Šta je novo?

Popravka napajanja?

sicons

Cenjen
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruke
178
Poena
180
Zanima me da li se isplati popravljati napajanje posto mi drugar nudi njegovo koje se pokvarilo Chieftec od 750W? Samo je odjednom prestalo da mu radi, ne zna ni on sam sto! Ako neko ima neki savet u vezi toga da li ga popravljati zato sto je kvalitetno jos polumodularno i gde bih mogao da ga nosim na popravku?
 
Zavisi sta je u pitanju,ako je neki kondenzator i slicno popravka ne kosta vise od 200din...
 
Kakvo je to pitanje da li ga popravljati.
Mozete da ga ostavite pored kante :).

Cena popravke zavisi naravno od tezine kvara.
Meni je bilo riknulo Chieftec CFT 650W, palilo je racunar iz tipa sedmog puta. Popravka me kostala 15e.
 
majstor ce ti reci da li se isplati. a gde da ga nosis na popravku zavisi od toga u kom gradu si.

U Pancevu sam, a nije problem uopste da dodjem do Beograda da donesem ako je neki dobar serviser, a i da me ne odere sa popravkom
 
Prijatelju iskreno batali, popravljati napajanja je mrka kapa. Novo je novo ako mozesh da zumesh uzmi, krpiti takav hardev nije dobra solucija nikada bila.

SAmo mozesh da rizikujesh da ti brzo rikne ponovo ili da sprzish josh neku komponentu.
 
Turok ali se taj isti kondenzator nije naduo i izgoreo iz cista mira, nesto je dovelo do toga. Stoga menjanje jednog kondenzatora ne znaci da je problem resen 100%. Moje misljenje
 
Brate to je kao kad bi reko
"Ne vredi popravljati zube, pa nesto je dovelo do karijesa, baci ti celu vilicu"
Ako se zna sta se menja, lepo se istestira, taj trafo ce raditi sto je i radio prethodnih godina, nikakva frka, razumem ja tebe, al nije to tako.
Popravka napajanja moze biti i vrlo jednostavna i jeftina i treba proveriti sta je.
 
nije iz cista mira, nego zbog loseg kvaliteta istog. zaboga, ljudi su dobre napajanja sa par losijih kondenzatora kupovali i odmah ih menjali... napajanja radila godinama bez da stucnu...
Tačno to. Moj Chieftec 400w sam dobio polovnog, odmah promenio izlazni kondenzator za veći ( za taj tip je to bile jedina razlike između 400 i 450w ) i evo ga radi na mom kompu već 5 godina bez da štucne. Baciti Chiefteca od 750w bez pokušaja da se popravi dobro je čista ludost.
 
Ovo je bas za ovu temu :)... Hocu da promenim vent na napajanju, ali taj sa napajanja ima samo dve zice crvenu i crnu, a ovaj vent koji hocu da stavim ima tri, crvenu, zutu, i crnu. Da li da spojim samo ove dve, a zutu ostavim ili postoji neko drugo resenje?
 
Mislim da popravlja skuplja napajanja Mcsteel i pominjao se svojevremeno neki Mladen sa Banjice.
 
Ovo je bas za ovu temu :)... Hocu da promenim vent na napajanju, ali taj sa napajanja ima samo dve zice crvenu i crnu, a ovaj vent koji hocu da stavim ima tri, crvenu, zutu, i crnu. Da li da spojim samo ove dve, a zutu ostavim ili postoji neko drugo resenje?

Pa ta zuta je za pracenje obrtaja ventilatora, tako da mislim da bi radio i bez nje ...
 
@hedgehog
ok. ty... tako sam i povezao. :wave:
 
Poslednja izmena:
Mene muci LC-Power 420W is Office serije 12cm ventilator na konfi iz potpisa. Radilo je do pre nekoliko meseci i nakon toga nisam mogao da upalim komp. Kada pritistnem dugme za paljenje, diode zasvetle za 2-3 sekunde i ugase se, ventilatori se zavrte i stanu. Otvorio sam napajanje i zamenio jedan nabubreli elektrolitski kondenzator osrednje velicine, ne secam se brojki na njemu. Napajanje je proradilo normalno. Sada me ponovo zeza na isti nacin.
Komp mogu da upalim posle 10-tak pokusaja. Pritisnem dugme na kucistu - krene i stane i ne reaguje vise na dugme. Izkljucim iz uticnice na 3-4 sekunde, ukljucim i ponovo pritisnem dugme na kucistu. Ako ne upali, ponovo izkljucim iz uticnice i tako dok ne upali. Kada se upali - radi normalno danima. Restartujem ga normalno. Napone u radu sam pratio i odstupanja od nominalnih su bas mala. Kada pokrenem igricu, ima malog pada, ali nista znacajno. Otvorio sam napajanje, ali promenjeni kondenzator nije nabubreo, a nemam cime da ga izmerim. Pokusao sam kad je napajanje hladno da ga zagrejem fenom za kosu - 15-tak sekundi duvanja toplim vazduhom i komp se upalio iz prve.
Da li vredi da ponovo promenim kondenzator koji me zezao ranije?
Hvala i pozdrav
 
Vredi,ne mora da bude naduven a da je neispravan.
Zameni za istu voltazu samo za veci kapacitet uf.
 
Ako moze neko da mi prosledi tel od Mladena na privatnu, thx.
 
Brate to je kao kad bi reko
"Ne vredi popravljati zube, pa nesto je dovelo do karijesa, baci ti celu vilicu"
Ako se zna sta se menja, lepo se istestira, taj trafo ce raditi sto je i radio prethodnih godina, nikakva frka, razumem ja tebe, al nije to tako.
Popravka napajanja moze biti i vrlo jednostavna i jeftina i treba proveriti sta je.
+1
 
Može li neki kontakt od tog Mladena sa Banjice, imam jedan X-1250 kojeg ne bih da bacim, a na jednom mestu je već dijagnostifikovan kao komplikovan za opravku. McSteel mi, na žalost, ne odgovara na PM. :(
 
Meni je mladen popravljao enermax 550w I mogu reci sve hvale za njega,ali ne znam njegov kontakt tel....
 
Pozdrav svima, vidim da je tema mrtva ali sumnjam da nikoga ne zanima, zna li neko gde u BG i bližoj okolini odneti PC napajanje na popravku? Bilo je prilično skupo, nije bilo paljevine, neki napon verovatno samo nije u redu, cooler Master 700W je u pitanju, ne bih da ga bacam i taman je izašlo iz garancije. Bilo je seckanja struje/napona u zgradi i to je posledica...
Dakle ako neko ima neki kontakt ili preporuku, hvala puno!
 
Pretražite internet, servisa za napajanja ima na oglasima.
 
Video sam, odnose se na punjače za laptopove, dvojica jedinih koji spominju PC napajanja ih ne popravljaju Ali, evo, našao sam ovde spominjangg Mladena, hvala!
 
Nazad
Vrh Dno