Šta je novo?

Cooler Master Vam stoji na raspolaganju

hyper 212+

Koristim Cooler master hyper 212+ i potreban mi je dodatni fan bracket za kačenje dodatnog ventilatora. Hyper odlično hladi moj 955be, uskoro prelazim na fx 8350 pa da ga malo bolje ohladim.
 
Bice dovoljan i jedan ventilator. Meni je potreban zamenski ventilator za 212+, gde mogu naci?
 
Bice dovoljan i jedan ventilator. Meni je potreban zamenski ventilator za 212+, gde mogu naci?

Dobra varijanta je i Excalibur koji se lako rasklapa radi ciscenja. Koristio sam ga par godina i upravo zbog lakog odrzavanja nikada nije zakazao :) Pritom ima odlican protok vazduha tako da ce ti oboriti dodatno temperaturu u odnosu na standardni ventilator :)

excalibur_feature.jpg
 
Mislim da taj excalibur nece moci da se montira onim drzacima sto idu uz cm212+. Mozda gresim.
 
Excalibur ne moze da se montira sa onim zicanim drzacima, moze samo pomocu plasticnih, jerk oristi sarafe za to, pod uslovom da su sarafi dovoljno dugacki i odgovarajuce velicine ?!
 
Excalibur ne moze da se montira sa onim zicanim drzacima, moze samo pomocu plasticnih, jerk oristi sarafe za to, pod uslovom da su sarafi dovoljno dugacki i odgovarajuce velicine ?!

Ja go modifikovao, samo mu isekao one plasticne "tunele" kroz koje prolazi sraf i to je manje vise bilo to. Dva minuta posla :) Inace, kasniji modeli Hyper 212+ imaju plasticne nosace kroz koje moze da se usrafi vent normalno :)

EDIT: Vidim da je Kasa5033 vec pomenuo za plastcne nosace :)
 
Poslednja izmena:
Kakvog je kvaliteta napajanje TermalMaster,koje dolazi uz Cooler Master elite332.:d
 
Zadovoljavajuce, office napajanje, nista spektakularno.
 
Kolike su sanse da se nabavi i/o panel za trooper kuciste? Kuciste je naravno pod garancijom, ali je blago modovano pa ona verovatno vise ne vazi. Nista veliko, par komada led trake, zamena nekoliko konektora i zamena power dioda na samom panelu.

Verovatno bih ga vec kupio sam, ali me nervira cinjenica da je taj panel vise nego duplo skuplji u evropi nego u usa. Na usa store-u se prdaje za 10-ak dolara sa besplatnom postarinom, dok je u eu store preko 20e sa 10-ak evra postarine.

Pozdrav,

Jedina opcija bi bila da mi porucimo za tebe taj sa EU web-preko naseg distributera i tako ustedimo trosak postarine.
 
Postovani

Da li je moguce u Srbiji kupiti
CM Storm QuickFire Ultimate SGK-4011-GKCL2-US

Pozdrav,

Kod nas je moguce kupiti samo SGK-4011-GKCL2-UI. Kako QF Ultimate tako i svi ostali modeli Storm tastatura koje su dostupne kod nas su sa kodom UI.
 
Evo i ja da pitam par pitanja.

1) Zasto kada uvozite kucista za nase trziste, uvezete uvek one verzije bez providne stranice?
Mnogo ljudi, ukljucujuci i mene, bas voli te providne strane, a uvek kod nas stigne verzija bez.

2) Kada ce kod nas stici N200 (WITH WINDOW)? Jako dobar odnos cena / kvalitet i moj prvi pick.

Hvala

Pozdrav,

Mi se kao CM kancelarija nebavimo uvozom robe,mi smo predstavnistvo.Uvozom se bave nasi partneri i distributeri.Nadamo se da ce i oni citati ovaj forum i potruditi se da u buduce uvezu i modele prema vasim preporukama i zahtevima.
 
Posedujem Cooler Master Storm SF-19 hladjenje i USB mini port koji sluzi da se laptop poveze na hub je opasno olabavio. Trenutno i dalje radi, ali ne znam koliko ce. Da li je ovo dovoljno da posaljem hladnjak na servis ili moram da cekam da nesto crkne?

Pozdrav,

Tvoj opis problema je dovoljan za reklamaciju.Ukoliko je proizvod i dalje pod validnom garancijom, obrati se tamo gde si ga kupio i pokreni reklamaciju.
 
Moze jedno pitanje u vezi CM Hyper 412 Slim, da li je neki 212 ili 412 "jaci", u smislu koji bolje hladi.
Treba mi za jednu masinu kuler i na izgled 412 slim bi bas odgovarao zbog komocije u vezi rama :)
Gledao sam po netu ali ocene su izmesane. Znaci da li je Slim bolji u hladjenu od bilo koje 212-ice ili 412s?

hvala!
 
Nije bolji zbog ventilatora sa manjim protokom vazduha, jer Hyper 212+ ima vent sa oko 76 CFM, a 412 PWM oko 83 CFM. Sa druge zbog tankog ventilatora 412 Slim moze da postigne na najvisem broju obrtaja oko 55 :) Drugi vent svakako pomaze, ali praksa pokazuje da je to do 2-3 stepena.

Pritom, Hyper 212+ je masivniji od svih 412 modela sa oko 100 grama prednosti, dok je sam dizajn vrlo slican i zbog toga je, po mom misljenju, bolji od ostalih.

Razlike ces tek videti sa overklokovanim procesorom na velikom naponu. Ukoliko koristis bilo sta na defaultu, one ce biti drasticno manje, jer TDP procesora nece biti blizu limita kulera.

Nadam se da su ti ove informacije pomogle :)
 
Poslednja izmena:
Moze jedno pitanje u vezi CM Hyper 412 Slim, da li je neki 212 ili 412 "jaci", u smislu koji bolje hladi.
Treba mi za jednu masinu kuler i na izgled 412 slim bi bas odgovarao zbog komocije u vezi rama :)
Gledao sam po netu ali ocene su izmesane. Znaci da li je Slim bolji u hladjenu od bilo koje 212-ice ili 412s?

hvala!

Slazemo se sa odgovorom koji ti je uputio Bojsa.Po nasim internim testovima, malu prednost ima 412 Silim u odnosu na druga dva modela.
 
Nije bolji zbog ventilatora sa manjim protokom vazduha, jer Hyper 212+ ima vent sa oko 76 CFM, a 412 PWM oko 83 CFM. Sa druge zbog tankog ventilatora 412 Slim moze da postigne na najvisem broju obrtaja oko 55 :) Drugi vent svakako pomaze, ali praksa pokazuje da je to do 2-3 stepena.

Pritom, Hyper 212+ je masivniji od svih 412 modela sa oko 100 grama prednosti, dok je sam dizajn vrlo slican i zbog toga je, po mom misljenju, bolji od ostalih.

Razlike ces tek videti sa overklokovanim procesorom na velikom naponu. Ukoliko koristis bilo sta na defaultu, one ce biti drasticno manje, jer TDP procesora nece biti blizu limita kulera.

Nadam se da su ti ove informacije pomogle :)

Hvala bojsa na odgovoru! Kuler bi sluzio za oc definitivno, ako sam te dobro shvatio Slim nesto bolje hladi(ta 2-3°) a 212+ je kvalitetniji.
Radio bi malo ozbiljniji oc, jel hoces da kazez da 212+ bolji "pod pritiskom"? :)
 
Hyper 212+ ,sa jednim ventom, drzi Intel i5-4670K @ 4,4GHz 1,280V pod prime95 small FFT test na 83C, sto je poprilicno dobro ako mene pitate :) Dok pri normalnom radu, tipa Borderlands 2, Battlefield 3,4 ne ide preko 65C, i vrlo je tih, cak pri maksimalnom opterecenju procesora. A sad kakav je on u poredjenju sa 412 to ne znam, ali sigurno nije velika razlika.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Kod nas je moguce kupiti samo SGK-4011-GKCL2-UI. Kako QF Ultimate tako i svi ostali modeli Storm tastatura koje su dostupne kod nas su sa kodom UI.

Koja je razlika izmedju US i UI oznake?
Da li mi mozete poslati konkretan link "UI" verzije na nekom vasem sajtu.

Kojeg vaseg partnera/distributera mi predlazete da nazovem za ovu tastaturu?
 
Hvala bojsa na odgovoru! Kuler bi sluzio za oc definitivno, ako sam te dobro shvatio Slim nesto bolje hladi(ta 2-3°) a 212+ je kvalitetniji.
Radio bi malo ozbiljniji oc, jel hoces da kazez da 212+ bolji "pod pritiskom"? :)

Tako je, zbog vece mase kulera u kombinaciji sa ventilatorom koji pravi veci protok vazduha :)

412ica je bolja u nekim optimalnim uslovima, gde procesor nije overklokovan, u svakom drugom scenariju je Hyper 212+ u prednosti :)
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju US i UI oznake?
Da li mi mozete poslati konkretan link "UI" verzije na nekom vasem sajtu.

Kojeg vaseg partnera/distributera mi predlazete da nazovem za ovu tastaturu?

Razlika u oznakama je oznaka za layout .

US -United States layout.
UI -US-International layout.

http://en.wikipedia.org/wiki/QWERTY#United_States

QF Ultimate -http://www.cmstorm.com/en/products/keyboards/QuickFireUltimate/

Mozes pozvati Computerland,oni je imaju u ponudi sa brown switch.
 
Pozz, evo mene sa ponovo sa novim pitanjem za vas. Da li vodeno hladjenje Cooler Master Seidon 240M moze bez problema stati unutar gornje strane kucista Cooler Master HAF 912 Plus?
 
Razlika u oznakama je oznaka za layout .
Mozes pozvati Computerland,oni je imaju u ponudi sa brown switch.

Braon imaju i atom.rs i winwin.rs...
Meni treba Cherry MX Blue kao sto stoji u naznaci modela...

I na kraju da li je moguce i gde kupiti u Srbiji "SGK-4011-GKCL2(-UI)".
Bas taj model ne "neki slican"?
 
Ako mogu da stanu 2x 120mm venta, onda moze i Seidon 240M, mozda bude interferencije sa plocom ako ima visoke hadnjake za VRM. Probaj da pronadjes njegove dimenzije i omeri sa lenjirom da li staje sto se tice debljine, jer bi trebalo stati bez problema :)
 
Nemoze 120 mm mislim da je velicina 9 cm.
 
Nemoze 120 mm mislim da je velicina 9 cm. Izvinjavam se moderatorima jer sam otvorio temu za ovu vrstu hladnjaka . Ovde sam postavio pitanje misleci da je tema iskljucivo vezana za Cooler Master proizvode.
 
Nazad
Vrh Dno