Šta je novo?

AMD R9 290 Zvanicna tema

Bah, kome treba mantle ako ima 350e CPU... Bolje da su bacili mantle test sa 15 procesora koji su low-mid-semihigh range.
 
Već neko vreme ganjam da uzmem neku od aktuelnih nereferentnih R9 290. Došao sam do zaključka da bi mi best buy bio Sapphire R9 290 Tri-X. Any opinions?
 
Ili TriX ili Asus DC2.

Mada sto se mene tice, ja bi uzeo bilo sta sto ima non-reference cooling. :D
 
Sve nereferentne su dobre. Mada koliko sam čitao Asus se nije proslavio sa hladjenjem naponske,dok kod nekih Tri-X postoji problem sa kulerom u vidu vibracija plastike koje se javljaju na odredjenom broju obrtaja.
 
Poslednja izmena:
Već neko vreme ganjam da uzmem neku od aktuelnih nereferentnih R9 290. Došao sam do zaključka da bi mi best buy bio Sapphire R9 290 Tri-X. Any opinions?

Tu karticu ja imam. Prilicno sam zadovoljan, tiha je, temperature su dobre.
Nisam se previse zezao oko OC, drzim je na 1040/1300.

dok kod nekih Tri-X postoji problem sa kulerom u vidu vibracija plastike koje se javljaju na odredjenom broju obrtaja.

Mislim da mi se ovo jednom desilo, nije mi bas bilo jasno sta se to tacno cuje :).
 
U suštini bolja je od Asus-ove DC2C kartice? Elem nisam se izjasnio do kraja, mislio sam na onu Tri-X OC verziju.
 
Takodje imam Tri-X OC. Uglavnom su one rasprostranjenije. Čak i da ne nadješ OC model čitao sam da su ljudi uspešno flash-ovali i običan na OC.
Sve radi odlično. Držim na default vrednostima jer nemam potrebe za jačim pošto karta i ovako "guta" sve. Temperatura ne prelazi 70 nikad. Mada imam dosta ventilatora po kućištu.

@shin-bojan.
Okačiću video popodne sa gore pomenutin problemom.
 
Sta fali Powercolor R9 290 PCS+?

Edit: Po itsvetu ispada da je MSI Radeon R9 290X GAMING 4G samo 30 evra skuplja od obicne 290tke.

Edit2: Greska, u pitanju je obicna 290ka.
 
Poslednja izmena:
Tačno PCS+ smo zaboravili. Odlična karta. Jedina mana ako je to uopšte mana je što zauzima tri slota na matičnoj.
 
Evo dva videa koji opisuju problem i moguće rešenje ukoliko vam zapadne primerak sa Tri-X kulerom nevezano da li je u pitanju 290,290 OC ili 290X. Istraživajući malo više ovaj problem došao sam do zaključka da ga dosta ljudi ima na ovim modelima i da su ga rešili na različite načine a uglavnom se rešenja zanivaju na fiksiranju plastike kulera. Jednostavno Sapphire je negde omanuo sa ovim modelom kulera.

[YOUTUBE]ftMCuoJN6K8[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]EomL1oysVXs[/YOUTUBE]
 
Što bi se mučio da to nameštaš kad možeš da zameniš grafičku?
 
Alpenfön Peter 2 za Ref.Asus 290- Idle Temp.30C Load 70C 1X 140mm Vent
2vtacgg.jpg
 
Poslednja izmena:
Poz ljudi, posto su me zeznuli iz winwin-a za r9 280x rekoh da uzmem ovu graficku. Sta mislite o njoj? Kakva sam vam iskustva? Jel nema artifakata kao kod 280x serije?
 
Prelistaj malo ovu temu. Pisali smo dosta o tom modelu. Na koje artefakte misliš?
 
Ne znam dal znas ali 280x imaju neke probleme sa flickeringom ekrana u 2d aplikacijama i tokom sufrovanja netom i tokom igranja na nekim modelima se pojavljuju onako crni artifakti po ekranu, ovako nesto

Jel ti imas tu graficku? Aj mi reci iz prve ruke ovako jel vredi?
 
OK. Nisam znao za flickering.
Iz prve ruke: Vredi. Ni jedan jedini problem od kada je ubacena u kuciste. Odlicno se klokuje ali je drzim i dalje na defaultu.ASIC 81.7.
Jedan od najboljih nereferetnih kulera ali sa potencijnom manom koja se moze javiti. Ako si citao prethodne strane znaces o cemu se radi.
 
Jesam, ta vibracija. Jesi li ti imao taj problem mozda? Ja kakve sam srece imacu ga garant:S:

Necu ni ja to klokovati, nema potrebe za tim trenutno.

Ja sam imao sapphire 280x oc uefi bf4 i pokvario se jedan ventilator i reklamirao je i u medjuvremnu sam ih zvao i raspitivao se za reklamaciju 5 puta i kazu da su mi poslali istu, medjutim ode moj matori i dodje i ja pogledam a ono ova a ja sam moju pre 6 meseci platio jos 2 hiljade skuplje.

Odmah sam ih zvao, oni se naravno vade, te kolege poslale greskom, te ovo, te ono. Strasno. A pakovanje ove powercolorove je je jako lose, landara samo tako gore dole i leve desno. Ja ne znam jesu li oni to otvarali pa ponovo neki celofan lupili preko.

I sad gledam i nemam izbora zaista vise. Uzeo sam crossfire plocu a oni imaju samo taj asus i gigabyte i taj powercolor. Moram da doplatim jos 12k i lepo uzmem ovo i resim se ove 280x.
 
Poslednja izmena:
Jesam ali je bezazlen. Jos ako se igras sa slusalicama ili imas bucnije ventilatore u kucistu neces ga ni registrovati.
Ono resenje sa linka je ekstremno. Mozes poturiti i parce papira pod plastiku i resices ga.
 
Opet ja, cekam da mi vrate pare od one safirke 280x dual x sledece nedelje i ipak sam odlucio da kupim ovaj model. Jednostavno nikada ali nikada a imam msi graficke nisam imao problema sa msi modelima. Jel ima neko ovu graficku i kako se pokazala? A i vi ostali sta mislite o ovom modelu?
 
po meni gaming je medju najboljim varijantama hladjenjima,a za moje uvo najprijatnija jer i kad ode u sum nije previsoka frekvencija.inace auto profil je odlican i po moje uvo je neprimetno hladjenje.kakva je 290 nemam pojma,ali ne verujem da se nesto narocito razlikuje od moje u smislu da su jaki asic-i,da se dobro klokuju i da su hynix cipovi.svaka karta koju sam imao da je bila sa hynix-om se super klokovala,sa elpidom nemam dobra iskustva.

najveca mana po meni je,ako je isto reseno na 290 kao na 760 (a verujem da jeste) je lokacija osmopinaca,onom sto ide dublje u kartu nema sanse normalno i lako da pridjes,ali ako ne planiras stalno da cackas nije neki problem,samo ne preterivati sa silom i naoruzati se strpljenjem,i nije frka da se skine.ali bi stvarno voleo da su bocno.i da,ako imas tool-less na kucistu za karte,onaj slot blizi kuleru (ili vrhu kucista ako je horizontalnog usmerenja) najverovatnije nece moci da se zakljuca tako nego morace srafom.

ali opet kazem,nikakav bitniji problem i po meni ako ne i najbolje hladjenje,narocito ako ti je akustika kao meni bitna.

edit:sad gledam rivju,290 ima bekplejt (neki su se zalili na ugibavanje karata koje nemaju bekplejt kao sto je moja 760,meni licno to ne smeta) ali vidim da su osmopinci na istom mestu. :(
 
Poslednja izmena:
Uzmimaj ASUS, ipak je to ASUS! :D
U njega imam nekako najvise poverenja!
 
I ja volim malo tise graficke a ova asusova izgleda se cuje malo vise nego msi-jev model. Asusova elpida memoriju dok msi ima Hynix. Tako kazu overklokeri :) Ja licno ovaj put uzimam msi jer sam uvek do sada i uzimao msi jedino u decembru kada je bila ona kripto manija pa je bilo cega se docepas.
 
I ja, kao kolega sakiboj, imam grdnih problema sa R9 280X. Imenjao sam dva Sapphire i jedan ASUS model i sva tri su imala nedostatke. Mene interesuje ima li neki R9 290 model koji pouzdano nema nekih nedostataka, kao sto su vibracije, artefakti, pregrevanje naponske, da je mnogo bucna, da ne voli najnovije drajvere i slicno. Ako nema onda cu morati da uzimam nesto iz zelenog tima :(
 
E vidi, narucio sam iz monitor-a, oni uzimaju od neke firme eve ili ewe dakle nemaju kontakta sa ALTI-jem. Narucio sam ovu jer sam koristio do sada sve msi-ijeve nvidije i nikada nisam imao problema sa njima. Sutra mi stize a po review-ima vidim da je samo hvale. Razmisljao sam onu safirovu tri-x ali dosta je velika i ne verujem da bi mi stala u kuciste a i iskreno dosta mi je safira i zaebancija.
 
E vidi, narucio sam iz monitor-a, oni uzimaju od neke firme eve ili ewe dakle nemaju kontakta sa ALTI-jem. Narucio sam ovu jer sam koristio do sada sve msi-ijeve nvidije i nikada nisam imao problema sa njima. Sutra mi stize a po review-ima vidim da je samo hvale. Razmisljao sam onu safirovu tri-x ali dosta je velika i ne verujem da bi mi stala u kuciste a i iskreno dosta mi je safira i zaebancija.
Obavezno da mi javis kako se ponasa i koji kvalitet izrade. Dans mi pokupi CIty ASUS R9 280X, znaci sutra da smaram da mi vrate pare na racun i posle da vidim da li da uzmem MSI.
 
Nazad
Vrh Dno