata rekao sam 'onih koji ce se profesionalno baviti/koristiti' tj ne studenti koji ce zavrsiti fax i onda preko veza naci uhlebljenje u nekoj drzavnoj firmi. Govorim o studentima buducim profesionalcima koji ce ziveti sa znanjem/alatom u rukama sto je bas kvalitetna tastatura ako su programeri, arhitekte,itd u pitanju. Govorimo o ljudima koji ce buljiti i provoditi 8-12h dnevno uz komp. Takvi vecinom dolaze sa fakulteta i dizanjem svesti o prednostima mehanickih (narocito zdravstvene posledice kao i ergonomija) kao i vecem izboru istih na jednom izvoru (umesto da se obijaju vrata po raznim delovima grada) znaci dosta. Isti ce raditi po firmama te ce radije kupiti kvalitet sa kojim nece imati problema narednih 10 godina umesto svake 2 godine da uzimaju gumicarku. Bar 10-20% njih ce biti na pozicijama odgovornim za nabavku opreme, neki ce svojim izborom uticati na kolege za susednim stolom.... Sa prosirenom ponudom oni jednostavno time vezuju kupce za sebe. Sa sitnicama ce se pokazati paznja prema kupcima. E sad po vasem nacinu razmisljanja verovatno polovini CM proizvoda onda nije mesto u Srbiji.
Isto tako nemoraju imati te proizvode na zalihama koliko otvoren put za nabavku istih direktno u Srbiji a ne da kupci dobijaju odgovor 'nemamo' evo imate ovaj ovde a on je skoro isti osim te male (sustinske) razlike. A sto bi uzimali taj skupi CM proizvod kad imate ovaj jeftin noname kineski....
Doduse od tih '10'tak forumasa bar dvoica su hteli uzeti CM tastaturu koju nisu mogli naci pa su se odlucili za konkurenciju.
Postavio sam pitanje CM predstavniku bas da bih znao dali se preko njih uz povoljan dogovor moze doci do pojedinih proizvoda kojih nema u Srbiji ili da nastavimo kupovati od raznih stranih sajtova/pojedinaca placajuci ne samo cenu proizvoda (od kojeg vec taj prodavac ima zaradu) nego i razne postarine i dr. drzavne namete (nestali paketi isto tako stavljam u istu kategoriju 'poreza' drzavnih sluzbenika).
E sad ako cena bude 2 puta veca u odnosu na inostranstvo sto postaje uobicajena praksa u Srbiji onda naravno nece niko to kupovati. Srecom sad imamo i paypall, internet debitne kartice,.....
 
Poslednja izmena:
@nevernik
Prema mojoj tvrdnji, u jednini sam i nemam veze sa Cooler Master-om. Za tvoju informaciju taj cooler koji si likovao ima daleko vise interesovanja, to sto ih prodaje 4 firme nikako ne znaci da za to nema interesovanja vec ga je masa firmi uklonila iz cenovnika, nije ga bilo na lageru dosta dugo, a bili su i praznici. Svaki proizvod prodje kroz "sito", distributer koji ih radi ima praksu da proba sve novo, kad rasprodaju sve u kratkom intervalu, mozes ocekivati veci uvoz u sledecem. Evo primer, situacija sa CM slusalicama, prodavala se stara tura jos iz doba kada ih je radio DL, na kraju otisle sve po nekoj akciji "u minus" sto se kaze, sad ih radi ComputerLand dok ne nestanu potpuno sa trzista. Jednostavno nema kupaca za tako skupe igracke. Teorijski je tvoja tvrdnja korektna, ali ono sto je zeza jeste praksa.
 
Posto imate u vasoj ponudi mehanicke tastature sa cherry mx switchevima zanima me dali se nekako mogu nabaviti od vas ti switchevi blue/brown/clear/red/black/white/ i ovi novi RGB red, kao i druge stvari kao sto su keycaps, keypuller, O-rings? Pretpostavljam da ih vasi serviseri imaju pa kontam da bi vam se isplatilo prodavati iste po ceni po kojom se nabavljaju u svetu da negovorimo o drugim prednostima koje dobijate takvim potezom.
Sa takvim potezom mozete kompletirati vasu ponudu a sa popularisanjem mehanickih tastatura narocito medju mladima koji ce takve tastature profesionalno koristiti (recimo prezentacije na tehnickim fakultetima studentima i sl) mozete dosta prosiriti prodaju istih.
Mozda nadjete par ideja iz ovog thread-a (narocito sto se tice siromasne ponude istih u Srbiji)
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?306056-Mehanicke-Tastature


Pozdrav,

(zanima me dali se nekako mogu nabaviti od vas ti switchevi blue/brown/clear/red/black/white/ i ovi novi RGB red)
Da li mislio samo switcheve posebno ili nase tastature sa razlicitim tipovima switcheva?Mi trenutno u ponudi imamo modele sa QF TK red/brown/blue , potrudicemo se da i ostali budu dostupni.Ove modele ima Computerland u ponudi ,sigurno i ostali.

http://www.shopmania.rs/tastature-i-misevi/p-cooler-master-sgk-4020-gkcr1-ui-usb-key-color-3404771


(keypuller) Dolazi u paketu sa svakom nasom mehanickom tastaturom

Temu koju si linkovao smo procitali celu u Decembru,neke zanimljive predloge smo vec prosledili nasim product managerima.
 
Mislio sam i na tastature ali i switcheve posebno. Ipak su to tastature koje treba da traju minimum 10 god. tako da se moze desiti problemi posle garantnog roka. Sa "jeftinim" opcijama popravke i nabavke posebnih delova a s obzirom na kratku garanciju takva opcija bukvalno opravdava cenu i u odnosu na obicne gumicarke sto vam moze povecati broj kupaca. Naravno sama cena switcheva je takva da je jeftinije kupiti celu tastaturu nego sve potrebne switcheve da bi se napravila "nova" a sa dostupnoscu switcheva vezujete za sebe kupce narocito ako to odradite recimo preko nekog web shop-a bez velikih zaliha nego nabavljati po potrebi. Isto za razne keycapsove (custom i obicne/programiranje/photoshop/igre....), kao i keypuller i sl. Isto tako mozete da se koncentrisete na otvaranje "linije" za slabo trazene stvari koje ce dolaziti po narudzbi za takve stvari. A sa mogucnoscu modovanja istih narocito sa RGB reds switchevima koji ce se uskoro pojaviti na trzistu, moze postati popularna verzija narocito medju 'modelarima'.
Ono sto bih vas savetovao jeste da nabavite switch tester i da ih prosledite prodavcima za odabir samih tastatura u slucaju da isti nemaju u svojim zalihama bas sve verzije te tastature. Ili mozda 'iznajmljivanje' istih na odredjeni period uz placanje i recimo kauciju (kolika je cena tastature) jer je odabir samih switcheva/tastatura veoma subjektivno.
Sto se mene licno tice, ako ste vec citali taj thread, mene bi samo zanimali switchevi ali i kontroler a ja to lako mogu nabaviti po skoro fabrickoj ceni uz jedno 10 eura postarine (trenutno postoje u svetu samo 3 prave ergonomske tastature koje bi delimicno zadovoljile ono sto ja zelim) . Doduse nekako je bolje da to nabavim iz "domacih izvora" ako postoji mogucnost. Znam da je to uvek kalkulacija za vecu firmu u odnosima mogucnosti zarade od prodaje gotovih proizvoda, servisa, marketinskih 'posledica' ali i tkz. programirane trajnosti proizvoda ali u ovom slucaju govorimo o proizvodu koji je pravljen da bude dugotrajan i celo vreme pouzdan bez ikakve degradacije.
Isto tako mozete odraditi textove u saradnji sa benchmark-om o prednostima takvih tastatura, testiranje svake kao i zdravstvene/ergonomske aspekte istih. Uz par posudjenih textova vecim web portalima nekih vecih mass medija, eto vam fine reklame kao sto zu neki vec radili (samo nemojte koristiti marketinske pojmove nego tehnicke ciste izraze uz cinjenice jer se obracate vecinom pro korisnicima :) )....
 
Mislio sam i na tastature ali i switcheve posebno. Ipak su to tastature koje treba da traju minimum 10 god. tako da se moze desiti problemi posle garantnog roka. Sa "jeftinim" opcijama popravke i nabavke posebnih delova a s obzirom na kratku garanciju takva opcija bukvalno opravdava cenu i u odnosu na obicne gumicarke sto vam moze povecati broj kupaca. Naravno sama cena switcheva je takva da je jeftinije kupiti celu tastaturu nego sve potrebne switcheve da bi se napravila "nova" a sa dostupnoscu switcheva vezujete za sebe kupce narocito ako to odradite recimo preko nekog web shop-a bez velikih zaliha nego nabavljati po potrebi. Isto za razne keycapsove (custom i obicne/programiranje/photoshop/igre....), kao i keypuller i sl. Isto tako mozete da se koncentrisete na otvaranje "linije" za slabo trazene stvari koje ce dolaziti po narudzbi za takve stvari. A sa mogucnoscu modovanja istih narocito sa RGB reds switchevima koji ce se uskoro pojaviti na trzistu, moze postati popularna verzija narocito medju 'modelarima'.
Ono sto bih vas savetovao jeste da nabavite switch tester i da ih prosledite prodavcima za odabir samih tastatura u slucaju da isti nemaju u svojim zalihama bas sve verzije te tastature. Ili mozda 'iznajmljivanje' istih na odredjeni period uz placanje i recimo kauciju (kolika je cena tastature) jer je odabir samih switcheva/tastatura veoma subjektivno.
Sto se mene licno tice, ako ste vec citali taj thread, mene bi samo zanimali switchevi ali i kontroler a ja to lako mogu nabaviti po skoro fabrickoj ceni uz jedno 10 eura postarine (trenutno postoje u svetu samo 3 prave ergonomske tastature koje bi delimicno zadovoljile ono sto ja zelim) . Doduse nekako je bolje da to nabavim iz "domacih izvora" ako postoji mogucnost. Znam da je to uvek kalkulacija za vecu firmu u odnosima mogucnosti zarade od prodaje gotovih proizvoda, servisa, marketinskih 'posledica' ali i tkz. programirane trajnosti proizvoda ali u ovom slucaju govorimo o proizvodu koji je pravljen da bude dugotrajan i celo vreme pouzdan bez ikakve degradacije.
Isto tako mozete odraditi textove u saradnji sa benchmark-om o prednostima takvih tastatura, testiranje svake kao i zdravstvene/ergonomske aspekte istih. Uz par posudjenih textova vecim web portalima nekih vecih mass medija, eto vam fine reklame kao sto zu neki vec radili (samo nemojte koristiti marketinske pojmove nego tehnicke ciste izraze uz cinjenice jer se obracate vecinom pro korisnicima :) )....

Verovatno ti je poznato ko proizvodi MX Switcheve, takodje da sve ostale kompanije koje prave mehanicke tastature kupuju switcheve od njih.Mozes li da zamislis kolike porudzbine oni imaju i kolike kolicine treba da se porucuju, da ne kazemo koliki vremenski period od porucivanja do isporuke switcheva pa zatim do proizvodnje tastature..

(samo nemojte koristiti marketinske pojmove nego tehnicke ciste izraze uz cinjenice jer se obracate vecinom pro korisnicima :) )....
Da li sebe smatras Pro korisnikom ?Ukoliko da, voljni smo da ti posaljemo (pozajmimo) jednu Quick Fire XT Blue Switch ili QF TK stealth Brown switch , izaberi sam.Mozemo ti poslati uzorak na odredjen period kako bi ga istestirao i probao.Mogao bi da odradis i korisnicki opis i preneses tvoje utiske ostalim korisnicima na forumu.Naravno troskove slanja tebi i nazad pokrice nasa kancelarija.

Testere sa razlicitim vrstama switcheva imaju radnje Computerlanda.

Hvala ti na svim savetima.

Ukoliko zelis da probas tastaturu i odradis korisnicki opis kontaktiraj nas na PP
 
Mislio sam više na saradnju sa vašim servisom u slučaju da vaš servis vrši popravku tastatura te verovatno u tom slučaju imaju "rezerve" switchev-a cime se moze izaci u susret korisnicima.
Sto se tice ponude zahvaljujem i razmislicu o njoj cim budem imao manje obaveza. Doduse vec sam koristio vase tastature ali s obzirom da mi minimalno treba split tastatura zbog KTS-a, nisam ih kupovao za licnu upotrebu.
Doduse radim (kad imam vremena) na sopstvenom projektu tastature te bi bilo interesantno uporediti sve ponude tastatura na nasem trzistu, od switcheva (tu je sve vec poznato), elektronike, upotrebljene plastike, layout-a, drivera,... ali i podrske proizvodjaca/predstavnika narocito u Srbiji...
Verovatno cu to i odraditi jer bi to bilo veoma zanimljiv zadatak, ali tek kad mi obaveze dozvole.
Nisam znao da CL imaju testere mada iskreno odavno nisam ni ulazio u neku IT prodavnicu da razgledam, ovaj info moze biti veoma koristan. Dali se u svim njihovim radnjama moze naci ili samo u pojedinim?
Sve u svemu zahvaljujem vam na odgovorima...
Poz...



PS. Minimalna narudzbina za novu vrstu switcha 'ergo clear' (trenutni nadimak) je 750.000 switcheva tako da za vec postojece switcheve je to znatno manje. Posto u tastaturu ide oko 100 switcheva, to je oko 7500 tastatura. Recimo za Unicomp-ove (BS switch) cija je potraznja/proizvodnja znatno manja, oni imaju oko 20-30 tastatura dnevnu proizvodnju (bar po infoima koji postoje). Cena oko 70 eura. Zanimljivo je da im se ipak isplati opstajati i proizvoditi ih.
 
Poslednja izmena:
Dali je moguće nabaviti providnu stranicu za CM 690 prvi model koji je izašao na tržište .
 
Cooler Master Centurion kuciste a verujem da vecina ima iste, potrebni srafovi, treba 10ak ali koliko god da ima dobro su dosli. Sto hitnije moze i ako neko ima :) moze i celo pakovanje, imam samo jedan a treba mi za hard diskove.
 

Prilozi

  • IMG_0611.JPG
    IMG_0611.JPG
    207.6 KB · Pregleda: 94
  • HDD sraf-iz uputstva.JPG
    HDD sraf-iz uputstva.JPG
    62 KB · Pregleda: 105
  • IMG_0609.JPG
    IMG_0609.JPG
    172.1 KB · Pregleda: 93
  • IMG_0610.JPG
    IMG_0610.JPG
    180.1 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Jel se zna kad konacno stizu novi kompleti devastatora?
 
Pozdrav,

Da li su u planu da se uvezu neke druge verzije QuickFire Ultimate tastatura? Konkretno me interesuju sa plavim svicevima, a sa postarinom preko eu internet shopa mi je malo skupo...

Deni
 
Isto pitanje i mene interesuje pošto tražim full sized tastaturu sa plavim switchevima. QuickFire Ultimate bi mi odlično legao ali je najveći problem što kod nas postoji samo verzija sa braon switchevima.
 
Zna li se kad ce u srbiju stici neki normalan kontigent Vangarda svih snaga?
 
Pozdrav.Da li bih mogao da dobijem informaciju da li ce i kada stici u Srbiju CM 690 III verzija sa providnom stranicom?Stigla je ova verzija bez prozora.Imam nameru da uzmem ovo kuciste pa ako nece dolaziti da li bih nekako mogao da dokupim samo stranicu sa prozorom posle.Ne mogu da nadjem u toj prodavnici sto se u ovoj temi pojavljuje u linkovima.
 
Zna li se kad ce u srbiju stici neki normalan kontigent Vangarda svih snaga?

V700 je dostupan u prodaji.Problem je sa V850/1000,velika je potraznja i brzo se proda.Neka mala kolicina V1000 bi trebala da se pojavi za dve nedelje,stabilniji lager krajem Februara.
 
Pozdrav,

Da li su u planu da se uvezu neke druge verzije QuickFire Ultimate tastatura? Konkretno me interesuju sa plavim svicevima, a sa postarinom preko eu internet shopa mi je malo skupo...

Deni

Pozdrav,

U planu nam je da svi modeli budu dostupni kod nas u ponudi,samo vam ne mozemo precizirati u ovom momentu kada ce taj model biti dostupan .
 
Nazad
Vrh Dno