Šta je novo?

CPU Core Parking Utility

^Program skoro sigurno radi tako kao sto si opisao, jel ga probao neko sa AMD procesorima? I da li ostaje na snazi cool'n'quiet ako se "isparkiraju" jezgra? Teoretski, ne bi trebalo da utice, jer c'n'q obara taktove procesora, ne utice na broj aktivnih jezgara.
 
Poslednja izmena:
Ono što sam ja primetio na A10, GIF-ovi su mi opsano seckali. Sad ne seckaju. :D
 
33.jpg

Jel moze neko da mi kaze da li sam ja dobro uradio ovde sta treba?
 
Isparkirao si ih. Dobro je.
 
Ja sam ovih dana nesto uzeo da igram Titanfall, i primetio sam da mi secka dosta sa max podesvanjima. Ja upalim FRAPS i imam sta da vidim, igra se vuce sa 35-40FPS, a graficka dogurala do 77C i 3,8GB upotrebe memorije, gpu upotreba na 100% i opet secka. Sve zivo sam prekopao i onda naletim u pretragama na predlog da bi trebao da unparkujem sva jezgra. Od kako sam to ucinio, igra je zakucana na 80FPS ( posto ne da vise FPS od refresh rate-a monitora ) i sve ide glatko sa svim podesavanjima na max :D Nisam testirao jos druge igre :)
 
Posle podrobnijeg testiranja utvrdio sam da mi se graficka karta manje greje od kako sam isparkirao, a daje vise FPS-a u igrama. Primetio sam skok od skoro 20FPS u proseku u BF4, dok Titanfall radi kao mleko bez seckanja, i zauzece graficke je 100%, a procesora oko 91% u proseku :D Samo sto sam isprakirao jezgra, spustio sam temp grafe sa 77C i 44% fan, na 73C i 40% fan, a zauzece i upotreba memorije ostala ista :D
 
Izvrsio si upgrade uz investiciju od 0 dinara.
 
Da ne poverujes, dok na prethodnoj instalaciji Win 7, od pre 3 godine, nije bilo ovakvih smetnji, a sadasnji sistem je star godinu dana :)
 
Da osvezim temu. U win10 su mi bila parkirana 2 jezgra. Pre otkljucavanja:

attachment.php


I posle otkljucavanja sa 100mhz nizim uncorom:


attachment.php


Odradicu i test sa Nb na 4400 kao sto je bio na prvom testu.
 

Prilozi

  • ScreenShot070.jpg
    ScreenShot070.jpg
    243.2 KB · Pregleda: 473
Dobar boost :)
 
Ja sam ovih dana nesto uzeo da igram Titanfall, i primetio sam da mi secka dosta sa max podesvanjima. Ja upalim FRAPS i imam sta da vidim, igra se vuce sa 35-40FPS, a graficka dogurala do 77C i 3,8GB upotrebe memorije, gpu upotreba na 100% i opet secka. Sve zivo sam prekopao i onda naletim u pretragama na predlog da bi trebao da unparkujem sva jezgra. Od kako sam to ucinio, igra je zakucana na 80FPS ( posto ne da vise FPS od refresh rate-a monitora ) i sve ide glatko sa svim podesavanjima na max :D Nisam testirao jos druge igre :)
I posle ti ulaži u novi hardver, a dev timovi software i firmware pišu nogama. Nema razloga za takvo ponašanje PC-a. Ako je ovo malo čudo stvarno rešenje, onda MS, Intel, AMD, EA ili neko deseti treba da pošalju debelo izvinjenje korisnicima i reše ove gluposti što pre
 
A sta je sa Skylake procesorima koji sa dva jezgra imaju turbo-boost 3.6 recimo dok sa 4 rade na 3.3? Da li se isplati cackati jezgra ili pustiti procesor da sam poziva sta i kad hoce?
 
da ne otvaram novu temu..radio sam u registry, isprobo 2 parking softwera i prosto nece da otparkira..sta raditi..
 
Koji sistem, CPU, ploča?
 
win 10, 13500+b760...
 
Vidi, koliko sam pre istraživao na Win10/11 je problem to isključiti jer navodno nakon svakog editovanja registry-a i restarta OS povlači ponovo komandu od CPU koji takoreći vraća default vrednost.
E sad negde sam video da treba probati u BIOS-u Disable e-cores. Probaj pa javi...
 
to sam i ja procito..
 
I ništa?
 
radi kad ukines e cores..
 
Nazad
Vrh Dno