Šta je novo?

AMD R9 290 Zvanicna tema

@vlada_o
jel si u AB morao da podesis onaj 1 da bi video napon na gpu ja sa ovim beta 17 imam +- 1,2,3,4 ne pokazuje mi pravi napon

Da, tako je i kod mene. Napon očitavam sa GpuZ. Pošto su sve ref. karte iste možeš ubaciti BIOS od ASUS-a 290 jer on ima otključane napone pa možeš menjati napon sa Asusovim GPUTweakom akop ti je tako lakše.
 
re

Ljudi koji sve proizvodjaci dozvoljavaju otkljucavanje 290 u 290x?
Kod nas se mogu naci samo Asus,Sapphire.
 
Poz svima,komsija juce uzeo Asusov model ali ima problem,prilikom pustanja klipova na YouTube zamrzne se ceo sistem i naravno restart pomaze,probali smo
par drugih Dreivera i novu instalaciju FlashPlayera isto se desava.
I probali smo sam mojom 280x na negov PC radi bez problema.
Dali neko zna u cemu je Problem.
 
Dok se ne rijesi to, neka iskljuci hardversku akceleraciju u podesavanjima.
 
Problem resen,Program HWInfo 64 pravio problem:d:d:d.
 
Mozes malo detaljnije da objasnis kako je taj program pravio probleme tacno posto me interesuje ?
Ja se cudio isto kako je to moguce,jer uvek je pokretao HWInfo na samom pocetku,a sa igrama nije bilo problema,samo sa YT.
Znaci jednom zaboravio da startuje HWInfo Program i probao YT radilo je normalno i primetio da je problem u tome.Sasvim slucajno:d
 
Danas Kupio PowerColor,i kupio od Komsije povoljno Asus,posto nije zadovoljan Komsija sa AMD uzeo sebi ponovo Nvidiu.
 
Gde si nabavio Powercolora?
Jesili ga probao otkljucati?
Svajcarska,samo Powecolor i Asus do sada bile u prodaji, ne nisam moram malo da prostudiram kako ide posto nisam do sada radio te stvari za Graficke:d
 
Poslednja izmena:
Ima li nekog istraživanja vezanog za procenat uspelih otkljucavanja?
 
Evo Powercolor Otkljucan,kasnije sledi proba za Asus:)
 
Poslednja izmena:
Dali neko ima i uspeo da otkljuca Asusov model,posto nisam pronasao na Netu da je neko otkljucao Asus.
 
Tesko ja sam bas citao na stranom forumu uglavnom Powercolor,Xfx i po neka Sapphire.
 
Mislim da na ocn niko nije uspio Asus da otkljuca. Imas temu tamo o otkljucavanju 290ke. Bilo je u prvom postu koje su uspjeli, a koje ne. Mada, sad preko tt ne mogu da vidim to. Cini mi se da nijedna Asus nije otkljucana.
 
Probao sam Asus i nemoze:d
 
ako imate neko staro cpu vodeno hladjenje mozete ga iskoristi za vasu novu graficku kartu xD,na kraju testa su rezultati r9 290

NZXT Kraken G10
 
Upravo sam otkljucao :d svoju sapphire r9 290 u 290x sa asusovim 290x biosom, gpu-z mi sada pokazuje 2816 shadera i sve vrti bez problema. Shader toymark i ostali alati za benchmark mi sada daju vece rezultate ( testirano na 1000mhz gpu sa fanom na 54% u oba biosa) sto pokazuje da je zaista moguce, ako imate srece, otkljucati karticu i ustedeti 14.000 din.

Cestitam bubac. Koliki ti je asic ? Meni stizu safirke uskoro i planiram da ih stavim pod vodu pa mi je asic jako bitan:) Ovo im se smesi

vid-ar290x_03.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala :)

Asic je 71.8% , radi na 1080/5600 bez diranja napona.
 
Poslednja izmena:
A onda u pohod ka novim svetskim rekordima :)
 
@delevicu jel si mozda pogledao koji broj nosi na cipu, kazu da 2000 je 290x a 2020 je laserovan 290x i vidi na kutiji s/n i serijal da vidimo dal po tome mozemo da trazimo, da uporedimo (i ovu moju koju sam uzeo pre 20 dana), ne laser kat 290x modele jer ne mogu sve safirke da se otkljucaju sve zavisi od serije do serije
 
@delevicu jel si mozda pogledao koji broj nosi na cipu, kazu da 2000 je 290x a 2020 je laserovan 290x i vidi na kutiji s/n i serijal da vidimo dal po tome mozemo da trazimo, da uporedimo (i ovu moju koju sam uzeo pre 20 dana), ne laser kat 290x modele jer ne mogu sve safirke da se otkljucaju sve zavisi od serije do serije

Nisam to znao. Stizu 20.12 pa cu da obratim paznju. Kako se tebi pokazala ? Koliki je tebi asic ?
 
re

Tek tada???
 
Odakle ti info za 20.12?

Narucio sam ih i kaparisao. Nije moglo ranije.... Ovo sve ostalo je bilo "mozda bude" javicemo ti. Ili stize u sredu, e onda verovatno podele medju sobom pa ti kazu rasprodato i tako. Cim je potraznja skocila poslovnost je nestala, i krenuo je ciganluk. Ovako malo se ceka ali sigurno stizu.
 
Nazad
Vrh Dno