Šta je novo?

Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 PMP5785C Quad

drdekzar

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
1,893
Poena
210
Pre par dana sam postao vlasnik novog Prestigio tableta.U pitanju je prestigio 5785C QUAD.

Procesor je Quad Qore 1.6 Ghz
GPU Quad Qore Mali 400
Ram memorija 1Gb
Interna memorija 8Gb
Ekran 7.85” IPS 1024x768
Bateruja 4700Mah
Camera prednja+zadnja
HDMI Out
Android 4.2
Standarno dobra i korisna kozna futrola.

Prvo kad sam ga otvorio sam se iznenadio kvalitetom izrade ( aluminium), nisam za sad osetio nikakvo krckanje, pucketanje bas deluje visok kvalitet. Pored toga sto je poklon ( pa sam odusevljen), odusevljen sam i njegovim radom.Uredjaj je veoma brz i stabilan, fenomenalno sve radi, Quad je ucinio svoje.Ja bi voleo da ima 2Gb rama ali to bi verovatno uticalo na cenu ( koliko sam cuo ovaj ce kostati oko 150/160e).Ubacio sam odmah svoju sd karticu iz telefona i odmah je ucitao, pregled slika je brz, bez i najmanjeg seckanja, pustao sam deci pesmice i crtace sve to radi bez i najmanjeg nekog problema.Probao sam i skype super radi.
Ekran ja sam zadovoljan bojama, uglovima gledanja. Veliki plus su mi hdmi out i podrska za otg.
Baterija po specifikaciji obecava ali jos cemo videti kako ce se ponasati u relanosti.
 
Nisi dobio otg kabal?
Btw čestitam na ponovu, ja sam mislio čekati quantum seriju al mi i dual core dovoljan tako da su pare otišle na 5780.
 
Poslednja izmena:
Jesam dobio sam u pakovanju otg bas sam sad nakacio usb i sve radi:)
 
Aj skorije, kad ga dovoljno upoznas, napisi utiske. Interesuje me ovaj tablet, al nema nekih review-a na netu.
 
Ja čekam MultiPad 4 Quantum 9.7(2048x1536). Kod komšija Hrvata su u prodaji sva tri (+10.1/1920x1200) već mesec dana.
Ovde ako se ne pojavi sedećih 15-20 dana moram kupiti neku drugi.

"ali jos cemo videti kako ce se ponasati u relanosti." - utisci dobrodošli.
 
Za koji dan treba da se pojave novi modeli, a mozda i taj koji ti cekas
 
Prestigio ni sam ne zna šta radi, naštancovao je tableta pola njih istih karakteristika posebno iz serije duo 7". Ovaj q7.85 je ok ali rezolucija. :S Ok ovo je nova serija sa quad i izgleda bolja izrada ali nikako da se odmaknu od 1024x768.
 
Pre par dana sam postao vlasnik novog Prestigio tableta.U pitanju je prestigio 5785C QUAD.

Procesor je Quad Qore 1.6 Ghz
GPU Quad Qore Mali 400
Ram memorija 1Gb
Interna memorija 8Gb
Ekran 7.85” IPS 1024x768
Bateruja 4700Mah
Camera prednja+zadnja
HDMI Out
Android 4.2
Standarno dobra i korisna kozna futrola.

Prvo kad sam ga otvorio sam se iznenadio kvalitetom izrade ( aluminium), nisam za sad osetio nikakvo krckanje, pucketanje bas deluje visok kvalitet. Pored toga sto je poklon ( pa sam odusevljen), odusevljen sam i njegovim radom.Uredjaj je veoma brz i stabilan, fenomenalno sve radi, Quad je ucinio svoje.Ja bi voleo da ima 2Gb rama ali to bi verovatno uticalo na cenu ( koliko sam cuo ovaj ce kostati oko 150/160e).Ubacio sam odmah svoju sd karticu iz telefona i odmah je ucitao, pregled slika je brz, bez i najmanjeg seckanja, pustao sam deci pesmice i crtace sve to radi bez i najmanjeg nekog problema.Probao sam i skype super radi.
Ekran ja sam zadovoljan bojama, uglovima gledanja. Veliki plus su mi hdmi out i podrska za otg.
Baterija po specifikaciji obecava ali jos cemo videti kako ce se ponasati u relanosti.

Ajd sad da ne bi ispalo da radiš za Asbis, reci nam koji su nedostaci, pošto ništa nije idealno, to sigurno. ;)
 
Kako da ne bi ispalo ?? To je ispalo odavno ako ne za njih, ono sa njima. Ovo mu je bar 20-ti tablet Prestigio, koji je on eto dobio, valjda u radnju :D i svi do jednog izazivaju ODUSEVLJENJE Kvalitetom itd.

Svi ovi postovi su :wc:
 
Kako da ne bi ispalo ?? To je ispalo odavno ako ne za njih, ono sa njima. Ovo mu je bar 20-ti tablet Prestigio, koji je on eto dobio, valjda u radnju :D i svi do jednog izazivaju ODUSEVLJENJE Kvalitetom itd.

Svi ovi postovi su :wc:

Ovakvi postovi su potpuno nekorisni i nekorekni ali sami govore dovoljno.

Postoje kupci (ugrubo):

- Kupuju samo poznate marke zato što znaju šta rade ili zato što uzimaju samo "firmirano". Ne spadam ni u jednu grupu ali nemam ništa protiv čak ni protiv drugog razloga. Ako neko želi da upozna tablet i ozbiljno ga koristi onda samo popularni i podržani glavni igrači samo dolaze u obzir.

- Kupuju preko weba sa kineskih sajtova. Po meni za ovo treba više hrabrosti od kupovine polovne robe preko weba ili direktno. Razumem za izuzetno male cifre i za gedžete za koje niste sigurni da li služe nečemu ili skupljaju prašinu ali na ličnom primeru sam se redovno opekao. U svakom slučaju dosta popularan sport ali i široka tema

- Kupovina "domaćih" kineza što je dežurnim dušebrižnicima najgori greh. Po meni prihvatljivo kada uzimate uređaj koji će te povremeno koristiti za namene koji funkcionišu uz prihvatljive kompromise po pitanju kvaliteta ali i cene uz garanciju od DVE godine. Po meni dovoljno jasno. Za ono što koristi intezivno ili mi zarađuje novac ispružiću se maksimalno koliko mogu, voleo bih da to važi za sve što posedujem ali ne može se.

*** Smisao foruma je u dijalogu i dobijanju informacija i tuđih mišljenja. Copy/paste iz reklamnog materijala najčešće nije od koristi ali lično gledište i iskustvo pri ličnom korištenju je najvrednije ma koliko je subjektivno. Pada mi na pamet testovi iz auto-magazina gde je najveća zamerka automobilu od 100k Ev nedostatak držača za čaše ili slično. Meni lično je vrednije mišljenje nekog koji je čitao sirov pdf na 7 i 10 inča nego profi ili reklamni prikazi.
 
Vidim da si i ti neki Newcomer koji se eto javio sa 22 poruka da branis Prestigio. Ovo u mom postu se ne odnosi na sve postove u rubrici, mozda to nije jasno nego na post pokretaca teme, mozda ga znas. Pogledaj u njegovom profilu, pogledaj u temi tableti , svi do jednog postovi vezano za ove dve stvari su Velicanje Prestigia, a pljuvanje na ostale slicne "brendirane Kineze".

Malo ga pretera , ali on i njemu slicni racunaju da niko ne prati i niko ne pamti.

Lepo neka se otvori reklamni deo , ili vendorski deo sajta gde ce ljudi koji zive od neke firme, kovati iste u zvezde, al da se to zna.

Najgore od svega je pecanje Naivnih , predstavljajuci se kao eto slucajni korisnik 20 razlicitih Prestigio modela !!!
 
Vidim da si i ti neki Newcomer koji se eto javio sa 22 poruka da branis Prestigio. Ovo u mom postu se ne odnosi na sve postove u rubrici, mozda to nije jasno nego na post pokretaca teme, mozda ga znas. Pogledaj u njegovom profilu, pogledaj u temi tableti , svi do jednog postovi vezano za ove dve stvari su Velicanje Prestigia, a pljuvanje na ostale slicne "brendirane Kineze".

Malo ga pretera , ali on i njemu slicni racunaju da niko ne prati i niko ne pamti.

Lepo neka se otvori reklamni deo , ili vendorski deo sajta gde ce ljudi koji zive od neke firme, kovati iste u zvezde, al da se to zna.

Najgore od svega je pecanje Naivnih , predstavljajuci se kao eto slucajni korisnik 20 razlicitih Prestigio modela !!!

Ne bih ulazio u istoriju forumaša mada sam upoznat sa praksom "profesionalnih" slučajnih korisnika - mislim da je Samsung i HTC zadnji primer.

U svakom slučaju odlučio sam da kupim tablet do Nove godine (videti http://forum.benchmark.rs/showthread.php?316233-Pitanje-Prestigio-MultiPad-4-Quantum-kada-ili-ne%C5%A1to-sli%C4%8Dno) pa pokušavam da "utvrdim" gradivo pre nego što bude kasno. Pratim redovno "Tableti" par meseci pa pokušavam da shvatim šta mi treba. Ova scena me podseća na računarsku od pre 10+ godina kada su se značajne promene dešavale često i bitno menjale mogućnosti/cene/potrebe kupaca. U svakom slučaju pozdrav tebi i Air-max-u sa 1000+ poruka.
 
Ne radim za njih ali imam drugara koji radi kod njih i da otvaram temu ako dobijem novi uredjaj.Mislim da to nije zabranjeno.Uredjaj je kod mene bio kratko i kratko sam ga opisao bez velikog hvalospeva.Isto tako sam pisao i o drugima nisam nikada pljuvao druge Kineze, vise ovde postoji ljudi koji pljuju prestigio ali to su forumi vise ljudi koji komuniciraju:)
Ja sam stvarno zadovoljan njihovim uredjajima odnos cene i dobijenog, bar se trude dolaze apdejti ne uvek za sve ali cesto, prelo pakovanje, futrola ipak se trude da naprave nesto.
Ja sam ali stvarno zadovoljan ovim uredjajem, kako se kaze koliko para toliko muzike.Naravno da su kod ovog modela moglimbolji ekran, jaci cpu, vise ram memorije ali to bi onta bilo mnogo skuplje.Sve se pravi u kini pa veliki brendovi, ipak Prestigio se bar po podrsci, lepom pakovanju razlikuje od obicnih jeftinih kineza.
Ali evo ja sam pokrenuo temu, a sad buduci korisnici neka pisu svoje utiske.Ne zelim vise da bilo sta komentarisem.
 
Ima li jos korisnika ovog taba? Na akciji je u mts pa rekoh da vidim dal se isplati kad vec koristim adsl, da potpisem ugovor pa da dobijem i ja nesto, makar i za poklon posto vec koristim hd7 mada 7.85" je mozda prava mera :)
 
Prestigio Quantum 7.85

Ima li jos korisnika ovog taba? Na akciji je u mts pa rekoh da vidim dal se isplati kad vec koristim adsl, da potpisem ugovor pa da dobijem i ja nesto, makar i za poklon posto vec koristim hd7 mada 7.85" je mozda prava mera :)

Nisam redovan forumaš u smislu učestvovanja u diskusijama ali redovno konsultujem forum pre kupovine parčeta hardvera. Kupio sam pre par dana ovaj Quantum 7.85 pa da podelim svoje impresije, možda nekom budu od koristi. Moje potrebe su skromne, uglavnom za čitanje pdf-a i e-book, stim da prilikom putovanja može da klincima odradi neki crtani film ili igricu. Što se tiče veličine tražio sam 8" tako da mi je ovo dovoljno. Ranije sam radio na skupljim tabletima Asus i Iped (pozajmljivanim od prijatelja) tako da mogu da osetim razliku.
E sad, kvalitet izrade je sasvim pristojan. Dugmići sa strane za uključivanje i pojačavanje zvuka su sada OK ali deluju kao da će se sjaj bzo izlizati, ali to je samo utisak. Puni se preko mikro USB-a, uz njega dođe punjač (5V, 2 A) ne baš najbolje plastike. Prilikom punjenja nema indikaciju da je na punjaču niti da je baterija puna, pa mora često da se zaviruje dokle je stiglo. Malo iritira. Samo pakovanje (kutija) izgleda profi ali to na tablet ne utiče. Mikro SD kartica lepo leži i ne viri izvan tableta (delić milimetra).
Ekran ima dobar odziv i lepo reaguje i sve ide glatko. Za čitanje knjiga i pdf-ova rezolucija sasvim solidno završava posao. Nije kao kod ovih boljih brendova ali za ove pare sasvim OK. Instaliran je Office Suite Pro ali je je za pdf ove značajno brži PDF Viewer. Zvučnici su zadnje strane i malo su tiši, naročito aki se nešto gleda iz krila. Uz tablet dođe OTG prelaz. Flešku od 16 GB je odmah prepoznao i radi bez problema. Baterija je 4700 mAh i kombinovane upotrebe je izdržao preko 12 h (oko 5h standby, ostalo surf, video, pdf, Igica raymen jungle) nije loše.
E sad glavne zamerke su sledeće, kamera je 2 MP zadnja i VGA prednja. Za skajp može da posluži, ali na zadnju kameru zaboravite kao da je nema. Wireless ima malo lošiji prijem, valjda zbog aluminijumskog kućišta. Internet nekako sporo radi što se nije moglo očekivati od četvorojezgraša. Imam samsung S4 i razlika je ogromna. U odnosu na njega vremensko zatetanje je čitavih 10tak sekundi. HD klip sa YouTube-a može samo da se sanja. Znači par sekundi, pa iritirajući kružić jedno minut pa opet. Na istu jačinu signala na S4 sve ide trenutno. HDMI izlaz mu je limitiran na 1280x720p, što je potpuno nerazumljivo tako da ga ne možete koristiti kao full HD plejer za TV (nisam to očekivao jer neki stariji modeli napr prime duo 8 nemaju to ograničenje). Da sam ovo znao, verovatno bih se predomislio. Gledanje na tabletu ful HD-a (mkv) je zamorno jer su veoma česta seckanja i pojavljivanja kockica zbog sporosti obrade slike a i što bih to radio.
Gledao sam da navedem stvari koje nisam našao u drugim opisima uređaja i to kao korisnik , a ne kao neko ko samo testira uređaj. Da li sam mogao dobiti više za 150€, ne znam. Ono za šta sam ga kupio završava. Uvek se nadate nekom prijatnom iznenađenju ali ga ovde ili nema ili sam previše očekivao.
 
Hvala ti ko bratu za ovaj sazet i konkretan review, posebno za hdmi deo i pustanje medie na tv zbog cega sam i hteo da ga uzmem, da ne pravim htpc, ali ispostavilo se da sam bio u pravu sto se tice mog bednog misljenja vezanog za prestigio tablete...i da ako nesto oces iole ljudski, moras i da keshirash iole ljudski...
 
Ja sam novce već izbrojio tako da moram reći da nije sve tako crno. Meni završava posao ali nisam previše zahtevan. Za mene tableti nisu ozbiljni računari već samo stvar komfora da ispravim leđa i ne čitam za stolom ono što ne moram. Radije ću da svake dve godine dam po 150 € za jeftinije modele i imam aktuelan uređaj nego da odjednom dam 450 - 500 € za pomagalo koje će nakon 5 godina svakako biti starudija. Sve je stvar izbora.
 
da, tu si skroz u pravu, zato sam ja i uzeo asus hd7 jos u avgustu...a ovaj quantum bi uzeo preko mts kad vec nisam pod ugovorom za adsl, i to samo da bi pustao filmove na 42" tv koji sam uzeo pre mesec dana...ali posto ogranicava na 720p onda mi se ne isplati, niti mi treba jos jedan tab kad ni ovaj asus ne koristim xD
 
Znoja je u pravu.

Sve sto je naveo nas cenjeni clan Znoja ovog foruma je u pravu. I ja sam postao vlasnik ovog uredjaja pre neki dan. Tako da se razmisljam sta da radim. Da li da vracam ili da ga zadrzim. Stvarno ima losu vezu sa internetom da li preko wajrlesa ili usb modema. Nekako ne radi kako sam ocekivao. Imao je i par bagovanja tj. gasenja ili blokiranja. Igrice lepo rade. Baterija solidno drzi. Da li i vi ostali imate problem sa internet vezom.
 
zaboravih da pitam

Da li je neko do vas ubacivao drugi room. Ja sam instalirao zadnji zvanicni updejt 1.0.10 i nije nista resio.
 
Spominjete da prilikom gledanja dolazi do prekidanja i seckanja klipova na youtuobe. Da li ste pokušali sa drugim browserom (npr opera mini) ?
 
Poslednja izmena:
Imam ovaj tablet vec par dana,
Ekran odlican, velicina pun pigodak, ali ima zamjerku na multi finger touch...nije gladak pinch to zoom, ili pobjegne...sensitiviy je malo losiji...mozda se to ispravi updateom.
Wifi signal ok, ponekad padne jedna crta.
Pdf radi odlicno, 120mb casopis lista nevjerovatno brzo, jes da mu treba nekad do 1s da izostr stranicu al to je ok.
Baterija mi brzo se potrosi, al vrti se non stop nega app u kiosk modu pa ne zamjeram.
Za 14k, odlicna kupovina.
 
Spominjete da prilikom gledanja dolazi do prekidanja i seckanja klipova na youtuobe. Da li ste pokušali sa drugim browserom (npr opera mini) ?

probaj da stikliras disable hd overlay u developer options u settings. meni to resava problem na android tv box-u. samo ako upali da znas da to moras da radis nakon svakog restarta uredjaja.
 
Pozdrav svima citam ovaj forum vec neko vreme pa resio da se prikljucim diskusijama :D

Ovaj tablet uredjaj sam kupio na frku, trebao mi je pred put i nisam ocekivao puno ali me je bas razocarao. Vecina stvari koja me izludjuje dolazi recimo do softver mada i sam zvuk i mikrofon su ocajni po mom misljenju.
Stvar koju sam ocekivao da cu najvise da koristim jeste Skype ali ispostavilo se da to nije slucaj jer je kamera dosta losa plus veliki problem sa preslusavanjem zvuka. Ovo sa zvukom da pojasnim, radi se o tome da ako ne koristim slusalice moj sagovornik cuje sam sebe i to nekako izobliceno pa je dosta jezivo. Sa baterijom ne znam sta da kazem.. kad je opteretim gledajuci film ili tako nesto ona radi ok, ali kad je sam uredjaj u idle modu pojede je dosta brzo.. npr 3 dana ne pipam tablet i on od 100% na 0%.

Moje pitanje je jel postoji neko resenje za ove probleme sa zvukom mada bi radije instalirao neki custom rom.
 
Shvatam ja vas ali ne mozete ocekivati za te pare da ide sve kao podmazano.Trenutno najbolja kupovina odnos kvaliteta i para je lenovo a3000 ima qvad core,3g i sve leti licno sam kupio dva komada za decu i odmah proverio_Ove zamerke sto ste vi naveli kod lenova a3000 ne piju vodu ni blizu.Cena mu je od 160 do 180 zavisi kako gde ali vredi svaku paru.
 
Tebi je onda ili falican tablet ili ti neki app jede bateriju u pozadini. Renovirao sam stan, i tablet je stajao u fioci nesto vise od 4 dana, baterija je bila na 24%.
 
Ako se dobro secam, to trosenje baterije kada uredjaj ne radi nista je povezano sa nekim bagom napajanja za USB port. Uredjaj se tripuje da je nesto zakaceno i kad nije. Prestigio bi trebao to da resi sa nekim sledecim firmwareom.
Treba da mi stigne slabija varijanta sa dual core procesorom Prestigio Multipad 2 Pro (dual core 1,5 ili 1,6 GHz, 1 GB RAM, Mali 400 grafika, nema HDMI ni Bluetooth, IPS ekran 1208*800, 0,3 Mpix zadnja, 2 Mpix prednja kamera). Nemam neka velika ocekivanja, ne treba mi za bogzna sta osim za malo surfovanja, skajpovanja i citanja knjiga u krevetu ili u polulezecem stavu u fotelji :)
Hvala na informativnim opisima uredjaja!

P.S. sestricini sam kupio ASUS HD7 i odlican je tablet. Meni nije potreban takav, pa sam isao na jeftinije resenje. Verujem da cu biti zadovoljan. vazno mi je da se tablet moze povezati OTG kablom sa eksternim USB uredjajima. To kod ASUSA HD7 nije uvek moguce - nema punu podrsku za OTG USB pa veza sa spoljnim svetom ide preko bluetootha u nekim slucajevima - npr eksterna tastatura i mis rade samo tako, preko USB-a ni da cuju
 
Poslednja izmena:
Hajde da ostavim i ja svoje utiske ali o slicnom modelu Prestigio Multipad 2 Pro Duo 7.0, da ne otvaram novu temu posto je u pitanju prilicno slican uredjaj. Sve sto je napisano o modelu iz naslova par postova iznad prilicno je tacno osim: Full HD filmovi idu odlicno, bez ikakvog seckanja i to na dvojezgarnom procesoru na 1,5 GHz. Plejer je MX Player (ubedljivo najbolji plejer za Android po mom misljenju) , onaj sto stize uz tablet je krs ali i sa njim radi lepo sve. HW akceleracija ukljucena ali i bez nje sve leti. Baterija je..pa..mogla bi da bude bolja jer ova se zaista ne proslavlja, zvucnici su dosta tihi ali zavrsavaju posao. IPS ekran od 7 inca veoma dobar, osetljivost solidna, rezolucija 1280x800. 32 GB Micro SDHC kartica radi odlicno sa njim (to je i maksimalna velicina koju podrzava), ugradjeno je 8 GB. Android 4.1 instaliran. HD filmovi sa neta idu odlicno cak i sa mojim budjavim netom (za ne verovati je nekome u Srbiji da u Nemackoj neko ima spor net ali eto ima jer instalacija ne podrzava vise :(). Prijem wireless signala u stanu je dobar ali moj stan je prilicno mali (dvosoban) pa u svakom slucaju ne bi trebalo da bude problema. Kvalitet kucista je sasvim dobar. Za pare koje je placen u Nemackoj (93 eur sa postarinom, to je i najjeftinije u Nemackoj za ovaj tablet) ovo je sasvim dobar uredjaj. ASUS HD7 jeste bolji ali je i skuplji i ne podrzava OTG USB u potpunosti a ovaj tablet podrzava.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom se komentarisu drugi modeli a ne mali quantum, tako da ovo su moji utisci sa tabletom iz naslova teme:

Imao sam, tj i dalje imam, 7inch Ainol Aurora II tablet, radi odlicno, samo sto mi je sam ekran jako veliki hendikep, ne mogu da se nikako naviknem, smeta mi kod citanja, previse je klaustofobican. Ipad mini mi se svideo jer mi je bio idealan omer velicine ekrana i prenosivosti, no cena je problem. Tako da mi je tablet iz naslova taman pasovao. Tanke ivice, prenosiv, uz dobar ekran.

Sto se tice ekonomije, ja problema sa baterijom za sad nemam. Uz dnevno koriscenje, (mail, youtube, ne igram se, citanje novina, ebooks) baterija mi traje oko 2, 2 ipo dana, uz wifi. Jedne nedelje sam krecio stan, stojao je u fioci, skoro 5 dana je imao u idle, i ostalo je nekih 20% cini mi se, ostavio sam screenshot, potrazicu ga.

Wifi signal, pa ne znam, gde sam imao problema sa telefonom i Aurom, tu sam imao i sa ovim quantumom.

Ekran, ja sam zadovoljan, bilo bi zanimljivije da je retina ili barem problizno, ali verujem da onda ne bi bila ta cena od 14k. Tako da ne smem previse da se bunim.

Jedina zamerka bi mi bila mali prostor za instalaciju programa (1gb particija) i generalno malo memorije, 8gb je odavno postalo malo. Barem sa 16gb da dolazi. No dobro, slepam se na microSD karticu.

I to je to za sad.
 
Nazad
Vrh Dno