Šta je novo?

Cooler Master Vam stoji na raspolaganju

Kupio sam 3 CM stvari na (pred)novogodisnjoj raspodaji u prolazu kod Vuka. 2 misa i slusalice Ceres 400 (bele).
Prvi mis sam poklonio kumu, radio je 3 (TRI) minuta (MINUTA) i onda je crk'o. Procedura provere i zamene je trajala 40 (cetrdeset) dana.
Drugi nisam ni otvorio, kupio sam za sebe ali mi jos uvek odlicno radi roccat. Necu da pretpostavim da moj mis isto tako moze da radi par minuta.
Ali zato slusalice... bukvalno jezivo iskustvo. Prvo je zvuk kanta, max volume tragedija, a onda su posle 3 meseca (koristio ih 2 x nedeljno po sat vremena za Coop)
pukle dok sam ih skidao sa glave na tako los nacin da nisam mogao da verujem. Nit sam ih cimao, nit vukao, (recimo) neoprezno za nijansu povukao dalje od glave kako bih ih svukao
i puce krta plastika da je to UZAS.
Ne verujem...
 
Kupio sam 3 CM stvari na (pred)novogodisnjoj raspodaji u prolazu kod Vuka. 2 misa i slusalice Ceres 400 (bele).
Prvi mis sam poklonio kumu, radio je 3 (TRI) minuta (MINUTA) i onda je crk'o. Procedura provere i zamene je trajala 40 (cetrdeset) dana.
Drugi nisam ni otvorio, kupio sam za sebe ali mi jos uvek odlicno radi roccat. Necu da pretpostavim da moj mis isto tako moze da radi par minuta.
Ali zato slusalice... bukvalno jezivo iskustvo. Prvo je zvuk kanta, max volume tragedija, a onda su posle 3 meseca (koristio ih 2 x nedeljno po sat vremena za Coop)
pukle dok sam ih skidao sa glave na tako los nacin da nisam mogao da verujem. Nit sam ih cimao, nit vukao, (recimo) neoprezno za nijansu povukao dalje od glave kako bih ih svukao
i puce krta plastika da je to UZAS.
Ne verujem...
Proizvodi mogu biti i dobri loši, postoje i cenovne kategorije i na kraju krajeva sve može da se pokvari. Ono što više treba da nas zanima je onaj istinski, a ne samo marketinški odnos proizvođača prema nama kupcima kroz svoju prodajnu mrežu, odnosno koliko će se potruditi da nas ispoštuju kada se dese stvari na našu štetu. Cooler Master može da diktira prodavcima svoja pravila i da im zavrće uši ako nas ignorišu, ali i da sam ispravi propust svog dilera ako treba. Zato je na njemu najveća odgovornost. Lako je da se tapšemo po ramenima kada je sve u redu, hajde da vidimo ko je kakav kad zagusti. Možda bi trebalo ipak to da reklamiraš i da nam javiš kako si prošao. Meni je pukao jezičak od USB porta na HP laptopu kada sam vadio stick, dakle fizičko oštećenje, ali svejedno sam dobio novi laptop. Videlo se da ga nisam silovao i lomio, primetilo bi se. Ljudi su samo slikali oštećenje, izvinili se i dali mi novi uređaj od 550 eura. E, to je po meni profesionalnost i poštovanje kupca.
 
Slažem se FlySukhoi, ali definitivno odustajem od pokušaja da ih ubedim da je izuzetno krta plastika iznad samih slušalica pukla tako što sam na najnormalniji način pokušao da ih skinem sa glave.
Na način na koji sad skidam duplo jeftinije a dvostruko kvalitetnije slušalice bez ikakvih problema.
Ali zato ideja da miš kupljen pred novu godinu i poklonjen za istu, a reklamiran prvog ili drugog radnog dana posle dočeka ne može da se zameni (uz fiskalni i garanciju) već mora
da se čeka neka ekspertiza 40 dana - to je neverovatno. NEVEROVATNO.

Volim gejmersku opremu, relativno često kupujem i menjam, i zato mogu i da napravim poređenje. Roccat Kova+ koji koristim samo dobio u zamenu za takav isti sa koga je posle možda 7-8 meseci
počeo da curi lepak. Čudna stvar, ali dešava se. Inače mi se ruke apsolutno ne znoje tako da nije problem do mene. Uvoznik mi je isti zamenio za 3 minuta nakon vizuelnog pregleda da nema oštećenja.
Razer tastaturu su isprobali za oko nedelju dana i zamenili kad je par tastera (slova) prestalo da radi.

Sve u svemu, ništa mi ne treba od uvoznika CM-a, podelio sam moje iskustvo sa njihovim proizvodima i stavom prema kupcima.
 
Pa nije ti uvoznik kriv sto radnja nije odradila posao kako treba. Mis vracen zbog kvara u roku od 7 dana od kupovine su momentalno trebali da zamene novim.
Kada uvoznik dobije nesto na servis, oni se ne bave datumima nego popravkom. Pitanje je i da li su dobili ista od dokumentacije ili samo pokvarenu robu.

Ovo nije opravdanje. Tvoje iskustvo je bilo lose i tebe ne treba da zanima gde je poslo naopako, ali eto, ipak da znas da ne treba kriviti uvoznika zato sto se prodavac nije snasao kako treba.

Sto se tice kvaliteta robe, to je suludo uopste pominjati. Pogotovo ovo nije tema za tako nesto.
 
Cooler Master Vam stoji na raspolaganju

Poštovani posetioci sajta Benchmark, poštovani forumaši,

Od danas, kancelarija Cooler Master Balkan će i na Benchmark forumu pokušati da Vam pruži maksimalnu podršku i odgovore na sva pitanja u vezi ponude, proizvoda i servisa kompanije Cooler Master. Kao kompanija sa najsveobuhvatnijom ponudom računarskih kućišta, napajanja, svih vrsta hlađenja za desktop i prenosne računare, gejming opreme i mnogo toga drugog – želimo da Vam pokažemo koliko se zapravo razlikujemo od drugih i koliko nam je stalo do zadovoljstva kupaca naših proizvoda...



Ne vidim ni jedan jedini razlog da je suludo pominjati kvalitet robe. Želim da sa CMom podelim moj utisak "u vezi ponude, proizvoda i servisa kompanije Cooler Master." I ne vidim zašto ova tema nije mesto za tako nešto.
Što se tiče radnje kod Vuka, poznatog Comp.... na pitanje da li je normalno da se čeka "analiza kvara" novog miša njihov šef servisa mi je rekao da je to isključivo pravilo uvoznika CMa,
a da oni (kao što znamo) imaju masu drugih proizvođača koji reklamacije rešavaju na drugi način. Na normalan način.
...Mada ljudi iz CM-a jesu rekli "želimo da Vam pokažemo koliko se zapravo razlikujemo od drugih " :smash:
 
Poslednja izmena:
Cooler Master Vam stoji na raspolaganju

Poštovani posetioci sajta Benchmark, poštovani forumaši,

Od danas, kancelarija Cooler Master Balkan će i na Benchmark forumu pokušati da Vam pruži maksimalnu podršku i odgovore na sva pitanja u vezi ponude, proizvoda i servisa kompanije Cooler Master. Kao kompanija sa najsveobuhvatnijom ponudom računarskih kućišta, napajanja, svih vrsta hlađenja za desktop i prenosne računare, gejming opreme i mnogo toga drugog – želimo da Vam pokažemo koliko se zapravo razlikujemo od drugih i koliko nam je stalo do zadovoljstva kupaca naših proizvoda...



Ne vidim ni jedan jedini razlog da je suludo pominjati kvalitet robe. Želim da sa CMom podelim moj utisak "u vezi ponude, proizvoda i servisa kompanije Cooler Master." I ne vidim zašto ova tema nije mesto za tako nešto.
Što se tiče radnje kod Vuka, poznatog Comp.... na pitanje da li je normalno da se čeka "analiza kvara" novog miša njihov šef servisa mi je rekao da je to isključivo pravilo uvoznika CMa,
a da oni (kao što znamo) imaju masu drugih proizvođača koji reklamacije rešavaju na drugi način. Na normalan način.
...Mada ljudi iz CM-a jesu rekli "želimo da Vam pokažemo koliko se zapravo razlikujemo od drugih " :smash:


Pozdrav,

Iskreno nam je zao sto si imao lose iskustvo sa nasim dugogodisnjim partnerom Computerland-om.

Mislimo da tu nije bio problem do uvoznika,kao sto je navedeno.Zamolili bi te da nam posaljes na PM, detaljan opis problema oko reklamacije kupljenih proizvoda, proizvode i njihove serijske brojeve.
 
Odmah blatim? Tu su gospoda, već sam im se kulturno obratio u temi "Reklamacije,servis -Pitanja i odgovori". Izneo sam jasno problem, imali smo prepisku, što na pm, što javno. Epilog je da ako nemaš račun za ove skuplje stvari, slobodan si! Niti su obezbedili servis, niti dali bilo kakav predlog. Da sam tražio neki kablić, verovatno bih ga dobio pa bih ih i ja sad branio ovde. Podele 10 kablića i plastičnih poklopčića, i dobiju 10 ljudi koji će da skoče u oči nekome ko se požali da su ga iskulirali za skupu stvar. Sjajna marketinška fora, priznajem!

Pozdrav,

Na pitanje koje ste Vi postavili dat vam je konkretan odgovor.Mi kao proizvodjac nemamo ovlasceni servis,gde se mogu popravljati nasi proizvodi,pogotovo napajanja.

Mi sve nase proizvode u garantnom roku (ukoliko je opravdana garancija) menjamo za novi proizvod.

Da li Vam mozemo pomoci nekako, sem da je potrebno da otvorimo zvanican servis?

Koliko smo razumeli kupi ste napajanje (test primerak) nesto sto je islo na razna testiranja i kasnije prodato Vama po manjoj ceni i "bez garancije"?
 
Pozdrav CM,

slike u visoj rezoluciji i pratecu pricu imate na PM. Sve je bas kao sto sam naveo.

sve.jpg
 
Pozdrav,

Na pitanje koje ste Vi postavili dat vam je konkretan odgovor.Mi kao proizvodjac nemamo ovlasceni servis,gde se mogu popravljati nasi proizvodi,pogotovo napajanja.

Mi sve nase proizvode u garantnom roku (ukoliko je opravdana garancija) menjamo za novi proizvod.

Da li Vam mozemo pomoci nekako, sem da je potrebno da otvorimo zvanican servis?

Koliko smo razumeli kupi ste napajanje (test primerak) nesto sto je islo na razna testiranja i kasnije prodato Vama po manjoj ceni i "bez garancije"?

Pozdrav gospodo, nadam se da ste se lepo proveli na odmoru!
Hvala što ste mi se ponovo obratili. Vidim da i dalje vrtite istu priču, kao da je čitate iz nekog korporativnog priručnika. To samo može da znači da i dalje niste shvatili šta vam korisnici zameraju, ili vas to jednostavno ne dotiče. Gospodo, razočarali ste nas činjenicom da niste obezbedili servisnu podršku za sopstvene uređaje, kao što imaju sve firme koje sam gore nabrojao, a koje su samo nekoliko pomenutih od stotina sličnih! I oni daju dugogodišnje garancije na svoje proizvode, ali se njihovi uređaji mogu servisirati i po isteku iste, ili nezavisno od garancije. Sudeći po vašoj praksi, oni ispadoše naivni što nam pružaju tu mogućnost. Da li vi to sebe smatrate boljim od njih, ili nas naivnim?
Vidim da vam je zgodno došlo da se uhvatite za to što sam svoje napajanje nazvao "test primerak". Gospodo, istorija ovog uređaja je apsolutno irelevantna za slučaj, pogotovo to kako je završilo kod mene, jer moglo je biti kupljeno bilo gde na svetu (ozbiljne firme ne postavljaju to pitanje), a vaše akcentovanje toga smatram dodatno nepristojnim. Ponavljam da ja ne tražim pravo na garanciju, samo želim adekvatnu servisnu podršku za skup uređaj, kao što mi nude drugi proizvođači, ili neko alternativno rešenje koje apsolutno prepuštam vašoj genijalnosti, dodatno inspirisanoj velikom brigom za korisnike. Time ćete pred svima demantovati moje sumnje u vašu iskrenu podršku, a ja sam to, naravno, spreman da platim.
 
Jao covece, ti ocigledno ne razumes kako servis funkcionise. Ne moze niko da ti nudi servis ako proizvodjac ne nudi zvanicne i originalne rezervne delove. Kinesko napajanje moze da popravlja poluamater elektronicar u sztr zika jer kinesko napajanje ima 4 komponente. Odnesi ovo bilo gde i niko ti to nece popraviti. Jednostavno ne moze bez delova.
"servis" se vise ne radi skoro nigde u elektronici. uvek se menjaju cele ploce na kojoj je crkla komponenta. Ovde bi u najboljem slucaju mogli da ti ponude da kupis svu elektroniku (pod uslovom da proizvodjac to moze da proda tako) i da ti to ugrade, a garantujem ti da bi to kostalo vise nego novo napajanje.
Pomenuo si laptop kome je ostecen usb jezicak. Mislis da bi ti ista uradili van garancije? dobio si nov laptop jer oni takodje ne mogu nista da urade u servisu. usb konektor za plocu kosta 50 din, ali oni ne rade taj servis. vracaju ceo laptop proizvodjacu i dobijaju i sami novi.
probaj van garancije da odes i da im trazis da ti urade zamenu konektora.


ne pokusavam da branim CM. znam da si frustriran, ali moras da razumes realnost. ti napadas grupicu komercijalista koji rade u kancelariji i ,verovatno, servis u zivotu nisu videli.
 
Molim za info da li cooler R4-S2S-12AK-GP podrzava kontrolu RPM-a, naravno kada ploca podrzava?
 
ne pokusavam da branim CM. znam da si frustriran, ali moras da razumes realnost. ti napadas grupicu komercijalista koji rade u kancelariji i ,verovatno, servis u zivotu nisu videli.

Naravno da ne pokušavaš... Vidi prijatelju, poštujem tvoje tehničko znanje i upućenost u ovu oblast. Međutim, da ti kratko odgovorim, taj deo me uopšte ne zanima. Možda CM napajanje jeste vrhunac svemirske tehnologije, ali mene ne interesuje da li će mi ga uz pomoć NASA-e osposobiti zamenom štampane ploče, ili će igrati nad njim celu noć da ga vrate u život, kao što ni njih ne zanima kako sam ja svih ovih godina dolazio do novaca da kupujem njihove proizvode, verujući im. Zaista više nema smisla da nabrajam druge proizvođače koji ozbiljno tretiraju svoje kupce i kakve sam sve popravke do sad imao na raznim uređajima kojima je istekla garancija u njihovim ovlašćenim servisima. Ispašće da me deset firmi platilo da ih reklamiram. Kao korisnik Cooler Master proizvoda osećam se prevaren (frustriran, kao što ti kažeš), jer se ne ponašaju kao drugi veliki proizvođači, a udaraju u talambase brige o kupcima glasnije od svih ostalih. Smatram da zbog navedenog imam moralno pravo da pred svima tražim od njih (zamolim ih) da nađu pošteno rešenje (koje ću platiti) i ne zanimaju me nikakva opravdanja, već rezultat.
 
Dole u diskusiji prva potrosaca pohvali sam firmu ALTI d.o.o i neki su skocili kao mozda to nije istina.
Sad javno se zahvaljujem CA ekipi zaduzenoj za Balkan pa i za zemlju Srbiju koji su pomogli da se resi problem
oko havarije koju sam imao.

Kupio sam "vodeno hladjenje" Cooler Maste Elsberg 120L Prestige prosle godine u prodavnici Comtrade TC Usce.
Hladjenje je montirano u Comtrade servisu, nije mi palo na pamet da to sam radim.
U jednom trenutku doslo je do havarije vodene pumpe, curenja i pregorevanja graficke kartice.
Racunar sam odneo u Comtrade servis gde mi je promenjeno komplet hladjenje ali ja Comtrade odbio da zameni i pregorelu
graficku. Sad neko strucan u pravnim naukama mogao bi da odgovori sta kaze zakon, ja sam hladjenje kupio u Comtrade, cinom kupovine
usao sam u obligacioni odnos sa Comtrade. Po meni Comtrade je trebao da mi nadoknadi svu stetu i popravi masinu.
Obratio sam se CM ekipi zaduzenoj za ovo nase podrucje, izneo sam cinjenice, dokumeta, slikao racunar itd. Svi clanovi ekipe bili su ljubazni
i trudili su se svim snagama da mi pomognu. Cak mi je predlozena varijanta da se racunar posalje u Nemacku na popravku ali
ja sam to odbio jer bi troskovi slanja koje bi platio CM suvise veliki. Na kraju CM mi je kupio novu graficku karticu, stavljena je kartica
generacije HD 7000, moje kartice HD 6790 vise nema u prodaji.
Sad ima li veceg apsurda koji je uradio Comtrade, zamenio je hladjenje i pozvao me da preuzmem neispravnu masinu.
Mene kao kupca ne treba da zanima reakcija CM nego reakcija Comtrade jer sam od njih kupio hladjenje.
Sve je trebao da odradi Comtrade a ne da se ja obracam ekipi CM za Srbiju i trazim pomoc, ekipu CM trebao je da kontaktira Comtrade.
Da ne duzim vise zahvaljujem se jos jednom ekipi Cooler Mastera zaduzenoj za Srbiju, zahvaljujem se sto su me ispostovali
i sto su mi kupili novu graficku i tako sad imam ispravnu masinu.


ps. o razlozima havarije pumpe mozemo u nekoj drugoj temi, mozda je lose montirana, mozda na sve srafove za pritezanje nisu stavljenje
podlozne plocice, mozda...
 
Poslednja izmena od urednika:
Eto, znači gospoda su tu, ali problem ostaje i ignorišu ga. lakše im je oterati dugogodišnjeg kupca sa par licemernih rečenica. Sumnjam da ih je main office tako savetovao, ali proveriću. Bez obzira da li je u pitanju nesposobnost lokalnog stafa da nađe način da ne ošteti i ne uvredi korisnika, ili je na delu puka arogancija, izgleda da je moje upozorenje kolegama bilo apsolutno na mestu. Znam da ima još prevarenih, kao i onih zabrinutih, ali znam i da se mnogi od njih boje da se nađu na "crnoj listi" domaćeg CM stafa na forumu, pa sutra mogu da ostanu uskraćeni za neki kablić ako ga izgube. Ja nemam običaj da ćutim kada uočim da me neko pravi budalom za moj novac, a pogotovo da ne upozorim i druge da mogu proći kao ja. Za utehu, bar ćemo se još dugo družiti na ovim i sličnim stranama i pokušavati objasniti svima koji ne znaju šta stvarno znači "briga o kupcima" kako ona treba da izgleda, između ostalog i na realnom primeru onih kompanija kojima je to ozbiljna praksa.
 
Da ne duzim vise zahvaljujem se jos jednom ekipi Cooler Mastera zaduzenoj za Srbiju, zahvaljujem se sto su me ispostovali
i sto su mi kupili novu graficku i tako sad imam ispravnu masinu.

Jesu li ti kupili i sladoled?

Ovo ti je već drugi providan šliht u par dana, jesi li ti bot, ili čovek? Da li mi veruješ da je i njima samima neprijatno, ali ne znaju kako da te zamole da ih više ne braniš na takav način? :D
 
Jesu li ti kupili i sladoled?

Ovo ti je već drugi providan šliht u par dana, jesi li ti bot, ili čovek? Da li mi veruješ da je i njima samima neprijatno, ali ne znaju kako da te zamole da ih više ne braniš na takav način? :D

Balavac nemoj da si bezobrazan, ja sam svoja prava ostavrio, nisi dostojan i ne pada mi na pamet da ti postujem prepisku i dokumenta koja sam prilozio da bi dobio novi UPS
i novu graficku. Argumeti sa kojima sam j anastupio su 100% validni za svaki sud u Srbiji, veruj mi imam malo vis eiskustva u sudskim sporovima, dobio sam spor cak i na Nemackom
vrhovnom sudu u doba kad smo bili pod sankcijama. Tupis ga i to previse:mad: Kad ne znas sta ces onda vredjas druge ucesnike u diskusiji.
lega99
Na forumu od
Aug 2005
Poruka
963

a ti?
Na forumu od
Sep 2010
Lokacija
Beograd
Poruka
124
 
Samo bez ružnih reči, omladinac! Provaljen si, ništa strašno, ne treba sad da peniš zbog toga. Imaš svoje interese, razumemo to. :D
 
Moram, ne moram u stvari da se umesam ali eto, zelim da kazem koju...

Cooler Master tim znam tamo od 2004. godine, pre njihovog zvanicnog dolaska u Srbiju. Da li su dobri i li losi, ni to necu da govorim da ne bi bilo "dobri ste sa njima" - jesmo! Dobri smo sa njima...reci cu samo jednu recenicu od strane predstavnika CM-a izrecenu te davne 2004. godine na nasem sastanku na Cebitu: mi dolazimo u Srbiju da ponudimo najbolje proizvode, na ozbiljan nacin na koji nijedan proizvodjac te vrste komponenti nikada nije usao. Rekao sam iskreno: vazi, ko i ostali sto su dolazili. Demantovali su me

O njihovom nastupu na srspkom trzistu i brizi za korisnike rekao bih samo jedno: kamo srece da su svi vendori takvi. Poznajem verovatno predstavnike svih proizvodjaca u Srbiji, znam kako se radi i poznajem taj profesionalizam na delu: i opet cu reci, kamo srece da su svi predusretljivi kao CM. Ni vise ni manje, niti da hvalim niti da kudim. Spremnost da na ovom forumu otvore posebnu sobu gde ce biti na usluzi clanovima ovog foruma, za mene je jedan poseban znak paznje i privilegije za ovu zajednicu. Eto, nebitan sam ja u celoj ovoj prici i moje misljenje, ali ne mogu da ne primetim N puta zahvalnost kupaca i korisnika ovog foruma toj istoj lokalnoj kancelariji, ne mogu da dozvolim da se doveka i u nedogled vrti ova prica u krug. Nije u redu, nije fer... Eto, dobio sam kritiku da "ovaj Peca dopusta svasta na forumu": ja samo ne mogu da boravim na forumu kao sto sam mogao pre, i to je to...

Da probam da rezimiram ovu situaciju, tacnije, da pokusam da budem glas razuma ako mi to dozvoljavate - a mesam se samo iz razloga sto se prica vrti u krug

- ako sam ja dobro sagledao situaciju, ne postoji racun za napajanje? Kako servisirati nesto sto je kupljeno bilo gde, doneseno ko zna odakle. Pa i ako je kupljeno, lupicu, u Českoj, ima li racuna iz Češke? Mislim da bi CM uvazi i taj racun, mozda gresim ali verujem...
- ako sam dobro razumeo, Cooler Master ne servisira pokvarene uredjaje vec ih menja novim? Da li postoji nesto bolje za kupca od zamene pokvarenog uredjaja novim? Da mi crkne ploca recimo, i da moze da se popravi, ja bih je licno odneo u servis i nakon toga je prodao jer ne volim da razmisljam da li ce i kada ce se ponovo pokvariti
- ne vidim da svi proizvodjaci ovog sveta imaju WW garanciju, bez obzira na velicinu Cooler Mastera, CM nije pomenuti Apple. Ali i Apple trazi racun kupljenog racunara u Dubaiju, u to sam sasvim siguran
- ako proizvodjac moze da ispostuje reklamacije na nacin na koji to radi CM, ne vidim obavezu da ima lokalni servis. Ne radi? Menjamo jedan na jedan, molim vas samo prilozite vas racun
- ko je iole upoznat sa servisnom podrskom za uredjaje mnogih brendova u ovoj zemlji i agoniji koja moze da nastane u takvim situacijama, na jedan bi pristao na zamenu uredjaja. Da mi Peric Pera u servisu popravlja napajanje od 300e recimo? Ne, nikada

Reci cete verovatno, branim CM...naravno da cu braniti nekoga ko postuje ovaj sajt i ovu zajednicu i trudi se da joj ugodi, koliko god to moze. Bilo bi ruzno da se ne oglasim, ruzno i neprofesionalno, jer ponavljam, ako je situacija ovakva kakvom sam je ja razumeo, zaista nema mestu daljim diskusijama i nadovezivanju unedogled. Nema nikakve dileme da bi i ovo pozitivno resili da kupac prilozi racun o kupovini u Srbiji

Nadam se da sam bio glas razuma...da je u pitanju neko koga nije briga za ovu zajednicu, ne bih trosio ni svoje ni tudje vreme. Molim vas da objektivno svi sagledate situaciju i raspravu koja ne vodi nicemu, privedete kraju. Ljudi koji rade u kancelariji Cooler Mastera to zasluzili nisu
 
Pa ništa... Onda, kao što kažeš, da raspravu privedemo kraju... Pretpostavljam da to podrazumeva moju i njihovu završnu reč. Evo ja ću prvi.
Pre svega, jasna mi je tvoja pozicija u slučaju i ne zameram. Priznajem da bih i ja tako postupio na tvom mestu. Bilo je više nego logično da će ovako da se završi, čudi me da nije i ranije, a pade mi na pamet i jedan simpatičan crtać sa Pink Panterom... ;) Sve ja to razumem i kao što rekoh, ne zameram, ali želim samo da te podsetim da sam i ja neko ko poštuje ovaj sajt i ove kolege.
Ovde samo jedan malecki problem ostavlja posmatračima gorak ukus u ustima, a to je što samo jednoj strani odgovara da se ovo završi, ali šta je tu je.
Ti si izneo svoje viđenje, nahvalio ove ljude, ali na žalost, moje iskustvo sa njima je dijametralno suprotno tvom. Možda su se u međuvremenu promenili... Smatram da su arogantni (korporativna kvaziljubaznost), da njihova firma vodi nekorektnu (u suštini) politiku prema korisnicima, da nas kupuju đinđuvama i to je moje pravo, zar ne?
Pošto više ne smem da ih kritikujem na tvom sajtu, primoran sam da nastavim staf iz Srbije da intenzivno pominjem tamo gde mogu (engleski znaju, poslaću im i linkove da učestvuju ako žele, što smatram da je vrlo fer od mene) i to više ne sam, ali i dalje mislim da je bilo bolje i za mene i za njih da se sve zadržalo na lokalnom nivou i da su bar pokazali iskrenu želju da se problem kupca njihovog proizvoda reši. Kažeš da ih poznaješ, da su za tebe korektni, ali na žalost, za mene nisu, već naprotiv. Zato negde osećam obavezu da svojim budućim aktivnostima učinim sve da na njihova mesta dođu ljudi koji će imati više obzira, a manje arogancije prema korisnicima proizvoda firme koju zastupaju. Zato što su ti korisnici (potencijalno oštećeni) moji drugari, kolege sa foruma, a i ja sam.
Po pitanju toga ko je ovde moralno u pravu... Pročitao sam tvoje mišljenje, ali mislim da je dovoljno da se složimo u tome da se ne slažemo! Ponoviću poslednji put... Stalno se pominje nekakav račun, pobogu, nebitan je račun u ovom slučaju (po ko zna koji put), hteo sam da platim popravku. Pa nije sve u računu i garanciji, ne predstavljaju samo oni sigurnost kupca. Šta je sa onim slučajevima kada se račun izgubi, ili kada kvar ne podleže garanciji (strujni udar, ispadne iz ruku, polomi se nešto, kada postoji fizičko oštećenje)? Tada smo znači prepušteni sami sebi? To ozbiljni ne rade. Mogli su da nađu način da izbegnu sve ovo, kad već nemaju servis da smisle nešto, da u takvim slučajevima ponude ljudima bar moralnu kompenzaciju, npr nekakav simboličan popust na novi uređaj, ili neku "dodatnu" garanciju na njega, ili šta god što bi mene i druge sa sličnim problemom sprečilo da se osetimo prevareni/odbačeni, ali nije na meni da ja obavljam njihov posao, delim savete i smišljam kako se čuva kupac. Siguran sam da sve (neutralne) kolege koji su ovaj sukob pratili već imaju prilično formirano mišljenje o argumentima obeju strana. Ja sam ovim svoje rezimirao, a ko je kakav i ko je od početka ovde nastupao sa pozicije arogancije i sile (mene su nazvali "klasični nekulturni ucenjivač") svima će biti kristalno jasno kada (i ako uopšte) velika firma udostoji korisnike svog poteza/komentara/rezimea posle ovog tvog poziva na "prekid vatre". Ako to ne uradi, biće im još jasnije.
Tebi hvala na ispoljenom korektnom stavu.
Pozdrav.
 
ja se secam kada sam uzimao prvo (imam ih par komada) v1000 napajanje da je bila opshta jagma za njima, ali je bio problem shto je uvoznik, iz ko zna kojih razloga, uvozio uvek samo shachicu, par komada.

i sada chovek koji ne uspe da dodje do nekog novog priemrka sa rachunima, garancijama i ostalim papirima, nema izbora vec mora da se dovija na razne nachine,
a jedan je, eto, da chovek kupi test sample ili kako vec sam razumeo (ili druge neke varijante bez garancije), koji je iznenada zveknuo i shta sad da radi? da ga baci u djubre?

ja imam jedan (po meni) odlichan predlog, a to je da kuler master sam ili u saradnji sa uvoznikom obezbedi novo v1000 napajanje sa ful garancijom od 5g za flysukhoia,
a on da preda to shto je crklo i da plati neku sumu...lupam 50-100e. crknuto napajanje ide lepo u CM HQ, gde pretpostavljam moze da se sredi bez problema, i svi sretni i mirni.

m?
 
Ne znam kako se Cooler Master kancelarija nije toga nije sama setila. Napajanje je i ovako sigurno kupljeno od nekoga odavde s foruma, secam se oglasa i siguran sam da bi njemu bila sredjena garancija. Cooler Master sam bi trebao da zna kojim je kanalom uslo to napajanje u zemlju.
Ne znam sto se napravila tolika frka ovde kada nije toliki problem da se resi. Ne kosta to par hiljada eura a i covek se ponudio da plati servis. Hajmo sad malo razuma s obe strane.
 
Mislim da je bolji predlog da kancearija CM-a pita flysukhoi-a koji to brendovi ispunjavaju njegove standarde, kupe mu napajanje tog brenda i daju mu papir da potpise da vise nista od CM-a neće kupiti.
 
Pa ništa... Onda, kao što kažeš, da raspravu privedemo kraju... Pretpostavljam da to podrazumeva moju i njihovu završnu reč. Evo ja ću prvi.
Pre svega, jasna mi je tvoja pozicija u slučaju i ne zameram. Priznajem da bih i ja tako postupio na tvom mestu. Bilo je više nego logično da će ovako da se završi, čudi me da nije i ranije, a pade mi na pamet i jedan simpatičan crtać sa Pink Panterom... ;) Sve ja to razumem i kao što rekoh, ne zameram, ali želim samo da te podsetim da sam i ja neko ko poštuje ovaj sajt i ove kolege.
Ovde samo jedan malecki problem ostavlja posmatračima gorak ukus u ustima, a to je što samo jednoj strani odgovara da se ovo završi, ali šta je tu je.
Ti si izneo svoje viđenje, nahvalio ove ljude, ali na žalost, moje iskustvo sa njima je dijametralno suprotno tvom. Možda su se u međuvremenu promenili... Smatram da su arogantni (korporativna kvaziljubaznost), da njihova firma vodi nekorektnu (u suštini) politiku prema korisnicima, da nas kupuju đinđuvama i to je moje pravo, zar ne?
Pošto više ne smem da ih kritikujem na tvom sajtu, primoran sam da nastavim staf iz Srbije da intenzivno pominjem tamo gde mogu (engleski znaju, poslaću im i linkove da učestvuju ako žele, što smatram da je vrlo fer od mene) i to više ne sam, ali i dalje mislim da je bilo bolje i za mene i za njih da se sve zadržalo na lokalnom nivou i da su bar pokazali iskrenu želju da se problem kupca njihovog proizvoda reši. Kažeš da ih poznaješ, da su za tebe korektni, ali na žalost, za mene nisu, već naprotiv. Zato negde osećam obavezu da svojim budućim aktivnostima učinim sve da na njihova mesta dođu ljudi koji će imati više obzira, a manje arogancije prema korisnicima proizvoda firme koju zastupaju. Zato što su ti korisnici (potencijalno oštećeni) moji drugari, kolege sa foruma, a i ja sam.
Po pitanju toga ko je ovde moralno u pravu... Pročitao sam tvoje mišljenje, ali mislim da je dovoljno da se složimo u tome da se ne slažemo! Ponoviću poslednji put... Stalno se pominje nekakav račun, pobogu, nebitan je račun u ovom slučaju (po ko zna koji put), hteo sam da platim popravku. Pa nije sve u računu i garanciji, ne predstavljaju samo oni sigurnost kupca. Šta je sa onim slučajevima kada se račun izgubi, ili kada kvar ne podleže garanciji (strujni udar, ispadne iz ruku, polomi se nešto, kada postoji fizičko oštećenje)? Tada smo znači prepušteni sami sebi? To ozbiljni ne rade. Mogli su da nađu način da izbegnu sve ovo, kad već nemaju servis da smisle nešto, da u takvim slučajevima ponude ljudima bar moralnu kompenzaciju, npr nekakav simboličan popust na novi uređaj, ili neku "dodatnu" garanciju na njega, ili šta god što bi mene i druge sa sličnim problemom sprečilo da se osetimo prevareni/odbačeni, ali nije na meni da ja obavljam njihov posao, delim savete i smišljam kako se čuva kupac. Siguran sam da sve (neutralne) kolege koji su ovaj sukob pratili već imaju prilično formirano mišljenje o argumentima obeju strana. Ja sam ovim svoje rezimirao, a ko je kakav i ko je od početka ovde nastupao sa pozicije arogancije i sile (mene su nazvali "klasični nekulturni ucenjivač") svima će biti kristalno jasno kada (i ako uopšte) velika firma udostoji korisnike svog poteza/komentara/rezimea posle ovog tvog poziva na "prekid vatre". Ako to ne uradi, biće im još jasnije.
Tebi hvala na ispoljenom korektnom stavu.
Pozdrav.
Mi kao oficijalna podrska CM-a na ovom forumu smatramo da ne vodimo nikakvu raspravu sa Vama i ostalim forumasima.Tu smo da se potrudimo da pruzimo dodatnu podrsku sa nase strane, nasim kupcima,ukoliko nije ispostovana standardnim regularnim putem.Politika nase firme je da nemamo zvanican servis nigde u svetu gde popravljamo nase uredjaje(pogotovo napajanja).Garanciju su u obavezi da pruze i pokriju nasi partneri(distributeri/uvoznici/zastupnici).Kada oni zakazu,onda nastupamo mi da ispostujemo nase korisnike.Zasto servis napajanja?Da li treba neko da servisira napajanje i da vrsi popravku?Sta bi se desilo da kasnije to isto napajanje(servisirano)napravi jos veci problem?Nasi partneri kad rade reklamaciju napajanja prema CM-u,su u obavezi da iseku sve kablove i dostave nam slike.To radimo iz razloga kako bi bili sigurni da se reklamirano napajanje ne bi kasnije servisirano vratilo u prodaju i eventualno napravi jos veci problem.Mi sve nase proizvode u garantnom roku menjamo za drugi, pogotovo napajanja.

Kada CM lansira neki novi proizvod(primer kada je bila V serija PSU) posalato je preko 100 semplova u EU na testove i prikaze.Ti proizvodi se svugde salju direktno i prolaze carinu oslobodjeno troskova,nemaju prodajnu vrednost i idu u marketinske svrhe(nisu zvanican uvoz,nisu namenjeni prodaji i krajnjim korisnicima)Da ne pominjemo kakve testove ona prolaze,kakva opterecenja i cak otvaranja samih kutija napajanja...itd.Da li smatrate da CM treba da pokriva garanciju takvih napajanja koja ce se prodavati po forumima u pola MP cene krajnim korisnicima?Napajanja koja su besplatno data od CM-za potrebe testova i prikaza.....itd

Ko je ovde bio arogantan i vrteo pricu u krug,neka zakljuce sami forumasi.Ko je koga na perfidan i cinican nacin vredjao takodje neka svako sam zakljuci.Mi da smo Vam dali i novo napajanje u zamenu(cak i ako nema nikakvog osnova)Vi bi opet bili nezadovoljani jel ne mozemo da Vam pruzimo servisnu podrsku nakon isteka garancije od 5-godina.

Pitali smo Vas konkretno,kako Vam mozemo pomoci?Sem da Vas ne interesuje dali cemo da igramo celu noc nad njim i da smo gnjile kruske i nesposobni ...nismo culi nikakav drugi predlog sa Vase strane.Tek sada na kraju ste predlozili kupovinu novog sa popustom.To uvek mozemo da sredimo i da Vam ponudimo.Mi smo predstavnistvo ,mi se ne bavimo uvozom i prodajom.Jedina opcija moze biti da nas distributer Vama proda novo napajanje po uvoznoj ceni,na koje bi imali svakako validnu garanciju.Da li ce Vam to odgovarati,s' obzirom da nemamo servis?

Pored svega navedenog,mi Vas postujemo.Pozivate se kao zastupnik svih, a zastupate kroz prepisku samog sebe a ostale takodje vredjate,ostale koji su takodje kupci CM-a i koji su zadovoljni sa nasom podrskom.

Kako bi zavrsili pricu,molimo Vas izaberite opciju koja Vam odgovara(ukolko Vam odgovara?)

1.Kupovina CM napajanja po povoljnoj ceni direktno preko uvoznika sa svim validnim garancijama.

2.Ono sto je Max predlozio.


Svako dobro i sve najbolje.
 
Ma ne dajte mu nista,bre, jeste normalni? Ne razumem,zasto bi dobio nesto? Kupio polovno test napajanje i nema servisa. Ko servisira napajanja, koja firma?
 
@FlySukhoi

Hvala i tebi na prihvacenom stavu

Da objasnim nesto jos: tamo neke 2001.-2002. kada su brojni svetski proizvodjaci poceli da otvaraju kancelarije u Beogradu, i kada je ovo trziste pocelo da lici na trziste, pomisljao sam...verovatno su zaposlili neke jako pametne ljude, prepametne...koji znaju sta rade. Kroz godine sam se uverio da to nije tako, cast ne tako brojnim izuzecima. Nezainteresovanost, nepoznavanje materije, nepoznavanje sopstvenih proizvoda, nepostojanje zelje, nepostovanje struke, o nedostatku brige za krajnje korisnike da ne govorim. Trgovina i box moving, pocetak i kraj...svaki support koji to nije je zapravo zamazivanje ociju i otaljavanje zakonom propisanih obaveza

Moja je velika zelja i ideja bila da svi vendori na ovom forumu imaju svoj official support room...a dobijao sam obrazlozenja...ko ce time da se bavi, nemamo ljude za to, mi to ne znamo, nemamo vremena, ti korisnici su prestrucni za nase znanje

Iz TOG razloga moje postovanje prema spremnosti CM kancelarije da radi ovako nesto je jos vece. I necu vise a veruj da bih mnogo toga mogao da dodam na ovu temu: ne nagadjam, znam, dugo sam godina u ovome. Ali ne treba reci vise od ovoga jer ce se uvek naci neko ko ce moje reci zloupotrebiti i izvrnuti kao mnogoputa do sada - zbog toga se vise ne upustam u rasprave na sopstvenom forumu. Dao Bog da su i ostali kao CM...imali bi mnogo uredjenije trziste od ovakvog kakvo jeste
 
Svako ko je nešto stvorio zna koliko egzibicija i kompromisa mora redovno da pravi da bi to nešto sačuvao. U slučaju ovog foruma, potpuno razumem da bi voleo da sačuvaš i neutralnost, ali na žalost, neće moći. Moraćeš povremeno da arbitriraš, nekad po savesti, nekad zarad interesa toga što si stvorio. Zato rekoh da sve razumem. Ono što i pored naših različitih stavova ne mogu a da ne pomenem u pozitivnom kontekstu je to što si, u duhu vremena, dozvolio da se čuje i druga strana, koliko god se ti, ili tvoji prijatelji ne slagali sa njenim mišljenjem. Takve stvari ipak najviše učvršćuju jednu ovakvu zajednicu i prave joj dobar imidž, pa kad se situacija u zemlji promeni na bolje i kad veliki igrači uoče ovde ozbiljniji interes, sami će se nuditi sa predlozima za slične teme podrške. Marketing je primarni ključ opstanka svake firme gde postoji jaka konkurencija.
U CM predstavništvu ovde sigurno ne mogu baš svi da budu loši i arogantni. Ne verujem da bi iko normalan takve prihvatao za partnere, iako se ljudi vremenom menjaju. Pre bih rekao da se na mene navrzao (povredio sam dečku sujetu) jedan zadužen za forum, koji je verovatno očekivao da ga nešto molim, preklinjem, ili u najboljem slučaju ja učim kako se radi njegov posao. Na žalost, iz moje pozicije, moram ih posmatrati kao celinu, dok god ga podržavaju, ako uopšte znaju kako radi.
Ti samo nastavi da gruvaš kao i do sad, dobro ti ide, a daće Bog da bude još vendora i prave podrške.
 
Mi kao oficijalna podrska CM-a na ovom forumu smatramo da ne vodimo nikakvu raspravu sa Vama i ostalim forumasima.Tu smo da se potrudimo da pruzimo dodatnu podrsku sa nase strane, nasim kupcima,ukoliko nije ispostovana standardnim regularnim putem.Politika nase firme je da nemamo zvanican servis nigde u svetu gde popravljamo nase uredjaje(pogotovo napajanja).Garanciju su u obavezi da pruze i pokriju nasi partneri(distributeri/uvoznici/zastupnici).Kada oni zakazu,onda nastupamo mi da ispostujemo nase korisnike.Zasto servis napajanja?Da li treba neko da servisira napajanje i da vrsi popravku?Sta bi se desilo da kasnije to isto napajanje(servisirano)napravi jos veci problem?Nasi partneri kad rade reklamaciju napajanja prema CM-u,su u obavezi da iseku sve kablove i dostave nam slike.To radimo iz razloga kako bi bili sigurni da se reklamirano napajanje ne bi kasnije servisirano vratilo u prodaju i eventualno napravi jos veci problem.Mi sve nase proizvode u garantnom roku menjamo za drugi, pogotovo napajanja.

Kada CM lansira neki novi proizvod(primer kada je bila V serija PSU) posalato je preko 100 semplova u EU na testove i prikaze.Ti proizvodi se svugde salju direktno i prolaze carinu oslobodjeno troskova,nemaju prodajnu vrednost i idu u marketinske svrhe(nisu zvanican uvoz,nisu namenjeni prodaji i krajnjim korisnicima)Da ne pominjemo kakve testove ona prolaze,kakva opterecenja i cak otvaranja samih kutija napajanja...itd.Da li smatrate da CM treba da pokriva garanciju takvih napajanja koja ce se prodavati po forumima u pola MP cene krajnim korisnicima?Napajanja koja su besplatno data od CM-za potrebe testova i prikaza.....itd

Ko je ovde bio arogantan i vrteo pricu u krug,neka zakljuce sami forumasi.Ko je koga na perfidan i cinican nacin vredjao takodje neka svako sam zakljuci.Mi da smo Vam dali i novo napajanje u zamenu(cak i ako nema nikakvog osnova)Vi bi opet bili nezadovoljani jel ne mozemo da Vam pruzimo servisnu podrsku nakon isteka garancije od 5-godina.

Pitali smo Vas konkretno,kako Vam mozemo pomoci?Sem da Vas ne interesuje dali cemo da igramo celu noc nad njim i da smo gnjile kruske i nesposobni ...nismo culi nikakav drugi predlog sa Vase strane.Tek sada na kraju ste predlozili kupovinu novog sa popustom.To uvek mozemo da sredimo i da Vam ponudimo.Mi smo predstavnistvo ,mi se ne bavimo uvozom i prodajom.Jedina opcija moze biti da nas distributer Vama proda novo napajanje po uvoznoj ceni,na koje bi imali svakako validnu garanciju.Da li ce Vam to odgovarati,s' obzirom da nemamo servis?

Pored svega navedenog,mi Vas postujemo.Pozivate se kao zastupnik svih, a zastupate kroz prepisku samog sebe a ostale takodje vredjate,ostale koji su takodje kupci CM-a i koji su zadovoljni sa nasom podrskom.

Kako bi zavrsili pricu,molimo Vas izaberite opciju koja Vam odgovara(ukolko Vam odgovara?)

1.Kupovina CM napajanja po povoljnoj ceni direktno preko uvoznika sa svim validnim garancijama.

2.Ono sto je Max predlozio.


Svako dobro i sve najbolje.

Pošto je vaš predlog stigao kasno, a pri tom je i uvijeno ciničan, predložio bih vam da prihvatite nova prijateljstva time što ćete popust za neki uređaj po njihovom izboru obezbediti kolegama @maxXx i @scouser.

Na ovom sajtu naša prepiska je ovim završena.
 
Tom napajanju sigurno nije ne znam sta radjeno fizicki. Mozda je skinut poklopac i vent zbog slikanja i to je to. Sto se samog testiranja tice to je nesto sto bi svako napajanje trebalo da izdrzi bez problema. Znam da se gura do kraja da se vide limiti ali zastite su svakako tu. Ako se vec nesto desi napajanju te klase znaci da je napajanje felericno. Pa i ta silna napajanja koja rade na mining rigovima rade 24/7 pod stresom u svakakvim uslovima pa rade i dalje bez problema. Ja sam isto vlasnik 2 CM napajanja i pritom rudarim tako da savrseno znam sta znaci opterecenje.

CM je do sada pazio na ime i na brend, video sam da su ljudima X puta izlazili u susret i resavali im probleme tako da mi stvarno nije jasno sta je zapelo ovog puta.
Isto me cudi da CM ne zanima zbog cega je umrlo napajanje visoke klase.
Pitanja za CM:
Zasto taj test hw uopste dospeva na oglase? Ja sam isto tako kupio jedno vase napajanje, nije test primerak ali isto nemam ni racun ni garanciju jer je dobijeno na poklon. Jel zelite da mi kazete da ni ja nebih mogao da ostvarim nikakvu reklamaciju u slucaju da mu se nesto desilo zato sto nemam fiskalni?
 
Nazad
Vrh Dno