Šta je novo?

AMD R9 290 Zvanicna tema

[YOUTUBE]RqaHh-y51us[/YOUTUBE]

kupis blok da resis temperaturu a na kraju izadje ista cena kao 780 xD
 
Capture.JPG

evo nekog 3d marka da ne bude da se prica samo o kopanju,ova ima asic 72,testiracu kasnije i 80 primerak pa cemo videti
 
Dobri su mu pasivni hladnjaci za memoriju i naponsku :)
Kupio sam još jedan takav komplet jer stvarno esktra rade posao.
 
Jel imas viska za prodaju? mislim hladnjaka za memoriju...
 
Poslednja izmena:
Od starih coolera napraviš. ;)
 
Dali je neko sa foruma testirao 290tku sa eyefinity? Planiram da je uzmem bas za tu namenu,do nedavno mi je ok obavljala posao 5870 vapor x oc. Sa bf4 nije mogla da se nosi sa nekim srednjim detaljima.Znam da ima testova na netu o tome ali me interesuju lisna iskustva moguce mana bagovi itd.
 
Pozdrav ljudi, pre par dana sam nabacio r9 290 ali kao sto znate ima problem sa hladjenjem. Imate li neki predlog koji je kuler najbolji tj najlaksi za montiranje. Gledao sam na netu svaki kuler zahteva manje vise neki mod da bi pasovao pa ako neko ima predlog bio bih zahvalan.
 
Bi ja druze ali je problem jedva sam i ovu kupio opsta nestasica. Bez zezanja razmisljam da stavim asusovu r270 dcu nazad, naravno 290-ka je brza ali zato vent min mora da bude na 60% da bi radila normalno sto je apsurdno.
 
meni sad ova tek izasla, izgleda kao najbolja kupovina.
450e ,370e kad povratis pdv.
ki.jpg
 
meni se cini bas velika razlika u cenama izmedju obicne r9 290 i r9 290X, mada su trazene i skupe sad obe verzije.
tu9r.JPG
 
375e za R9 290 u madjarskoj? A da li se zasta graficke mogu naci u radnjama tamo, ili je i tamo rudarska industrija jaka?
 
Mislim da je tamo situacija slična situacija kao kod nas, tj nema na stanju ništa od jačih grafika i napajanja ;).
 
Nema niti se zna kada ce ih biti,
rudari pokupovase sve zivo,
a kad normalnoj osobi treba jedna jedina karta, nece da moze...
 
375e za R9 290 u madjarskoj? A da li se zasta graficke mogu naci u radnjama tamo, ili je i tamo rudarska industrija jaka?

moze ali moras da cekas oko nedelju dana ,ja sam se registrovao na sajt s kog sam skinuo slike ,i razgovarao sa prodavcem prica tecno engleski tako da ce da rezervise al vec sam kupovao tamo ,tesko ce tebi da ostavi....
 
Mislim da je tamo situacija slična situacija kao kod nas, tj nema na stanju ništa od jačih grafika i napajanja ;).

situacija je mnogo bolja ,mozda nestane na par dana ili nedelja ali privremeno, ima dosta radnji i nekoliko u madjarskoj koje i nisu madjarske vec nemacke itd itd...
 
Nisam ni mislio da kupujem sam. Sacekacu jos malo vremena da vidim dal ce se situacija smiriti kod nas [i da se pojave custom cooler resenja]. Ako se ne smiri, videcu da kontaktiram istvana ili nekog slicnog resellera strane robe.
 
290x nema ni ovde kad se naruci ceka se i do dve nedelje
i ako je ima na bestelovanju retko ko je ima na lageru (par njih koje znam cekali si oko 2 nedelje da im stigne) Tako ne brinite ni u DE nije nista bolje.Januarska euforija traje jos:)
 
Poslednja izmena:
na koje verzije mislis , imaju r9 290 i r9 290x , obe sa i bez bf4. to su 4 vrste kartica.
 
Od svih domacih radnji, jedino sam veceras naleto na emmi, 290x, custom cooler, 67k din. T_T

Trebali bi ovi sto uvoze iz madjarske da krenu da masovnije rade sa radeonima, definitivno bi im se isplatilo. Tako bih rado uzeo jedan custom R9 290, al ko zna kada cu naci priliku.
 
+1
Ja cimao nekog lika na KP ali kaze da ih ne može nabaviti u Madjarskoj. Ostalo je da vidi stanje u Nemačkoj
 
Nazad
Vrh Dno