Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7 4.2.1 ROM

jole99

Cenjen
Učlanjen(a)
05.11.2013
Poruke
164
Poena
169
Da li neko kojim slucajem ima 4.2.1 stock ROM za me173x? Jako me nervira ovaj 4.2.2 nedostatak memorije tj. nmg da prebacujem obb fajlove igara na SD karticu a dok sam jos bio na 4.2.1 mogao sam lepo da koristim GL to SD aplikaciju, a sada mi stalno iskace mount timeout i ne radi, probao sam i na telefonu (4.0.4 ICS) i sve radi super ista SD kartica... ofc rootovani uredjaji, tako da ne bih bas da idem u servis...
 
Imas temu o hd7 ovde, nema potrebe za novom. Inace, asus nas nikad nije udostojio ni jedne verzije zvanicnog roma za ovaj uredjaj. Evo ti link ka temi na xda, pored custom i zvanicnog 4.2.2. imas i link ka servisnom 4.2.1 koji ima otkljucan bootloader i mislim da je clean, tj. da nema nista asusovih aplikacija ali bi trebalo da ti radi posao. Mozes da probas i custom, kazu da je odlican.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2503668
[RECOVERY] [ROM] ASUS Memo Pad HD 7 (me173x) [MULTILANG]
 
To je taj. Build number i ove oznake nemaju veze, nemoj to da gledas. Ajde javi kad instaliras kakav je, bas me zanima, i ja sam razmisljao da ga ubacim, ima samo 160mb ako sam dobro zapamtio.
 
E covece evo sta sam uradio: otvorio sam flash tool i odma mi je izbacilo mi je fail to load raw data file "D;/Asus/EeePad/ME173X/ME173X_RUS_user_4.2.3.707.../ImageME173X/signed_bin/sro-default-lock-sign.img
zanemario sam to i nastavio kliknuo sam scatter image i sve loadovao i kliknuo download posle instalirao drivere i onda se nista nije desilo, pa sam probao prvo da instaliram drivere i onda da opet uradim scatter image download i da konektujem pad na pc i sve ode ono 100% ali mi izbaci nesto BROM ERROR: S_SECURITY... e sada ovo mi je prvi put da flashujem tako da... verujem da trebam i ovaj korak da uradim:

2. korak - Debrick

Pokrenite flashtool.exe iz foldera ULK173_20130618_2123_CSC. Kliknite na "scatter loading" i
povucite (2xklik) fajl "MT6589_Android_scatter_emmc.txt". Putanja je sledeća :

\ME173X_WW_user_4.2.4.06716_20130918\ME173X_multi_4.2.4.06716_20130918_fac\
ME173X_WW_user_4.2.4.06716_20130918\ImageME173X\signed_bin\MT6589_Android_scatter_emmc.txt

Obratite pažnju da bude tačna putanja, u pitanju je folder koji sadrži custom rom, ne servisni!!!

Zatim u gornjem "windows" meniju kliknite na "write memory" i niže će vam se pojaviti tab pod
Imenom "write memory", kliknite na njega. Obeležite u "memory settings" - EMMC. Zatim kliknite
na "open raw data" i povucite fajl "sro-default-lock-sign.img", takođe iz custom ROM foldera.
Putanja je sledeća :

\ME173X_WW_user_4.2.4.06716_20130918\ME173X_multi_4.2.4.06716_20130918_fac
\ME173X_WW_user_4.2.4.06716_20130918\ImageME173X\signed_bin\sro-default-lock-sign.img

Proverite sledeće parametre :

File size: 0x00006D20(Bytes)
Begin Address (Hex)0x3980000
Container Length (Hex)0x6D20

Ako je sve u redu (a trebalo bi ako ste povukli pravi fajl) kliknite na "write memory"
i uključite tablet u USB. Posle par sekundi upisivanja trebalo bi da se pojavi lep
zeleni krug i poruka "OK".

Sad se vratite na tab "download" i kliknite na "special format #1". Parametri moraju biti:

Begin Address 0x2D00000
Format Length 0xA2000000

Kliknite "OK" i uključite tablet u USB.

Posle zelenog kruga, kliknite na "special format #2". Parametri :

Begin Address 0x0
Format Length 0x1100000

Kliknite "OK" i uključite tablet u USB. Posle zelenog kruga smatrajte da ste uspešno završili
drugi korak, tj. debrikovanje uređaja.
 
Meni je tablet bio brikovan pa sam sve uradio, mislim da je onaj superdragon sa xda napomenuo da ako tablet nije nikad flešovan mora cela procedura. Probaj, šta da ti kažem :D
 
Ok sada skidam ovaj 4.2.4 zbog sro-default-lock-sign.img...
 
Uspesno sam instalirao ROM ceo dizajn je drugacio sto nisam ocekivao xd zvuk je drugaciji sve je novo xd ali je super za sada
 
Odlicno. Sta si instalirao, custom ili onaj service 4.2.1?
 
service 4.2.1, a ti imas onaj custom jel? Ako da onda da te pitam kakav je desing kao obican stock kad kupis msm belo kad udjes u settings i tako to ili crno onako? Posto mi se ovaj rom nekako cini laggy nzm ni ja :s...
 
Poslednja izmena:
Nemam custom, nego 4.2.2. Cekam da apdejtuje par puta, vidim da najavljuje neke kitkat aplikacije. Meni ovaj odlicno radi.
 
NEMOJTE INSTALIRATI OVAJ ROM meni se baterija jako slabo puni 10 min oko 1% od sinoc sam ga punio tek 50% na normalnom ROMU se punio 2h 100% :(((( nzm sta da radim phhh.... da li ima neki nacin da ga flashujem na obican rom ?
 
Poslednja izmena:
Pa imas onaj drugi, 4.2.2, samo preflesuj, to ti je cetvrti korak. Drugi 4.2.1 nema, ne postoJi.
 
evo jos jednog problema... ccc... ako ugasim tablet i prikljucim ga na usb on se sam od sebe upali sta da radim :S?
 
Iskljucis fastboot ako ima? Vratis na fabricka podesavanja pa probas opet?
 
Pod settings battery nema za fast boot isao sam factory reset i opet isto kada ga prikacim on se upali i pise normal boot jedino preko recoverya nesto ali to ja nzm pa ako mozes da mi objasnis :S
 
Jel si ti probao da flesujes rom? Kad ti onaj flashtool trazi da ubodes tablet u usb, jel si probao da ga ustekas?
 
evo ga flashovao sam na stari 4.2.2 kada nema normalne 4.2.1 verzije huh... steta, mozda ce neko napraviti custom 4.2.1 :)
 
Molim za pomoc! Odradio sam proceduru sa početka teme i sada tablet ne mogu da upalim. Nema znakova života. Šta činiti?
 
Nazad
Vrh Dno