Šta je novo?

Cooler Master Vam stoji na raspolaganju

Ako mogu da stanu 2x 120mm venta, onda moze i Seidon 240M, mozda bude interferencije sa plocom ako ima visoke hadnjake za VRM. Probaj da pronadjes njegove dimenzije i omeri sa lenjirom da li staje sto se tice debljine, jer bi trebalo stati bez problema :)

Nemoze 120 mm mislim da je velicina 9 cm.

Mogu da stanu 2x120mm ili jedan 200mm. Problem moze nastati kada se stavi radijator pa onda jos i ventovi sto opet zavisi od ploce i lokacije memorije na njoj. Ja imam asus sabertooth 990fx rev2.0 tako da bi jedini problem mogao biti u 8pin kablu ali koliko sam mogao videti na netu i to se moze srediti uz malo finesa. Zato sam i postavio ovde pitanje Cooler Masteru da cujem od njih da li je izvodljivo ili ne.

Evo par slika gde je lik navodno uspeo da ubaci corsair H100 (275x120x27 mm) koji je skoro identicnih dimenzije kao i Seidon 240M (273x120x27 mm) bez da bilo sta modifikuje.

18a5c67e_2012-10-12_16-07-59_375.jpeg

8260bd3e_2012-10-12_16-08-16_71.jpeg
 
Neznam da li ste me razumeli u pitanju je kuler iznad samog procesora i maticne ploce a kada su ventilatori za kuciste u pitanju idu oni od 80 mm.
 
Cooler Master i dalje ocekujem odgovor, ako ne dobijem odgovor smatracu da je vas noviji proizvod 412 Slim losiji od prethodnika?! ;)

Mozes li pogledati ovaj test,nadamo se da ces naci odgovor na tvoje pitanje.

http://uk.hardware.info/reviews/312...r-test-results-cooling-performance-high-speed

212,412s dolaze sa jednim ventilatorom, 412slim sa dva.Ukoliko koristis standardnu postavku , 412 Slim ce imati malo bolje performanse nego druga dva modela.
 
Braon imaju i atom.rs i winwin.rs...
Meni treba Cherry MX Blue kao sto stoji u naznaci modela...

I na kraju da li je moguce i gde kupiti u Srbiji "SGK-4011-GKCL2(-UI)".
Bas taj model ne "neki slican"?


Bas taj model ,nije moguce kupiti.Nema ga u ponudi.
 
A da slucajno nece stizati Glacer 240L i Nepton 280L u Srbiju ?
 
Mogu da stanu 2x120mm ili jedan 200mm. Problem moze nastati kada se stavi radijator pa onda jos i ventovi sto opet zavisi od ploce i lokacije memorije na njoj. Ja imam asus sabertooth 990fx rev2.0 tako da bi jedini problem mogao biti u 8pin kablu ali koliko sam mogao videti na netu i to se moze srediti uz malo finesa. Zato sam i postavio ovde pitanje Cooler Masteru da cujem od njih da li je izvodljivo ili ne.

Evo par slika gde je lik navodno uspeo da ubaci corsair H100 (275x120x27 mm) koji je skoro identicnih dimenzije kao i Seidon 240M (273x120x27 mm) bez da bilo sta modifikuje.


Pozdrav,

Tesko da bi se uklopilo.Jedino resenje da radijator montiras unutar kucista, a ventilatore van kucista na top panel.
 
Da ali na slici se vidi da ga je on zasrafio na mrezicu sto pokriva otvore, a ne na za to predvidjene rupe. Domisljato, ali mozda dovede do nezeljenih vibracija. Ali ako nemas opcije za drugo kuciste, a vec imas Seidon 240M onda vredi probati ?
 
Imam kuciste COOLER MASTER Centurion 590 i nekoliko cooler-a 120mm.Potreban Blue LED silent fan 140mm COOLER MASTER R4-L4S-10AB-GP http://www.coolermaster.com/product/Detail/cooling/case-fan/blue-led-silent-fan-140mm.html ali kod nas ga vec duze vreme nema. Da li ga je moguce dobaviti nekako kod nas?

Odgovara li ovaj ventilator http://www.cmstore.eu/cooling/fans/140mm-blue-led-fan-on-off/ ? Ako da nas uvoznik moze da ga uveze sa sledecom porudzbinom.
 
Nikada do sada nisam doživeo da neko bude tako ljubazan i predusretljiv.Ponovo sam počeo da verujem da Deda Mraz postoji, a on je oličen u kompletnom Cooler master timu Balkan. Ovom prilikom želim da im se zahvalim za neverovatnu reakciju povodom mog razbijenog miša. Puno pozdrava i još jednom zahvalnost , vratili ste osmeh na lice jednom 13. godišnjem dečaku. Puno sreće !
 
Odgovara li ovaj ventilator http://www.cmstore.eu/cooling/fans/140mm-blue-led-fan-on-off/ ? Ako da nas uvoznik moze da ga uveze sa sledecom porudzbinom.

Da li to znaci da moze da se poruci neki od ova dva modela:

1) http://www.cmstore.eu/cooling/fans/120mm-green-led-fan-2-buy-one-get-one-free/
2) http://www.cmstore.eu/cooling/fans/120mm-green-black-led-fan/

jer je na oba modela akcija, uzmes jedan dobijes 2.

Znaci, narucim 4, dobijem 8 ili nix? :)
 
Da li to znaci da moze da se poruci neki od ova dva modela:

1) http://www.cmstore.eu/cooling/fans/120mm-green-led-fan-2-buy-one-get-one-free/
2) http://www.cmstore.eu/cooling/fans/120mm-green-black-led-fan/

jer je na oba modela akcija, uzmes jedan dobijes 2.

Znaci, narucim 4, dobijem 8 ili nix? :)

Ventilatori su bulk pakovanje.Promocija vazi samo ukoliko kupis sam direktno preko web-shopa.Ukoliko bude bilo narucivano preko distributera, nece biti na promociji 1+1.
 
Ajd i ja da priupitam nešto. Rečeno mi je da CM pravi neki termoprovodni lepak za coolere itd. ali meni nije uspelo da ga sahvatam ovde. Koja mu je oznaka i gde ima da se nabavi. Takođe bi bilo korisno kada bi bilo nekih samolepljivih hladnjaka za VRM i druge upotrebe.
 
Da li bih mogao preko vas da porucim CM V1000 napajanje, posto ga je prakticno nemoguce vise naci u slobodnoj prodaji?
 
Posedujem CM 690 kuciste(prva verzija) i puklo mi je power dugme.Sam mikro prekidac je ok,ali ona plastika sto se naslanja na njega je zavrsila.Mislim da je sve to u sklopu prednje maske kucista.Inace kuciste je odlicno,sluzi godinama,uz TX2 i jos par vasih proizvoda.Pozdrav.
 
Ajd i ja da priupitam nešto. Rečeno mi je da CM pravi neki termoprovodni lepak za coolere itd. ali meni nije uspelo da ga sahvatam ovde. Koja mu je oznaka i gde ima da se nabavi. Takođe bi bilo korisno kada bi bilo nekih samolepljivih hladnjaka za VRM i druge upotrebe.

Koliko se secam, nekada davno su pravili thermal pad. Oznaka mu je bila HTP-U01, ali mislim da osim klasicnih pasti sada nema nista drugo u asortimanu... :)
 
Poslednja izmena:
Posedujem CM 690 kuciste(prva verzija) i puklo mi je power dugme.Sam mikro prekidac je ok,ali ona plastika sto se naslanja na njega je zavrsila.Mislim da je sve to u sklopu prednje maske kucista.Inace kuciste je odlicno,sluzi godinama,uz TX2 i jos par vasih proizvoda.Pozdrav.

Meni pukao ventilator na TX2, nije billo prijatno iskustvo..
 
Ja sam odmah zamenuo orginalni noctuom 9cm.Plastika bas deluje krto na tx2.
 
Standoff srafovi za 690II su vam ocaj. Zblajznu kao da su od plastelina
 
Standoff srafovi za 690II su vam ocaj. Zblajznu kao da su od plastelina

I sta sad ocekujes ? Kao kad bi ja napisao da ako se jako nategne plastika na prednjem delu Strykera onda puca, ma nije valjda... Firma se ponudila da pomogne i objasni kome sta moze a ti stavis totalno bespotreban komentar...
 
Jesam li se tebi obratio uopste? Bas me briga dal ces ti i sta da napises... Svoje probleme gutaj, ja moje pokusavam da resim, tako da mi je totalno nenormalno i nemoralno tvoje mesanje u tudju stvar. Kakav god da je komentar, ti sigurno nisi cinilac da ga procenjujes i preskoci me sa nebulozama, zamolicu te.

@CM umesto gusano-mesinganih srafova koji su tezak krs bilo bi lepo da se u pakovanja stavljaju ipak malo kvalitetniji, jer dolazi do problema prilikom skidanja ploce npr. ( ko ima ovo kuciste, zna o cemu pricam)
 
Poslednja izmena:
Jesam li se tebi obratio uopste? Bas me briga dal ces ti i sta da napises... Svoje probleme gutaj, ja moje pokusavam da resim, tako da mi je totalno nenormalno i nemoralno tvoje mesanje u tudju stvar. Kakav god da je komentar, ti sigurno nisi cinilac da ga procenjujes i preskoci me sa nebulozama, zamolicu te.

@CM umesto gusano-mesinganih srafova koji su tezak krs bilo bi lepo da se u pakovanja stavljaju ipak malo kvalitetniji, jer dolazi do problema prilikom skidanja ploce npr. ( ko ima ovo kuciste, zna o cemu pricam)

Srecno u resenju problema! :)
 
@CM umesto gusano-mesinganih srafova koji su tezak krs bilo bi lepo da se u pakovanja stavljaju ipak malo kvalitetniji, jer dolazi do problema prilikom skidanja ploce npr. ( ko ima ovo kuciste, zna o cemu pricam)

Ja imam to kućište tačno 3 godine i apsolutno nemam ama baš ni jedan problem sa njim. Čak su tu svi ventilatori koje sam dobio uz njega i rade fantastično da ih nikad nisam ni podmazao. Ja sam prezadovoljan kućištem.
 
Kuciste je fenomenalno, ventovi koji idu uz njega takodje, standoff srafovi su katastrofa. Tri puta zavrnes i odvrnes (ili cak kada navrces sraf na plocu) i ode nut. Hvala Bogu snasao sam se i kupio kvalitetnije sa kojima nemam zayebanciju. Treba skrenuti paznju na probleme i manjkavosti, a ne samo da se smesimo, dajemo hvalospeve i "pricamo u rukavicama". Zato su se valjda i pojavili ovde zvanicno. U svakom slucaju, proizvodi i odnos sa korisnicima im je za svaku pohvalu, ali mora i malo kritike tamo gde treba da se ne bi previse opustili.;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno