Šta je novo?

AMD R9 290 Zvanicna tema

Gde si narucio moze pm...
 
Obrisano :)..
 
Narucio sam ih i kaparisao. Nije moglo ranije.... Ovo sve ostalo je bilo "mozda bude" javicemo ti. Ili stize u sredu, e onda verovatno podele medju sobom pa ti kazu rasprodato i tako. Cim je potraznja skocila poslovnost je nestala, i krenuo je ciganluk. Ovako malo se ceka ali sigurno stizu.

Hvala na infu.

10x Rapture! :)
 
Poslednja izmena:
Ako moze i meni pm odakle si narucio ?
Hvala unapred.

Bukvalno niko nema u Bg-u.
 
re

Ja sam isto rezerviso svoj primerak rekli su mi da oko 20. stiže.
 
To sto stize 20. su sve referetne kartice?
 
Sve...
 
Sve karte su sa Bf4 kodom. Kad to zavaljamo za 3000, bice jos bolja cena ;-)
 
Ti cipovi samo pod vodu da idu inace je bas neisplativo.
 
uzeh danas gigabyte r9 290 imam li pravo na kodove za igre? bez obzira na radnju gde sam uzeo?


to je bila poslednja nema vise
 
Naravno, insistiraj ako se budu pravili blesavi(a hoce), ja sam dobio kartu bez kodova pozvao konje objasnio neke stvari i dobio sutra na mail kodove ;)

srecno :wave:
 
evo sta su mi odgovorili:
"
Marko, u zadnja dva ulaza kancelarije (asus i gigabyte)
nisu odobrili igre uz kartice.
Ja mogu da vam dam kod za neki od prethodnih uvoza.
Ostao nam je kod za bioshock infinite ako vam je
interesantno.
"

imam gigabyte 290, koji kodovi mi sleduji, oni za 3 igre?
 
Poslednja izmena:
Odes na Gigabyte-ov sajt tamo valja pise sta dobija uz kartu..:wave:
 
R9 290 Tri_X

Sapphire R9 290 TRI-X
http://www.kitguru.net/components/g...e-r9-290-tri-x-oc-review-1600p-ultra-hd-4k/8/

3dmark116.png
Fascinantne performanse karta sa lakocom izadje na kraj sa referentnom GTX780, cak cesto porazi ili u egalu sa GTX780 Lightning modelom.

E sad sto se tice temperature ovde na forumu vodila se dugo rasprava polemika vezano za hladjenje R9 290 karte, cak je bilo misljenja kako je Hawaii chip kriv za velike temperature i buku kod referentne karte.
Bilo je misljenja kako ni nonreferentni modeli nece moci da se ohlade, a za sve se okrivljivao hawaii chip koji po nekim misljenjima previse trosi i greje se.

temps3.png
Slika govori vise od hiljadu rjeci hladna/tiha i brza karta cak hladnija i tisa od GTX780lightning sta dalje reci koju poruku poslati :D
 
Referentni klokovi, evo za usporedbu:

sl1. Asus GTX660 DirectCU II TOP
sl2. Gigabyte R9 290
 

Prilozi

  • GTX660.png
    GTX660.png
    40.7 KB · Pregleda: 129
  • 290.png
    290.png
    40.6 KB · Pregleda: 133
Poslednja izmena:
re

Koja glupost niko ne zove ni da li je stigla ni da li ce stici!
Neznaju ni oni sami.
 
nece nista ni biti do godine a nove porudzine stizu tek posle praznika,tako da do tad mozete samo da ih gledate na yt xD
 
re

Taman ce tada biti ovih sa boljim kulerom.
Jedino ako mi ne pukne film i uzmem nekog gtx 780!
 
I ja ih sve nesto cekam, al se oduzilo bas, a kod nas ko zna kad ce. Do pouzdanih informacija je jako tesko doci, a koliko vidim i meni ce da pukne film i da se lepo pocastim nekim GTX-om 780.
 
A sta ma da vam puke kad i sad terate sve igre na full podesavanjima. Sta ce vam 780ti za 23" i 24" 1080p monitore?
 
Te kartice su koliko toliko "future proof". Kupiš sad i miran si duži period. Možda čak i celu novu generaciju konzola.

I ja jurim nešto u višoj klasi. Odlučio sam da se ipak počastim ali mi se nikako ne svidja situacija sa AMD-om. Takodje sam počeo da razmišljam o 780.
 
Te kartice su koliko toliko "future proof". Kupiš sad i miran si duži period. Možda čak i celu novu generaciju konzola.

I ja jurim nešto u višoj klasi. Odlučio sam da se ipak počastim ali mi se nikako ne svidja situacija sa AMD-om. Takodje sam počeo da razmišljam o 780.

Da budem iskren, ja vec gotovo mesec dana cekam na nereferentne R9 karte i nikako da ih docekam, a za to vreme sam gledao gomilu testova po netu i sve mi se cini da cu na kraju ipak da se pocastim sa NV GTX 780(bez Ti), jer mi je njena cena pristojna, ne mnogo skuplja od AMD-a, a nudi vise po testovima. ;)
Iako vise tezim ka AMD-u, uvek kasnije mogu lako da se vratim.
 
Kakav crni future proof za grafike. To se ne juri nikad. Dati 450-500e za grafiku na konto toga...bolje je kupiti grafiku za 250e s kojom moze sve da se tera na full, i za godinu ipo - dve godine prodati i dodati jos 200e, i miran si 4-5 godina, sto sa jednom kartom od 500e ne moze. To je luksuz (karte od 400+e), nema veze sa future proofom.
 
Slazem se 400e za gragicku je suludo(moj komp ne vredi toliko):d
Asus 280/280x plafon,i to sacekati da se stisa ova navala,pa pazariti
po nekoj razumnoj ceni.
 
Nazad
Vrh Dno